Najnovšie príspevky

Strany: 1 ... 6 7 [8] 9 10
71
CAD / Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Posledný príspevok od Paliason 06. Marec 2024, 11:27:48 »
• 03 •

(Odkaz na prílohu)

Je mi jasné, že je mizivá šanca, uhádnuť len tak nejakú poviedku, keď to človek nepozná.

Scénka je teda: The Statement of Randolph Carter (Výpověď Randolpha Cartera) 

Americký autor H. P. Lovecraft, napísal poviedku v roku 1919 a o rok neskôr bola vydaná.
Krátke čitanie na 20 minút, výborne vygradované, predstavivosť ślape na plné obrátky.
Najlepší zážitok mám z českej audioverzie. Za skvelý prednes v nej je zodpovedný Bořivoj Navrátil a Pavel Soukup.

Vznikol aj film s názvom The Unnamable 2. Je to pokračovanie prvého filmu, ktorý vychádza zase z inej Lovecraftovej poviedky, The Unnamable. V oboch častiach (a aj v poviedkach) sa vyskytuje postava Randolpha Cartera. Oba filmy ale za moc nestoja. Na kvalitné filmové spracovania má Lovecraft celkovo smolu.
 
72
Off topic / Re: Hry
« Posledný príspevok od Paliason 06. Marec 2024, 11:23:26 »
Jasné, po tme bez svetiel som šiel už pár krát. Neni to sranda, oplatí sa ísť opatrne. A úplne najhoršia kombinácia je ešte k tomu snehová fujavica. To som úplne žmúril a tŕpol v každej zatáčke, nech nedám čelovku o skalu. ;D To je práve tá dilema: reštartovať/skúsiť dôjsť. Hlavne keď má etapa aj 15 min... to nasere, keď to rozbiješ už v polke.

Super je spravený zvírený prach za autami. Stačí, keď idú pred ťebou v závese dva kamióny, nevidíš kôli prachu ani hovno. Dobre napínavé, ked ideš cez nejaký priesmyk. Vybočíš na sekundu trochu viac na kraj, aby si nešiel totálne naslepo a zrazu velký balvan alebo palma ťa uzemní = nervy v hajzli  :))

Úseky v dunách sú niekedy dosť zradné. Mám nutkanie ísť priamo k checkpointu cez pieskový "kopček" ,však predošlých 5 bolo v pohode. Ale na šiestom vyletím cez horizont a podomňou 20-metrová jama......tvrdé pristátie, utrhnuté kolesá, auto na šrot!

Voľné jazdenie som zatial neskúšal.
73
Off topic / Re: Hry
« Posledný príspevok od muffin 05. Marec 2024, 20:32:19 »
No hej, keď to takto padá, tak to je na nič. Mne to akurát ruší sponzorské vozidlá na konci pretekov, zatiaľ mám iba dve, zvyšné, čo som si vytočil, tak po prepnutí sa do garáže mi to padlo a po znovuzapnutí bolo vozidlo fuč.
Inak "najväčšia sranda" bola, keď som si v polovici nejakej nočnej etapy zrakvil predok auta aj so svetlami, čo sa v priebehu etapy nedá opraviť, tak som išiel zvyšok etapy po tme  ;D
74
Spoločné projekty / Re: MicroCITY
« Posledný príspevok od muffin 05. Marec 2024, 20:16:16 »
Namodeloval som nejakú zostavu vo všetkých troch verziách pre predstavu, čo ktoré riešenie obnáša, obrázky sú lepšie, ako 1000 slov. Kombinoval som iba dve veľkosti objektov, 32x32 a 32x64, keď by sa pridali aj iné(64x64, 32x96...), iba by to zvýšilo komplikácie v tých verziách, kde to už ani teraz nie je celkom jednoduché.

Takže verzia 1:



Je to aktuálny stav, pre lepšie zvýraznenie som dával prídavné cesty do dark tan, s vyskladaním nie je žiaden problém
v tejto verzii sú chodníky po celom obvode šírky 1 stud, ale to nemusí byť pravidlo, tie vedia byť prispôsobené danému objektu, aj teraz máme budovy, kde sú chodníky širšie, alebo môžu byť odsadené od cesty a pridaný pás zelene
hlavná výhoda je, že cesty na seba nadväzujú

verzia 2:



tuto nie sú cesty súčasťou zakladných modulov, takže je nutné ich pridať. Nebabral som sa s tými prídavnými modulmi, ale je vidieť, že niekde sú odskoky v nadväznosti ulíc, medzi dvoma malými modulmi nie je cesta, ak by sme ju tam chceli dať, zase sa poposúva vyskladanie ulíc. Tu máme 3x3 baseplaty, kde sa to dá ešte akotak ukočírovať, ale ak by sme boli 2-3x väčší, bolo by s tým dosť veľa roboty na mieste inštalácie

verzia 3:



neviem, nakoľko som pochopil tú verziu s cestou a chodníkom po dvoch stranách, ale vyzeralo by to nejako takto. Má to nevýhody tej predchádzajúcej verzie. Keďže sa nedá celkom vopred určiť, ktorý objekt bude ako otočený, môže to byť pri inštalácii celkom problém(áno, dá sa to riešiť, ale chceli sme ísť cestou jednoduchosti)

Osobne sa mi stále najviac pozdáva prvá verzia, šírka ciest sa v nej dá riešiť najjednoduchšie a chodníky nemusia byť striktne rovnaké
Jediné mínus je, že sa berie časť plochy na samotné budovy, ale zdá sa mi to akceptovateľný kompromis. Oproti tretej verzii je to vlastne iba jeden stud šírky cesty navyše, ale tie výhody sa mi zdajú väčšie
75
Spoločné projekty / Re: MicroCITY
« Posledný príspevok od kamil 04. Marec 2024, 17:12:17 »
Je tu aj dalsia moznost.
-rozsirit cestu na 3 study
-rozsirit chodniky na 2 study
-zrusit pravidlo, ze cesta a chodnik musi byt po celom obvode
-zaviest pravidlo, ze cesta a chodnik musia byt minimalne na 2 stranach modulu
-zaviest pravidlo, ze moduly musia mat minimalne 2 pohladove strany (aby sa dali moduly lepsie vyskladat do celku)

vyhoda - vacsia sirka ulice = oddelenie stavieb, vyzera to realnejsie (v skutocnosti nema kazda budova po celom svojom obvode chodniky a cesty)
nevyhoda - tieto zmeny by skomplikovali vyskladanie modulov
76
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od mesje 03. Marec 2024, 15:24:35 »
Rýchly náhľad...  ;)

Kokso za 25 rokov 5-nasobny nárast...
77
Off topic / Re: Hry
« Posledný príspevok od Paliason 03. Marec 2024, 13:20:04 »
Ja som minulý týždeň zbadal info o čerstvo vydanom hotfixe, ktorý by mal riešiť nestabilitu a častú frekvenciu pádov.
Vytešený som to zapol, vybral auto, presunul sa do servisného depa a prásk! Error!!!! :)) ::) Tak parádne to opravili, že to je ešte horšie.
3x som to skúšal znova zapnúť a stále to isté. Cez depo sa nedostanem už k závodu. K posratiu toto!
Možem čakať na další hotfix, ktorý fixuje predošlý hotfix. :))
78
Ukončené výstavy / Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Posledný príspevok od papluh 02. Marec 2024, 20:07:56 »
Tak dnešnou rozoberačkou bol zimný výklad pre rok 2023 ukončený.
Vďaka účastníkom zájazdu  8)
79
Všeobecná diskusia / Re: Skladovanie
« Posledný príspevok od Pet55 01. Marec 2024, 20:06:42 »
Ahojte, prosím vás, ako riešite to, keď máte postavený nejaký veľký model (napr. dĺžka 70, šírka 25, výška 30 cm), alebo aj menší, a chcete ho mať dlhodobo vystavený na polici - aby na to nesadal prach. Jediná rozmerovo vhodná vitrína (so sklenými dvierkami) čo som na nete našiel nemá možnosť zmeny výšky vnútorných sklenených políc, takže je na väčšie veci nepoužiteľná. Hľadal som tiež plastové displayboxy na Aliexprese, ale také veľké nemajú.
80
Novinky / Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Posledný príspevok od jayor 01. Marec 2024, 15:07:56 »
nejak mi unika co to ma s HP tematikou :D
Strany: 1 ... 6 7 [8] 9 10