Autor Téma: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department  (Prečítané 12341 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #15 : 20. September 2016, 19:05:03 »
 :o Fantastická práca  (y) Laťku sis dal fakt vyššie než som čakal  :o

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #16 : 20. September 2016, 20:00:47 »
wau!!! Pali to je fakt krásna práca! Tak ako aj ostatní, tie fotky - som myslel že to je skutočký voz, až po zväčšení som to zbadal, že je to LEGO! Skvelé, máme tu na Slovensku riadne talentovaných staviteľov! Do Lega s tebou, to by boli sety!

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #17 : 20. September 2016, 20:52:51 »
Prosto ... zhmotnenie dokonalosti ... nemám slov ... čistá krása  (y) :) .

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #18 : 21. September 2016, 08:51:43 »
 Do Lega s tebou, to by boli sety!


absolutny suhlas.....teba je tu skoda....si naozaj stavitel z inej dimenzie....famozne famozne famozne.... :o :o :o...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #19 : 21. September 2016, 09:20:05 »
Ďakujem vám!  :D

Na LEGO CAR BLOGu si ma zase všimli...
https://thelegocarblog.com/2016/09/21/for-a-really-big-fire/

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #20 : 21. September 2016, 09:25:37 »
...uvidíme ho naživo v TN na hrade, dúfam ? By som si priplatila aj na vstupenke kúsok... :P A vynikajúce fotky, neboli za tebou z výstaviska keď si to fotil, že by to chceli vystavovať?

jasné, na hrade bude vystavený to sa neboj.

Nie, nikto neprišiel  :D, dvaja ludia akurát prešli okolo na prechádku so psom, inak tam bol klud-nikde nikoho, to mi vyhovovalo...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #21 : 21. September 2016, 10:06:09 »
Do Lega s tebou, to by boli sety!
absolutny suhlas.....teba je tu skoda....si naozaj stavitel z inej dimenzie....famozne famozne famozne.... :o :o :o...

Do TLG by Palo mozno chcel, ale obavam sa, ze tito TOP stavitelia nie su prave to, co TLG hlada. Oni potrebuju tych, co vedia dizajnovat male sety z maleho poctu dielov. Tychto, co robia tieto velke modely mozno len na dizajnovanie do LEGOLANDOV. Cize ako dizajner beznych setov by Palo zrejme nevyuzil cely svoj potencial, co neznamena ze by ho to nebavilo. >:D
No a skoda ho tu urcite nie je! ;) Naopak - mozeme byt hrdi, ze tu mame uz v podstate svetoveho TOP stavitela! Ale jednym dychom musim dodat, ze medzi tych TOP by som ja osobne zaradil aj jz77, Buda a mozno pomalicky aj beda. ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #22 : 21. September 2016, 11:05:14 »
No ale pekný triezvy koment by KLF  (y)

Ešte by som pridal, že oficiálne sety sú limitované okrem ceny (to je ten počet dielov) aj portfóliom aktuálnych dielov, názormi marketingu, výsledkami testov hrateľnosti ... inými slovami môže to byť veľmi frustrujúce prejsť z hobby na prácu ... prácu v korporácii.

LEGOLANDy sú jedna možnosť, aj keď tam je to limitujúce na určitú mierku a štýl stavieb.
Potom je tu Model Shop, ktorý je (aj) v Kladne, ale tam sa robí na objednávku pre oficiálne prezentácie tj väčšinou nie čo si staviteľ vyberie a najčastejšie sú to "sochy".

No a potom je tu LEGO® CERTIFIED PROFESSIONALS tj nezávislí zákazkový stavitelia s podporou ale aj kontrolou z TLG (dodajú diely za výhodné ceny, ale maju veto napr na kontroverzné či vojenské stavby). Diela sú väčšinou 2 typov - výstavné (napr toto) alebo menšie sety objednané napr firmami na prezentačné účely. Na jednu stranu je tam väčšia volnosťm, na druhú stranu si zákazníkov musí zohnať sám. Ale veľa LCP nieje, tak podmienky asi budú drsné  >:D

Tj za predpokladu, že Paliason by bol LCP tak by po schválení mohol predávať tento model napr do požiarnych múzeí v USA a brať diely priamo z LEGO (je mi jasné, že je to veľmi zjednodušené tvrdenie)

*zabudol som dodať, že je to naozaj kvalitné dielo, ktoré by mohlo byť vystavené na roznych požiarno tematických výstavách. A niekto by ho mohol kúpiť za viac ako stáli diely (bez podpory TLG).
« Posledná zmena: 21. September 2016, 11:20:48 od papluh »

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #23 : 21. September 2016, 22:24:04 »
Krasne dielo  (y) (y) (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #24 : 22. September 2016, 09:57:08 »
Do TLG by Palo mozno chcel, ale obavam sa, ze tito TOP stavitelia nie su prave to, co TLG hlada. Oni potrebuju tych, co vedia dizajnovat male sety z maleho poctu dielov. Tychto, co robia tieto velke modely mozno len na dizajnovanie do LEGOLANDOV. Cize ako dizajner beznych setov by Palo zrejme nevyuzil cely svoj potencial, co neznamena ze by ho to nebavilo. >:D

Presne tak, to je známa vec toto,  súhlasím s tebou.
TLG bohužial nemá záujem robiť takéto mega modely, to sa tu každú chvílu rieši táto téma.
Tam vačšinou ani nikto z tých top automobilových staviteľov netúži pracovať. Čo by im tam dali tvoriť? Creator vtáky na konáriku? ...alebo iné bytosti z ríše ZOO? (nič proti nim) Model Team poslali ku dnu, klasický Creator mal medzi staršími vecami také rôzne vačšie trucky a autá, čo sa blížili Model Teamu aj funkciami aj prevedením, ale to už tiež bolo dávno a terajšia tvorba je slabota... A Technic nerátam, to je iná kategória. Ako vravíš René - moje návrhy by u nich leteli oblúčikom "do smeťáku"   ;)
Ja si postavím takto súkromne čo chcem, bez kompromisov a to ma najviac baví.

A tie všeliaké lego-sochy alebo tie menšie sety čo píše papluh, tak to neni moje zameranie, to ide úplne mimo mňa... Aj ten velký oranžový vrtulník je vlastne socha, neoslovuje ma to vôbec.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #25 : 22. September 2016, 14:55:50 »
no môže to byt dream job, ale tá forma slobodného hobby, a u teba ešte na profesionálnej úrovni, je asi najlepšia, zadávať si vlastné úlohy a tešiť sa z toho, a tešiť aj ostatných fanúšikov, ale to len okrajovo aby som premostil. Perfektný je ten model!  (y)  na tej miniatúre fotky, ako už mnohí spomenuli, by som ruku do ohňa dal, že to je reálne auto, a po zväčšení ešte väčšie prekvapenie, že to je tak super spracované lego  ;) skvelé!

Mám aj otázku, geometriu zatáčania kolies riešiš klasickými technikami alebo máš nejakú špeciálnu. Smerujem k tomu, že vždy pri zatáčaní, i ked v menších mierkach, musí byť blatník natiahnutý, aby nedrelo koleso o karosériu alebo podblatník a aj vo vytočenom stave je to koleso vyosené, viem čím je to spôsobené, proste hrúbka lega to nadnesie aj ked je koleso priamo na osi otáčania. U teba je koleso pekne oblatníkované a v zatočenom stave vyzerá reálne  (y) . je to tým, že je to už fakt velká mierka?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #26 : 23. September 2016, 10:52:59 »
TOME: diky ;)

To zatáčanie je normálne cez technic beamy robené. Hlavne je tam ten optický trik pomocou blatníkového lemu. Ten je vonku na kraji kolesa, a tá vonkajšia hrana pneumatiky pri zatočení ide hneď dovnútra a vnútro blatníka už je vybraté (rozšírené) viac.

[ Chýbajúca príloha ]

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #27 : 23. September 2016, 11:11:08 »
Inak Palko zozal vcelku velky uspech s tymto modelom aj na medzinarodnej urovni. (y)  Dokonca ho vyzvali, aby zaslal fotky priamo hasicskemu departmentu v San Jose (SJFD). ;D

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #28 : 24. September 2016, 11:13:18 »
Diky za odpoved  ;) taká velká mierka je super že tam už fungujú takéto triky  (y)


TOME: diky ;)

To zatáčanie je normálne cez technic beamy robené. Hlavne je tam ten optický trik pomocou blatníkového lemu. Ten je vonku na kraji kolesa, a tá vonkajšia hrana pneumatiky pri zatočení ide hneď dovnútra a vnútro blatníka už je vybraté (rozšírené) viac.

(Odkaz na prílohu)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Pierce Arrow XT "Tiller Truck" - San Jose Fire Department
« Odpoveď #29 : 26. September 2016, 02:10:45 »
masaker .. niektore fotky posobia ako keby to je realna velkost  (y) (y)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space