Autor Téma: CITY  (Prečítané 143525 krát)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: CITY
« Odpoveď #435 : 05. Máj 2018, 09:42:25 »
Veľmi sa páči ta nemocnica už mam miesto na poličke prichystane.  :D
Ta stavebnica tie akože budovy to zato chcú 170e?? Im j..e! Však modulárny dom stoji 150e ma tam podložku a viacej dielov :D

Tie podložky by fakt mohli dávať aj do city keď ich dávajú do modulárnych domov. Modulárne budovy sa predávajú omnoho viac. Tak potom kde je problém??

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #436 : 16. Máj 2018, 14:17:08 »
Dufam, ze tie kvetinace budu k tomu, inak to povazujem za klamlivu reklamu!

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: CITY
« Odpoveď #437 : 16. Máj 2018, 15:18:26 »
Dufam, ze tie kvetinace budu k tomu, inak to povazujem za klamlivu reklamu!

ano vsetci dufaju  :oldman:, ale realita bude predsa ina

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #438 : 16. Máj 2018, 16:39:59 »
osobný vlak 130 Eur Nemeckých a nákladný 190Eur  (nárast +10E v oboch prípadoch)
https://brickset.com/article/36102/city-trains-first-images

na scenériu na krabiciach sme si už nejak zvykli, bola aj predtým, ale dávať to na produktové foto ?

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #439 : 16. Máj 2018, 17:58:51 »
Batteries and plants not included. Cena nič moc.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #440 : 16. Máj 2018, 19:06:23 »
Je mi jasne, ze tie kvetinace tam nebudu, ale ako uz papluh pisal - preco to davaju na produktove foto?? :o A paradoxne je to to najkrajsie z celeho setu. Netusim co bolo vzorom pre ten osobny vlak, ale silne pochybujem ze v skutocnosti nie je obojsmerny! Posledny takto zohaveny vlak bol v roku 2003 !!! Odvtedy mali vsetky CITY osobne vlaky 2 hlavy. Smutne setrenie. A zial nadalej sa prehlbuje "Playmobilitost" vlakov - cize trapny predok z 1 dielu a vlaky bez dveri.

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: CITY
« Odpoveď #441 : 16. Máj 2018, 21:55:08 »
Som zvedavy na ten novy PF 2.0. Ze vraj sa to bude dat ovladat aj cez bluetooth...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #442 : 16. Máj 2018, 22:46:36 »
Ano, bude používať Bluetooth ako prenos. Okrem fyzického ovládača bude aj možnosť ovládať cez ich applikáciu.
Zostáva otázka ako moc to bude otvorené a či sa bude dať riadiť inými appkami hneď alebo až keď to niekto hackne :D
Jo a príjmač je priamo v Battery Boxe.
podľa obrázkov kábla má na jednom konci klasickú PF koncovku a na druhom tú novú ako má napr WeDo2.0/Boost, tento koniec by mal ísť do motora.

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: CITY
« Odpoveď #443 : 16. Máj 2018, 22:47:54 »
Fuha, vlacik bez dveri. Farebne prevedenie sa mi ale paci.  :)
Mne nevadi ani jeden rusen. Ked kupi clovek dva ma pekne dlhu supravu

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: CITY
« Odpoveď #444 : 17. Máj 2018, 11:14:01 »
Osobný vyzerá akoby bola predloha električka a nákladný ako zo série Junior...  :(

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: CITY
« Odpoveď #445 : 17. Máj 2018, 14:18:38 »
Ja len rozmýšlam čo ľudia očakávali ? Creator Expert vlaky ?
Mne to príde úplne v línii s tým čo doteraz bolo v CITY téme.
- jeden vraví že osobný vlak ma Playmobilizovanú kapotu, nieje to žiadne terno ale oproti minulej je to pokrok - odnímateľné sklo so pripojením na bar-study, kompatibilita so spodkom z lietadie a pod, myslím že sa objaví ešte inde. Kde mi zmizol ten jednooký smajl ?
- druhý zas že nákladný je junirizovaný, pritom sa vrátili ku vlakovým sklám, čumák je SNOT, boky sú SNOT, nepreceňujeme tých juniorov trocha ?
- jedna lokomotíva má výhody aj nevýhody - úplne jasná je, že pri hraní treba ísť dopredu len jedným smerom aby to dávalo logiku, na druhú stranu do stanice sa aj u nás stáva že vlak zacúva vagónom vobred  ;) Ale výhoda je pre AFOLov (a bohaté detičky) keď sa kúpia 2 sety, nezostanú dve plonkové lokomotívy ako pri bielych a červených (ktoré treba prerábať na vozne) ale rovno je plnohodnotný vlak. Navyše jedno nové PF má výhodu pre ľudí so starými vlakmi, nebude ho musieť za plnú LEGO cenu kupovať z LEGO Shopu...
- Naopak ten nákladný moc výhodu pri zdvojení setu nemá , načo 2. bankovú dodávku, žeriav na vozni a pod? Druhá búdka na stračej nôžke budiž na druhý koniec stanice, ale bola už predtým. Predošlé nákladné vlaky na tom boli lepšie (mínus ten vrtuľník  ;) ). Z celého setu je najzaujímavejšia práve ta lokomotíva...

toľko k tomu, že sa to tu prezentuje ako koniec sveta pritom je to ˇplus mínus to isté čo bolo doteraz, v niektorých ohľadoch lepšie, v iných horšie či len menej zaujímavé pre dlhodobého zberateľa

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: CITY
« Odpoveď #446 : 17. Máj 2018, 16:10:55 »
skoda, ze je to zase jednostranne ako bol horizon.. ked to chces normalne ukoncit ako supravu potrebujes dva sety... v experte to bolo akceptovatelne, ale v beznom city sete je to o nicom...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #447 : 17. Máj 2018, 17:44:32 »
Sranda, že v nákladnom vlaku je len jedna výhybka...však na čo dve  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #448 : 17. Máj 2018, 18:26:59 »
Papluh, to nemozes mysliet vazne ze obhajis este aj taketo braky? :D Sak to je prave ta tragedia, ze sa tie vlaky nikam nepohli! Jak mozes povedat, ze odliatok predku je super vec? Ved to je maximalne trapne. Predky vlakov sa daju predsa vyskladat a vobec nemusia byt hladke, oble ako ten prefabrikat. LEGO je v 1. rade SKLADACKA a az v 2. rade model, alebo vlacik na hranie. Podstatou LEGA je si VYSKLADAT hracku! Toto co robia je setrenie dovedene ad absurdum. Take detaily, ze svetla mali byt nie v strede, ale po krajoch uz ani neriesim.
Tak isto nechapem, ako mozes obhajovat to, ze je tam len polovica vlaku? To nemyslis vazne, ze si ma clovek kupit 2x ten set. :D Co by si povedal, keby Ti predali polovicu auta a povedia Ti, ze si mas kupit aj druhu aby si to mal komplet? 15 rokov nevyrobili v CITY takyto nezmysel! A pred tym jednym vlakom tiez nie. Takze to je snad jasny dokaz toho, ze ani oni nepovazuju za normalne pri vlaku typu suprava davat len polovicu vlaku. Nie je to znova nic ine, ako setrenie dovedene ad absurdum.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #449 : 17. Máj 2018, 18:54:43 »
tieto vlaky by sa dali akceptovat, keby stali 90 a 130 eur, ale nie 130 a 190 !!! uz predosle vlaky boli predrazene, a este to dvihli. Dat 2 stovky za city set je extrem. To je jedno, ze su tam motory a dialkove, to len my sme si submisivne zvykli, ze tieto veci  stoja desiatky eur a teda je v pohode, ked cely vlak stoji skoro 200 eur. To neni vobec v pohode. Tieto prvky maju ovela nizsie vyrobne naklady, ako sa snazia tvarit...
Ten osobak este ako tak ujde, ale aj kvoli tomu, ze latka bola poriadne nizko predoslym osobakom. Ale ten nakladny je o nicom a este aj v skaredej farbe.
No a argumentovat tym, ze je vyhoda ked to ma len 1 lokomotivu, lebo pri kupe 2 setov neostane na ocot 1 lokomotiva, to je uz dost krcovite a nasilu - to akoby som chvalil, ze vydaju modular len s prednou stenou, lebo vsak aspon mam dovod kupit druhy kus a neostane vela dielikov zbytocnych...
celkovo to uz s tymi cenami extremne prehanaju, vsetko neskutocne rastie, bezny SW set je uz na 170 eurach, city (vlak, namestie) lieta v podobnych cislach, creator expert je uz uplne bezne ist cez 300 eur... Za danych okolnosti mame my pravo zase dvihnut latku narocnosti posudzovania setov a este prisnejsie to posudzovat. Za takmer 2 stovky ocakavam proste spickovy vlak !