Autor Téma: Lego technic 4x4 offroad Jeep  (Prečítané 6544 krát)

Odhlásený Mackopu

  • Príspevkov: 3
Lego technic 4x4 offroad Jeep
« : 20. November 2017, 16:13:31 »
Som tu nový a chcel by som ukázať čo som vytvoril a vedieť čo si o tom myslíte
« Posledná zmena: 20. November 2017, 16:24:43 od Mackopu »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #1 : 20. November 2017, 16:34:14 »
skús popísať aj funkcie, zdá sa že to má aj PF motorizáciu, tak aj ako to jazdí prípadne video
u týchto technic MOCov sú zaujímavé detaily náprav a pod a tiež foto zospodu

inak zatiaľ zaujmavé

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #2 : 20. November 2017, 18:10:03 »
Vitaj u nás!

Model vyzerá dosť dobre - by som povedal, že to už nieje ani Jeep ale taký custom Rock Crawler

Najdoležitejšie je, ako to jazdí? - daj tu video.
A aj ja by som chcel vidieť foto podvozku zospodu.


Odhlásený Mackopu

  • Príspevkov: 3
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #3 : 20. November 2017, 22:28:29 »
Video by som aj ukazal ale zatiaľ som ešte nenatáčal ale dám sem aj to. Power functions: vie ísť dopredu, dozadu, zabáčať a má aj naviják ale ten musím prepajať na prijimači so zabačacím motorom lebo mám iba jeden prijimač. Na crawleri niesu diferáky takže v teréne ma ešte nesklamalo. Občas na ňom prasknú nejaké tie prevody, kardany a hriadele ale ľahko sa mi vymieňajú keďže mám už dostatočnú prax v jeho rozoberaní. Ešte nedávno na ňom boli obyčajné ballon pneu ale kúpil som si tieto traktorové a musím povedať že tieto aktualne sú omnoho lepšie v teréne a najmä v šplhaní sa po strmých zablatených kopcoch. Jeho ťažisko som sa pokúsil urobiť čo najnižšie takže zvládne aj strmé náklony.
« Posledná zmena: 20. November 2017, 22:39:11 od Mackopu »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #4 : 21. November 2017, 12:15:31 »
- Na zatáčanie máš použitý predpokladám servo-motor, a na pohon? v zadnej časti kabíny vidím akýsi, to je XL?

- pri tých velkých kolesách sa ani nečudujem, že ti to láme, s tým treba rátať no...ale tak osky, kardany, ozubené kolá sú úplne lacné a lahko zohnatelné veci - to by ani mňa vobec netrápilo 

- ak ten motor vzadu v kabíne je na pohon, nie sú tam nejaké velké straty pri tolkých prevodoch?

Odhlásený Mackopu

  • Príspevkov: 3
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #5 : 21. November 2017, 12:55:14 »
Na zatačanie je M motor. Servom sa to dobre neovlada v terene kde treba presnosť. Ten XL vzadu je na naviják ale v predu je ďalši XL na pohon (spredu auta ho trochu vidno pod kapotou)
« Posledná zmena: 21. November 2017, 20:20:31 od Administrator »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #6 : 21. November 2017, 19:43:32 »
Vyzera to byt celkom potentne z hladiska priechodnosti terenom. Tym znicenym ozubeny kolieskam a oskam celkom verim, s dvoma XL motormi, BBoxom atd. to bude asi aj dost tazke.

Zaujimalo by ma, ci sa s tym stretavas aj s niekym dalsim a davate preteky na priechodnost, v okolitych krajinach je to bezne, u nas mi nieco spominal byvaly kolega, ale asi v dost mensom rozsahu.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #7 : 22. November 2017, 08:05:03 »
super praca  (y) , podvozok vyzera byt dobre premysleny takisto vyzera ze je s tym kopec zabavy v terene, tak sa tesim na video  ;)

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #8 : 25. November 2017, 17:20:59 »
Vyzerá to zaujímavo.
Len by ma zaujímalo aký diel sú tie zadné tlmiče? Alebo nie sú z LEGA?

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Lego technic 4x4 offroad Jeep
« Odpoveď #9 : 27. November 2017, 13:00:09 »
Mne tie zadne tlmice pridu ako klasicke 9,5L tlmice s vypodlozenou pruzinou koli predpatiu, ale snad nam Mackopu povie, ako to je, na tych fotkach to nie je velmi dobre vidiet.