Autor Téma: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)  (Prečítané 25404 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #45 : 15. Marec 2018, 10:45:41 »
same "dobre" spravy z hladiska dostupnosti lega... namiesto toho, aby sa moznosti rozsirovali...
pritom TRU mi neprislo ako neracionalny obchod na styl hraciek v tescu, kde nakupia kazdu blbost a potom to pustaju prec cez zlavy...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #46 : 15. Marec 2018, 10:48:43 »
Hlavne si neviem predstavit, komu to v Rakusku predaju? Ved tam uz ina (velka) hrackarska siet ani nie je. Skor to asi kupi nejaky retazec ako Muller a pod. Kazdopadne smutne, ako koncia specializovane obchody.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #47 : 15. Marec 2018, 10:53:56 »
vsak to. muller ma pobociek dost a vacsinou tam, kde je aj TRU. To iste spar. jedine ze to kupi niekto novy - lebo ak skonci TRU, nebude v rakusku ziadna cisto hrackarska siet - muller a spar to maju popri inom sortimente a v limitovanom mnozstve. Co je zvlastne, lebo my mame az 3 cisto hrackarske siete, cesi su na tom este lepsie. Niekto novy by vyhovoval aj nam - lebo muller by prevzal len priestory a fungoval podla svojich, nam nevyhovujucich pravidiel - pre nas tam lego neni velmi zaujimave kupovat. Pripadne by to mohla kupit nejaka nemecka siet, ktora neni v rakusku - napr galeria kaufhof. To by dokonca bola zmena k lepsiemu, lebo niekedy tam maju super akcie.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #48 : 15. Marec 2018, 12:24:32 »
Ako bolo povedané pre siete potravín/drogérií je to len doplnok, ak doteraz do toho nešli tak prečo zrazu hej.
Tipujem, že sa to bude kupovať v balíku D-A-CH a ťahúňom bude Nemecko. Galeria Kaufhof je skôr na severe Nemecka takže tam by mali duplicitu, ale na expanziu smerom dole by sa im to hodilo. Aj keď oni tiež nie sú hračkárstvo.
To už skôr TopToy ktorý vlastní licenciu na tie severské TRU a ktomu sieť hračkárstiev BR, tá má v nemecku len nejakých do 20 obchodov. Otázka je či na to majú peniaze.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #49 : 22. Apríl 2018, 00:58:42 »
Toys'Я'Us definitivne konci. V Nemecku, Svajciarsku a Rakusku ich predajne prevezme Irska siet hrackarstiev Smyths Toys, cim sa stane najvacsim hrackarskym retazcom v Europe.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #50 : 22. Apríl 2018, 10:16:11 »
Toys'Я'Us definitivne konci. V Nemecku, Svajciarsku a Rakusku ich predajne prevezme Irska siet hrackarstiev Smyths Toys, cim sa stane najvacsim hrackarskym retazcom v Europe.

no fasa...
na druhej strane, ak budeme mat stastie, tak to moze byt pre nas lepsia varianta z hladiska ponuky - nemam sice smyths zmapovany, ale maju v ponuke aj exkluzivy a to vacsiu ponuku ako TRU, tak nejaka nadej na dobre nakupy tu je. Snad to nezabiju cenami, ale zvlast v nemecku nemozu moc vyskakovat, tam maju vela konkurencie, a s vysokymi cenami by zahucali rychlejsie ako TRU...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #51 : 10. Máj 2018, 12:01:46 »
Rakúsky a nemecký TRU má tie Building Bigger Thinking sety za -50% až -60% dole. To robí ceny cca 2-3centy na diel. Krčmová stavacia akcia ukázala, že sa stým dá pracovať.
http://www.toysrus.at/refinement/index.jsp?categoryId=3996661&f=PAD&fg=Stars+%26+Themen&fv=Character+Theme%2FLEGO+-+60+Jahre+Sonderedition&fd=LEGO+-+60+Jahre+Sonderedition

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #52 : 10. Máj 2018, 19:03:31 »
Tak za tu cenu sa trie sety rozhodne oplatia. Skoda, ze nemam teraz cestu do Rakuska - vzal bych pre LUG par krabic na podobnu akciu.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #53 : 17. Máj 2018, 14:51:06 »
Tak TRU malo už dohodnuté nové packy figúriek na Bricktober 2018, samozreme primárne pre domáci US.
https://zusammengebaut.com/lego-bricktober-sets-zeigen-sich-harry-potter-avengers-und-ninjago-50211/
Unikli foto 3 z nich - Ninjago, Harry Potter a Avengers

Som zvedavý či sa objavia aj v DE-AT keď už sú predaní Írom

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #54 : 30. November 2018, 17:08:33 »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #55 : 30. November 2018, 17:12:56 »
30% na Saturn, Fishing Store, atd...

potesilo by, ale je to len 20%...  a len na niektore sety, nie plosne, ako u nich byva zvykom v tomto case... len vynimocne je nieco 30 % (slepice z nasa).

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #56 : 31. December 2018, 02:13:41 »
TopToy, vlastník škandinávskej licencie Toys R Us to zabalil na kompletku, pôvodne chceli reštrukturalizovať, ale po slabých Vianočných predajoch to hodili na bankrot
https://top-toy.com/top-toy-declared-bankrupt/

Tak sa počet TRU zase znížil, kto podľahne ďalej ?

Okrem TRU vlastnili aj hračkárstva BR, jedno z mála čo dostalo (popri Hamleys) aj vlastného minifiga

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #57 : 28. Január 2019, 16:50:32 »
Zatiaľ len v TRU Kanada, lebo už vidím ako Classic AFOLi podplacajú deti sladkosťami aby im pustili do zbierky  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #58 : 28. Január 2019, 16:53:14 »
Myslite, ze nam domina v Parndorfe dovoli vyskladat si to, ked to pride sem? ;D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SMYTHS (ex Toys'Я'Us)
« Odpoveď #59 : 19. Február 2019, 10:52:58 »
https://www.promobricks.de/smyths-toys-online-shop-startschuss-faellt-20-februar-2019/74868

20.2. spustaju Smyths web shop namiesto TRU a 30.3. je slavnostne otvorenie Smyths - tj zaroven pohreb TRU :-)
Ak som to spravne pochopil, tak tam pisu nieco o stihlejsom sortimente Smyths - snad sa to nedotkne lega, lebo som skor dufal v sirsi sortiment ako bolo v TRU - Smyths UK mava aj modulary a ine exkluzivy, nie ako TRU, ktore sa obmedzovalo len na UCS (aj to nie vsetky) a niektore Ideas, a uplne ignorovalo napr creator expert sety...