Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 50489 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #120 : 24. September 2018, 21:03:29 »
Pekne, pozeram, ze format mame podobny, tie tvoje prazce sa mi pacia  (y)

"Moje" kolajnice su jednoduchsie a pocitaju aj s krizovanim s cestou(staci v danom mieste vymenit green plate za dbg tile), u tych tvojich by to chcelo nejaky alternativny usek.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #121 : 24. September 2018, 21:26:22 »
To len včull ma napadlo , odpichol som sa od tvojho modulu . Nad krížením som sa absolútne nezamýšľal .Bo v malom mestečku (výreze z neho) bude stačiť i jedna linka  ;) Druha varianta je snot verzia koľajníc z plejtov  ;)
ila_rendered
Nieje to celý modul len jednoduchšia verzia(od mojej predošlej) ako by to mohlo vyzerať  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #122 : 24. September 2018, 22:20:24 »
Aj ak bude iba jedna elektrickova linka, nejaka cesta ju zrejme bude krizovat. Pri tychto doplnkovych polmoduloch som za maximalnu jednoduchost, ale uz vopred by sa malo pocitat  s variabilitou, nech sa casom nemusi vela prerabat.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #123 : 25. September 2018, 00:30:46 »
Podla mna uplne staci, ak budu mat elektrickove kolaje tuto sirku. Riesite krizovania, ale ako spravit zakrutu???

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #124 : 25. September 2018, 07:28:45 »
Ach, tie vase Bratislavske uzkokolajky :D ;) :P Ale OK, moze to byt aj uzsie, proporcne to nicomu nevadi.
Chodnik po stranach modulu by som nedaval, ked bude z druhej strany cesta na dva study.
Zakruta proste nebude, aj keby narastlo mesto na 10x15 modulov(co je realne na dlhe roky dopredu), tak trat na sirku a dokonca aj na dlzku moze byt kludne rovna, s jednou/dvoma zastavkami.
Pointa tejto mierky by mala byt aj v tom, aby sa to urbanizmom viac podobalo na realitu, ako minifig mierka, kde je to take viac "hrackarske".

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #125 : 25. September 2018, 08:01:37 »
Co sa zakrut tyka, napadaju mi "tri" moznosti. Bud ziadne, alebo vyskladane a "hranate" z grillov, alebo pouzit zaoblene tile a kolajnice naznacit samolepkou (asi piplacka), alebo nastrekom. A pripadne dufat, ze TLG v blizkej buducnosti vyda zaoblene grily ;) co by bolo asi uplne idealne.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #126 : 25. September 2018, 10:36:14 »
Ach, tie vase Bratislavske uzkokolajky :D ;) :P Ale OK, moze to byt aj uzsie, proporcne to nicomu nevadi.

:D Tak aby si nepovedal, spravil som na ten nas rozchod vasu kosicku KT8D5ku. :P

ila_rendered

No a zakruta by sa dala aj takto nejak riesit. Robil som to v ML-CADe a tam este nemam vsetky tie zaoblene Tile a stvrt Tile co uz existuju, ale pre ilustraciu staci.

ila_rendered

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #127 : 25. September 2018, 10:38:28 »
No a zakruta by sa dala aj takto nejak riesit. Robil som to v ML-CADe a tam este nemam vsetky tie zaoblene Tile a stvrt Tile co uz existuju, ale pre ilustraciu staci.

Presne tak som to myslel (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #128 : 25. September 2018, 11:47:10 »
Najjednoduchsia zakruta je ,nalepka . Ani bych ju nedaval na konkretny dielik. Staci ked bude rovnaka ako grilly a bude ich pokracovanim  ;) Vcull by to chcelo viac budov zrealizovat  ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #129 : 24. Jún 2019, 21:41:30 »
Nejako tato tema spi, tak to tu trochu ozivim konecne aj niecim hmatatelnym. Este nie je komplet, ale pokrocil som s kaplnkou od CADu, cez ladenie detailov, zhananie dielikov a toto je aktualny stav. Je dost poupravovana oproti povodnej verzii, hlavna zmena je teren, na samotnej kaplnke su upravene piliere na zaklade Praetorovych odporucani a tiez viacero dalsich detailov. Este je potrebne dokoncit terenne upravy, dieliky budu z LB, plus zopar zosikmenych zelenych platov na travnik.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #130 : 24. Jún 2019, 21:51:10 »
Pekne si sa vyhral  (y) Dobre to vyzerá , sťa by zákusok !!! Len si odkrojiť ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: MicroCITY
« Odpoveď #131 : 24. Jún 2019, 22:21:41 »
Tak tento kostolík, to je veľká nádhera  (y) (y) (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #132 : 25. Jún 2019, 08:27:01 »
Akože v tejto mierke to je  (y) Nehovoriac ako elegantne si poriešil tú strechu...  :o

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: MicroCITY
« Odpoveď #133 : 25. Jún 2019, 08:49:20 »
Aj ja dávam  (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #134 : 25. Jún 2019, 21:03:44 »
Dik, chalani. :) Snad ked to bude hotove a podari sa mi pridat este dalsie 1-2 moduly, tak to budem schopny dotrepat aj na nejaku vystavu, nech to u mna nelezi ladom.
Tak by ma vramci tohto spolocneho microcity zaujimala nejaka aktualna bilancia, kto co ma postavene uz, pripadne rozrobene, alebo aspon naplanovane, nech je motivacia aj pre dalsich. Co tak zhruba tusim tak:
hotove -bytovka 1x5 modulov (muffin+budo), Dvorakova vila 1x1?,pamatnik1x1?(KLF),?
rozostavane - kaplnka 1x2(muffin), blok historickej Levoce ?x?(Praetor),?
planovane - Miluckeho vila1x1?(TOME), osemposchodak 1x1, stvorvila1x1 (muffin),?

Ten stupen rozostavanosti len tipujem, je mozne, ze si niektore veci aj zle pamatam. V kazdom pripade su to dva roky, odkedy vznikla tato tema a rok, odkedy bol postaveny prvy objekt, chcelo by to mozno trochu popostrcit, nech to nebude ako dialnica BA-KE :D
« Posledná zmena: 25. Jún 2019, 21:05:23 od muffin »