Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96662 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #435 : 11. Január 2022, 13:03:49 »
Vďaka za info. Su dostupné aj pre SK účty, práve som si vyklikal všetky chýbajúce. Hlúposť je, že sa dá na jednu objednávku použit iba jeden VIP kód, takže kvôli trom minciam môžem robiť tri objednávky...

Skús spraviť objednávku cez telefón. Ideálne na SK číslo a mimo exponovaných časov - mal by si dostať slovensky/česky hovoriaceho operátora a tí nemajú takú fluktuáciu a asi ani vyťaženie (ako napr angláni) a teda malo by sa dať baviť ľahšie.
Na mince som to neskúšal ale raz sa mi podarilo dostať na jednu objednávku 2 veci z promo kódov. Ale objednávku som robil cez telefón (lebo som sa ulakomil na zľavnený VIP 5Eur kupón na telfón z BF 2019 >:D ). Pani/slečna na telefóne to spravila tak že spravila objednávku s jedným kódom, potom druhú s druhým a ich spojila (preto je dobré keď majú čas  ;)) a prišlo to.
Chcel som to potom spraviť aj neskôr keď som mal čerstvú objednávku online, tak už mi to tak nevedela spraviť, že prvá-online objednávka je už v stave keď ju nemôže modifikovať, pravda je že to bol čas akcií a chvílu to trvalo sa dovolať sa a na tú prvú objednávku už prišiel potvrdzovací email a teda možno to naozaj bolo tak že systém už nepustil (samozrejme ja nevidim či nevie, nechce alebo nejde  >:D )
Preto si myslím že ak to pôjde všetko cez telefón a bude ich ochota tak by sa to mohlo podariť, okrem času na telefóne moc toho nestratíš pokusom :D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #436 : 11. Január 2022, 20:57:12 »
Ja si s nimi momentalne pisem kvoli figurkam...co za dementa vymyslel limit na seriu len presny pocet...je ich 12 ..tak reku ich o...a spravil som dve objednavky..v pohode presli, peniaze na ucte zablokovali...ale poslali len jednu a druhu mi nspisali, ze nic nebude...ale peniaze furt drzia . Dnes mi prisla zasielka. Z 12 mam 5 ostatne 2az 3x...cize opat ma len  nastvali. Je to len nahmatane a neotvorene... ak ma niekto rovnaky problem ...mozme vymenit... chapem, ze daju limit na nejaky exclusive set..ale na figurky, kde je loteria, co ti poslu? Preco opat podporia radsej priekupnikov, namiesto vlastnych zakaznikov. ?.. (n)

Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #437 : 09. Február 2022, 08:18:15 »
Od februára je spustený nový PAB online systém (pôvodný "Pick a Brick"), zatiaľ vo Veľkej Británii, Nemecku, Dánsku, Holandsku a Francúzsku. Môžete si vyskúšať napríklad britský:

https://www.lego.com/en-gb/page/static/Pick-a-Brick

Čo na to vravíte?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #438 : 09. Február 2022, 15:00:50 »
Áno, PaB sa prerába a postupne nabieha v krajinách najprv už spomenuté, potom USA, Kanada, Austrália a potom zvyšok podľa skúseností z prvej várky. Na toto vrátane Slovenska nie sú dátumy.

- navonok sa zlučuje  Pick-a-Brick a Bricks-and-Pieces (platené náhradné diely) - oboje bude prítomné priamo z Shop@Home
- vnútri to bude stále rozdelené - PaB diely budú označené ako "Bestseller" a pôjdu stále zo skladu v Poľsku (po novom pre USA pribudne sklad asi v Mexiku) tu je ponuka obmedzená. BnP diely budú označené ako "Standard" a stále pôjdu z Dánska
- pribudne funkcia Build-a-Mini ktorá je alterntívou k stavaniu figov v obchode (akurát je napevno počet a typ dielov takže na stránke sa nedá ukecať 15x zvieratko  >:D )
- objednávky z PaB majú servisný príplatok ak sa nedosiahne minimálny odber - napríklad v spomenutom Nemecku aj sa nedosiahne objednávka za 12 Eur pri Standart tak je to +6 Eur poplatok, pri Bestseller +3 Eurá
- suma objednávok sa teraz má započítavať ako bežný S@H nákup - tj VIP body, poštovné zadarmo ale po novom aj do GWP

Pre nás na Slovensku sa nateraz mení len to že sa to započítava do nákupu a že pribudol servisný poplatok pod 12 Eur za diely.
Tento projekt bol to na čo sa posleného 1.5 roka odvolávali keď sme* tlačili že prečo ešte nemáme prístup k BnP.
V momente ako naskočí táto nová verzia aj pre slovenský S@H a bude tam len Bestseller (aka pôvodné PaB) a nie Standard či minifigy, tak odporúčam začať riešit cez support prečo to nemáme (interne už to nemám kde eskalovať)

* Z európskych štátov s prístupom k S@H sme v tom so Slovincami, Grékmi a všetkými 3 pobaltskými štátmi. Zhodou okolností všetko krajiny s Eurom a v EÚ narozdiel od kopca iných krajín ktoré toto majú.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #439 : 09. Február 2022, 15:24:31 »
Dik papluh. Sice som este ani jedno nepouzil, ale zaujimalo ma, aky je rozdiel medzi starym a novym.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #440 : 11. Marec 2022, 21:34:41 »
Znovu je naskladneny Sam doma a Sikma ulicka. Myslite, ze sa to zase nedostane do bezneho predaja, ale to zostane len na ich stranke? Bezny predaj myslim mall.sk, alza, alltoys...Ze ci ma zmysel cakat ze sa to tam objavi a neskor aj v zlave. Lebo Sikma ulicka je uz vonku rok a nic. Nechapem, preco Rokfort hrad je takmer vsade a Sikmu ulicku si doteraz drzali exkluzivne...

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #441 : 12. Marec 2022, 15:48:48 »
Sám doma sa teraz dá zohnať za 220€. Je to veľa?

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #442 : 13. Marec 2022, 06:37:08 »
Sám doma sa teraz dá zohnať za 220€. Je to veľa?
To je dobrá cena (y)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #443 : 13. Marec 2022, 11:05:42 »
220 je fajn. Je to inak aj na Alze.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #444 : 13. Marec 2022, 20:35:30 »
Nechce to niekto za tých 220€? Budem na SK cez Veľkú noc (BY-ZA-MT-BB). Môžem kúpiť a doviezť.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #445 : 13. Marec 2022, 22:41:17 »
Ja by som dve zobral.

Som ale z Bratislavy, tak neviem...kludne aj postou by som to bral, keby sa ti to chcelo zabalit...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #446 : 14. Marec 2022, 11:24:55 »
nad cim tu fabulujete_ ved alza to ma za 259,90---

a po skusenostiach v akom stave som vzdy od nich dostal lego by som nic nekupoval... a aj preco, ked na legoshope ho maju o 10e lacnejsie a vzdy pride perfektne zabalene bez najmensieho poskodenia...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #447 : 14. Marec 2022, 12:51:23 »
Mne chodia z Alzi bez problemov.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #448 : 14. Marec 2022, 13:36:22 »
tak volakedy patrili skatule z alzy k tomu horsiemu, ale trosku sa zlepsili, mozno 1 z 10 je poskodeny vyrazne a 1 z 10 trochu (preliaceniny)... a najma vsetci ostatni sa zhorsili... napr z amazonu mi dosiel minule set "zabaleny" tak, ze stitok bol nalepeny priamo na samotnej lego krabici, bez akejkolvek vonkajsej skatule alebo aspon folie! mall ma viac poskodenych krabic ako alza. ani lego store neni idealny - najma ked je v baleni aj bonus set, ten to vie dost nepekne schytat. kym som chodil do kamenneho storu vo viedni, tak tam tiez kazda tretia krabica bola nejako pokryvena, preliacena a pod, to som nechapal, ze aspon tam sa k tomu mali vediet chovat lepsie, ked im tam chodi vela afolov...
ak sa ten set ma skladat, urcujuca je cena - cokolvek co je vyssie ako 80% katalogovej nekupujem, radsej pockam aj dlhsiu dobu, do aspon 20 % zlavy sa casom dostane kazdy set... takze pri Home alone je dobra cena do 200e.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #449 : 14. Marec 2022, 13:54:36 »
no ja som casom pochopil, ze vacsia sanca mat neporusenu krabicu je ked si to das poslat kurierom.. vtedy to aspon ako tak zabalia.. akonahle si to das osobny odber je jedno ci alza, ci mall tak to len sofer v sklade nahadze do dodavky a dovezie na to odberne miesto.. to, ze to poskodi mu je jedno..velakrat som to priamo na mieste neprevzal. na mall sa mi to stalo 2x..zial jeden set som takto vratil a na druhy den zmizol z uplne vsetkych eshopov a predava sa za dvojnasobok.. to som radsej mohol mat obitu krabicu... napr na alze sa mi stavalo, ..este ked bola na docasnej stanici Nivy.. ze som isiel hore, zaplatil, potom dole na vydaj a doniesli mi normalne otvorenu krabicu.. opat hore na reklamacie.. a tam po pol hodine vysvetlovania, ze si to mozu nechat sa vzdy cudovali, ze co chcem.. vzdy pol hodku zistovali, ci som nahodou nekupil uz rozbaleny kus,..vzdy sa to snazili uhrat na to...

z mall som si nasledne objednal domov a doslo zabalene neporusene..
Ale z ofiko lego mi vzdy doslo v perfektnom stave.. maju na to presne krabice, takze je to ok.. ano, ked je k tomu nejaky maly setik tak uz to nie je idealne,.. ale snazim sa kupovat samostatne, aby v krabici bol len ten jeden set.
Ale ano.. cena je tam vyzsia.. ale v poslednej dobe vela setov sa da kupit len tam  a tak s tym clovek musi ratat.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo