Autor Téma: Ukraina  (Prečítané 10535 krát)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Ukraina
« Odpoveď #15 : 02. Marec 2022, 15:15:18 »
Páči sa mi myšlienka, nejako pomôcť deťom na úteku aj pomocou Lega...  ::)

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Ukraina
« Odpoveď #16 : 02. Marec 2022, 17:14:12 »
Smirec1 : 

mas uz  zelenu mikinu?
alebo
kolko tvojich predkov boli komanci?

Nevidim dovod diskutovat s niekym kto si mysli ze pobaltske staty (potom co im spravili Rusi v 20 storoci) si mali pytat suhlas od ruska na vstup do NATO...
« Posledná zmena: 02. Marec 2022, 18:40:28 od duroduro »

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Ukraina
« Odpoveď #17 : 02. Marec 2022, 22:59:25 »
duro, este sa nevyjadril najväčší odborník na covid 19 a ruskú inváziu sám liondee. To čo píše smirec bude potom len slabý odvar.

Ja som až do minulého štvrtku veril že je to celé blbosť a Putin sa k ničomu neodhodlá , ale teraz som už pochopil že ten človek je už úplne mimo asi ako stalin pred smrťou, keď všetci o tom vedeli že mu už dobre .ebe, ale báli sa mu to povedať.  Nakoniec ho ponechali skapať ako psa. Či je za tým nejaká choroba, môžeme len polemizovať, ale vylúčené to nie je.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Ukraina
« Odpoveď #18 : 03. Marec 2022, 03:15:43 »
Smirec1 :
Takéto šírenie ruskej propagandy a ospravedlnenie špinavého ruského okupanta je dnes na hranici trestného činu. Tieto konšpirácie šíria iba platení ruskí trollovia, ale nájdu sa aj užitoční idioti. Nafúknutá bublina? Povedz to rodinám pozostalých po 15 000 mrtvych.
Aj sám Gorbačov sa nedávno vyjadril, že žiadna dohoda o tom, že tieto krajiny nebudú vstupovať do NATO neexistuje. Proruskí konšpirátori to budú do nekonečna opakovať. Veď v 90-tych rokoch sa hovorilo, že aj Rusko časom vstúpi do NATO. Rovnako, ako teraz rusi šíria, že na Ukrajine je fašizmus, tvrdia, že v 1968 nás chránili pred fašistami. Za nacistu označili napríklad aj Dominika Hašeka, ktorý kritizoval Ovečkina. Na Ukrajine sa fašistická strana nikdy nedostala do parlamentu, na rozdiel od Slovenska, kde majú 10%, plus sa k fašistom rétorikou pridali aj Blaha, Fico, Harabín a spol. Ak by sme nevstúpili v poslednej chvíli do NATO, špinavý ruský okupant by tu bol zase(bol tu v 1968, na to zabúdajú títo konšpiračný rusofili). Ako preboha môže Rusko diktovať cudzej slobodnej krajine. Čo keby Ukrajina povedala, že nechce, aby bolo Rusko v OSN, alebo Maďarsko by povedalo, že nechce, aby bolo Slovensko v EU. Človeče, ani neviem čo je horšie, ak si za to platený, alebo ako užitočný ****?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Ukraina
« Odpoveď #19 : 03. Marec 2022, 10:15:15 »
tak chlapci, toto nemá význam, ak názory niektorých ľudí nezmenia informácie so zbombardovanými domami, fotky umierajúcich detí, utekajúce rodiny (teda len čiastočné, bez mužov, otcov, synov) a nakoniec vyhlásenia ich vzoru pre vlastných občanov (v tých "necenzurovaných médiach")  o tom že radšej zrovná zo zemou ľudstvo ako by prehral Rusko ... no tak takým nejaká diskusia na LUG fóre už nepomože. Netreba tu teda tapetovať tým že každý takémuto človeku naloží, prípadne sa vyzývajú iný členovia s podobnými názormi nech to tu prídu za...pĺňať  C:-)

Stream nových príspevkov budeme potrebovať na dôležitejšie veci ako spam výmen názorov, ktoré aj tak danej strane myslenie nezmenia.

Nemám čas sa tu vypisovať tak to zhrniem takto:
Keby Rusi nebojovali, nebola by vojna, ak by Ukrajinci nebojovali tak by nebola Ukrajina.

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Ukraina
« Odpoveď #20 : 03. Marec 2022, 10:23:25 »
Pekne napisane!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Ukraina
« Odpoveď #21 : 03. Marec 2022, 11:36:44 »
Len pre info, smirec1 požiadal o stiahnutie príspevkov sám a následne bolo toto spravené.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Ukraina
« Odpoveď #22 : 03. Marec 2022, 12:34:59 »
papluh.... reagujem na tebou novovytvorene vlakno na pomoc ukrajine....

ja som v mojom prispevku vyssie popisal co si myslim ze by mohlo mat za tatralug zmysel....skuste sa nad tym zamysliet....uprimne si nemyslim ze dat lego dietatu co je na uteku je celkom vhodne. jedine takym co tu ostanu mesiace ....ale inak by to chuda stratilo neamju na to batozinu potrebuju ked su v pohybe len to nevyhnutne,  ....cize myslim si ze na akukolvek podporu vo forme lega radsej v tomto momente zabudnite....

ja osobne som vcera  bol v lekarni a nakupil som veci za cca. 100 euro pre male deti, sunar, vyzivu, hygienicke potreby,  a este mi tam pani magistra nieco zadarmo prihodila....ledva som to odvliekol do kulturneho domu haje. cize podla mna toto su asi dolezitejsie veci ako samotne lego...

urcite ma zmysel zbierka, charitativna aukcia nejakych lego vytvorov, vzacnejsich lego setov a vytazok dat na ofocialne a overene ucty , atd atd...



« Posledná zmena: 03. Marec 2022, 12:36:36 od legoholik »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Ukraina
« Odpoveď #23 : 03. Marec 2022, 13:43:32 »
papluh.... reagujem na tebou novovytvorene vlakno na pomoc ukrajine....

ja som v mojom prispevku vyssie popisal co si myslim ze by mohlo mat za tatralug zmysel....skuste sa nad tym zamysliet....uprimne si nemyslim ze dat lego dietatu co je na uteku je celkom vhodne. jedine takym co tu ostanu mesiace ....ale inak by to chuda stratilo neamju na to batozinu potrebuju ked su v pohybe len to nevyhnutne,  ....cize myslim si ze na akukolvek podporu vo forme lega radsej v tomto momente zabudnite....

Napríklad v tomto majú Fairy Bricks v spolupráci s LEGO nadáciami väčšie skúsenosti. V hre nie sú vôbec nejaké veľké veci a kýble dielov, ale práve spratné sety do cca 20 Eur kde po "vypustení" vzduchu zostane obsah do jedného vrecka (inak podobné obavy zo stratenia sa prejednávajú).
Tiež by sa hľadal nejaký partner čo je priamo na mieste aby sa netlačilo na hranicu priamo pred/za colníkov, ale aby to bolo až v rozumnejšom bode presunu. V prípade dielov bolo jasne napísané že sa hľadajú inštitúcie a nie pre jednotlivcov.
Hračky síce nie sú nevyhnutná vec na prežitie, ale snáď prekročením našej hranice sa im situácia podstatne zmenila a už im nehrozí priame nebezpečie. Dať dieťaťu čo muselo nechať (skoro/možno) všetky hračky doma niečo vlastné je druh pomoci.

ja osobne som vcera  bol v lekarni a nakupil som veci za cca. 100 euro pre male deti, sunar, vyzivu, hygienicke potreby,  a este mi tam pani magistra nieco zadarmo prihodila....ledva som to odvliekol do kulturneho domu haje. cize podla mna toto su asi dolezitejsie veci ako samotne lego...

urcite ma zmysel zbierka, charitativna aukcia nejakych lego vytvorov, vzacnejsich lego setov a vytazok dat na ofocialne a overene ucty , atd atd...
Myslím, že každý kto môže pomôcť bežnými vecami tak spraví sám bez potreby TatraLUGu. Tak isto prispieť do zbierok pod svojim menom. S pohľadu aktivity na TL si nemyslím, že "vyhecovaním pod bannerom TL" sa vyzbiera nejak viacej.
Rieši sa existujúce LEGO a nie nákup nového, tj sa na to neminú peniaze čo by mohli ísť priamo alebo na nákup iných vecí.
Naopak predaj tiež nieje tak priamočiary. V prvom rade to čo by prípadne došlo z vonka nemôžeme ani náhodou predať. 
Len to čo je v zásobách TL.  A čo je v osobnom vlastníctve si to môže zas každý vydražiť sám.
Otázkou je platforma takej aukcie, budem rád za konkrétne realizovateľné návrhy.
Napríklad draženie na fóre TL kde je možno 10-15 aktívnych ľudi za deň nevyzerá ako moc výnosný nápad. Ale ak si to chce niekto vyskúšať môže hneď, pravidlá bazára to dovolujú a finálny účet nech si určí sám.
Ideálne by bolo to doniesť na nejakú garantovanú všeobecnú aukciu, kde môže dávať veci ale okrem nejakého umenia som nič nezachytil.
Takže potom len vo vlastnej réžii, akurát si neviem predstaviť koľko by to zabralo času riešit za LUGové veci po jednom. A osobné veci viď vyšsie.


Rôzne výstavy, akcie a pod s výťažkami a zbierkami sa stýmto vôbec nevylučujú. Ak má niekto pocit že to dokáže teraz zorganizovať tak len do toho.

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Ukraina
« Odpoveď #24 : 03. Marec 2022, 22:10:32 »
My sme malí páni na to, aby sme ovplyvnili túto vojnu a ja mám vytvorený svoj názor na obe strany. Napriek tomu sa ale snažím pomôcť tým, ktorí sa snažia zachrániť na našom území a nemôžu za svojich politikov. Bol som tam pomáhať na oboch priechodoch a viesť materiál hneď v sobotu a nechcem si predstaviť svoju ženu a deti v ich situácii.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Ukraina
« Odpoveď #25 : 05. Marec 2022, 05:30:41 »
Našiel som zoznam značiek, ktoré kvôli vojne na Ukrajine pardon "špeciálnej vojenskej operácii" opustili na protest Rusko a je tam aj LEGO - vie to niekto overiť či je to tak?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Ukraina
« Odpoveď #26 : 05. Marec 2022, 10:32:56 »
Oficiálne plnohodnotné vyhlásenie ešte tušim nebolo.
Ale tu je článok https://www.brickfanatics.com/lego-confirms-its-stopped-shipping-to-russia/  ktorý dostal odpoveď čo sa týka správ z dánskych médii že LEGO prestalo dodávať.
Tá odpoveď tie informácie v médiach v podtvrdzuje. Aj keď je to zaobalené do toho, že v aktuálnej situácii so sankciami a nevyspytateľným prostredím nemajú ako dodávať.
Takže zatiaľ žiadne principiálne vyhlásenia, aj v tej krátkej odpovedi je len že pozastavujú (pausing) a nie rušia.
Na LANe je odpoveď, že nemôžu nič viac povedať pokiaľ to neprejde cez všetky interné štruktúry.


Cez zakladateľskú nadáciu posielajú nejakých 15 mil. Eur na pomoc cez organizácie ako Červený kríž
https://learningthroughplay.com/how-we-play/ukraine/

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: Ukraina
« Odpoveď #27 : 05. Marec 2022, 19:47:10 »
Na ruskej socialnej sieti VKontakte, Lego Technik Russia o tom pisali ze sa cez hranice nic nedovaza, a kto ma prachy kupuje co sa da. Maju tam 81 predajni a rychlo sa to mina. 

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Ukraina
« Odpoveď #28 : 05. Marec 2022, 19:58:23 »
Hej, majú tam sieť frančízových obchodov (že ich je až 81 som netušil).

Ono jednou vecou sú principiálne či "principiálne" vyjadrenia firiem, najmä v to prvé sa môže neskôr odraziť v kolektívnom ponímaní Sajuz-u ak sa tam systém udrží.
Druhou je že dostať tovar tam a hlavne peniaze naspať (ak nerátame rubel) je v podstate nemožné takže zatiaľ "nedovážať" je tak trochu základný stav.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Ukraina
« Odpoveď #29 : 05. Marec 2022, 22:43:56 »
Dnes sme natrafili na ruskú štátnu tlač (pravda.ru), google to vie pekne prekladať. Západné sankcie prinesú Rusku viac dobra ako škody
Читайте больше на https://www.pravda.ru/news/politics/1688208-zapadnye_sankcii/
Pokus o izoláciu Ruska poskytne jedinečnú príležitosť chrániť mladú generáciu pred agresívnym vnucovaním západných „hodnôt“.

hmmm....

Ale teda kto tam zabrúsite, rátajte s tým, že neveriacky to budete preklikávať aj hodinu. Viem si predstaviť, že kopa rusov zavrie oči, zapchá uši a nechá sa chlácholiť touto propagandou do milosrdnej apatie.