Autor Téma: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck  (Prečítané 3597 krát)

Odhlásený Samolot

  • Príspevkov: 21
[MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« : 18. August 2021, 22:58:23 »
Dnes prezentujem svoju víziu klasickej sady z roku 1998, t.j. futuristického cestného remorkéru vyrobeného pomocou "moderných metód", t.j. pomocou panelov.















Model bol postavený špeciálne pre prebiehajúcu súťaž TC 20 v Eurobricks.
Keď boli vyhlásené pravidlá súťaže, vytiahol som staré katalógy Lego zo skrine a hľadal inšpiráciu. A veľmi rýchlo som narazil na sadu 8462. Ako historik som si okamžite myslel, že je to pre mňa vzor. Vzhľad tohto modelu v sérii Technic bol akýmsi predzvesťou čoskoro spôsobenej krízy spoločnosti Lego. Samozrejme, len málo z nich si to v tom čase uvedomovalo, ale po rokoch pri pohľade na staré katalógy môžete dospieť k tomuto záveru.



Stále chladná téma, remorkér, stále chladná, modrá farba, stále pneumatická a zaujímavé funkcie.
Ale aké sú tieto podivné kolesá, ktoré sa nezmestia do ničoho, aká futuristická kabína a táto zvláštna farba v interiéri.

Eh, je to však skvelé vozidlo, hrateľné, niečo v ňom je. Dokonca aj táto farba v interiéri mi pripomenula farbu používaná v kokpitoch sovietskych lietadiel.
Okamžite som v ňom videl potenciál a myslel som si, že sa budem hrať s touto kabínou, vzal som tmavé azzure panely, z ktorých mám veľa a okamžite som cítil veľa zábavy z výstavby. Po niekoľkých dňoch bol model v podstate pripravený. Musím povedať, že to bolo čisté potešenie tak radosť z budovania, že želám všetkým.

Celý čas som cítil dilemu, pretože pravidlá súťaže hovorili, zostať čo najbližšie k originálu. Chcela som "plávať". Choďte bláznivo pridať nové funkcie, aby ste využili potenciál originálu a možnosti použitia moderných tehál. Zistil som, že reprodukcia tela 1 na 1 z liftarms nudná.















Nakoniec som pridal jednu pneumatickú funkciu (ktorú by mal mať každý remorkér, t.j. zadné podpery. Strana by ma prinútila predĺžiť model tak, aby neboli možnosťou.

Veľa voľného miesta v dizajne podvozku spôsobilo, že som podľahol pokušeniu vytvoriť závesný a hnacký systém s malým falošným 6-valcovým motorom. A ako som urobil tento motor, kabína sa musela nakláňať, aby bolo vidieť Rotujúci volant je dnes povinným bodom programu a v tomto rozsahu je to výzva.

Bolo pekné spustiť stavbu paralelne s vláknom stierača (myslím, že som zistil), zlepšil som veľa detailov vďaka komentárom iných používateľov (najmä Minesweeper, vďaka). Možno to nie je také zlé na Eurobriks s týmto nedostatkom kritiky.

Keď sa na trhu objavilo vozidlo 42124 s novými pneumatikami, myslel som si, že je to skvelé, ale pravdepodobne nie pre mňa, na čo ho použijem. Objednal som si 4 pneumatiky len pre prípad bez odsúdenia. Ale keď som ich dal na odťahové vozidlo počas mojich experimentov s kolesami, vedel som, že to bol hit.











https://bricksafe.com/pages/samolot/8462-reincarnation





Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #1 : 19. August 2021, 14:29:47 »
Ja som stále za futuristické kolesá  ^-^
Super vozidlo ale.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #2 : 19. August 2021, 18:49:29 »
Nice job again. (y) But I agree with Inst - those futuristic wheels look still better on this truck. ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #3 : 19. August 2021, 18:59:22 »
Sympathetic rebirth   (y)
I like white wheels  .
It's like a Japanese tow truck from today  :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #4 : 30. August 2021, 11:35:25 »
Samolot:

Perfektne si to zmodernizoval. Krajšie než originál. 
Panely sadli jak riť na šerbel.
Z tých troch typov kolies, ktoré si skúšal, sa hodia najlepšie futuristické. Dobré sú ale aj tie nové zúbkované terénne, s nimi tiež ten kamion celkom ladí.

Pôvodný 8462-set poznám len z fotiek, takže detailné porovnávanie funkcií tu nejdem robiť. Porozumel som, že si doplnil pohyblivý motor, pneumatické podpery a odpruženie. To je super pridaná hodnota. Ako som písal, lepšie než originál.

Odhlásený Samolot

  • Príspevkov: 21
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #5 : 20. December 2021, 10:40:53 »
A stalo sa to vďaka spolupráci s kolegom Saperem , inštrukcia pre remorkér je teraz k dispozícii na Rebrickabl.

https://rebrickable.com/mocs/MOC-95602/Samolot77/tow-truck-8462-reincarnation

V modeli došlo k miernym zmenám, teraz má o niečo väčšiu jazdu zavesenia, volant sa automaticky vracia do správnej polohy pri nakláňaní kabíny, do pohonu boli pridané staré diferenciály, na niekoľkých miestach som posilnil konštrukciu.
Tiež som vytvoril oranžovú verziu vozidla, ktorú si môžete pozrieť na mojom Facebooku https://www.facebook.com/PawelStefaniukSAMOLOT
Vitaj




Odhlásený Samolot

  • Príspevkov: 21
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #6 : 16. Február 2022, 09:22:32 »
Je mi ľúto, že vás trápim týmto modelom, ale urobil som oranžovú a červenú verziu. Zaujímalo by ma, ktorý z nich sa vám páči najviac?
















Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #7 : 16. Február 2022, 09:49:29 »
Tak oranžová má taký ten cestársky realizmus.

Ale červená kombinácia sa mi páči najviac ako referencia na sfarbenie starších Technic modelov.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #8 : 17. Február 2022, 10:00:13 »
za mňa Modrá, potom Oranžová a nakoniec Červená (aj keď červenú mám na autách najradšej ;D )

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #9 : 17. Február 2022, 20:05:52 »
Modrá je dobrá  :)  (y)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: [MOC] 8462 Reincarnation of futuristic tow truck
« Odpoveď #10 : 18. Február 2022, 13:56:16 »
Modra, potom oranzova.