Autor Téma: Mozaiky  (Prečítané 8259 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Mozaiky
« : 20. Február 2020, 11:32:38 »
Malo nas, malo nas, pod Ty dalsi spolocny projekt medzi nas! Ano, mame tu uz niekolko spolocnych projektov, ale zatial vsetky na bode mrazu. No aj tak tu chcem navrhnut dalsi. Zatial som sa o tom bavil s MiKeLom a idea je taka, ze by sme spravili seriu erbov miest, v ktorych sme vystavovali. Tieto by sme nasledne vystavovali na aktualnych vystavach. Aby to malo nejaky esteticky vzhlad, tak mal by platit uzus, ze celkovy rozmer mozaiky bude 96x96 studov a erb bude na bielom pozadi. Najzlozitejsi proces je digitalizacia a nasledna uprava (optimalizacia) mozaiky, co trva niekolko dni. Kto si na to netrufa, pre toho to viem spravit. Stavitel dostane uz len podrobny nahlad na mozaiku a zoznam dielov. Mozaiky su vseobecne velkym zrutom dielov, takze financne to moze byt narocnejsie (ale aj nemusi - zalezi od vzoru). Kedze tento rok nas cakaju 2 velke vystavy v Cadci a Novej Bani, pripravil som tieto dva erby. Bavil som sa s Papluhom a na tento projekt by sme vedeli dostat Projektovu Podporu (PP), co by vyrazne pomohlo stavitelovi. Problem je, ze k tejto podpore sa nedostaneme skor ako do 2-3 mesiacov. Erb Novej Bane by sa do toho teoreticky este zmestil, ale Cadca nie. Chcem sa teda spytat, kto by bol ochotny pripravit erb Cadce? Pre predstavu - erb Novej Bane pozostava z 985 dielov a erb Cadce z 1589 dielov (stavitel si to moze samozrejme optimalizovat tym, ze vacsie diely rozdli na mensie).

ila_rendered ila_rendered

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Mozaiky
« Odpoveď #1 : 20. Február 2020, 12:34:46 »
...Bavil som sa s Papluhom a na tento projekt by sme vedeli dostat Projektovu Podporu (PP), co by vyrazne pomohlo stavitelovi. Problem je, ze k tejto podpore sa nedostaneme skor ako do 2-3 mesiacov. Erb Novej Bane by sa do toho teoreticky este zmestil, ale Cadca nie....

No dostať je priskoré slovo, najprv treba požiadať, viď thread o podpore v LUG časti ;) Ale keďže mozaiky sa spomínajú ako príklad spoločného projektu tak šanca tu myslím je.

Ešte nie sú podmienky na rok 2020, ale čas čo si dávajú je 4 mesiace do prvého projektu - 1m na rozhodnutie, plus min 2 mesiace na dodanie a niečo na rezervu. Termín vyhlásenia je 1.4. ak sa rozhodneme a prihlásime hneď tak aj Čadca je reálna ak to dostaneme. Treba rátať s tým že ak by sme to nedostali tak je čas 3 mesiace pred Čadcou na nákup dielov z alternatívneho zdroja. Ak by sme to dostali tak na stavbu bude max pár týždňov.


K návrhu, ešte by som pod tú štvorcovú časť zavesil 1-2  16x32 s menom mesta a ročníkmi výstavy :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mozaiky
« Odpoveď #2 : 20. Február 2020, 12:55:17 »
Dalsou (jednoduchsou) moznosotu je robit len erb konkretneho mesta/obce kde vystavujeme. Co sa pridavania dalsiej plochy k erbu tyka - to neodporucam. Ani z objemoveho, ani estetickeho hladiska. Maximalne pridat nejaky napis dole do rohov, ale...

ila_rendered

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Mozaiky
« Odpoveď #3 : 20. Február 2020, 13:05:10 »
tak nie každý rozpozná erby (okrem snáď vlastného mesta)
Bez kontextu to trocha uberá významu. A zároveň sa nevieme pochváliť kde sme všade boli :D

Druhá možnosť je to neurobiť z LEGO dielov.
Viem si napríklad predstaviť interaktívnu menovku, "blbé" dve doštičky a pánt. Na hornej napísane "vieš čo je to za erb? otoč a dozvieš sa" a na spodnej nalepený papier s odpoveďou a napr info že sme tam boli vtedy a vtedy. Podľa prístupnosti mozaiky by sa to buď zavesilo alebo dalo na stolik  ( to by sa dali napr zrecyklovať tie plexi stojany ako podstava)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mozaiky
« Odpoveď #4 : 27. Február 2020, 12:56:40 »
Tu Cadcu fakt nikto neskusi?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Mozaiky
« Odpoveď #5 : 27. Február 2020, 13:25:48 »
Pozrem na to.
Pošli mi to v nejakom formáte na email pls
A rezervoval by som potom plates zo smetí - white, yellow, green, red, black - akékoľvek daného typu.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Mozaiky
« Odpoveď #6 : 27. Február 2020, 17:35:39 »
Praktická otázka, toto je ak sa nemýlim 3x3 sieť 32-jek basplatov alebo 2x2 48-čiek, ako to riešiť so
- spájaním - len použiť dlhšie a širšie plates kde to ide a to to udrží, či nejak podlepovať (samozrejme odstrániteľnou páskou) ?
- a stým súvisiacim zavesením - oká z brickov a tie to udržia len v jednej vrstve (tj bez istenia zpredu) alebo niečo iné ?

Nejak ma doteraz technicky nezaujímalo ako to bolo na tých čo sme mali na výstavách a čo sa osvedčilo a čo nie

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mozaiky
« Odpoveď #7 : 27. Február 2020, 17:42:22 »
Zaklad tvoria 4 Baseplaty 48x48. Na ne ide vrstva vacsich Plate  tak, aby co najvacsou plochou viazali tie Baseplaty. A na to uz ide vrstva mozaiky.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Mozaiky
« Odpoveď #8 : 19. Máj 2020, 17:57:18 »
Projektová podpora pre projekt mozaiky bola schválená. Viac detailov tu http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=2395.msg44475#msg44475

Podmienky
= Poskytnúť dielo na výstavy
= téma má mať spojitosť so Slovenskom (mestá príroda, mapa,...) , známimi Slovákmi, ich prácami, TatraLUGom a jeho členmi, LEGOm ...  (lebo svetových hitparádových spevákov či hercov robí kde kto, samozrejme na Slovákov je výnimka  ::) )
= diely sa nakupujú s podobnými podmienkami ako LB (neverejnosť, nepredajnosť)

Výhody
= prezentácia
= viac dielov za LB ceny
= viac možností ovplyvniť diely (aj keď pri mozaike to neni tak ľahké  >:D ale môžu to byť základné plate čo sú bežne prehlasované)

Kto sa chce pridať nech sa sem čo najskôr ozve.

čo by som rád videl ?
- adoptovať si erb miesta výstavy alebo svojho mesta
- spraviť mapu SK
- nejaké známe osobnosti či ich diela
- logo TL ? logo LEGO ?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Mozaiky
« Odpoveď #9 : 20. Máj 2020, 14:28:49 »
čo by som rád videl ?
- adoptovať si erb miesta výstavy alebo svojho mesta
- spraviť map ažu SK
- nejaké známe osobnosti či ich diela
- logo TL ? logo LEGO ?

A co by som ja rad videl:
vzhladom na to, ze som v kontakte s Muzeom moderneho umenia Andyho Warhola, je mozne ze budeme na nejakej urovni v buducnosti spolupracovat. Moja idea je taka, ze by sa z LEGA spravili zname Warholove diela. Gro by teda asi tvorili repliky jeho obrazov. Tu by musela byt ale masivna podpora clenov LUGu. Takze ja by som tuto podporu smeroval aj touto cestou.

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 267
Re: Mozaiky
« Odpoveď #10 : 21. Máj 2020, 12:03:54 »
A co by som ja rad videl:
vzhladom na to, ze som v kontakte s Muzeom moderneho umenia Andyho Warhola, je mozne ze budeme na nejakej urovni v buducnosti spolupracovat. Moja idea je taka, ze by sa z LEGA spravili zname Warholove diela. Gro by teda asi tvorili repliky jeho obrazov. Tu by musela byt ale masivna podpora clenov LUGu. Takze ja by som tuto podporu smeroval aj touto cestou.
Ak mám byť úprimný strašne ma nezaujímajú mozaiky ale keď to povieš takto René  :)) Warholove diela z Lega, to znie veľmi dobre  (y)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Mozaiky
« Odpoveď #11 : 21. Máj 2020, 20:27:53 »
Ked uz extravagancia, tak z dupla  ;)
bye

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Mozaiky
« Odpoveď #12 : 16. Apríl 2021, 13:47:19 »
pre inšpirácku, mozaiky čo dáva LEGO do ich Stores k uvedeniu raketoplánu s Hubble teleskopom
sú podľa známych obrázkov z Hubble teleskopu


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Mozaiky
« Odpoveď #13 : 16. Apríl 2021, 13:55:18 »
Hmlovina Pillars of ceation v roznych spektrach.
Len ked to spravili plasticke (clenite- viacvrstve) tak ro vyzera ako fotky krajiny z lietadla.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Mozaiky
« Odpoveď #14 : 16. Apríl 2021, 20:14:57 »
Páčia sa mi preveľmi, farebne, a že to nie je placaté...paráda !