Autor Téma: Paliho STUDIO-vé modely  (Prečítané 12592 krát)

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #15 : 14. Január 2020, 07:34:30 »
Mne sa to tiež páči. Kombinácia farieb Tan a Sand blue  (y). Zaujímavé dieliky na stvárnenie kameniva, nevyzerá to zle.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #16 : 14. Január 2020, 08:09:34 »
Paradne, raz darmo, ked niekto vie, tak vie, nezalezi na teme  (y) Pacia sa mi hlavne tie pixelove kamenne mury(aj ked chapem, ze stavanie bolo peklo), a celkovo vystihnuta pravidelna nepravidelnost digitalneho sveta tej doby.

Zaroven si ma nakopol dokoncit tiez jednu "mensiu" vec inspirovanu dalsou legendarnou hrou, snad uz coskoro v mojom vlakne ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #17 : 14. Január 2020, 09:12:21 »
KLF, Juri, muffin: ďakujem.

...Kamo, ja som hraval este povodnu verziu zo zaciatku 90. rokov! Super hra, legenda!...

Prvého Princa samozrejme že poznám a tiež som hrával. Nebolo 386-ky, ktorá by to nemala na disku. :D


Zaroven si ma nakopol dokoncit tiez jednu "mensiu" vec inspirovanu dalsou legendarnou hrou, snad uz coskoro v mojom vlakne ;)

no som zvedavý!  :)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #18 : 14. Január 2020, 09:20:02 »
Palo tak toto je masaker.... Toto by chcelo realizaciu... Skvele
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #19 : 14. Január 2020, 09:37:52 »
Paradne (y) Akurat mi vadi, ze na tych skalach vidno derave study. Tie miesta by som asi podlozil este plateami ;)

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #20 : 14. Január 2020, 11:21:43 »
Vyzerá to super!  (y) Pamätám si pôvodnú verziu, hrávali sme to v škole  :)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #21 : 14. Január 2020, 15:35:56 »
Vyhral si sa s tym. A pouzil si aj zaujimave stavebne techniky.  (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #22 : 14. Január 2020, 18:38:46 »
A ,že nevý stavat budovy a jak mu to ide   O0  (y)  (y)
Súhlasím s Mikelom tiež , tie study tam trošku vadia na tom múre , myslím že stačilo v tých miestach dať klasicky brick .
Tá voda i (ked by to chcelo veľa úsilia ) , by chcela byt z lega  ;)
Paliasonova idea spraviť tento počin je tu :

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=1722.0

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #23 : 14. Január 2020, 22:01:00 »
U nás sa tiež hrávala tá staršia verzia, a nespomínam si veru, že by sme sa z nej vôbec niekedy vymotali von z toho paláca. Vlastne si spomínam hlavne také nože čo vybiehali z podlahy a stropu a rozsekali chudáka, a ešte že sem tam sa to dole hlavou vedelo otočiť :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #24 : 14. Január 2020, 23:20:55 »
drdano, MiKeL, Betka, kamil, Budo: díky.

Palo tak toto je masaker.... Toto by chcelo realizaciu... Skvele

Skladovanie mimo výstav a suma za nákup tej "hromádky" dielov: - to sú 2 velké bariéry, cez ktoré rúbať nebudem.
Studio my prerátalo celkovú priemernú cenu za diely... cez 4,5-tisíc euro...proste magorina.

A podstatná maličkosť -  za obchodom s nádobami a kobercami nič nieje, len vzduch (zatial). Takisto chýbajú spodné časti budov. Mal som v pláne si to všetko dorobiť, a aj celú tú uličku prepracovať a nahádzať tam dalších predajcov s haraburdami. Zatiaľ mám dorobený ku zemi len ten palác, som si proste domyslel, ako by to mohlo vyzerať.


Paradne (y) Akurat mi vadi, ze na tych skalach vidno derave study. Tie miesta by som asi podlozil este plateami ;)

Hmm, to je pravda, to som si neuvedomil tie diery. Dať medzito plate nieje problém. Tu má CAD výhodu - v reále by ma drblo, všetky tie kamene odpájať  :))

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #25 : 15. Január 2020, 20:45:25 »
Prišla mi otázka: ako som urobil mrežované okno?

odpoveď: na obrázku nižšie je vidieť. (pri treťom okne už mám tie mreže síce v kolizíí cez seba, lebo to nevychádzalo, ale stačí ich dať na zvislo, a sedeli by akurát na každé okno. Ale už som to neprerábal)

ila_rendered

ila_rendered


Tá voda i (ked by to chcelo veľa úsilia ) , by chcela byt z lega  ;)

Vodu som začal z lega, ale nebolo to ono. Proste len taká placka by z toho bola a keby je horná vrstva z tile, tak render by tomu hodil odlesk jak zrkadlo. A to pozadie s horizontom a oblohou a pevninou by som neviem ako skombinoval. Tých trans-podložiek, stači keď som dal len 30, a už to šlo na nervy, jak to začne zpomalene reagovať ten program.

ila_rendered
« Posledná zmena: 15. Január 2020, 20:47:18 od Paliason »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #26 : 16. Január 2020, 07:16:55 »
Inac tie skaly mi pripominaju gabiony ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #27 : 02. December 2021, 10:02:58 »
Z hlavnej budovy, odkial vyskočí Princátko z okna, bola v hre vidieť vždy len horná časť z terasou.

Teraz po prvý krát máte možnosť vidieť, ako vyzerala dole. :oldman: (je to samozrejme len podla mojej fantázie)

Ani neviem, či sa mi niekedy podarí dokončiť celú tú ulicu, to je ešte hromada roboty, a na to musím mať správnu náladu.

ila_rendered
« Posledná zmena: 02. December 2021, 13:42:03 od Paliason »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #28 : 02. Február 2022, 10:14:19 »
Tak som mal náladu konečne otestovať tú funkciu Mozaiky v Studiu.
Je to šikovný nástroj, nahratie obrázku, volba rozmeru v studoch, a zopár nastavení dalších k celkovému doladeniu.

Tu kolegovia dávnejšie popísali dojmy, a rovnako konštatujem, že nieje to dokonalé.

Mozaikové baseplate som si musel takisto vkladať, a klasické plate, čo nahodila automatika, vymazať. Nič zložité, pár klikov, maličkosť.

S úpravou farebnosti som tam zabil najviac času. Keď má zdrojový obrázok veľa odtieňov podobnej farby, alebo napr. nejakú textúru hrdzy, tak to nedokáže prerátať moc dobre. 
Logo 1 vyšlo celkom dobre, logo 2 už slabšie. Nepodarilo sa mi doladiť farby tak, aby tam bolo trochu to tieňovanie zachované...je to proste jednofarebné skoro celé.

Rozlíšenie je 64x64 studov. Pri skúške na 128x128 to bolo už o dosť lepšie, presne zachovaný tvar, aj textúra hrdze sa už dala spraviť alebo ulomené kúsky. LEn to už malo potom cez 1 meter. To je moc.

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #29 : 02. Február 2022, 22:56:03 »
Ty jo, pošli toho prince v nějaké zredukované formě do ideas, na PoP kdysi licenci měli a když teď budou mit Games label, tam by se to hodilo. Prince z Persie bych jako setik bral :)