Autor Téma: Spoločné projekty - diskusia  (Prečítané 14885 krát)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #15 : 02. Máj 2017, 22:49:40 »
Čo tak mesto v mikro mierke?



Tá ZOO tiež nie je zlý nápad. Hlavne keď mám nových leopardov a pumy  >:D

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #16 : 03. Máj 2017, 15:42:11 »
Nechápem čo tu niektorý majú proti poriadnej SCi-Fi vojnovej scenke - dnesne deti (aspon generacie do roku vyroby 2000 - nie hentake transgender - slobošiny čo potrebuju ukryt pred "slovami" ktore zranuju  >:D) vyrastali na hrach a filmoch s plnou bojovou tematikou (viz Callofduty, battlefront adt.) a určite by dobre spravena sceneria skor zaujala

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #17 : 03. Máj 2017, 18:27:35 »
Neviem kto má niečo proti bojovej scénke, ale čo tam dáš za figúrky? Starwars? Ja som nevidel ani 1 film a celé je to pre mňa španielska dedina.  Ďalšími použitelnými figmy by boli asi akurát space police 3 ufóni. Tých však určite nemá nikto toľko aby to bolo na nejakú veľkú bojovú scénku. Potom by ešte išlo Mtron vs Blacktron, ale tiež to nie sú veci ktoré má každý. Keď má byť spoločný projekt, tak musí byť taký aby mal možnosť sa zapojiť každý člen LUGU, aj ten čo má doma 2-3 stavebnice aj ten čo má tonu Lega. Micropolis mi príde ako vhodná téma na prvý spoločný projekt. Mohla by to byť kľudne polis z budúcnosti (niečo na spôsob Futuramy) aby bolo trochu sci-fi.

Toť môj názor  :oldman:

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #18 : 03. Máj 2017, 18:39:46 »
Nechápem čo tu niektorý majú proti poriadnej SCi-Fi vojnovej scenke - dnesne deti (aspon generacie do roku vyroby 2000 - nie hentake transgender - slobošiny čo potrebuju ukryt pred "slovami" ktore zranuju  >:D) vyrastali na hrach a filmoch s plnou bojovou tematikou (viz Callofduty, battlefront adt.) a určite by dobre spravena sceneria skor zaujala

No sak kľudne sprav . Zo Starhawkom mate spoločné tematické zazemie .Tiež spravil bojovú scénu na Hothe a nikomu to extra nevadolo (asi som hluchý a slepý ak mal niekto námietky)
Len vo všeobecnosti ludia podporia niečo konštruktívne a nie opak . Ide hlavne o uhol pohľadu a názor .(Pokiaľ narážaš na to že ti bez dovolenia zmenil 666 na 999 modeli , ber do uvahy že su i ludia nechápavý , netolerantný , tvrdohlavý a pod .Nebrať si z takých príklad . Hlavne to ber ako uzavretú vec  ;) )


No k tomu mikromestu killco .Ja som za . Už trénujem . Ten základ by vyzeral takto . Je to odkukané a odskúšané . Mikro mesto bude od iných tém mať i najväčší záber bo to každý vidí denne .

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #19 : 03. Máj 2017, 18:46:47 »
Takže spraviť nečo 16 x 16? To by som možno zvládol. Len neviem aké veľké a čo by to malo tak byť. V tomto fakt nemám skúsenosti.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #20 : 03. Máj 2017, 18:49:00 »
spolocne projekty je skvely napad  ;) , micropolis by bol perfekt, do toho by som siel, a kludne aj mierne scifi futurama, blizka buducnost mesta tiez dobry napad, pripiadne nejaky casovy gradient od historie az po buducnost by sa menilo to mesto 8) Pri tom micropolise by bolo ozaj fajn ze sa moze zapojit ktokolvek chce, aj ten co nema tolko dielov, kazdy modul dobry nech to je velke, pestre roznorode, ako mesto  (y)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #21 : 03. Máj 2017, 18:51:28 »
Takže spraviť nečo 16 x 16? To by som možno zvládol. Len neviem aké veľké a čo by to malo tak byť. V tomto fakt nemám skúsenosti.

Ja tiež idem od nuly . K tomuto ešte prirobím druhú polovicu ,aby to nadväzovalo na "platformičku"  ale už v reale  ;)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #22 : 03. Máj 2017, 19:20:55 »
Do mikro mesta by sme šli aj my  ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #23 : 03. Máj 2017, 19:42:42 »
k spoločným projektom všeobecne
Je dobré ak má jeden projekt na starosti jedna osoba.  A to nielen na papiery a potom zhrabnúť podporu,  ale od začiatku po koniec.  Tj plánovať, začať a uzavreť diskusiu o štandarde projektu,  spisovať,  naháňať, riešiť dopredu umiestnenie na výstavách, inštalovať (aj za tých čo nepridu, však s 16*16 ani 32*32 modelom sa nikto nebude trepať na druhý koniec Slovenska, zbaliť,...  ak si nabere pomocníkov tak pre neho lepšie ale zodpovedný má byť jeden.
No a prvom rade sa očakáva, že prispeje stavbami, tj byť vzorom..
Lebo z "manažérskej pozície typu stavajte všetci na moj projekt" toho moc nevznikne....

Ďalšia vec sa da uviesť na príklade  toho mikromesta.  Na prvé spoločné projekty netreba riešiť nejaké nové štandardy. Kde sa dá treba zobrať čo je overené, oveľa rýchlejšie sa prejde na stavanie miesto dohadovania a nestratí sa ten prvotný rozbeh.
Postupom času bude dosť ľudí na vymýšlanie nových konceptov.
Toto platí hlavne o projektoch kde má byť viacero ľudí aj s menšími stavbami.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #24 : 03. Máj 2017, 19:54:35 »
No sak kľudne sprav . Zo Starhawkom mate spoločné tematické zazemie .Tiež spravil bojovú scénu na Hothe a nikomu to extra nevadolo (asi som hluchý a slepý ak mal niekto námietky)
Len vo všeobecnosti ludia podporia niečo konštruktívne a nie opak . Ide hlavne o uhol pohľadu a názor .(Pokiaľ narážaš na to že ti bez dovolenia zmenil 666 na 999 modeli , ber do uvahy že su i ludia nechápavý , netolerantný , tvrdohlavý a pod .Nebrať si z takých príklad . Hlavne to ber ako uzavretú vec  ;) )


No k tomu mikromestu killco .Ja som za . Už trénujem . Ten základ by vyzeral takto . Je to odkukané a odskúšané . Mikro mesto bude od iných tém mať i najväčší záber bo to každý vidí denne .

HEH - to s tymi čislami ma ani nenapadlo  :)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #25 : 03. Máj 2017, 22:50:32 »
Ja sa pohrávam s myšlienkou niečo s Castle, ale nemám to nejako vymyslené, skôr či by šiel niekto tiež do toho...  ::)
Pár obrázkov len pre inšpiráciu ako si to cca predstavujem...  ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #26 : 03. Máj 2017, 22:53:51 »
Micro znie super. Či CITY či Castle ;) (y)

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #27 : 04. Máj 2017, 07:32:06 »
Micro je overené, môže sa zapojiť každý a výsledok je ozaj dobrý.
Základná platforma 16x16 je myslím ideálna.
V každom meste sa nachádzajú aj historické budovy, hrad, zámok...pre tých, čo moderné city moc nemusia :)
Najdôležitejší faktor je mierka :oldman: . Aby boli stavby prispôsobené reálnemu mestu, t.j. aby hrad na vŕšku nebol vyšší ako 30 poschodová budova.
Ako písal "papluh", je dobré, keď to má na starosti jedna osoba.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #28 : 04. Máj 2017, 08:02:19 »
Jedna z dvolezitejsich veci co si musime ujasnit je mierka.Bavime sa o micro mierke.Ale vsetky obrazky su nano mierka.Aj ten moj render pokus. Akurat ten posledny zlty castle je micro. :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4450
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #29 : 04. Máj 2017, 09:51:55 »
ako som písal nemá význam na začiatok vymýšľať nové vlastné mená a mierky.
To čo tu dal Buďo ten modul cesty je "mikro" je to tak už kopec rokov, používa sa to v zahraničí (AT, CZ, DE, CA, US...) a tak by boli tieto moduly kompatibilné
http://twinlug.com/micropolis-micro-city-standard/
Ja som sem dával veci čo som mal v ČR,  herb sem dáva veci v tejto mierke kde majú Rakúšania celé mesto,  takže takto by bola možná vymena snimi.

Ďalšia mierka čo sa rozmohla online je 1:650 ale to sa používa hlavne na mrakodrapy, ktoré zožerú tisíce dielov..