Autor Téma: Spoločné projekty - diskusia  (Prečítané 14889 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Spoločné projekty - diskusia
« : 01. Máj 2017, 12:47:09 »
Bol by zaujem skusit nejake spolocne projekty? Polsky, Cesky a Rakusky LUG ich maju/mali, tak ci ich neskusime aj my. Chce to samozrejme VOLU. Ak by bola, zriadime si tu podtemy - napr. CITY, Vesmir, Stredovek, Fantasy, atd. Vyhodou spolocnych projektov je, ze nikto nemusi stavat obrovske dielo, ale dohodne sa zakladna platforma (napr. Baseplate 32x32) ktoru by mal zvladnut kazdy. Hranice platformy (aby sa dalo nadvazovat) a ostatne podmienky by si dohodli ucastnici tej ktorej temy sami. Spolu by to potom tvorilo vacsie dielo, ktore by sa dalo pripadne vystavovat a stale modifikovat. Co vy na to?

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #1 : 01. Máj 2017, 13:19:08 »
Ja som za. Preto sa chcem postiť do toho Pubu ako som Ti spomínal. Aby to City mesto vyzeralo lepšie a lepšie. ;)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #2 : 01. Máj 2017, 13:44:26 »
Ja som za na 100% Konecne by sa mohol zrealizovat nejaky poriadny frontovy - vojnovy kombi MOC

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #3 : 01. Máj 2017, 14:33:18 »
Potenciál na to máme a je to hlavne príležitosť pre začínajúcich stavitelov . Na začiatok treba pripomenúť že mestá na výstavách vznikajú na základe spolupráce a nijak inak . To čo potrebujeme je postupne obmieňať továrenské sety v meste . Postupne už pribudli rôzne diela . Ich uplatnenie vidím najbližšie i najrozumnejšie na výstave v Bohdanovciach pri Trnave .Kde je i dostatok miesta a možnosť variability s inými objektami. Spojmi v meste sa asi netreba silno zaoberať stačí stavať na baseplatoch 32x32 .

Pokiaľ ide o iné témy ako city  to je už na nás staviteľoch v čom sa predvedieme . Do akej témy by sme sa pustili ? A bolo by fajn na začiatok v prípade novej témy nech každý nezačína novú a novú tému . Návrhy ?

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #4 : 01. Máj 2017, 15:39:36 »
Ak by sme tu mohli aspon na jednej vystave skombinovat nejake CITY - alebo aspon STARHAWKOVU dioramu do peknej bojovej scenky asi by to neuškodilo - popritom si tu možeme dat vyzvu aby si kazdy kto bude chciet postavil nejaky SCIFI tank

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #5 : 01. Máj 2017, 16:34:48 »
Caute. Spolocne projekty su naozaj super, aj co sa tyka pripravy a realizacie a tiez vysledku.  Nasa ,,skupinka city" vita vsetkych a odporuca aj ostatnym zaujmovym skupinam ( napr. ta space tema na jednotnej podlozke od Martina sa mi velmi paci a je ju mozne rozvijat.  a pod....).  Len prosim pri volbe tem mysliet na to pre koho ich budeme chciet vystavovat -  bojove sceny sa  pravdepodobne na akciach  Stupava a Bohdanovce neuplatnia.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #6 : 01. Máj 2017, 19:50:12 »
Veľmi dobrý nápad! Práve som uvažoval niečo také navrhnúť, KLF ma predbehol  :)
V Česku sa mi veľmi páčil spoločný projekt Friends mestečko a tiež Mikropolis, takže možnosti sú aj mimo klasických tém ako city, space...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #7 : 01. Máj 2017, 20:18:52 »
Môj názor je, že určite by sa dalo napríklad stavať MOC modulárne budovy a vytvoriť mesto ale aby to malo aj jednotný formát tak ako majú moduláry čo sa sériovo vyrábajú, tiež bacha na tému, aby sa tam nebjavili krotitelia duchov alebo tie čudá z hviezdnych vojen. A za mňa ešte prosím čo najmenej bojových tém (Neplatí pre castle, pirates, starwars). Ja práve na jednej novej modulárnej budove pracujem a čítanie tohoto fóra ma len zdržiava v práci a objednávaní dielikov.  >:D

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #8 : 01. Máj 2017, 20:25:41 »
martinn sa vyjadril jasne - vy lemry čo nič nerobíte -- KUKAJTE ZAČAT SPAMOVAT FÓRUM   >:D >:D

Odhlásený hrubko

  • Príspevkov: 76
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #9 : 01. Máj 2017, 22:19:24 »
v City (a klonoch aka friend) to nie je az take komplikovane, kedze teren nehra az taku rolu a kazdy moze prispiet svojim domcekom/ vozidielkom. Jednotlive modely sa potom pospajaju cestami. Tymto neorganizovanym sposobom by sa este dalo pristupit k space. Neviem, ci tato cast ma dostatocny pocet stavitelov -mozno sa mylim.

Avsak pri inych temach by sa uz musel dohodnut celkovy koncept, rozdelit si stavby a teren ( netvrdim, ze treba mat striktne pravidla ako napr. tu http://www.abellon.net/MILS/). Nas co sa troska hraju s piratmi tiez nie je vela. Tak to vidim skor tak, ze sa pridam k vacsej zakladni  - star wars, stredovek. To by sme ale mohli skor prekecnut na nejakom pivecku a nie pisat romany na fore.


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #10 : 01. Máj 2017, 22:29:29 »
Pokecať pri pivečku je fajn a i pekné nápady vzniknú a pod . Len všeobecne sa to vykúri z hláv . Tuna je dobre hádzať nápady a i po dlhšej dobe sa dá ta, či ona myšlienka rozvíjať .

Základňa a koncept niekto musí započať . Ako napríklad tvoj ostrov je fajn .Je pekný i sám o sebe .A povedzme ako bys rozšíril toto dielo ďalej a pritom aby to nebolo len o modrej ploche a pár lodičkách . Námorná bitka s pirátmi s potápajúcimi sa loďami v plameňoch ?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #11 : 02. Máj 2017, 00:10:28 »
Tak ja som si to predstavoval prave na sposob tych modulov, ako Hrubko linkoval. Spolocny projekt je aj CITY mesto, co mavame na vystavach. ;) Ale skor som myslel daco take, kde kazdy postavi jeden modul a tie budu na seba nadvazovat. Pripadne sa stanovia interne podmienky, ze v akej vyske ma byt modul, ako ma nadvazovat, atd.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2498
    • Moja zbierka
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #12 : 02. Máj 2017, 09:00:55 »
Kedysi davno na istom zaniknutom fore sa takymto sposobom zacala riesit ZOO. Mozno niekoho tema zaujme. Ja sa aktualne neplanujem angazovat, mam vlastny modularno-terenny projekt na par rokov.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #13 : 02. Máj 2017, 22:37:23 »
Tak ja som si to predstavoval prave na sposob tych modulov, ako Hrubko linkoval. Spolocny projekt je aj CITY mesto, co mavame na vystavach. ;) Ale skor som myslel daco take, kde kazdy postavi jeden modul a tie budu na seba nadvazovat. Pripadne sa stanovia interne podmienky, ze v akej vyske ma byt modul, ako ma nadvazovat, atd.

Presne takto fungujú aj železniční modelári - robia moduly čo presne pasujú a na výstavách sa stretnú ludia čo sa nikdy nevideli a urobia spoločné koľajisko z tých modulov

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Spoločné projekty - diskusia
« Odpoveď #14 : 02. Máj 2017, 22:41:58 »
Šak čo treba na takúto spoluprácu mať jasne je . Téma , mierka , nadpojenie modulov , hrubý náčrt celku .

že by mierka  ?

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=209.msg30721#new