Autor Téma: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo  (Prečítané 17020 krát)

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #15 : 07. Máj 2012, 23:55:09 »
tak ,,swiss villa"  predpokladam, ze tam kazdy v niecom nasiel aj seba. Ja hned niekolkokrat.
to ti dalo asi dost prace napisat to ale je to skoro ako zakladna poucka pre tuto komunitu.
dobre (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #16 : 08. Máj 2012, 03:28:00 »
A je to tu. Ja som tušil, že niečo s nami nieje v poriadku:

Kompenzácia nesplnených sociálnych prianí v živote, resp. aj nenaplnené sexuálne priania.  Ľudia, ktorí sa cítia v bežnom živote nedostatočne ohodnotení, ocenení, naopak medzi "svojimi" zberateľmi môžu dosiahnuť prestíž a uznanie.

toto patri niektorym z konkurencneho fora, ktori strasne prezivaju zivot na virtualnom fore, uplne ich rozhodi gramaticka chyba v prispevku bez ohladu na jeho obsah, priam ich vzrusi ak niekoho pokarhaju ci pohrozia vyhadzovom, a priam nekriticky zboznuju TLC, nech by vydalo aj exclusives set kravskeho lajna :-)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #17 : 10. Jún 2013, 13:05:20 »
Hello
Len sa chcem pripojit svojim nazorom... skorej k prvotnym reakciam.
Sam asi tiez nie som pravy zberatel. lego mam doma a skladam so synom.. zacinali sme samozrejme vseobecnymi kockami, neskor city, racers a malicke technic. Az asi pred dvomi mesiacmi ma to chytilo uplne a zacal som zhanat technic. a tu je prave to, co som chcel povedat. podarilo sa mi kupit nejakych 5 setov  co su bezne v obchode a nasledne sa mi brutalne pacil set 8109. aj sa mi ho podarilo zohnat, ale... medzitym som sa akoby utrhol z retaze a kupoval stale viac a viac setov a hoci ich mam doma uz tusim 18 tak tento (moj dovtedy vysnivany) zatial ostal na policke zabaleny. a to je prave ten problem.. stratil to prvotne caro.. ako som sa nevedel dockat, kedy ho ziskam..to je proste prec a hoci ho niekedy zlozim, tak tam bude nieco chybat.. momentalne mam 5 setov nezlozenych a tak su v poradi. Proste aj zbierat treba s rozumom aby ta radost bola adekvatna.
Chcel som tym len povedat, ze aj ked niekto nieco zbiera tak sa ma z toho radovat, hned ked to ziska. ked si to odlozi tak sa o tu radost pripravi.. samozrejme ked to ma niekto na "kseft" je to ine a to nie je zberatel.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #18 : 10. Jún 2013, 14:00:45 »
U mna ta rodost nevyprchava, ale ani nerastie. Z casu na cas otvorim nejaky dlho odlozeny set a pocity su rovnake, ako keby bol novy. A neotvaram ich preto, lebo ich nemam kam davat (napr. 10185, alebo 8258, a pod. mam takto stale zabalene).

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #19 : 16. Júl 2015, 11:11:55 »
Zaujimavy clanok o zberatelovi hudobnych nosicov z Ciech. Clanok je sice dlhy, ale zaujimavy a je tam mnoho spolocneho so zberatelstvom LEGA! ;) Inak vedeli ste, ze zberatelia platni/CD pouzivaju tiez vyraz MISB? ;) To tam priamo spomenute nie je, ale mam to od kamosa, ktory je v clanku spominany:

"Jeho kolega z Konstantinových Lázní jako první u nás vysbíral československé rapové vinyly. Do posledního. "Další je z Brna a největší sběratel z nás všech žije na Slovensku. Říka si Orax, žije sám, nemá moc závazků a měsíčně v tom utápí stovky eur," říka Jaroslav, jehož velikostí sbírky přebije právě jen kolega ze Slovenska."

Tento Orax nam dal vyrobit aj tricka a pride tento rok na Letnu session. ;)
« Posledná zmena: 16. Júl 2015, 13:20:51 od KLF »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #20 : 17. Júl 2015, 09:02:49 »
Super članok, hlavne posledny odstavec ma dostal.  ;)

Osobne ked som zbieral mince cca do 16tich rokov ma dostal tento clanok. Myslim ze nikto z nas si nedokaze predstaviť ake je to zozbierat naspať svoju zkonfiskovanu zbierku.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #21 : 21. Marec 2016, 02:37:27 »
No tak ja som podľa KLFa divný, prahnem po všetkých Modular houses a UCS Exclusive setoch. V detstve,vo Ficom milovanom režime, som mal to najzákladnejšie LEGO a maximum, čo som postavil bol komín. Moj ďalší kontakt z Legom je až teraz, po vyše 30 rokoch, vďaka malému synovi, ktorý sa do Lega zamiloval a veľmi ma to chytilo. Mám už pre neho nakúpené všeličo a strašne sa musím premáhať, aby som mu to nedával často, aby nebol rozmaznaný fracek. Ale keď mám "dovod" mu to dať, ani neviem, kto má vačšiu radosť. Prvý Exclisive set, som kúpil niekedy v novembri 2015. Bol to SW UCS 10240 a zdalo sa mi hrozné, dať 200€ za LEGO. Odvtedy už mám 5 UCSiek, 8 modulárnych domov, Simpsons House a Market, Haunted House, Ghostbusters....a nič ešte rozbalené. A to z dovodu, že syn má 3,5 roka a mám ešte 1 a pol ročného likvidátora menom Lucka. Takže otvárať to začnem až cca za rok. Ak by som vedel, že mám šancu to kúpiť neskor, za rovnakú cenu, tak by som to samozrejme kúpil neskor. Najvačší set, čo sme zatial otvorili bolo CITY- Polárna stanica-733 ks. Kupujem, čo sa mi páči a čo možem mať rozložené pekne v byte, v priestore. Mať tisíc malých setov, nastrkaných niekde v krabiciach, nemá zase zmysel podľa mňa. Chápem, ak to tam má nastrkané niekto dočasne, z nádejov, že to vytiahne v budúcnosti, vo vačšom bývaní.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #22 : 21. Marec 2016, 12:03:04 »
hm ja som teda asi zberatel ;))))) ale nepotrebujem na to nici odobrenie viem ze to tak je .. prve lego mam od nejakych 7-8 rokov bol to maly mtron stihac za 93 Kčs :)) v podstate sa v tomto duchu niesli vsetky moje dalsie LEGa kedze som patril k zebrakom co nemali otca a Mama nemala pracu musel som si dlhe tyzdne odkladat aby som si potom po mesaicoch kupil dalsie mikro lego ze 70-80 Skk ak si pamatate take tie 1 figurkove sety v mikro krabickach moje obluebene zahral som sa s ta malym setom asi viac nez s nejakou vacsou stavebnicou ..do mojcih nejakych 18 so masi ani vacsie lego ako nejake teraz 25 € nemal .. nazberal osm vsak slusne pocty figuriek :D tak som sa nejak zameral na male sety ze ich stale preferujem mam rad sety kde je val figuriek a moj ideal stale tvoria sety o velkosti 8-20 € podla mna su najlepsie :) .. pravdaze zu som si kupi laj vacsie kusky napr v Castle alebo vdaka podpore mam sandcrawler co je asi moj najvacsi a jediny tak velky set + seacow z lego movie. Kompletnu mam seriu  M:tron nejake space Police a blacktron .. vsetko ale az neskor ked na to zu boli financie .. vzdy som si ako maly ovoril ze jedneho dann si ten mega core magnetizer kupim .. nad jeho plagatom a katalogom som presnival cele roky .. teraz mam dva a dokazal by osm postavit z dielkov aj 3 :) nekupi lsom si to ako cely set ale vzdy ked som robil na bl objednavku tak som mal wanted list a kupil nejake dieliky az som postupom nazberal kocky na 3 taketo masinky :))

Moja najvacsia domena je space a Castle v Castle mam strasne Vela figov z mensich setov.

Ja osobne sa povazuje mza zberatela skor figuriek akosetov kedze ich mam nieco cez 4000 .. figov

btw: MISB nemam nic teda okrem mozno par veci ktore som si kupil viac krat len pre pripad a su to malicke skor vynimocne sety nejake exclusives aj to malicke takze tuto kategoriu minam na mile ..
« Posledná zmena: 21. Marec 2016, 12:10:00 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #23 : 21. Marec 2016, 17:54:02 »
Tak povedal by som ze zberatelstvo zavisi od financii. Ked si to clovek moze dovolit tak moze zbierat a zostavovat co chce, ci uz kopletnu TLG produkciu (rocne sety alebo vsetky dostupne od 50. rokov) alebo sa zameria podla vkusu alebo na jednotlive tematicke celky. Ci uz universum SW, alebo ako ja mesto v podani modukar-city... Ja skor rozlisujem zberatela od casoveho obdobia co zbiera napr. ak niekto zhana sety prik zopar rokov tak je zberatel.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #24 : 21. Marec 2016, 17:58:48 »
No tak ja som podľa KLFa divný, prahnem po všetkých Modular houses a UCS Exclusive setoch. V detstve,vo Ficom milovanom režime, som mal to najzákladnejšie LEGO a maximum, čo som postavil bol komín. Moj ďalší kontakt z Legom je až teraz, po vyše 30 rokoch, vďaka malému synovi, ktorý sa do Lega zamiloval a veľmi ma to chytilo. Mám už pre neho nakúpené všeličo a strašne sa musím premáhať, aby som mu to nedával často, aby nebol rozmaznaný fracek. Ale keď mám "dovod" mu to dať, ani neviem, kto má vačšiu radosť. Prvý Exclisive set, som kúpil niekedy v novembri 2015. Bol to SW UCS 10240 a zdalo sa mi hrozné, dať 200€ za LEGO. Odvtedy už mám 5 UCSiek, 8 modulárnych domov, Simpsons House a Market, Haunted House, Ghostbusters....a nič ešte rozbalené. A to z dovodu, že syn má 3,5 roka a mám ešte 1 a pol ročného likvidátora menom Lucka. Takže otvárať to začnem až cca za rok. Ak by som vedel, že mám šancu to kúpiť neskor, za rovnakú cenu, tak by som to samozrejme kúpil neskor. Najvačší set, čo sme zatial otvorili bolo CITY- Polárna stanica-733 ks. Kupujem, čo sa mi páči a čo možem mať rozložené pekne v byte, v priestore. Mať tisíc malých setov, nastrkaných niekde v krabiciach, nemá zase zmysel podľa mňa. Chápem, ak to tam má nastrkané niekto dočasne, z nádejov, že to vytiahne v budúcnosti, vo vačšom bývaní.
Tak to gratulujem za tak kratky cas uz tolko velkych setov. Aspon ze mi dnes uz dosiel Ghostbusters HQ hned mam krajsi den ;D. Inak ake mas tie modularne domceky ja mam zatial 5 ks a uz si brusim zuby na banku.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #25 : 21. Marec 2016, 21:57:42 »
Tak to gratulujem za tak kratky cas uz tolko velkych setov. Aspon ze mi dnes uz dosiel Ghostbusters HQ hned mam krajsi den ;D. Inak ake mas tie modularne domceky ja mam zatial 5 ks a uz si brusim zuby na banku.
Mám tých 5 kusov Modulárov, čo sú v predaji+ Radnicu, Hasičov a Shop. Cafe Corner asi mať nebudem nikdy, možno ešte keby sa poštastilo Green Grocer za prijateľnú cenu. Za akú cenu je šanca ho zohnať? Aj poskladaný. Inak Banku mám 2 kusy, ak by si chcel za oficialnu cenu. Nikde to neponúkam, lebo kamarát to zoberie, ale nie v najbližšej dobe, lebo tiež niečo pokupoval. Ghostbusters HQ je super, ešte chcem kúpiť to auto, ale sú 2 varianty, jedna Ideas a jedna nová bude, tak neviem ktorá je krajšia.

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #26 : 21. Marec 2016, 22:02:18 »
Mám tých 5 kusov Modulárov, čo sú v predaji+ Radnicu, Hasičov a Shop. Cafe Corner asi mať nebudem nikdy, možno ešte keby sa poštastilo Green Grocer za prijateľnú cenu. Za akú cenu je šanca ho zohnať? Aj poskladaný. Inak Banku mám 2 kusy, ak by si chcel za oficialnu cenu. Nikde to neponúkam, lebo kamarát to zoberie, ale nie v najbližšej dobe, lebo tiež niečo pokupoval. Ghostbusters HQ je super, ešte chcem kúpiť to auto, ale sú 2 varianty, jedna Ideas a jedna nová bude, tak neviem ktorá je krajšia.

Rozhodne ta ideas.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #27 : 21. Marec 2016, 22:19:05 »
Rozhodne ta ideas.
Myslíš? AJ mne sa na prvý pohľad páčila tá verzia. Veľkosťou sú podobné? Ohľadom parkovania v dome.

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #28 : 21. Marec 2016, 22:44:03 »
Myslíš? AJ mne sa na prvý pohľad páčila tá verzia. Veľkosťou sú podobné? Ohľadom parkovania v dome.

Tak myslim ze ten ideas je propracovsnejsi.. Ale zase koupi toho noveho ziskas figy tech novych zenskych.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Zberatelia/Zberatelstvo
« Odpoveď #29 : 22. Marec 2016, 00:33:02 »
IDEAS set je "výstavný" a podľa starých filmov - staré auto a chlapi. Ten nový je "hrací" a podľa nového filmu má ženské a novú verziu auta. Myslím, že na výber nieje  ;)