Autor Téma: Dodova zbierka  (Prečítané 33821 krát)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #60 : 29. Január 2018, 07:51:42 »
Zial nebolo vela casu, tak som odfotil len sety v garazi na kapote auta. Plus prikladam prave dostavany TajMahal...
« Posledná zmena: 29. Január 2018, 14:38:41 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #61 : 29. Január 2018, 18:18:56 »
Pekné prírastky ;) (y)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #62 : 04. Február 2019, 07:44:53 »
Novy prirastok do sportovych aut.. biele Porsche
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #63 : 04. Február 2019, 10:10:25 »
Pekne. Myslel som, ze to nove je vyraznejsie mensie ako oranzove. Stale ale trvam na tom, ze aj so svojimi nedostatkami je krajsie, ako to oranzove.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #64 : 04. Február 2019, 11:16:59 »
Pekne. Myslel som, ze to nove je vyraznejsie mensie ako oranzove. Stale ale trvam na tom, ze aj so svojimi nedostatkami je krajsie, ako to oranzove.

Hej.. je to tiez macek.. Je to take kompaktnejsie.. oranzove je viac derave...

Uvazujem, ze by som "zhresil! a pridal k nim aj mclaren... velkostne je to ako bugatti..(len nan som este nenasetril).. tak mozno dovtedy....Modular, co som pisal recenziu bol celkom fajn.. tak mozno by som potom porovnal aj nieco z technicu... ale este nie som uplne nalomeny.. tak mozno z toho ani nic nebude...uvidime..
« Posledná zmena: 04. Február 2019, 11:21:54 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #65 : 04. Február 2019, 14:40:35 »
A nie je k tomu navod, ze by si to vyskladal z LEGA? Ci aj tak by klon vysiel lacnejsie?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #66 : 04. Február 2019, 14:55:29 »
samozrejme že je návod, si myslíš že by prišli s niečím čo by neukradli AFOLovi ?
https://rebrickable.com/mocs/MOC-16915/brunojj1/mclaren-p1-hypercar-18-manual-version-only-/#bi

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #67 : 04. Február 2019, 15:18:23 »
Maju veci, za co zaplatili...mam doma dva modely, ktore oficialne kupili....a tiez mam v plane ten McLaren...myslim si, ze kvality kociek bola skoro zrovnatelna...ale teraz je uz totozna z kvalitou lega

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #68 : 04. Február 2019, 19:47:12 »
samozrejme že je návod, si myslíš že by prišli s niečím čo by neukradli AFOLovi ?
https://rebrickable.com/mocs/MOC-16915/brunojj1/mclaren-p1-hypercar-18-manual-version-only-/#bi

Hmm... smutne. Ale cena navodu 25€ mi uz pri vsetkej ucte pride dost. Inak tu autor povodneho modelu testuje jeho vytvor od Lepinu.

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #69 : 04. Február 2019, 20:27:32 »
Uz som to pisal viackrat: neuznavam to, ze cinania pokradnu know-how od koho sa len da, zacnu vyrabat bezhlavo a hned predavaju...ale treba si uvedomit to, ze zijeme v demokracii, kde ked dam na predaj prip.zadarmo svoj navod na net, tak nemozem ocakavat, ze si vsetci budu vazit moje "duchovno" a nikto moje napady nespenazi...to je to iste ako keby som nechal audi A6 odstavene na parkovisku s otvorenymi dverami a klucom v zapalovani, a myslel si, ze ho nikto neukradne lebo vsetci vedia, ze to auto je moje a nie niekoho ineho...
Dalsia vec je to video...nic v zlom ale mne tie videa o Lepine pripadaju tak, ako v minulosti propagacne videa proti zlym kapitalistom...argumentuju hocicim len aby ste ani nahodou nepomysleli na to, ze si kupite nejaky Lepin model...lebo ked nahodou zhresite a kupite ho, tak prekvapene zistite, ze to, co ste videli vo videach (nekvalita Lepinu, chyby v manualy, farebne odtiene...) nie je pravda a zacnete si davat otazky (tak neprijemne pre TLG) ako napr.ako je mozne, ze cinania vyrobia ten isty set a predaju ho zo ziskom za tretinu ceny Lega aj s postovnym z Ciny do EU...a ked nahodou poslu zly diel alebo nieco chyba, tak sa vam ospravedlnuju a hned posielaju chybajuce diely
« Posledná zmena: 04. Február 2019, 20:32:38 od smirec1 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #70 : 05. Február 2019, 00:43:24 »
Mozno by sme to tu dodovi nemali špiniť a presunúť to do správnej témy
Hmm... smutne. Ale cena navodu 25€ mi uz pri vsetkej ucte pride dost. Inak tu autor povodneho modelu testuje jeho vytvor od Lepinu.
Treba si to dať do súvislostí
- na to potrebuješ cca 70% jednej GT3 čo tvorí 60% toho McL a ďalších 40% ťa bude stáť na BL rádovo 350Eur.
Takže návod bude tak 5% z ceny MOCu, čož nieje až tak veľa.
- neviem tam nájsť koľko ľudí to kúpilo, ale pri tých cenách a tom, že môžu ísť za oveľa menej za zlodejmi netipujem že ich bude nejaké trojciferné číslo. Ak si zobereš, že na tom robili dvaja západniari, pri ich šikovnosti ich hodinová mzda v normálnej robote bude aj cez 30e. A spraviť taký návod je niekoľko desiatok hodín.
takže ak tomu niekto venuje čas a podstúpi riziko, tak ak si tým zarobí 1 či 2 či 3 krát toľko či v práci, tak prečo nie ?

Maju veci, za co zaplatili...mam doma dva modely, ktore oficialne kupili....a tiez mam v plane ten McLaren...myslim si, ze kvality kociek bola skoro zrovnatelna...ale teraz je uz totozna z kvalitou lega
Je to LEPIN a hovoril som o LEPINe. Ale k tomu XinBao, ako napísal jeden z MOCerov čo im predal dizajny, čo mal robiť ? Keď už raz bol v hladáčiku tak buď z toho niečo mať alebo to skončí pod LEPINom (rovnaký vlastník) bez ničoho ...

Uz som to pisal viackrat: neuznavam to, ze cinania pokradnu know-how od koho sa len da, zacnu vyrabat bezhlavo a hned predavaju...ale treba si uvedomit to, ze zijeme v demokracii, kde ked dam na predaj prip.zadarmo svoj navod na net, tak nemozem ocakavat, ze si vsetci budu vazit moje "duchovno" a nikto moje napady nespenazi...
Za prvé neviem čo to má spoločné s demokraciou ? Najmä ak to kradnú firmy z a kryje ich totálne nedemokratický systém...
Za druhé narozdiel od zaparkovaného auta ktoré ide zamknúť ( čo je nie alternatíva ale hlavné riešenie) neviem ako by si chcel aby niekto zverejňoval akékoľvek svoje diela pokial nieje krytý nejakou korporáciou a jej právnikmi (a ako vidieť u TLG ani to im moc nepomáha). Inými slovami, nikto by nič nepublikovat a potom by ste nadávali ako návody skrblia pre seba.
Základ je nerobiť ani takúto tichú podporu tým, že konštatujem že je to "oakávané a bežné".

Jednoducho každý kto si to kúpi, bez toho aby zaplatil aj návod autorovi v podstate okráda spolu-AFOLa
(ignorujme teraz vlastníka značky a LEGO lebo to sú zlé, zlé nenažrané korporácie a tak im treba...)

Odhlásený mirec

  • Príspevkov: 32
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #71 : 05. Február 2019, 10:18:30 »
demokracia znamena, ze co nie je zakazane je povolene....
a prosim ta, nebud taky naivny! To si naozaj myslis, ze v dnesnych casoch bude niekto vyplakavat ako ty, ze si nekupim nic z Ciny lebo su tam zli ludia ktori kradnu duchovne vlastnicstvo a AFOLovia na zapade dreli tazke hodiny aby poskladali nejaky model, potom dali kompletny navod na stiahnutie a cakali, ze kazdy kto si ho stiahne bude s nim narabat opatrne a neda ho dalej...alebo ho nespenazi nejakym sposobom!  Akonahle das hocico na internet, tak je to verejne a kazdy co sa k tomu dostane (prip.komu dovolis aby sa k danemu obsahu dostal) a nema na to patent alebo obchodnu znacku moze kazdy sirit...pozri napr.facebook:kazdy vsetko mozne zdiela....a nikto nepovie, ze to nemozes lebo to vymyslel nejaky nemec, ktory drel na tom videu za 30€/hodinu a ty to zdielas zadarmo, no, no, no!....Kolkokrat si si stiahol film z netu bez zaplatenia a uz vidim, ako si ho pozeral s vycitkami svedomia, ze si si ho stiahol, pricom ti humanni americania v Holywoode ziju z jedneho kusku chleba denne len aby mohli svetu dat tie uzasne filmy!!!! Svet uz davno nie je o poctivosti...to si zapamataj! A cim rychlejsie to pochopis tym rychlejsie sa vyrovnas s tym, ze nic nie je idealne....a to sa tyka aj reci typu:dva AFOLovia doma stravili hodiny pri hodinovej mzde vyssej ako 30€ preto tolko stoji navod....to co je? Ty ked nieco skladas, tak si urcis hodinovu mzdu aby si si vedel vypocitat, kolko penazi stratis postavenim modelu????? Treba si uvedomit dve veci: bud to robim preto lebo je to moj konicek a tak aj  k tomu pristupujem...a nebudem si prepocitavat usli zisk zo stavby...alebo sa zamestnaj pre TLG, kde ti za to budu platit...a v konecnom dosledku dostanes plat ale vytvory budu patrit aj tak TLG....
« Posledná zmena: 05. Február 2019, 10:25:22 od mirec »
Ja som to nebol!!!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #72 : 05. Február 2019, 10:46:41 »
Máš to nejak pomýlené, demokracia je politický systém kde ľudia volia, majú byť rovní a platia zákony,...  Definícia " co nie je zakazane je povolene" ideálne s dodatkom kde ma nevidia, čo mi nedokážu,... je také slovenské bežné v danom post-soc regióne a preto to tu tak vyzerá...

Samozrejme že nič nieje ideálne. Ale nahovárať si že sa "vyrovnas s tym, ze nic nie je idealne.." a pretože môžem beztrestne kradnúť a kupovať kradnutú prácu iných  je a bolo nemorálne.

Práveže takéto to malé uždibovanie veľkým korporáciam (ako napr filmy, kúpa LEPINu vs. LEGO kvôli cene,..) ktoré sa prezentuje ako "bezbolestné" pokrivili nastavenie morálky tak, že ľudia nemajú priamo či nepriamo problém kradnúť aj diela "malých" ľudí ako sú nezávislí AFOL dizajnéri  :vomitsmall:

Tie reči o cene práce sú úplne na mieste. Nevzťahujú sa na ten MOC čo spravil pre seba, ten si ako väčšina ľudí odprezentoval, bol mu pochválený a mohol mať pocit zadosťučinenia. Tam nikto neráta zisk.
Ale keď sa dali do práce s návodom tak je to iné, toto vôbec nieje podstatné pre vlastný MOC, väčšine ľudí stačí na dokumentáciu pár foto. Takže toto robia pre to aby si to mohli postaviť iní a tam sú dve možnosti, buď do toho investuješ desiatky hodín zadarmo alebo nie. A je tvoje právo (a risk) si nastaviť cenu akú považuješ za hodnotu svojej práce.
« Posledná zmena: 05. Február 2019, 11:35:29 od papluh »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #73 : 05. Február 2019, 12:37:11 »
Hmm... smutne. Ale cena navodu 25€ mi uz pri vsetkej ucte pride dost. Inak tu autor povodneho modelu testuje jeho vytvor od Lepinu.

no pre zaciatok by mi stacil zoznam suciastok, ci je tam nieco specialne, alebo by som to vedel vyskladat z dielov co mam... mam napr 8070 na suciastky.. tak by som to vedel spravit v cervenom.. mozno ho skusim oslovit a ak by mi to dal, tak by som od neho ten navod kupil..
Kupit od lepinu bol len napad, kedze original Lego to nema.. ale vyskladane by to nemuselo byt zle...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Dodova zbierka
« Odpoveď #74 : 05. Február 2019, 13:45:17 »
Ved tu mas zoznam dielov, a ak by si bol zaregistrovany a mal nahodenu v systeme svoju zbierku, rovno ti to da aj zoznam toho, co ti chyba.