Autor Téma: LEGOLAND - Nemecko  (Prečítané 13779 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
LEGOLAND - Nemecko
« : 04. Február 2012, 21:11:11 »
Ponuka zlavy na zajazd do LEGOLANDu v Mnichove. Mozno to niekoho zaujme a vyuzije to:

http://www.shopcity.sk/cestovanie.php?id=2475

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #1 : 12. Február 2012, 11:03:45 »
Mne sa 3 dni zdajú strašne veľa. Osobne som tam ešte nebol, ale čítal som recenzie ostatných fandov, ich odporúčanie iba pre dospelých (návšteva bez detí) - bohato stačí jeden deň. A termín jednoznačne ku koncu sezóny. Inak milión ľudí. Ale tri dni sa tam planočiť, tak to by bolo už asi na slučku.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #2 : 12. Február 2012, 13:52:25 »
Program výletu:
1. deň – odchod zo Slovenska vo večerných hodinách, cesta nonstop cez Rakúsko do Nemecka
2. deň – po príchode celodenný pobyt v Legolande, podvečer odchod na hotelové ubytovanie ( možnosť večere za príplatok)
3. deň – po raňajkách odchod na Slovensko, návrat vo večerných hodinách


Netreba mat obavy  ;D na slucku je skor ta cesta

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #3 : 12. Február 2012, 13:54:42 »
Tak mozno by to bolo tak, ze jeden den cestujes dam, druhy den si tam, a treti naspat, a mas super stravene tri dni :-)
Legolandy su pre nas naozaj od ruky - ten dansky by si vyzadoval let + dalsi dlhy transfer, ten nemecky je najblizsie, ale zasa vela hodin v aute/buse, potom je v anglicku, tam by bolo tiez treba letiet, a potom este florida - tam sa to ale moze spojit s dalsimi parkami a dovolenkou do jedneho super velkeho vyletu.

Odhlásený minmi

  • Príspevkov: 1
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #4 : 13. Marec 2012, 00:09:41 »
Minuly rok sme boli, 3 dni su tak akurat, pretoze 1 den sa clovek okuka a 2 den uz ide po svojom :-) Proste je to tam skvele pre deti aj dospelych. Vsetkym odporucam, ubytovanie vo Feriendorf - e je  (y) (y) (y) a deti sa vyblaznia  ;) Zazitok na cely zivot  :))

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #5 : 18. August 2012, 11:26:40 »
Vizerá to že zo zľavy ešte zľavnili,stal sa z toho asi lastminute  :)
Možno to niekto využije a pôje (ja teraz nie ,ja si radčej kupim lego  ;D)

Toť odkaz

http://www.shopcity.sk/cestovanie/Vychytavka-4463-LEGOLAND-Mnichov

POZOR JE TO ČASOVO OBEDZENE.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #6 : 09. Jún 2014, 09:22:45 »
Tak páni a dámy, bol som tento vikend v Legolande Nemecko. Prinášam stručný report :)

1. ceny lego setov:
ceny sú bohužial vysoké resp maximálne. Klasický dráčik má o 15% lepšie ..

2. výber lego setov
Výber lego setov naopak je asi kompletný plus kopa legoland specifických setov, seasonal, ramikov, priveskov a battlepackov ...

3. obcerstvenie a obmedzenia pri vstupe
takze obmedzenia pri vstupe nie su ziadne, mozete si dovnutra priniest cokolvek teda aspon ja som mal vo vaku kadeco, nikto to nekontroluje, do vaku si nahadzte hlavne pitie lebo to je tam mega drahe 0,5l - 3,1 - 3,8 € !! :) aj mineralka .. jedlo je tam zasa naopak celkom lacne.

4. LEGO FACTORY - shop
v tomto obchode sa daju kupit dieliky na vahu a na kusy:
- dieliky na vahu: jedna sa o klasické kocky, technics piny a kocky, priesvitné kocky, plates, kvatiny, rastlinky, kolieska, pasy, skla, dvere a okna .. cena je 9 €za 100g
- dieliky na ks = 0,30 € za minifig zbrane, stity, a doplnky .. NIE HELMY A VLASY!! :/ (velke sklamanie)
- minifigurky = 10eur za 6figurok = 1,4 €kus!! :) torzo, nohy, hlava, vlasy/prilba, zbran alebo nejaky doplnok z tych za 0,3 €
figurok na vyskladanie je dost siroky vyber a napriklad aj klasicke kingdoms ktore uz sa nedaju kupit ;) + nove, chima, ninjago, city, space atd .. Toto je asi jediná vec ktorá sa oplatí nakupovat. Majú tam ciernu castle helmu "with nose protector" ktorá sa normálne kúpit nedá ale len k figom.

sumar: nakupil som kopu figov a kopu priesvitnych dielkov a krystalov :)
este som nespocital kolko som zobral dielkov / cena takze neviem ako výhodný nakup to bol ale dam sem potom presnu kalkulaciu a foto dielkov aj figov.

5 atrakcie
atrakcie su v pohodicke, sice dost zamerane na deti. Predospelych su tam zaujimave asi len tie obchody, lego stavby v centre parku a 4 rychle drahy.
Najelspia ale zarovne atrakcia s najdhlsim cakanim je taka velka vodna lodka :) ktora vas trosku osprchuje. Popravde cely cas som bol v parku mokry hlavne v piratskej casti kde som z hradu obstreloval lode a naopak :) vodou! :D najrychlejsia a najlepsia draha je v hrade a na tu sa caka asi tak 5-10 minut (najkratsi cas). V prechadzke lego fabrik dostanete aj kostcku zadarmo ... :D mozete ist aj 10x .. :)
Najlepsie pre dospelych ale s dobrym zaludkom je roboticke rameno v SW budove. Je to taky pretrepavac vnutornosti, hore-dole-dozadu-otoc-dopredu ... :D mna to bavilo asi najviac.

6. velkost parku, cas atd..

park je stredne velky kto bol v disneylande tak toto je ako jedna sekcia v nom .. ano male ale tak apson sa clovek nenachodi vsetko ma pokope. V strede parku je lego mesto ktore je brutalne premakane :) a okolo neho su rozne atrakcie .. mapa sa hodi ale popravde to netreba naozaj sa tam neda stratit a za tych 9 hodin to clovekstiha pochodit.

Otvaracie hodiny su od 10:00 do 19:00 ale pozor atrakcie obchod na dielky zatvaraju uz o 18:00 .. osobne si myslim ze nakupy a atrakcie sa za jeden den stihnut nedaju teda nie normalnym tempom alebo 2x to iste. Nevyskusal osm vsetko a aj tak som az po 18:00 hod ledva stihol pofotit park .. takze na jeden den aj ked je park mensi je to len tak tak idealne 2 dni. Mne zial nakupovanie zabralo vyse 2-3 hodin.

Parkovanie je v pohode, zadara ale o 10 rano uz bolo parkovisko skoro plne :) .. par k sa nachadza mimo mesta je k nemu odbocka z dialnice aj ma samostatnu znacku :) je asi 100km od mnichova.

Pre dalsie info prikladam link na galeriu s foto ;) tak posudte

https://www.facebook.com/onixion/media_set?set=a.735942926464426.1073741839.100001461759143&type=1
« Posledná zmena: 09. Jún 2014, 14:47:04 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #7 : 09. Jún 2014, 14:51:07 »
Je mozne tie fotky spristupnit aj pre asocialov?

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #8 : 09. Jún 2014, 15:47:10 »
Je mozne tie fotky spristupnit aj pre asocialov?

hm album je nadstaveny na "public" hmm...
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #9 : 09. Jún 2014, 15:55:12 »
hmm, asi nie je public ako public. netusim. no nic, budem musiet pockat, kym budem doma a moja socialnejsia polovicka si najde chvilu cas ;)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #10 : 09. Jún 2014, 16:36:30 »
Mne ho bez problémov otvorilo :)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #11 : 09. Jún 2014, 17:57:24 »
Super. Diky za info. Dúfam že sa tam cez to leto dostanem. Mám to v plane. A asi si to dám na 2 dni :) Hlavne nákup kociek ma zaujal ;)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #12 : 09. Jún 2014, 20:21:04 »
Super. Diky za info. Dúfam že sa tam cez to leto dostanem. Mám to v plane. A asi si to dám na 2 dni :) Hlavne nákup kociek ma zaujal ;)

takze mna vyslo 970g - 87 €  (po scitani: 2384 ks - 0,037 €/ks) moc sa to neoplati a to som bral male priesvitne plate 1x1, 1x2, krystale, kvetiny, travy, sede 1x1 kocky, a nejake haraburdy) keby mam klasicke kostky tak je ta cena asi skaredo v neprospech..)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #13 : 09. Jún 2014, 20:43:20 »
moj lup z legolandu v celkovej hodnote ca 160 € ..
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Míla

  • Príspevkov: 227
  • Záchranný Útvar
Re: LEGOLAND - Nemecko
« Odpoveď #14 : 09. Jún 2014, 21:21:27 »
hm album je nadstaveny na "public" hmm...

Skusil jsem se tam podívat bez přihlášení a nejdřív mi to ukázalo zabezpečení s tým opisováním textu(captcha) a potom mi to ukázalo jen hlavní stránku tvého profilu s profilovým obrázkem a s nápisem SkiFi Sk je na Facebooku.
Chcete-li s uživatelem SkiFi navázat kontakt, zaregistrujte se na Facebooku.

pod tím je ještě nabídka jiných lidí co mají SK ve jméně a adresa tvého webu, tvého twitteru a youtube.

Takže public to asi nebude.