Autor Téma: Zaujímavé LEGO videá a fotografie  (Prečítané 95648 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #180 : 26. Október 2017, 11:11:51 »
tak ja z tej dnešnej ponuky si nemám moc čo vybrať aj v dobre zásobených obchodoch.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #181 : 26. Október 2017, 12:02:39 »
tak ja z tej dnešnej ponuky si nemám moc čo vybrať aj v dobre zásobených obchodoch.

povie zberatel 80-90tich rokov... ja som radsej ticho  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #182 : 26. Október 2017, 12:06:56 »
no na hentych regaloch je zrovna zlata era lega - klasicke "creatory" so 6-7 variantami, nie ako dnes ze max 3, klasicke hrady, a paradny space - tento bol najkrajsi...
dofrasa preco dnes su regale plne ninjaga, nexa a podobnych somarin? iste, mame lepsie stavebne techniky, viac dielikov, ale tie temy su des, a nema to ani nejaku atmosferu... vsak poriadny hrad nebol 4 roky, lod tiez, v city tocia to iste dokola, space - iba SW, kto neni fanusik, ma uz roky smolu...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #183 : 26. Október 2017, 12:17:43 »
Otazka je, ci by tieto sety nieco povedali dnesnym detom masirovanym tym, co je v telke a na nete. Pre dnesne deti je mozno NEXO, Ninjago taka pecka, ako pre vtedajsie deti boli LEGOLAND sety.
Pred par dnami na Bricksete ukazali nejake nove policajne sety na rok 2018. Ludia tam uz pisali, ze chytaju na to alergiu, maju uz k policii v LEGU odpor a pod. Uz som tam mal aj ja rozpisany podobny prispevok, ked som si uvedomil, ze ved ja som bol ako dieta rovnaky - tiez som zbieral policajne sety. A tesil som sa kazdemu novemu policajnemu setu (brat zbieral Ambulanciu - tych bolo aj vtedy menej). Chcem tym povedat to, ze ako dospeli sa na tu produkciu pozerame UPLNE inac, ako deti. Nastastie dnes LEGO mysli aj na nas AFOLov (co vtedy nebolo) a vydava myslim si dost setov aj pre nas.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #184 : 26. Október 2017, 12:33:56 »
rovnake sety by mali problem z hladiska prepracovanosti, predsa len doba pokrocila, a su nove techniky a dieliky.
ale tematicky by podla mna zaujali. Iste treba mat detsky pohlad, ale kazdy z nas si pamata, co chcel ked bol decko + ti co mame dnes deti, tak mame nejaku spatnu vazbu.
Ja ako decko som specialne netuzil po polisoch, zaujalo ma vsetko, a ani od dnesnych decak nemam odozvu, ze by nejako frcali polisi - a myslim ze mam slusny prehlad, ked sa chodi po detskych oslavach, co je ziadane. Polisi nejsu nijak extra ziadani, ked niekto da darcek policajne lego, tak to nema ziadne halo. Prioritu maju medialne veci  - SW a co vidia v telke - nejaky cas ficalo nexo, ale rychlo to vyprchalo - to je to co som vzdy vravel, nema to vnutornu nadcasovu hodnotu, ktora by drzala decka dlhsie - takze ked prejde medialna masaz, tak to upada. Vidno to aj na zlavach, ked v poslednej dobe sa nexo pomerne hojne dostavalo do velkych zliav, a ludia sa po tom netrhali. A aj keby ti fizli boli popularnejsi ako ine city, je ich extremne vela a kazdy rok. Ked mam uz doma policajnu stanicu, naco mam mat dalsi rok novu? A hasici? V zivote som nestretol nikoho, koho by bavili hasici.
Iste niekto povie, ze su nejake marketingove studie atd, ale niekedy mi to pripada, ako s hudbou v radiach - hraju tam dokola 50 sprostosti pretlacenych z vydavatelstiev, a kedze hraju to iste furt, tak to potom je aj akoze popularne a ide to do hitparad, a to nasledne je dovodom ze to hraju zas, a sme v zacarovanom kruhu.
Chvalabohu za exkluziv sety, lebo z beznej produkcie by som napr za tento rok kupil maximalne 1-2 sety, aj to cakal na zlavu... ked vezmem do uvahy standardnu tesco ponuku z hypermarketu (tj bez exkluzivov), tak je to hroza.
« Posledná zmena: 26. Október 2017, 12:36:31 od mesje »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #185 : 26. Október 2017, 19:05:03 »
Suhlasim s mesjem...


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #186 : 11. November 2017, 13:52:42 »

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #187 : 13. November 2017, 11:17:43 »
Dnes bol hosťom vo vysielaní Českého rozhlasu Radiožurnál český lego designer Milan Reindl https://www.youtube.com/watch?v=U_ICWUAwGLk&list=PLc1_MkdHOs569i__Du_oR94mstJ-4tsak&index=1

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #188 : 25. November 2017, 20:26:49 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #189 : 02. December 2017, 12:36:06 »
ehm, ehm, nenajde sa tu nejaký AFOL čo vie robiť s drevom ?  >:D
ila_rendered

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #190 : 17. December 2017, 03:58:16 »
Prezentácie k vývoju nového modularu 10260: Downtown Diner, bohužial bolo to streamované z nejakého mobilu takže chabá kvalita
- že Art Deco štýl bol plánovaný od začiatku
- čo to mohlo byť pôvodne
- čo malo byť miesto nahrávacieho štúdia a na streche
- nejaké prototypy
- ako vznikol odsávač nad sporákom
- aké farby fasády boli v hre a čo Mike hovorí k relaunchu farby "teal"
- niečo o zmene hlavičiek od klasických
- natočené teraz a spomína že na tom robil minulý rok
...


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #191 : 20. December 2017, 00:13:04 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #192 : 20. December 2017, 00:15:50 »
Paradne "sochy"! Tiez vhodne pre vystavy.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #193 : 20. December 2017, 07:50:28 »
Fuu, taky nanuk toho zozerie :oldman:

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Zaujímavé LEGO videá a fotografie
« Odpoveď #194 : 20. December 2017, 07:53:17 »
dakujem neprosim, ja len rusku zmrzlinu :D