Autor Téma: Kvalita LEGA  (Prečítané 33264 krát)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #15 : 13. August 2014, 15:07:30 »
Vcera sme s manzelkou stavali set 10220 Camper Van. Uz na zaciatku som si vsimol, ze jeden typ dieliku je obsiahnuty v dvoch variantach (vid foto). V zozname dielov je uvedena len jedna varianta (6 kusov), realne tam boli z kazdej varianty 3 kusy, takze mi to nedava zmysel, ako sa taketo nieco mohlo stat. Kto ste tento set uz stavali, tiez ste narazaili na tento "problem"?

- nie je naozaj nic vynimocne, ze kocky toho isteho druhu su v ramci jedneho setu v roznom vyhotoveni...tyka sa to najma tych ktore ja volam "uchytky" ...a je jedno, ci su ploche alebo klasicke v tvare "tehlicky" ..napr v hrade zo serie kingdoms su tieto uchytky naozaj vsakovake (uchytky na fakle a vlajky)...cize nie je to naozaj nic zvlastne....ja to pripisujem tomu, ze lego kocky sa vyrabaju v roznych zavodoch ale standardizacia by naozaj mala byt pri takej znacke ako je lego prioritou


a by the way neuveris no ja som campera staval cca 26. decembra 2013...to len na margo toho kedy si to staval ty par dni po mne a tiez s manzelkou....hoci ta moja si obcas tuka na celo ze sa hrajkam ako maly O0 ale to patri k rizikam legomaniaka O0

a u mojho campera som si to nevsimol ak nezabudnem kuknem....mne sa vsak stalo ze omylom som si jednu kocku vyhodil (plochu)...ta chyba na streche ale je to zakryte tou vysuvatelnou konstrukciou takze v poho (y)
« Posledná zmena: 13. August 2014, 15:12:52 od legoholik »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #16 : 13. August 2014, 15:49:23 »
a by the way neuveris no ja som campera staval cca 26. decembra 2013...to len na margo toho kedy si to staval ty par dni po mne a tiez s manzelkou....hoci ta moja si obcas tuka na celo ze sa hrajkam ako maly O0 ale to patri k rizikam legomaniaka O0

Tak u nas si to stavala manzelka sama, kedze je to jej set ;) Ja som jej len vyberal dieliky pre jednotlive kroky, aby sa to trosku urychlilo. >:D

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #17 : 12. September 2014, 20:48:04 »
Pridavam jeden moj prispevok na temu kvality - myslim, ze to nepotrebuje komentar, len dodam, ze stickery sa dali pouzit...

PS - sorry za horsiu kvalitu snimky, fotene tabletom, ale podstata je asi kazdemu jasna...

ila_rendered
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #18 : 14. September 2014, 10:09:53 »
co je na tom zle? Ohnuty manual? To je celkom bezne osobne to za probelm nepovazujem .. a neviem ako by zabezpecili okrem pripevnenia do pevnej podlozky aby tomu tak nebolo.  dat na par dni pod tazku knihu a je to vyrovnane :) celkom bezna vec asi v kazdom druhom sete to tak mam
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #19 : 14. September 2014, 23:06:46 »
mne tieto veci vadia. lego je znacka a podla toho sa ma aj spravat. ked ma problem s krciacimi sa manualmi a nalepkami, nech ich bali do obalu s kartonom pri vsetkych setoch. A nie je rozdiel medzi malym setom za par eciek a drahym ucs-kom. ide o princip. Keby si kupujes nove auto a ma prevalenu kapotu tak si asi nepovies ze nevadi?
Obzvlast ma vytacaju samolepky, nielenze su nekvalitne, a este ked pridu pokrcene...
bye

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #20 : 15. September 2014, 12:54:53 »
odporucam vyuzit ich reklamacne nastroje aspon dostanu feedback co te v setoch zle. Navod ale asi nevymenia kedze su k dipso online. Samolepky by ti ale poslali nove.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #21 : 04. Október 2015, 16:49:46 »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #22 : 04. Apríl 2017, 12:01:09 »
z dnesnej stavby som zistil, ze farba Dark pink ma dalsie 3 odtiene

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #23 : 04. Apríl 2017, 12:32:44 »
z dnesnej stavby som zistil, ze farba Dark pink ma dalsie 3 odtiene

len tak pokusne, skus napisat staznost do lega co ti odpovedia

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #24 : 04. Apríl 2017, 13:21:51 »
ja mam uz dlhsie tazkosti zatiredit niektore tieto ich farby kde bleda ide do tmavsej a tmava do bledsej kde sa v urcitom spektre naozaj schadzaju a to u viacerych tychto ruzovatych/modrych dielov ..

Najviac ma zabija vyselektovat farbu Aqua ci milk White alebo ako to je od bielej .. zabil by som toho kto to v legu navrhol.

Navyse vsetky tieto ruzove su MEGA citlive na slnko a zu len v obycajnom svetle sa viditelne menia a to na uplne inu farbu. Mam dokonaly prikald kde sa z ruzovej stala bledo cervena ...
« Posledná zmena: 04. Apríl 2017, 13:23:50 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #25 : 04. Apríl 2017, 13:30:45 »
Ja som objavil v Creator sete brick slope v dark green mechanicky poškodenú, na pohľadovej strane ryha a výrazná - pochybujem, že sa mohla takto poškodiť už zabalená vo vrecku.

Odhlásený Peto

  • Príspevkov: 46
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #26 : 06. Apríl 2017, 17:16:18 »

Ale je zaujimave sledovat aj samotne ceny. Viete si predstavit pred desiatimi rokmi aby ceny setov boli nad 5.000sk? Ani tie najvacsie sety...a na dnesne je to nejakych smiesnych 170€.


Tak potom nech láskavo znížia cenu. Lebo šidit na kvalite, ale pýtať si cenu ako za prvú triedu, je nonsens. Od čínskych smejdov nikto nečaká perfektnost, ale tam je zas cena úplne inde.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #27 : 06. Apríl 2017, 19:27:20 »
Ale je zaujimave sledovat aj samotne ceny. Viete si predstavit pred desiatimi rokmi aby ceny setov boli nad 5.000sk? Ani tie najvacsie sety...a na dnesne je to nejakych smiesnych 170€.

Peťo ešte máme šťastie že TLG s tým začalo len nedávno u elektroniky je tu už niekoľko rokov. Napr. Samsung a tie jeho mobily, Apple, Sony... Aj u notebookoch. Ale už aj technike do domácnosti. Dnes je taký trend slabší výkon a chcieť za to prestrelené sumy. Čudujem sa práve že TLG s tým začalo len teraz pretože sú vo svojom biznise prakticky už legendárny/monopol. Oni aj keby zo dňa na deň zdvihli ceny o 30% tak ľudia budú kupovať možno by im o 5% klesla predajnosť (v chudobnejších krajinách) ale to by ich zjavne nezaujímalo. TLG je ako mnohé západné krajiny ešte ťaží zo svojej slávy a kvality z čias minulých a väčšina má Lego zafixované ako kvalitnú stavebnicu (do roku 2014 kým som znova nezačal kupovať som si to myslel aj ja). Ale bohužiaľ kvalita klesá nielen po tej farebnej, ale aj už to flákajú aj s odstraňovaním pozostatkov po spájaní vo formách či vstrekovaní hmoty do  foriem. Tiež v tolerancii rozmerov poľavili tie medzery medzi kockami ma niekedy fakt šokujú. A neposlednom rade už aj chybne zabalené sety, napr. HQ mal som tam úplne inú kocku ako mala byť a Simpsons dome zas jedna 2x4 kocka chýba (na také exkluzivity je to fakt prúser). No a aby som nezabudol tiež neodpovedá farebnosť dielov vs. návod či chyby v návodoch, ale toto nemám overené tak neviem ako dlho sú tieto chyby (možno to už ide ruka v ruke s legom od jeho začiatku). Takže TLG si už viac povoliť nemôže lebo začne na tom profitovať konkurencia napr. Lepin keď sa začnú k sebe kvalitou približovať.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #28 : 16. Apríl 2017, 12:05:14 »
no LEGO sa dostava tam kde nechceli .. produkuju vela odpadu .. zacinaju tlacit na ceny vsade su akcie lega je prebytok trh je preplneny ludia uz nekupuju viac .. viem to od distributora ktory donedavna zazival skrkacky v objednavkach a teraz mu naopak lego nukaju ;) ... tisice novych foriem .. odovzdane knowhow zadarmo do ciny a tym pohnojena cinska copyfactura .. mozno ich caka mensi restart tak ako pred par rokmi .. prestali robit kvalitu a kopili sa naklady ... lae nie je uz LEGO ako bolo kodysi teraz uz je to aj animacny gigant teda zisk uz neprameni len z kosticiek ale velky zisk maju aj z online produktov .. mam taky pocit, ze ich zaujimaju len cisla uzje to prilis velky korporat aby sa hladelo na nazor zakaznika ;) ale par veci robia poriadne zle aj ked predaj maju stale dost dobry pockame si par rockov taka firma aj ked predava ma urcite rastuce vydavky .. Cina uz lacnejsia nebude ba dokonca sa uz aj vo vyrobe vyrovna Europskym vyrobcom .. som zvedavy ako dobehnu kvalitu ked uz terza za porovnatelne ceny robia o hodne horsie vylisky .. resp pouzivaju naozaj nejaky lacnejsi a maksi granulat. Poskrabat stare kocky bolo doist tazke tieto terza niektore poskrabem nechtom ... aj ked verim tomu ze uz to ustoja dosiahli uroven gigantu disney cize uz nie su prijmovo odkazany len na predaj stavebnic ..
« Posledná zmena: 16. Apríl 2017, 12:07:08 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita LEGA
« Odpoveď #29 : 12. November 2017, 11:10:21 »
Rozoberam dnes jeden set a tento dielik sa rozpadol. Ale ta Pearl Gold je evidentne iny material ako bezne farby.