Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96675 krát)

Stalker

Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #15 : 25. Máj 2012, 11:51:16 »
Z krajin V4 nema svoj S@H iba Slovensko. Nepochybujem, ze je to kvoli nizsej kupyschopnosti obyvatelstva a najmensiemu trhu. Ked som sa pred dvoma rokmi pytal preco je to tak, dostal som zrejme standardnu odpoved vytiahnutu zo sanonu "rozvojove krajiny + severny a juzny pol", ze nie je take jednoduche zriadit telefonnu linku a vsetky ostatne nalezitosti.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #16 : 25. Máj 2012, 16:43:09 »
Tak nech sa spláchnu do záchodu aj so svojim slávnym eshopom. V dnesnej dobe odignorovat 5 milionovu krajinu je ciste ignorantstvo a neschopnost. Ved sa tu nebavime o nejakej Papui Novej Guinei, ale stredne velkej europskej krajine. A ani nemusia riesit jazykovu mutaciu a pod, aj ine krajiny to maju len v anglictine. Ale ved kaslat na nich, ten ich eshop je uplna blbost, kto si tam uz len bude kupovat sety za ceny vyssie, ako moze zohnat niekde vo vlastnej krajine a bez problemov s nejakym trapnym dorucovanim. Jedine to ma vyznam ked daju nejaku exclusives figurku, a to je tak raz za 2 roky...
Ja som velmi zvedavy na buducnost TLC a vyvoj ich ziskovosti, ked si dovolia ignorovat cast europy, komplet celu aziu (vid ich cenova politika), a len si hyckaju USA nizkymi cenami. V dnesnej dobe aby sa clovek doprosoval, ci laskavo daju nieco aj do nasej distribucie, je trapne.

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #17 : 25. Máj 2012, 18:20:42 »
Ved sa tu nebavime o nejakej Papui Novej Guinei, ale stredne velkej europskej krajine.

Pozor - Papua Nova Guinea ma vyse 6 mil. obyvatelov a rozlohu 462,840 km2 ! >:D

a len si hyckaju USA nizkymi cenami.

To nerobi len TLC, ale okrem ineho aj automobilky a to v este vacsom meradle !

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #18 : 25. Máj 2012, 18:49:32 »
Pozor - Papua Nova Guinea ma vyse 6 mil. obyvatelov a rozlohu 462,840 km2 ! >:D
 

Tak ale Papua Nová Guinea neleží v srdci Európy, všakže a mimo i. má cca 6 krát nižšií HDP ročne než SK. Proste mesje to napísal úplne trefne: je to celé trápne a veľké ignorantstvo.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #19 : 25. Máj 2012, 21:33:57 »
Pozor - Papua Nova Guinea ma vyse 6 mil. obyvatelov a rozlohu 462,840 km2 ! >:D

Sice ma 6 mega obyvatelov, ale ti ziju zvacsa niekde v dzungli a je to jedna z naj dier na svete... Banglades ma 150 mil obyvatelov, a kludne by som si tipol, ze lega sa tam preda menej ako u nas...

To nerobi len TLC, ale okrem ineho aj automobilky a to v este vacsom meradle !

Ano, ale takej azii sa automobilky prisposobuju aj cenovo... inak by ulice azijskych miest nemohli byt plne toyot...

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #20 : 26. Máj 2012, 02:59:42 »
Chlapi budem k Vám úprimný: Kašlať na veľké firmy, rovnako aj na distributérov, na všetkých. Nech každý za svoje ťažko zarobené peniaze vyťaží maximum. Pretože veľké firmy z obrovskej výšky kašlú na konečného distributóra, a aj spotrebiteľa. Smutné ale pravdivé.

A vlastne to ani nieje smutné, je to proste len byznys.

Nedalo mi málilinko to neupraviť.  :-X
« Posledná zmena: 26. Máj 2012, 22:26:44 od P4tr1cius »

Stalker

Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #21 : 27. Máj 2012, 17:13:00 »
Ruku na srdce - kolki z vas pisali do Lega, ze vam chyba S@H a sety vyrabane vylucne pren, alebo cosi podobne?

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #22 : 27. Máj 2012, 18:30:29 »
v kazdej ankete, ktorej som sa kedy zucastnil a bola moznost som im to napisal :)

Stalker

Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #23 : 28. Máj 2012, 12:09:02 »
BTW - v Maďarsku je S@H predpokladám hlavne preto, že sa tam vyrábajú komponenty (o.i. samozrejme Dánsko, ČR, Čína, Mexiko a najnovšie zopár ďalších krajín).

O/T
A v Polsku sa vyraba co, teda okrem skvelych zemiakovych lupienkov s cestarskou solou?  >:D >:D >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #24 : 28. Máj 2012, 22:22:22 »
O/T
A v Polsku sa vyraba co, teda okrem skvelych zemiakovych lupienkov s cestarskou solou?  >:D >:D >:D

Asi tie torza, co praskaju :-)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #25 : 28. Máj 2012, 23:15:05 »
O/T
A v Polsku sa vyraba co, teda okrem skvelych zemiakovych lupienkov s cestarskou solou?  >:D >:D >:D

Tak v Poľsku je určite väčší trh než na Slovensku, preto sa im asi tam oplatí otvoriť S@H viac  :( ...

Stalker

Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #26 : 29. Máj 2012, 19:28:17 »
Nevidim dovod na taku ignoranciu Slovenska, shopy pre okolite staty boli myslim zriadene v rovnakom case, kedze tu nie je jazykova bariera, SR a CR mohli byt supportovane jednym timom. Nasa legislativa nie je natolko odlisna, aby to bol problem, zriadenie akejkolvek telefonnej linky uz nie je vobec ziadny problem, v postoji TLC sa IHMO iba odrazila situacia, v akej sa ocitlo Slovensko po rozdeleni federacie, teda v politickom suterene Europy a s HZDSuper negativnym vyhladom. Casy sa vsak zmenili a treba na nich tlacit, napisat do nejakeho prieskumu, ktory je primarne zamerany na nieco, je asi zbytocne, lebo je to out of scope prieskumu, treba tam pisat maily a listy a ziadat vysvetlenie a vyhrazat sa, ze predame zbierky a prejdeme na omnoho lacnejsie klony Lega, napr. Mebalocks, Cobi a pod.  >:D

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #27 : 29. Máj 2012, 19:45:15 »
Ale áno, ja som napríklad písala nedávno sťažnosť a dnes mi prišiel tento mail:

vielen Dank, dass Sie sich bei uns gemeldet haben.

Ich kann mir gut vorstellen, dass ihre slowakischen Bekannte darüber enttäuscht sind, dass wir unsere LEGO® Produkte noch nicht in die Slowakei liefern.

Jedoch erweitern wir ständig die Anzahl von Ländern, in denen unser Direktverkaufservice angeboten wird.
Es ist also durchaus möglich, dass wir in Zukunft auch in die Slowakei direkt liefern. Wir würden Ihnen deshalb empfehlen, unsere Webseite www.LEGOshop.com regelmäßig zu besuchen, um sich über die aktuellen Zustellländer zu informieren.

Ich kann Ihnen versichern, dass wir alle Anfragen sehr ernst nehmen und alles, was unsere Kunden zu sagen haben, weiterleiten werden.

 
Nochmals vielen Dank für Ihren E-Mail.



Anne-Marie Berndt
LEGO Direct

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #28 : 30. Máj 2012, 09:43:30 »
Na jednej strane chápem vaše rozhorčenie nad nezriadením SLOVAK SHOPu, ale na druhej strane - nieje to vlastne jedno? Aj tak tam málokto nakupuje (iba pri nejakej akcii, ale aj to diskutabilné), kedže ceny majú "fantastické".

A s predajom tých zbierok súhlasím Stalker, aspoň by sme sa potom viac mohli venovať rodinám.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #29 : 30. Máj 2012, 13:31:34 »
Nevidim dovod na taku ignoranciu Slovenska, shopy pre okolite staty boli myslim zriadene v rovnakom case, kedze tu nie je jazykova bariera, SR a CR mohli byt supportovane jednym timom. Nasa legislativa nie je natolko odlisna, aby to bol problem, zriadenie akejkolvek telefonnej linky uz nie je vobec ziadny problem, v postoji TLC sa IHMO iba odrazila situacia, v akej sa ocitlo Slovensko po rozdeleni federacie, teda v politickom suterene Europy a s HZDSuper negativnym vyhladom. Casy sa vsak zmenili a treba na nich tlacit, napisat do nejakeho prieskumu, ktory je primarne zamerany na nieco, je asi zbytocne, lebo je to out of scope prieskumu, treba tam pisat maily a listy a ziadat vysvetlenie a vyhrazat sa, ze predame zbierky a prejdeme na omnoho lacnejsie klony Lega, napr. Mebalocks, Cobi a pod.  >:D

Oni mi trochu pripominaju socializmus - akoby niekde ustrnuli a zaspali na vavrinoch, nevnimaju realitu, nevnimaju ze sa tu chrlia nove a nove hracky a aj priamo v ich segmente, ze idu vsetci vyrobcovia hraciek brutalne cenovo dole, oni si robia dalej svoju politiku, dokonca este ceny zvysuju (vid astronomicke ceny SW a LOTR setov pre tento rok, vid vyssie ceny CMF serii), dokonca cim chudobnejsia krajina tym vyssie ceny (dokonca aj taki neandertalci ako hudobne spolocnosti pochopili, ze na nas trh treba ist s lacnejsimi variantami CD). Mam pocit ze to tam riadia nejaki dedkovia - potomkovia zakladatela, rodinna firma so svojou predstavou fungovania sveta... mozu na to pekelne doplatit... ved uz lego neni ten super svaty gral co predtym, decka maju X inych hraciek, a verni AFOLy ich nezachrania, ti navyse cihaju na akcie a zlavy...