Autor Téma: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm  (Prečítané 24888 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #15 : 21. Január 2014, 09:12:31 »
To co hovoris, ze kseftari zablokuju vyraznu cast nakladu, sa tyka len miziveho percenta setov - mozno jedineho - limitovaneho 41999. V zasade ale par tisic setov odlozenych u kseftara nemoze zamavat aktualnym trhom, kde sa tocia statisice kusov. To ze kseftari zamavali trhom pri 41999, je problem TLG - nemali vydat tak male mnozstvo setov. Je to ich problem a zly odhad situacie. A caro je v tom, ze to stale mozu napravit - mozu vydat dalsich 100 000 ks, kseftari utru hubu, a tisice drdanov na celom svete sa potesi.

Inac nieco podobne sa udialo s prvym Minecraft setom. S@H cena okolo 36E, ked sa vsade vypredal, cena okamzite vyletela na 1.5 az 2 nasobok. A po par mesiacoch TLG dodalo na trh nove kusy ;) Ale chapem, ze tento set a 41999 je trosku ina situacia.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #16 : 20. Október 2015, 23:27:05 »
Páni a čo poviete na toto?:

http://deti.bazos.sk/inzerat/54297207/Ponukam-exkluzivne-lego-sety-TOP-Ponuka.php

Videl reportáž na JOJke?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #17 : 20. Október 2015, 23:43:54 »
Klasicky priekupnik - na BL kupi, na Bazosi preda. Evidentne je aj na LEGO fore, lebo pouziva slovo "sety", ktore laik velmi nepouziva, a teda nas asi aj cita. ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #18 : 20. Október 2015, 23:57:41 »
Podla tel.cisla a mailu aj viem o koho ide. Poznal som ho aj osobne pred par rokmi aj navstivil u neho doma. Uplne fajn clovek, ale ci je tu na fore to skutocne netusim, pretoze uz aj par rokov kontakt neudrzujeme :-)
A co je na tom inzerate zle?
Vela ludi pozna "len" bazos (pre nas aj vdaka bohu). Aky je rozdiel medzi nim ktory zozenie cez na BL/ebay 20rocny set a preda na bazosi  oproti kseftarom tu na fore co vykupia Vieden, Tesca a niektore eshopy, pripadne prelozia regale v dracikoch a najdu vykopavky ktore este ulozia v posteli a predaju to na BL a mozno sem tam aj na bazosi  ;)
Kazdy si privyraba ako vie, a sikovny predajca preda aj arabskemu sejkovi piesok na stavbu :-)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #19 : 21. Október 2015, 00:47:18 »
Myslím, že toto je úplne v pohode. Narozdiel od brakovačov akcií minútu po otváračke obchodu to znalého fanúšika neohrozuje. Jednoduchá ochrana - kúpi si to sám z BL či ebay. 
Skôr by ma zaujímalo, kto zo zberateľov takýchto starín je odkázaný na kupovanie cez bazoš?

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #20 : 21. Október 2015, 00:51:48 »
...
Skôr by ma zaujímalo, kto zo zberateľov takýchto starín je odkázaný na kupovanie cez bazoš?

Podľa mňa práve tí, ktorí vzhľadom k rôznym okolnostiam nedôverujú nákupu na zahraničných stránkach, či nikdy také stránky nenavštívili...

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #21 : 21. Október 2015, 01:15:28 »
Páni a čo poviete na toto?:

http://deti.bazos.sk/inzerat/54297207/Ponukam-exkluzivne-lego-sety-TOP-Ponuka.php

Videl reportáž na JOJke?

Ten inzerát je tam už dlhšiu dobu. Inak ja kupujem lego cez bazoš a nieje žiadny problém. Aj teraz som kúpil ten žeriav, dnes má prísť  ::)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #22 : 21. Október 2015, 08:40:07 »
Všeobecný problém bude podľa mňa ten, že ľudia si začnú myslieť, že keď kúpia deťom lego, príklad city set za 20€, deti sa zahrajú a po dvoch rokoch ich to omrzí, tak za to dostanú na bazoši 50€ :D.

"Dnes už nezohnateľný Jack Stone set, kompletný (chýbajú len 2 zbytočné dieliky, nahradené inou farbou); cena: 50€"  (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #23 : 21. Október 2015, 08:49:16 »
"Dnes už nezohnateľný Jack Stone set, kompletný (chýbajú len 2 zbytočné dieliky, nahradené inou farbou); cena: 50€"  (y)

Nezohnatelny, ako nezohnatelny... Este vlani som 2 videl. ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #24 : 21. Október 2015, 14:06:30 »
Nezohnatelny, ako nezohnatelny... Este vlani som 2 videl. ;)

...ale ani sa ich nedotkol, predpokladám ;) :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #25 : 21. Október 2015, 14:16:39 »
Dotkol, ale nekupil. Inak bolo to tu.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #26 : 22. Október 2015, 15:01:19 »
Videl reportáž na JOJke?
Link na tu reportaz?


Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #28 : 23. Október 2015, 15:30:46 »
Vdaka  ;)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #29 : 10. November 2015, 19:28:25 »
aj na tomto fore je krasne vidiet ako marketingova a predajna strategia vychovala svojich kupujucich :) Exkluzivita LEGA je to co drzi predaj LEGA hore a aj totot prekupovanie LEGA .. LEGU je to suma fuk kto to kupi pre nich je dolezite predat vyrobene ak to skupi rychlo tisic kseftarov a predavaju to nasledne 10 rokov budiz ale LEGO ma peniaze ihned a ide dalej na nove serie, formy dielky .. pre nich je to vyhoda a urcite proti tomu nezakrocia .. minimalne to kseftarom ztazuju tak, ze na S@H je obmedzeny pocet kupitelnych kusov a sem tam nejakeho cloveka co to prehnal zablokuju .. Ja som si zatial kazdy set co som chcel zohnal alebo ak nieco islo von a videl som ze to zmizne za 5 minut "ideas research institute" tak som to kupil o polnoci ked sa to na shope aktivovalo .. vtedy sa to fakt mihlo a za 10 minut uz sa to kupit nedalo :) prislo mi 5 ks .. a ano 4 som predal za 2 nasobok ... co som nasledne otocil na dielkoch co potrebujem :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space