Autor Téma: Technic  (Prečítané 222165 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #975 : 31. August 2021, 13:00:31 »
Hmm, zaujimavé, že na zadnej strane krabice dali aj záber na nejaký zkušobný podvozok so starými šedivými pásmi atd...

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #976 : 13. September 2021, 13:13:09 »
recenzia ala Sariel:


Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Technic
« Odpoveď #977 : 13. September 2021, 13:49:57 »
Nemozem si pomoct, tie zlte pasy na tom vyzeraju divne. Cele sa to tak zlieva. Radsej by som mal tie sede pasy.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #978 : 21. September 2021, 15:30:20 »
Dobrá porovnávačka ala Sariel.



CAT je riadne hovado velké, ked ich vidím vedľa seba takto, až ma to dostalo do údivu. :o

Z hladiska estetiky nemám o čom rozmýšlať, nový to u mňa vyhráva jednoznačne.
Z hladiska zábavnosti/hratelnosti to už ale pre CAT nieje úplné terno, a starý dedo 8275 mu občas dokáže dýchnuť na krk!

- sprevodovanie má lepšie CAT, viac do pomala, viac sily, a ešte je aj ťažší... viac odhrnie.

- zadný rozrývač bol lepší v starom. Na CAT-e je úplne k hovnu, lebo ide max na úroveň zeme. Prečo nejde zakusnúť do zeme, nechápem. Funkcia k ničomu, keď neplní účel. Čiže majitelia starého setu môžu zhŕňať aj rýpať. Majitelia nového CAT-setu sú o rýpanie ukrátený, môžu len zhŕňať. (prerobiť sa to isteže bude dať, len to malo byť už v základe)

- predná nábehová hrana na radlici je lepšia na starom. Proste prirodzene špicatá jak má byť a nie tupelo z liftarmov ako na novom. 

- ovládanie PF versus Control+:  Aj keď C+ má výhodu v plynulom zvyšovaní/znižovaní rýchlosti, plynulom zatáčaní, tak pocitovo mi viac vyhovuje intuitívny PF.

Z pohľadu decka, ktoré by to zobralo von sa s tým hrať, akože rýpať a zhŕňať napr. piesok, mi vychádza zábavnejší starý dedo 8275. :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #979 : 22. September 2021, 13:40:18 »
1. polrok 2022:

42127 Batmobile | 99,99 €
42130 ? | 199,99 €
42132 Chopper | 9,99 €
42133 Telescopic Handler | 9,99 €
42134 Monster Jam Megalodon | 19,99 €
42135 Monster Jam El Toro Loco | 19,99 €
42137 Formula E Porsche 9XX Electric | 49,99 €
42138 Mustang Shelby Cobra | 49,99 €
42139 Off-Road Vehicle | 74,99 €
42140 App-controlled Transformation Vehicle | 129,99 €
42141 ? | 179,99 €

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #980 : 22. September 2021, 17:40:33 »
Batmobile TECHNIC ?
Shelby Cobra ?
Spark-Dallara SRT05e Porsche 99X Electric ?
Transformer ?
Nieco za 200 eciek a nieco za 180 ?
Kokos…
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #981 : 08. Október 2021, 19:35:26 »
Tak Technic Batmobil nič zaujímavé "iconic BATMOBIL" podľa filmu z 2022
https://www.lego.com/en-sk/product/the-batman-batmobile-42127

99,99 Eur za 1360 dielov (a 2 light bricky) - tak niekde v strede "not great, not terrible"

Ako podobá sa to na predlohu, ale evidetne tá bude popri 1989 verzii a Tumbleri asi zabudnuteľná (ale ktovie pre dnešné deti možno tá pravá)



Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic
« Odpoveď #982 : 08. Október 2021, 20:36:48 »
Fajn na doplnenie čiernych panelov o nove typy, inak celkom nuda.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #983 : 08. Október 2021, 21:29:22 »
Ja teda neviem, ale aj keby nado mnou stal sam batman a tvrdil mi, ze je to jeho auto tak mu neuverim . Je to len nejake cierne nepodarene auto bez toho, aby mi to hned udrelo do oci, ze waw...toto ked mi niekto povie, ze je to pokus o stvarnenie opel cortina tak mu skorej uverim  (n) :vomitsmall:....ten opel mi napadol ako prvy..mohol by som menovat hociaku inu znacku...
« Posledná zmena: 08. Október 2021, 21:41:48 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Technic
« Odpoveď #984 : 11. Október 2021, 08:51:19 »
Batmobile za 90libier s popisom, ze je to detailny mobil lebo tam dali dve svietiace kocky.... obycajne auticko v ciernej farbe...a tak isto ako sa to nepodoba na batmobile tak kludne mohli dat spicatejsi predok a predavat to ako k.i.t.t. - no des
A druha pripomienka: motorka BMW za 200€????!!! A potom, ze preco sa TLG chvali ake ma zisky!

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #985 : 11. Október 2021, 13:11:49 »
Problem je, ze to ludia stale kupuju... a tak nemaju preco sa krotit.. ked budu ochotny dat za motorku 200 tak to za to budu predavat.. staci sa pozriet na coloseum, ci titanic... tisicky drobuckych onicom dielikov a tak im naskacu take cisla, ze 500 ci 600e  a ludia to kupia.. ved aj tu sa uz niektori nad titanikom rozplyvaju a chcu do toho ist... podla mna to uz je hodne cez ciaru... ano je to krasne, aj mne by sa pacil.. a  v prepocte na dielik je to podobna cena ako pri hociakom inom sete, ale toto uz nie...na druhej strane, keby ho dali za 3 kila tak by to nestacili vyrabat, aka by bola po tom poptavka... a na ciernom trhu by to tiez poskocilo .. a tu by mal zisk niekto iny ako lego... takto predaju mozno polovicu, ale s obrovskou marzou a su vysmiaty.. naseru zopar Afolov, ktori sa ale aj tak po chvili vratia a budu kupovat dalej...zanadavaju si ake je to drahe, ale kupia nie len toto ale aj dalsie a dalsie sety, ktorych cena uz pod 200 nepojde pri ziadnom vacsom sete... co z toho, ze doteraz porovnatelny set bol za polovicu... proste nastavia latku a tu budu len zvysovat.. az po hranicu, ktoru uz ludia nedaju,... a kde je ta hranica? nikto nevie..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #986 : 11. Október 2021, 15:37:17 »
Dobre chlapi, ale treba brať do úvahy, v akej mierke bude tá BMW motorka? Tá istá, čo doteraz asi ťažko, to by nestála 200 papierov. Čiže to bude niečo MEGA-velké, aké ešte nebolo.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #987 : 11. Október 2021, 16:03:32 »
zatiaľ je to len rumor/leak, takže treba počkat na oficiálne dáta.
Bolo tam písane cca 1900 dielov a 1:5 čož pri danej predlohe je okolo 40cm. Podstatné bude aké budú pneu a disky, či výlisok alebo postavené (pri tej mierke cca 13cm)

Cena na diel je cca ako rada Sian, Chiron, ...  takže je otázne či sa zas bude platiť aj škatula.


A tieto reči o tom že práve z tohoto má TLG zisky ... jednoducho z podstaty objemu výroby a dopytu je gro zisku zo setov o rád lacnejších a minimálne o dva rády viac predávaných. Aj čo sa týka rozpočítania fixných nákladov. To sa týka nielen LEGO setov ale aj iným produktov masového konzumu ...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: Technic
« Odpoveď #988 : 11. Október 2021, 17:07:35 »
Tak ono dopyt po väčších a drahších setoch je tu od AFOLov už dlhší čas, takže som momentálne trochu zmätený, keď sa tu tento trend kritizuje. Jednoducho treba zabudnúť na to, že bude šanca mať v zbierke všetko. Minule som videl fotku šťastného majiteľa nového aj starého bulldozéra, obidve krabice pripútané na zadných sedadlách auta. To auto bolo Porsche Panamera, takže dotyčný asi nebude mať problém dať za set, čo si vypýtajú. Treba sa s tým zmieriť, my tieto trendy neovplyvníme.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #989 : 11. Október 2021, 18:57:16 »
smirec: to uz si sem mohol dat cely ten zoznam - co je 42141?
Ja som sa uz s cenami zmieril a povedal som si, ze to nebudem komentovat. TLG ide jasnou cestou - zacieluje cim dalej tym viac na dospeleho zakaznika (vid stale viac velkych setov), a tym padom zvysuje svoju marzu. Robia to tak aj automobilky - predaje malych beznych aut im ksefty nerobia (aj ked sa ich preda viac), je tam nizka marza a teda utlmuju ich vyrobu (momentalne aj kvoli cipom) a zarabaju na predajoch velkych, drahych aut. Tak to je. A to je aj pripad firiem vyrabajucich mobily (Apple, SONY) a tiez TLG. Je tu obrovska celosvetova kriza a firmy musia ist cez mrtvoly, aby prezili. Nad vodou ich drzia bohati zakaznici a nie plebs, cize na nich zacieluju portfolio.
Co sa tej motorky BMW tyka - je vysoko pravdepodobne, ze vzhladom na pocet dielov (trojnasobok Ducati) pojde o velky model v novej mierke. Na jednej strane to bude zrejme WOW-efekt, na druhej to je presne to co som nechcel - aby rozbili dalsiu seriu. Zacali tie motorky vychadzat v jednej mierke, mohla byt pekna seria - NIE! - musia to rozbit nejakym megamodelom! Naco je to dobre? No presne na to, o com som pisal vyssie. Zial, ine to (tak skoro) asi nebude.