Autor Téma: <<< Potiahni a pusti >>>  (Prečítané 3467 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
<<< Potiahni a pusti >>>
« : 27. Október 2021, 11:11:11 »
Dlho sme tu nemali súťaž, tak si dame jednu malu, lahku a rychlu! ;) Uloha je jednoducha - postav lubovolny predmet, kde pouzijes lubovolny Pullback motor z ponuky LEGA! Ze ziadny doma nemas? Nevadi! Staci, ak tvar konkretneho motora vyskladas. ;) Fotografie posli na tatralugZAVINACtatralug.sk a do nadpisu daj Pullback. Nasledne diela zverejnime a hlasovanim rozhodneme o vitazovi. Dielo posli do polnoci 7.11. Na vitaza sutaze caka set 818 MISB!

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #1 : 31. Október 2021, 19:52:45 »
A môže byť aj video? Niekedy fotky veľa nepovedia, ale video áno.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #2 : 31. Október 2021, 19:57:45 »
Moze byt aj video. ;) Zatial je vysoka sanca vyhrat! Ale este tyzden zostava...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #3 : 08. November 2021, 10:31:35 »
No, moc MOCov neprislo. ::) Mozno nebola odmena atraktivna, ale zas ani sutaz nebola narocna. Takze sutazit budu tieto 3 diela, zoradene v poradi v akom prisli. Hlasovanie konci v sobotu (vid anketa hore).

1.



pouzity motor: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=10039c01#T=C&C=11
autor: Janicko


2.



pouzity motor: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=12787c01#T=C
autor: Muffin


3.

ila_rendered

pouzity motor: https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=2574c01#T=C&C=5
autor: Jago

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #4 : 08. November 2021, 17:14:48 »
Len tak mimo súťaže ,podelím sa o nápad v podobe rendru . Názov : "Natiahol som to príliš !"
ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #5 : 08. November 2021, 18:35:24 »
Budo parada :D Zisla by sa tu aj sutaz vo virtualnom stavani, niekedy totiz nie su po ruke vhodne dieliky na dobry napad. Aj ked je otazna mozna ucast :P

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #6 : 13. November 2021, 10:20:57 »
Hlasovanie a tym aj cela kratka sutaz sa nam skoncili. Vitazov mame ale dvoch! ;) A ted babo rad! No nic - vitazi su dvaja - rovnaku cenu ziskavaju obaja! :) A cenu utechy ziskava za snahu aj Jago, aby nebol smutny. ;) GRATULUJEM!


Musim povedat, ze sam som sa nevedel rozhodnut komu z dvojice Muffin-Janicko dat hlas. Janicko spravil vyslovene pekne Fabuland dielo a este ho aj pekne nafotil, v style skutocnych Fabulandov. Kludne by to mohlo vyjst dnes ako polybag! Muffinove dielo na pohlad nieje dizajnovy skvost, ale zato chvalim ze ponal sutaz tak, ako som si ju predstavoval! Kazdy si pod natahovacim motorcekom hned predstavi auticko, ale slo mi hlavne o to, ukazat na co ine ako natahovacie auticko sa da takyto motor vyuzit. A to muffin ukazal. Mna este napadlo, ze mozno by sa pri spravnom sprevodovani dali aj funkcne natahovacie hodiny spravit. A isto aj ine neautickove veci. ;) Jago - no proste splnil ulohu, zucastnill sa. :P

No a Budo - TY SI PROSTE GENIUS ! (y)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #7 : 13. November 2021, 10:43:06 »
Dakujem za hlasy a gratulujem Janickovi aj Jagovi  :) (y)

V prvom momente som tiez chcel spravit auticko, s mozno trochu sofistikovanejsim dizajnom, ale inspirovalo ma zadanie - postav lubovolny PREDMET - tak som sa zamyslel, co by sa dalo ine. Hodiny mi napadli tiez, ale to by bolo dost narocne na format tejto sutaze.
Pri katapulte mi bolo treba hlavne vymysliet brzdu, aby sa to po natiahnuti samo neodpalilo a este oddelit natahovanie od odpalovania, aby "vojaci", co to natahuju, nedostali pri odpaleni klukou po nose :)
Vzhlad som prilis neriesil, co je asi aj vidno  ;D

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #8 : 14. November 2021, 21:05:41 »
Dakujem za hlasy, gratulujem zucastnenym.
Dlhsie uvazujem nad nejakym autickom s fabuland odkazom, ktorym by som "zaplevelil" city mesto  >:D
Mal som teraz poruke nejaky mix, povodne som chcel pouzit motor co muffin a postavit fabuland traktor. Aby to bolo ako tak funkcne, motor som dal na prednu napravu a trakcia nic moc. Nemal som poruke ani dostatok dielov na nejake esteticke doladenie, tak som vykuchal shellacke auticko, ktore sa najde v kazdej domacnosti a vznikol tento vehikel. Ciastocne som sa inspiroval jednym mocom co som videl na fb, obcas som sa citil ze ho vykradam ale zase v tejto mierke toho vela clovek nevymysli - fabuland auta maju predok rovnaky a tych dielov poruke zase nebolo tolko... S vysledkom som ale spokojny ze je prezentovatelny ale hlavne mi islo o to konecne vyvinut nejaku lugovu aktivitu ;)
bye

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #9 : 15. November 2021, 09:23:50 »
Gratulujem a chvalim vsetkych zucastnenych (y)

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: <<< Potiahni a pusti >>>
« Odpoveď #10 : 15. November 2021, 19:29:44 »
Ja som si blbo prečítal cez mobil zadanie a zobral som to tak, že treba vozidlo postaviť na ten podvozok zo setu 818 a preto som so synom takéto auto postavil. Ale som rád, že sme získali pódiové umiestnenie a bronzovú medailu  ;)