Autor Téma: Zavvi (UK/international)  (Prečítané 4814 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Zavvi (UK/international)
« : 09. Október 2021, 08:15:34 »
Nuž Zavvi sa osvedčil tak asi si zaslúži tému  >:D

A majú znova naskladnený modry Fiat 500
Takže predsa len dodržali ten "backorder" ako TLG tvrdilo že dodajú.
Kto nechce riskovať resellerov nech rýchlo bere  >:D




Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #1 : 09. Október 2021, 09:55:00 »
Bude niekto objednávať?  ;D ;D

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #2 : 09. Október 2021, 10:51:22 »
Bude niekto objednávať?  ;D ;D
Tiež by som bral 😀😀

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #3 : 09. Október 2021, 14:15:51 »
Hlavne, ze doteraz tam svietil predpokladany termin 30.11. Nechcel som tolko cakat a tak kupil od priekupnika. A zrazu zaciatok oktobra z je to dostupne...aspon vidno ako sa da na ich terminy spolahnut
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #4 : 09. Október 2021, 16:07:11 »
Z toho sa platí clo a dph navyše?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #5 : 09. Október 2021, 19:41:50 »
Malo by to cca sedieť s tou sumou čo tam je. Aj v UK tam majú DPH, clo sa tuším nepočíta. V prvej dávke to šlo priamo bez colnice.
Na kus by to malo byť niekde okolo 95 Eur v závislosti od poštovného.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #6 : 09. November 2021, 14:26:39 »
Ste tu niekto kto ste si objednali Fiaty od neho a dnes vam doslo colne prejednavanie? Zatial sme 3 co nam to prislo a nesedia udaje.
« Posledná zmena: 09. November 2021, 14:32:59 od KLF »

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #7 : 09. November 2021, 18:11:15 »
Ste tu niekto kto ste si objednali Fiaty od neho a dnes vam doslo colne prejednavanie? Zatial sme 3 co nam to prislo a nesedia udaje.
Aj mne to prišlo, objednal som 3 kusy a oni tú sumu za 3 kusy napísali ako za 1 kus….a potom x3….

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #8 : 09. November 2021, 18:20:29 »
Hej, presne. Vsetkym nam to takto prislo. Tak uz sme 4 (co viem). Vitaj v klube.

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #9 : 09. November 2021, 22:36:16 »
Hej, presne. Vsetkym nam to takto prislo. Tak uz sme 4 (co viem). Vitaj v klube.
Ako ste to riešili? Už ste to komunikovali s colnou deklarantkou(písala Grejtáková, alebo niekto iný?)?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #10 : 09. November 2021, 22:55:18 »
Mne pisala ina. Som tam aj volal, ale nik nedvihal. Zatial asi len Zavimu napisat, ze wtf? Vraj to riesi. No uvidime. Kazdopadne bordel - by ma zaujimalo kto pochybil - ci Zavi, alebo kurierska firma u nas?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #11 : 10. November 2021, 00:54:13 »
tazko povedat, kto pochybil... prvy krat to asi nejako "preklzlo" v systeme, mozno nejaka zelena hlava si neuvedomila ze UK uz neni v EU, az teraz si ich uz odchytili...
nejaky problem uz tušili aj v zavvi - preto pisali cca pred 2 tyzdnami cosi o tom, ze to bude podliehat clu, ze ich to mrzi, budu to refundovat a budu pracovat na EU sklade...
inak haluz je vobec najst majitela eshopu zavvi - hladal som ci ide vlastne o UK firmu... je to normalne detektivka, lebo na stranke sa to neda najst... nakoniec som vygooglil toto:
THE HUT.COM LIMITED
Company number 05016010
Seat: 5th Floor, Voyager House Chicago Avenue, Manchester Airport, Manchester, England, M90 3DQ
takze ide naozaj o anglanov...
tak si mozu uzit dosledky brexitu... lebo po tejto skusenosti od nich v zivote nic neobjednam, muselo by to byt extremne lacne, aby clovek podstupoval tu torturu colneho konania s brutalnymi poplatkami a danami...
britsky export musi fakt "prekvitat"... ked si to takto povie kopu zakaznikov... bud podlezu cenu (tj mensie zisky), alebo stratia kopu zakaznikov na kontinente (tj opat mensie zisky). Maju co chceli...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #12 : 10. November 2021, 01:07:36 »
Je to tak ako vravis. Rozmyslam, ci mu to nevratim a nevypytam prachy nazad. Mne je divne aj to, ze ta nasa kurierska firma chce v ramci splnomocnenia ich, moje RODNE CISLO! To uz je trochu moc, nie? A pochybenie myslim hlavne s tou cenou - kde uctuju 3x sumu za celu zasielku. Tragikomedia. Ale fakt - od Britanie po brexite ruky prec!

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #13 : 10. November 2021, 08:22:26 »
Tak rodné číslo bude najskôr pretože oni to clo/DPH vybavujú za teba, tj voči štátu si stále dovozca ty a tento údaj je bežný identifikátor FO napríklad pri daňových povinnostiach.

Tá prvý zásielka nemusila len prekĺznuť, stačilo aby to vydeklarovali oni ako predajca, oficiálne na to je tuším povinnosť do 150 Eur (viď diskusia čo sa riešila pre predajcov na BL ohľadom spracovania DPH v cielovom štáte, obojsmerne do aj z UK po Brexite) Ale ak sa nemýlim tak napr Amazon to spracuje aj pri vyšších sumách. Tak si asi povedali že tam kde nemusia nebudú tlačiť do toho prachy oni ale nechajú to na kupcovi tak ako môžu.
Akurát by som očakával že to teda vydeklarujú na export tak to znížia o UK DPH.
A znásobenie sumy v papieroch je amatérstvo. Inak ak sa odložili papiere z minulej zásielky tak sa dá porovnať či sú iného typu a teda mať potvrdenie že ako predajca zmenili proces.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Zavvi (UK/international)
« Odpoveď #14 : 10. November 2021, 12:57:26 »
Nuž Zavvi sa osvedčil tak asi si zaslúži tému  >:D

NIKDY VIAC !!!