Autor Téma: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021  (Prečítané 1679 krát)

Odhlásený Seebo

• Príspevkov: 72
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Odpoveď #30 : 12. November 2021, 00:04:26 »
Moj odhad je taký, že sa jeden motor točí rýchlejšie ako druhý.
Ďalej pomôže, ak bude motor na začiatku a konci celej súpravy.

Odhlásený KLF

• Príspevkov: 5473
    • Moja zbierka
« Odpoveď #31 : 26. November 2021, 16:42:44 »
Zatial som si vyklad nebol pozriet. Ked sa povie A, treba povedat aj B. Do kazdej zimnej scenky na Slovensku patri kostol. Je sucastou kazdej Slovenskej dediny, ci mestecka. Ja som sa ponukol, ze spravim zimny kostol aj s osvetlenim, co by urcite pekne ozivilo scenku. Toto mi ale bolo nasim ambasadorom zakazane z ideologickych dovodov. Povazujem to za cenzuru a ideologicke ovplyvnovanie nasich prac. V buducnosti sa teda uz nezucastnim takejto scenky. Odsuduzjem akekolvek ideologicke zasahovanie do cinnosti a prezentacie nasho fanklubu a v buducnosti na to budem brat prisny ohlad.

Odhlásený papluh

• Príspevkov: 3821
« Odpoveď #32 : 26. November 2021, 17:28:47 »
Myslel som, že máme za tým, bolo to jasne vytiahnuté už minulý rok, úplne na začiatku.

1. Miesto, čas a dohodu s predajňou zabezpečilo LEGO skrz distribútora.
2. Materiál zabezpečilo LEGO skrz distribútora.
3. A preto aj pravidlá si nastavilo LEGO ako zadávateľ tentoraz podľa toho čo bežne používajú na Ideas, súťažiach a pod takže to neni nič nové a neočakávané.

Členom TatraLUGu bolo ponúknuté sa zúčastniť - dobrovoľne, ak mal niekto s pravidlami známymi od minulého roka akýkoľvek ideologický, morálny alebo iný problém mal možnosť nezúčastniť sa.

Tak isto si môže organizátor a prenesene poskytovateľ priestoru akýchkoľvek TL výstav povedať čo chce vystavovať a čo nie.
Samozrejme je len korektné ak sa toto rieši dopredu a nie za behu alebo po funuse. Ako som písal TLG má v týchto veciach jasné stanovisko.
Ak má TatraLUG skrz vedenie problém s TLG ako zadávateľov kvôli ich pravidlám, tak očakávam presné a jasné stanovisko a podmienky čo sa týka vzťahu ku klubu, fóre a členov...
« Posledná zmena: 26. November 2021, 17:31:21 od papluh »

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #33 : 26. November 2021, 17:35:30 »
Kostol som ponukal tento rok - nie minuly. A ano, LUG bude mat problem s choromyslenymi podmienkami The LEGO Group. Ak sa mozu v Dracikoch predavat a propagovat LGBTI sety, povazujem za spravodlive ze spolocnost TLG nebude mat nic ani voci historickym stavbam, akymi kostoly bezosporu su. Urcite budem proti tomu aby sa v buducnosti nas LUG zucastnil akcii, kde by sa z ideologickych a choromyslnych dovodov ZAKAZOVALO prezentovat tvorbu nasich clenov! V tomto pripade prislo k cenzure a zakazu prezentovania sa clenov fora svojimi vytvormi. Pod toto sa v buducnosti TatraLUG nepodpise.

Odhlásený papluh

« Odpoveď #34 : 26. November 2021, 17:44:38 »
V tomto pripade prislo k cenzure a zakazu prezentovania sa clenov fora svojimi vytvormi. Pod toto sa v buducnosti TatraLUG nepodpise.
Nuž takto si naozaj jasné pravidlá nepredstavujem.

Oficiálne spojenie so značkou TatraLUG bolo
- na tomto fóre v tomto a minuloročnom príspevku
- aj napriek minimálnej účasťi členov to bolo prezentované k zastúpeniu ako klubová aktivita
- aj napriek minimálnej účasťi členov to bolo vykázané na LANe ako klubová aktivita (lebo bodíky k registrácii)

V prípade že toto neni žiadané tak môžu všetky tieto konekcie nabudúce (ak nejaké bude) odstránené.

Ak sa vedenie hodlá zosobňovať niečo voči členom čo tam niečo vystavie tak to už vonkoncom očakávam povedať jasne a 100% dopredu!

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #35 : 26. November 2021, 17:50:55 »
presunul som to pod LUG pretože si myslím že toto je hlbšia téma ako jedna výstava vo výklade kde toto začalo

Poprosim, nepresuvaj to do neviditelnej casti. Mojim zamerom je, aby PRAVE siroka verejnost vedela comu sme vystavovani. A to je ideaologicke zasahovanie do nasej prezentacie, ideologicka cenzura. ZAKAZ vystavovania vlastnych vytvorov povazujem za vazne zasahovanie do prezentacie fanklubu. Za tychto podmienok NEMOZE fanklub spolupracovat na akciach, ktore budu mat taketo chore podmienky.

Odhlásený papluh

« Odpoveď #36 : 26. November 2021, 17:58:42 »
Poprosim, nepresuvaj to do neviditelnej casti. Mojim zamerom je, aby PRAVE siroka verejnost vedela comu sme vystavovani. A to je ideaologicke zasahovanie do nasej prezentacie, ideologicka cenzura. ZAKAZ vystavovania vlastnych vytvorov povazujem za vazne zasahovanie do prezentacie fanklubu. Za tychto podmienok NEMOZE fanklub spolupracovat na akciach, ktore budu mat taketo chore podmienky.

Takže aj organizačné veci budú verejné ?
Alebo verejného prísluľbu ako sa to bude konkrétne riešiť sa nedočkáme ?
Takže to necháme tak že "budúca účasť môže byť použitá proti vám podľa pravidiel ktoré si následne vymyslíme ?"

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #37 : 26. November 2021, 18:08:07 »
Neviem co myslis. Ale ja sa vyjadrujem jasne - ak bude aj v buducnosti snaha obmedzovat nasich clenov v tom, co sa vystavi - tak ziadna spolupraca nebude.

Odhlásený papluh

« Odpoveď #38 : 26. November 2021, 18:51:28 »
Že je to nejasné.
Nie konkrétne ani v definovaní vstupov (čo je to obmedzovanie ? koho ? ako ? ) ako aj výstupov (aká spolupráca ? na akej úrovni ? LUGu ? členov ? ... )

Sú tu úplne jasné príklady z minulosti a myslieť si že niekto zo Slovenska, ktoré nemá ani vlastný office, "zacloumá" s globálnymi pravidlami TLG ... no nic.
Takže je tu jeden vysoko konkrétny a pevný bod na ktorý sa stavať precedens.

A následne sa dajú jasne vyjadríť aj výstupy teda čo v tom prípade nastane alebo nenastane.
A teda "ak ABC,  tak XYZ"   
v tomto prípade je ABC dosť neotrasiteľne predpokladateľné, že budú stále rovnaké globálne podmienky čo sa týka obsahu pre akúkoľvek oficiálnu reklamnú kampaň (pre neinformovanú verejnosť, LEGO nezasahovalo do výstav TatraLUGu, kde kostoly bežne boli)
a teda očakávam rovnako jasné XYZ  ( v tomto prípade spolupráca zo strany TatraLUGu ako entitou boli LEN tieto verbovacie vlákna, prevedenie robilo jednotlivých pár ľudí)

Lebo ako angláni hovoria "you can't have your cake and eat it too"

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #39 : 26. November 2021, 19:57:47 »
Zbytocne robis veci zlozitymi. ;) Vyjadril som sa jasne - pokial nas bude niekto obmedzovat co mozeme vystavit a co nie (a pojde o NORMALNE stavby), tak take podmienky neprijmeme. Pokial choromyslene vedienie TLG ma potrebu pretlacat pochybne temy do setov a medzi deti a naopak zakazovat vystavovat uplne normalne stavby, zial - asi sa nase cesty s takouto chorou organizaciou rozidu. Jednoduchsie to uz napisat neviem. Teda viem - ale to by sa Ti nepacilo. >:D

Odhlásený Praetor

• Príspevkov: 797
« Odpoveď #40 : 26. November 2021, 20:07:36 »
Ja napíšem príklad zo života: Bol som na dni otvorených dverí v jednej Lego fabrike, kde bola aktivita stavanie malého modeliku podľa návodu, a výsledok si mohol staviteľ zobrať.
Problém nastal, keď som chcel v rámci kreativity modelik vylepšiť a nepostupoval som presne podľa návodu.
Zamestnanec poverený dozorom mi model okamžite zobral a upozornil na porušenie podmienok a pokynov a dal mi dve možnosti, buď ten modelik postavím opäť presne podľa návodu, alebo mám opustiť stanovisko...
Jednoducho už to nie je ako za Oleho čias...
Buď súhlasíš s ich podmienkami a stratégiou, alebo choď vlastnou cestou a nik ti v tom nebráni a ani ťa do ničoho nenúti...
A zdá sa, že táto stratégia im vychádza, keďže sú zatiaľ globálne úspešnou spoločnosťou orientujucou sa čím ďalej tým viac na rýchlo rastúci čínsky trh...

Odhlásený janicko

• Príspevkov: 316
  • Petržalka
« Odpoveď #41 : 26. November 2021, 22:14:51 »
Ani mne sa nepaci ked si tlg robi z lugu reklamnu agenturu
kachna si nevybera

Odhlásený mesje

• Príspevkov: 1841
« Odpoveď #42 : Dnes o 01:35:31 »
Príde mi šialene že čo sa tu vôbec rieši. Jedna vec sú divne pravidlá TLG ohladne vydávaných setov, druhá vec je keď sa sami budeme cenzurovat a samoregulovat. Strašne mi to pripomína komunistické časy, keď tieto témy boli tabu a ľudia sa museli zatajovat, ak sa k tomu hlásili. Dnes sa potlaci tato téma, nabudúce bude niečo iné, čo sa dotkne iných. Nebavime sa tu pritom o nejakých krvavých ci nevhodných scénach. Nemyslím ze by s kostolom na mini výstave malo TLG problém a ak náhodou áno, tak by som chcel vidieť čierne na bielom, ako to zdrbu a aspon bude jasné, ako ďaleko už to šialenstvo došlo. Týmto totalitným praktikám treba naopak vzdorovať, a ten kostol si tam mal René postaviť co najvacsi s výrazným krížom, nech bláznov z Tlg porazí.
Mimochodom, v dubajskom legolande je mešita (a veľmi pekna), to problém není?

Odhlásený Praetor

• Príspevkov: 797
« Odpoveď #43 : Dnes o 07:29:36 »
Ono to je tak, ak niečo robíš pod ich záštitou, kladú si podmienky ak pre seba tak ťa nemôžu obmedzovať...
Ale s tou mešitou si to trafil, keďže na Slovensku nemáme žiadnu ako jediná krajina EÚ a tuším je aj zákaz výstavby daný zákonom....
Nechcem vedieť ako nás ako krajinu vnímajú...
Tu sme na opačnej strane...  ;)

Odhlásený KLF

• Moja zbierka
« Odpoveď #44 : Dnes o 10:14:30 »
Mesita by mi nevadila, v Bratislave sme jednu (neofiko) mali hned vedla kde byvam a nikdy ziadny problem. Moslimovia zijuci v BA sa tam chodili modlit.

Ved ano - ak si TLG kladie pitome podmienky, my ich predsa nemusime slepo prijat. O tom pisem - ze sa nase cesty na takychto akciach rozidu. Tu ak niekto odprezentuje MOC alegorickeho voza z Pridu so vsetkym co k tomu patri, tiez mu jeho vytvor nebudeme mazat! Preco su nase vytvory "mazane" LEGOm? Co je pre pana krala zle na kostoliku v meste? Je to krajinotvorny objekt, standardny v celej Europe. Este aj najateistickejsia krajina v Europe Ceska Republika si ich zakonom chrani a financne sa o ne stara. Skutocne nerozumiem, preco by nemohol byt sucastou toho kam sa vyslovene hodi - zimnej krajinky?! Si pozrite Ladove obrazy zimnej krajiny - na kazdej je dedinka s kostolikom. Ako sorry, ale taketo choromyselne nezmysly ja odmietam akceptovat!