Autor Téma: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"  (Prečítané 3078 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 3917
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #30 : 16. November 2021, 21:55:55 »
Tak to si ma moc nepotešil, ja sa totižto chystám (snáď ešte tento rok) kúpiť buwizz lebo mám už dlhodobo pocit že PF systém je strašne slabý...
Takže za predpokladu že C+ a PF majú rovnaký výkon tak ma ani buwizz z biedy nevytrhne.

Technicky vzaté Buwizz môže byť výkonnejší ako PF systém. Záleží na použití.
Výkon je moment * otáčky aspoň teoreticky.

BW vie dodať podľa nastavenia väčšie napätie ako batérie v PF battery boxe (záleží od typu a stavu batérií o koľko). A pri DC motoroch näpatie sú otáčky (tj priamy vplyv na výkon) alebo vyššie otáčky sa dajú sprevodovať do pomala a teda zvýšiť moment.

A druhý prínos je možnosť dodania oveľa väčšieho prúdu priamo do motoru. Lebo síce maximálny moment sily nezávisí od näpatia, ale na jeho dosiahnutie treba prúd. Ten treba dodať (rôzne kvality AA batérií = rôzne možnosti, LiPo v BW má lepšie vlastnosti) a potom ho urdžať lebo prúd = teplo. A všetky časti PF systému majú tepelné poistky - thermistory. PF XL motor v plnom ťahu vypne IR príjmač V1 aj battery box raz dva- oba tieto komponenty BW nahrádza. Síce aj motor sa môže prehriať, ale čím viac motorov na jeden zdroj tým väčšie plus pre BW...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #31 : 16. November 2021, 23:31:51 »
Jazdi Ti to pekne! Pekne, ladne, prirodzene pohyby, ziadne trhane rozjazdy, brzdenia, zatacania, ale pekne so zotrvacnostou, s dojazdom - takto nejak si predstavujem pohyby LEGO Technic modelov. (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1181
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #32 : 17. November 2021, 10:59:11 »
Slúbené porovnávacie video.
Je tu myslím dobre vidieť, kto je chcípák čo mele z posledného a kto má energie na rozdávanie.- uhol nájazdu by ten Buwizz zvládol aj väčší, len už sa pásy šmýkali na tom uteráku  ;D, nemal som tam čo iné dať.

- to že Buwizz prestal podporovať Technic-Hub som nevedel. Asi pol hodinu som jak debil znova a znova a znova sa skúšal pripojiť na Technic-Hub a nasratý sa čudoval, že prečo to nejde...som zbalil aj testovaciu rampu, že žiadna porovnávačka nebude. Až som neskôr kukol net, a že to nedávno zarezali, no škoda. :(

- videl som nejaké porovnávačky na youtube, kde to dali do autíčka sprevodovaného na rýchlosť, a tam bol hned vidieť rozdiel, ako to zrýchlilo s Buwizzom. ATS-ko má redukcie aby to zvládlo prejsť aj terén, takže tam ta rýchlosť nieje taký rozdiel, ale to väčšie napätie,čo vie dodať, tam je hneď poznať pri jazde. Buwizz 2.0 mal 4 nastavenia výkonu od najslabšieho po najvýkonnejší. Buwizz 3.0 už ide len v jednom móde - v najvýkonnejšom. A potom tá možnosť dať 4 XL-motory na jednu maličkú krabičku, ktorá to utiahne bez problémov je tiež super.
 

Včera, ako som zistil, že potrebujem sa nejak pripojiť na Technic-Hub, aby som z ATS-kom spravil výjazd na porovnanie, som pátral po dalších aplikáciach. Mám ich v mobile už 5 ::) :

1) Lego Technic CONTROL+ App: len na ovládanie oficiálnych modelov, vytváranie vlastných profilov pre MOCy sa tam nedá

2) Lego POWERED UP App: tu už sa dajú vytvárať vlastné ovládacie schémy. Oficial aplikácia od lega. Ale asi pol hodinu som sa v tom najskör orientoval, a nakoniec som musel pozreť Youtube, ako nastavit obyčajné 4 motory. A aj tak som neprišiel na to, ako otočiť smer rotácie na dvoch z nich.

3) BUWIZZ App: tu treba mať už minimálne ich vlastnú batériu s ovládaním. Ešte polroka dozadu sa s touto App-kou dal ovládať aj Technic-HUB, ale nedávno už tomu zrušili podporu a ide už len s Buwizz... sakra škoda. S App-kou sa mi robí najlepšie, dobre navrhnuté, prehladné, a všetko trvá nastaviť chvílu. Robia už aj vlastný RC motor, ktorý asi bude o trochu lepší ako predloha Buggy-motor od lega.

4) CONTROLZ App: dalšia možnosť, ako ovládať vlastné Technic modely. Ale znova akési neprehladné, dal som tomu 10 minut a neprišiel som na to, ako to rozbehať. Ale určiťe je nejaká ukážka na nete ako to nastaviť, nepozeral som.

5) SBRICK App: aj tu treba mať špeciál krabičku na ovládanie, tu je to ale riešenie bez batérie - len ovládanie. Bateriu si dáš už z Lega.
« Posledná zmena: 17. November 2021, 11:26:05 od Paliason »

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 163
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #33 : 17. November 2021, 15:42:46 »
Paliason ďakujem ti moc za námahu, predsa len si ten buwizz kúpim, len mám ešte stále dilemu či mi bude stačiť jeden keďže moje osemkolky majú na pohon až 6 motorov a tam by už jeden buwizz nemusel stačiť.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1181
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #34 : 17. November 2021, 16:36:43 »
Nemáš zač.

No minimálne dva by som kúpil, na tvojom mieste. Na tie tvoje modely to využijeś, to sa ti oplatí.

Ešte ale do ktorej verzie chceš ísť? Do 2.0 alebo 3.0 ?

2.0 spolupracuje len s Power Function systémom. Asi máš doma všetko len PF motory predpokladám. Majú v ponuke kombo 2x Buwizz 2.0 za zvýhodnenú cenu.

3.0 spolupracuje primárne s Powered Up systémom (extra 2 sloty má aj pre PF). By si si musel nakúpiť aj komplet nové motory k tomu.

Parametre 2.0 a 3.0 Pro

ila_rendered

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 163
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #35 : 17. November 2021, 19:34:01 »
Určite pôjdem do verzie 2.0 pretože ako hovoríš, mám všetku elektroniku len PF a do C+ pôjdem len keď už budú PF komponenty nezohnateľné (aj keď toho by som sa radšej ani nedožil).
A o tej akcii čo majú viem, už som si pozeral ich stránku, lebo mimo buwizzov samotných by som si chcel objednať aj dva tie ich RC motory.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1181
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #36 : 09. December 2021, 09:19:31 »
ATS-ku som spravil nový doplnok - zadný naviják. Rýchla a jednoduchá montáž na korbu. Manuálne ovládanie.
Do lesa stromy ťahať?...Nieje problém!

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Navijak samotne v detaile
ila_rendered

ila_rendered


Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 622
Re: ATS-59G "Delostrelecký pásový ťahač"
« Odpoveď #37 : 09. December 2021, 12:57:43 »
Jednoduché, ale efektívne, tá brzda sa mi páči  (y)