Autor Téma: Kláštor Hronský Beňadik  (Prečítané 8525 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #15 : 27. Apríl 2021, 09:48:01 »
Pôdorysne je to menšie ,ako bývalí Trenčiansky hrad . Ta masyvita je spôsobená pomerom stavba 40% a terén 60%  (približne a skôr opticky)
Tento pomer je veľké plus a stavby krásne vynikli a terén je skôr prirodzeným doplnkom. Triezvy odhad hmotnosti samotného modelu je 65 kg .

Neviem, mne to pride praveze opticky 70% v prospech stavby a 30% teren - co je super vyvazene! (y)  Na rozdiel od TN hradu, kde to bolo opacne. Preto som Ta vtedy tlacil do dorobenia podhradia. A nakoniec sme to riesili maskovacim manevrom, ze sme tam davali tie bytovky z MicroCity. ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #16 : 27. Apríl 2021, 10:35:53 »
Cestou z nemocnice v BB som uprosil tety z múzea na pár minút nahliadnutia na výstavu a naživo je to riadne impresívne dielo.
Odhliadnuc od techník a detailov ktorú sú už na štandardne vysokej úrovni, tak ten pomer terén/stavba a aj zvolená mierka tomu dáva ešte viac vyniknúť.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #17 : 27. Apríl 2021, 13:42:47 »
MEGA!!!  (y) (y)

Buďo, znova si potvrdil svoje majstrovstvo v tomto obore.
Momentálne tvoj najlepší model. 

Je to celkovo tak pekne ideálne vyvážené na tej zvolenej ploche, super prvok je cesta s autobusom.
K budovám sa viem len laicky vyjadriť: sedí všetko presne ako má, pôsobí to velmi vierohodne, ošarpané steny žiadne prehnané strakule ale len tak decentne.

Ako aj pri minulých velkých stavbách, aj teraz, sú rozmery, počet dielov a hmotnosť - číre šialenstvo. Až mi prišlo zle, ked sa zamyslím, čo tieto velké projekty museli stáť roboty a času. Tuším si sa nasilu premáhal to dokončiť, ked ti chýbali posledné 4%. Chápem, poznám.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #18 : 27. Apríl 2021, 20:27:24 »
Diki za reakcie  :)

Bolo dobrým rozhodnutím spraviť tú masu terénu, aj keď to muselo zožrať enormné množstvo dielov a z hľadiska stavania je to "ničím", dodáva to ale celému dielu na autenticite.

Presne tak ,ako píšeš ! Terén vníma skoro každý ako sekundárny , keď vôbec  ;) Ochudobniť ,dielo nejakým vodorovným orezom (vyššie od cesty),by znehodnotilo celý model .

Neviem, mne to pride praveze opticky 70% v prospech stavby a 30% teren - co je super vyvazene! (y)

Ako staviťeľ , budem v tomto prípade vždy vidieť - stavba 40% a terén 60% . Bo stále vnímam i tie časti pod budovami ,ktoré nevidno a stoja na nich .
Výsledok sa páči , pôsobí prirodzene a to je o čo mi šlo . Kto ako vníma a nevníma pomer stavba a terén sa môžeme dohadovať na pive  ;D

Tuším si sa nasilu premáhal to dokončiť, ked ti chýbali posledné 4%. Chápem, poznám.

Doplnenie posledného kúsku terénu (veľký ako dlaň / pracovný názov archeologické vykopávky  :D ), bol veľký oriešok . Na piaty pokus som to dal  ;)
To čo nieje vidno ,ale dávam na to zreteľ , je čím jednoduchšia zostaviteľnosť . KLF a Duroduro to mali možnosť vidieť a tiež sa divili ako to ide dokopy  :)

Pridávam pár fotiek do vlákna, nech tu niesu len písmenká  ;)

Viac fotiek tu :

https://flic.kr/s/aHsmVqp4nu






Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #19 : 27. Apríl 2021, 21:24:04 »
Tak to je nádhera Buďo!  :o (y)

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #20 : 27. Apríl 2021, 22:39:09 »
Čo povedať čo by už nebolo povedané  :D ? Je to excelentné dielo Buďo  (y) ! Spomenul by som moje obľúbené ,,eye candy" na tomto modele a to je mušketa použitá ako časť odkvapu. Oceňujem čoraz väčšiu a väčšiu farebnosť diel. Dobrá práca  (y)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 454
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #21 : 28. Apríl 2021, 10:23:29 »
super paráda  (y) (y) (y)

odkedy som tam objavil pekáreň, čo je otvorená 24h, tak skoro vždy zídem z R1 a idem stade, ale harmoniku som tam ešte nevidel  :D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #22 : 29. Apríl 2021, 20:42:40 »

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #23 : 29. Apríl 2021, 22:58:26 »
Buďo paráda. Na nádvorí kláštora som niekoľkokrát hral divadlo, takže stavba mi je veľmi blízka. Je to neskutočné...

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #24 : 30. Apríl 2021, 22:43:53 »
PERFEKTNE!!!

Minuly tyzden ked som sa vracal z lyzovacky som isiel okolo a hovoril si, ze by stalo za to urobit model tohto klastora.
Ale som rad, ze ma niekto v tomto predbehol, je to dast narocny model.
Ja mam teraz v hlave Cerveny kamen, ale aj to bude dost narocny model  (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #25 : 02. Máj 2021, 00:18:01 »
uzasny vytvor, Budo.
ja len tajne dufam, ze ho nerozoberes ako ine vytvory, to by bolo fakt skoda :-(

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #26 : 03. Máj 2021, 09:29:18 »
NOVÝ ČAS:
Michal spravil vernú kópiu sakrálnej stavby v Hronskom Beňadiku: Kláštor z lega som staval 15 mesiacov

Citam, ze mas tych stavieb z tamojsieho regionu za sebou uz viac Budo...
« Posledná zmena: 03. Máj 2021, 13:48:31 od KLF »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #27 : 03. Máj 2021, 09:51:48 »
Citam, ze mas tych stavieb z tamojsieho regionu za sebou uz viac Budo...

By ma zaujimalo, kedy to aj stihol? >:D

Odhlásený Jago

  • Príspevkov: 304
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #28 : 03. Máj 2021, 11:57:43 »
Ako poznám novinárov, tak určite Buďo spomínal, že bolo vystavených viacero stavieb z regiónu a oni autorstvo pripísali automaticky Buďovi

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kláštor Hronský Beňadik
« Odpoveď #29 : 03. Máj 2021, 18:49:03 »
Diki , za pozitívne ohlasy . Ma teší ,že sa kláštor páči  :)

Oceňujem čoraz väčšiu a väčšiu farebnosť diel.

Snažím sa o autentickosť aby to sedelo i farebne ,kláštor je v rekonštrukcii i ošarpaný.
Na druhej strane s tým treba opatrne aby z toho neboli maskáčové mimikry a nestratili sa detaily .

Ja mam teraz v hlave Cerveny kamen, ale aj to bude dost narocny model  (y)

Náročný bude , záleží aký rozsah diela zvolíš a i či nejaký terén budeš riešiť . Zdar dielu tvojmu  (y)

. . .ja len tajne dufam, ze ho nerozoberes ako ine vytvory, to by bolo fakt skoda :-(

Najbližšie 2-3 roky určite nie . Uvidíme časom , avšak kebych nerozobral diela staršie , nevznikli by diela aktuálne a lepšie.
A to by bola väčšia škoda  ;)

By ma zaujimalo, kedy to aj stihol? >:D

By ma zaujímalo tiež , kedy som stihol to čo som nerobil  :(
Autor Potterovho ohňového atmosférického stroja je MiKeL
http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=1138.msg15822;topicseen#msg15822
Autor Kostola Narodenia Panny Márie je KLF
http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=1845.0
(Upresnenie aspoň pre užívateľov fóra ako to naozaj je.)

« Posledná zmena: 03. Máj 2021, 22:27:27 od Administrator »