Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 204748 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #810 : 23. Február 2021, 09:44:08 »
Kokos presne som cakal kedy sa muffin ozve - papluhov jediny pritakavac na tomto fore!!! ;D ;D :))

Že papluhov pritakávač :D Ja v pohode uznávam, že využili dieru na trhu a tú majú pomerne kvalitne pokrytú, vojenská technika, lietadlá a lode od nich vyzerajú fajn a ak by sa to krylo s mojimi záujmami a mal som to kde dávať, tak by som do toho pokojne šiel. Ale zvyšok teda nie je ktoviečo.
Ich nevýhoda pri MOCoch je, že nemajú podobnú databázu dielov a druhotný trh, ako je bricklink(to nie je ich chyba, tak to proste je). Na druhej strane z LEGa vznikajú aj MOCi - alternatívy z jednej stavebnice a je ich neúrekom.
Takže sprav nejakú alternatívu z ľubovoľnej COBI stavebnice, veľkosti povedzme 200-300 dielov(alebo akú uznáš za vhodné) a uvidíme, či je to taká paráda.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #811 : 23. Február 2021, 10:43:42 »
To co tu papluh predviedol s tym setom zametacieho auta je totalne zavadzanie. A od inteligentneho cloveka (akym papluh bezpochyby je) by som ocakaval rozumne zrovnavanie. Poskytnem teda ja netendencne a pre KAZDEHO lahko overitelne zrovnanie. Staci si otvorit katalog COBI a otvorit si katalog LEGO. 10% v katalogu COBI su somariny ala to zametacie auto a 90% nadherne sety. Otvaram si LEGO katalog - 10% pekne sety a 90% chujoviny ala Super Mario. Takze este raz: COBI - 10% odpad, 90% parada, LEGO - 10% parada, 90% odpad. To, ze COBI ma portfolio ake ma - NO A? 90% tvori vojenska technika, 10% civilna. Hra to rolu, ci je set pekny alebo nie? Btw. v plane maju rozsirenie portfolia o nevojensku techniku, aj ked - NACO? Dalsia vec - COBI sa pyta zakaznikov, aky model by chceli vidiet a mnohokrat ho zavedu do seriovej vyroby. Nechcem si pripisovat ziadne zasluhy (ani sam som o tom neni presvedceny), ale pytali sa, ake lietadlo by sme chceli. Ja som opakovane pisal ze moje najoblubenejsie - svinu bradavicnatu (A10 Thunderbolt II Warthog) - a co je na strane 24? ;) Velakrat konzultuju uz hotove modely s fanusikmi vojenskej techniky (manazer COBI je sam fanusik vojenskej techniky) a to v takych detailoch ako je dlzka, ci hrubka dela, pasov a vydaju 2. vylepsene vydanie. Minifigy vyzeraju, ako vyzeraju - uz som to tu pisal - je to skor karikatura, ale potlac nema vo svete konkurenciu! Na potlaci uniforiem si davaju VELMI zalezat, aby do bodky zodpovedala predlohe, do najmensieho detailu sarze, ci vyznamenania! Ano, su experti na vojenske sety - A? Robia ich temer dokonale. Co robi LEGO temer dokonale? OK, teraz velke Porsche 911, predtym mozno Mustang, ale co to je? Staci si pozriet LICENCOVANE (!!!) Technic sety a to je tragedia! Ak vie COBI spravit pekny vojensky set, som si isty ze ak by mali zaujem spravia rovnako pekny CITY set. Ale potrebuju to?
Co sa MOCov tyka - no samozrejme - zrovnavat portfolio LEGO dielov za skoro 100 rokov existencie a zrovnavat portfolio hociakej inej firmy, je akoby som siel zrovnavat Skodu Felicia, ze nema navigaciu a Mazda CX5 ju ma! No napriek tomu robia chalani aj COBI MOCy - LOGICKY najma vojenske. UTFG.

Ale je tu jeden - a ten najpodstatnejsi - rozdiel. COBI na rozdiel od LEGA NEPODVADZA ZAKAZNIKA!
« Posledná zmena: 24. Február 2021, 12:10:18 od KLF »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #812 : 23. Február 2021, 12:08:13 »
Na MOCy sa teším, zvyšok nekomentujem, nemá zmysel to zbytočne hrotiť. Každý má svoj názor, ja som svoj zdôvodnil, ty svoj tiež a tým to môžeme uzavrieť  :) Toto nie je exaktná veda, kde existuje jediná pravda, takže mať svoj názor je úplne v poriadku, akurát to netreba brať tak vážne  ;)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #813 : 26. Február 2021, 11:21:34 »
Tie stavebnice vyzeraju velmi pekne, ale suhlasim s mesjem, ze maju tragicke minifigy. Vyzeraju otrasne. Radsej mali skopcit legove, ak sa to nejako licencne da obist.
Strasne vela tankov je v tom ich katalogu! Mozno nejaky vojensky nadsenec ich rozozna, mne sa takmer vsetky zlievaju dohromady  :)
Lietadla maju velmi kvalitne spracovane (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #814 : 26. Február 2021, 11:43:46 »
Tak to, ze maju spatne figy sme sa tu snad zhodli vsetci, nie? To nemusis suhlasit s mesjem, ked to tvrdi kazdy sudny clovek. ;) Oni mali kedysi rovnake figy ako LEGO, ale LEGO im dalo po prstoch, lebo na figy maju (zial, ale snad to nebude uz dlho trvat) stale patent. Takze ferove firmy ako Mega Bloks, ci COBI si vyvinuli vlastne figy a Cina kopiruje bez akychkolvek nasledkov. ;)
Verim, ze niekomu mozu tie tanky prist rovnake - ono aj v reale to je vacsinou veza, delo a 2 pasy. ;) Rovnako ako niekomu mozu prist vsetky auta rovnake (mame tu takeho). Co to ma ale spolocne s COBI? ;) Rovnako moze dotycny povedat, ze vsetky Speed Champions auticka mu pripadaju rovnake.

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #815 : 26. Február 2021, 15:21:25 »
Ja som kupil a postavil malu sosku, ktora sa mi veeelmi zapacila...1600ks za 15€...a aj v skutocnosti vyzera velmi dobre

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #816 : 26. Február 2021, 17:58:16 »
Krasna soska Mirec! (y)  Ja davam do pozornosti vlak od BlueBrixx. Netreba ziadnu vedecku nemcinu, aby clovek pochopil co dostane - 3000 dielovy vlak za 140 €. Pre porovnanie u LEGA by za to clovek dostal lokomotivu a 1 vozen. ;)


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #817 : 26. Február 2021, 18:03:29 »
tak chlapik sa na protest dal na propagaciu klonov lega :-))?
tak je brutal aky vlak vyrobili... to by v lego prevedeni stalo 400 eur...
debilny juniorizovany nakladny vlak sa uz vysplhal skoro na 200e...

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #818 : 26. Február 2021, 18:39:46 »
Boze ja tu nemcinu fakt neznasam. To sa neda pocuvat  :D Wolfenstein z detstva ma proti nej asi postval  :D

Kazdopadne vlak vyzera brutalne, prepracovany a teda poriadne dlhy. Mozno LEGO naschval take kratsie vyraba, k nam do panelakov sa predsa ani vacsie nezmestia. Na toto hebedo by som musel vyhradit dve izby aby sa to vobec rozbehlo.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 454
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #819 : 28. Február 2021, 08:35:11 »
Zaujímavé veci, najviac ma zaujal Peugeot 406 z Taxi, taxi filmu ( len keby bol predok krajšie spravený). Vlak fajn, v Legu je kratší  ;D ale zase motorizovaný

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #820 : 28. Február 2021, 09:28:28 »
Prave motorizacia tie lego vlaky zbytocne predrazuje, ale mozno je to ucel. Ved naraz vies pustat iba jeden vlak, max. dva a na to staci jeden ovladac a vymena motora a baterky nie je komplikovana
bye

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #821 : 05. Marec 2021, 23:11:56 »
Chceli ste nejaky COBI nevojensky MOC, tak napriklad traktor Ursus C-360 v mierke 1:35. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #822 : 06. Marec 2021, 00:08:08 »
Já se vám divím. Ty cobi modely bojovky a letadel jsou kombinace velkých jednoúčelových dílů a pár kostek. Vypadá to jak čínský hračky z tržnice, než jako MOC. Ideální na hraní (dítě s tím může švihnout a letadlo sestřeleno, loď potopena) ale jako sběratelský artefakt ?

Nevím co tu zmiňujete juniorizovaný vlak. Co takhle Krokodil ? To je snad lego mašina jak má být, ne vláček pro děti. 18+ je pro AFOLY, ne normální produkce.

Na kostkách jeden týpek dělá nádherné tanky. Ty z cobi se nedají srovnat :/

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #823 : 06. Marec 2021, 09:12:27 »
Ty cobi modely bojovky a letadel jsou kombinace velkých jednoúčelových dílů a pár kostek. Vypadá to jak čínský hračky z tržnice, než jako MOC. Ideální na hraní (dítě s tím může švihnout a letadlo sestřeleno, loď potopena) ale jako sběratelský artefakt ?

A lego to takto nerobí ?!!  Gro ich produkcie lego modelov obsahuje špecifické diely ! Bo by sa navýšil počet štandardných dielov a nevyzeralo to vo finále atraktívne .
Nehovoriac o tom čo nový produkt  , to nový diel či starý v novej farbe . Vnímam ako prekážku si postaviť nový produkt z existujúcich dielov z lego produkcie , z dielov ktoré ma človek doma . Ako staviteľ sa teším novým dielom v nových farbách (nemám na mysli veľké panely a pod . )  Otvára to nové možnosti stavania ;) Čo je asi jediné sekundárne plus.

To pravé LEGO na stavanie sú stále sady typu : hromada kociek a plejtov bez návodu , creator sady kde sa daju postaviť 2-3 modely .
A konkrétne COBI má plno dobrých dielov ,na stavbu snot technikou , nepárno-studové plejty , slopy v uhloch ktoré lego nemá. A toto chýba v lego palete dielov !

Chceli ste nejaky COBI nevojensky MOC, tak napriklad traktor Ursus C-360 v mierke 1:35. ;)

Radosť pozerať , bez ohľadu na to ,že to NIEJE Z LEGA !

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #824 : 06. Marec 2021, 10:37:03 »
Chceli ste nejaky COBI nevojensky MOC, tak napriklad traktor Ursus C-360 v mierke 1:35. ;)

Nestaval to TOME?  >:D vyzera to velmi krehko