Autor Téma: Super Mario  (Prečítané 9156 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Super Mario
« Odpoveď #30 : 18. November 2020, 10:59:43 »
Vacsiu piiipovinu si tu este nenapisal papluh! :D Zas sa prejavil Tvoj prehnany fanatizmus. Je to produkt LEGO? JE! Sluzi to k niecomu? SLUZI! Dalo sa to vyskladat? DALO (a drzalo by)! Da sa to pouzit na nieco ine? NEDA (analogicky k tvrdeniu o kapotach COBI)! A ja doplnim - kym tie COBI masky/kapoty aut su aspon uzitocne na dotvorenie dizajnu, toto je UPLNE k nicomu, ako cela seria. V zivote by som to svojmu dietatu nekupil.
Takze tvrdis, ze maska/kapota 6-studoveho auta sa da vyskladat tak, aby si spoznal o co ide? Kolko takych aut si uz navrhol? Ukaz mi aspon jedno. Ani len LEGO nevie tie Speed Championsy vyskladat tak, aby si spoznal o aku znacku ide! Ja sa teda v autach (neskromne myslim) dobre vyznam, ale ked som si tie auticka pozrel bez samolepiek, v jednofarebnej verzii, tak BEZ SANCE identifikovat! A to opakujem - v autach sa vyznam IMHO lepsie ako v LEGU. Takze ak nechce COBI robit take prisery ako su SC, musi si pomoct dielmi. Uz sa tu opakujeme dokola a stale nik neprestrelil moje tvrdenie, ze to iste nerobi aj LEGO a ze na tom nie je nic zle, nakolko kazde COBI auticko ma +- 100 dielov a kopec drobnych. Nie je vyskladane z 5 dielov, ako niekto posmesne tvrdi a klame.
Zober si Technic auta ala Chevrolet Corvette a teraz novy McLaren Senna. Prisamzemi, ak by nebolo pisane co je to za auto - nerozoznam to!!! Hanba nie je pomoct si charakteristickym dielom, hanba je nazvat priseru konkretnym modelom.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Super Mario
« Odpoveď #31 : 18. November 2020, 11:14:51 »
K významu oblečkov som sa vyjadril.
Ale stojím si za svojim že tá Super Mario vec sa nedá spraviť inak ako je - jednoducho do 3x4x6 nedáš 2 baterky (zaberajú asi 1/3), displeje a elektroniku tak aby si to obskladal z brickov. Nehovoriac o tom že sa to má zmestiť do detskej ruku a má sa stým búchať o diely, stôl, ...   

Už sme sa o tých COBI autách X-krát bavili. Ja stále nevidím ten prínos mať to z kociek keď na generickú kostru buchem zopár tvar definujúcich jedinečných dielov. Pričom úlohou je to mať akurát na výstavku. To už si kúpim model čo má aj tú kostru vylisovanú a bude to vizuálne niekde inde.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Super Mario
« Odpoveď #32 : 20. Apríl 2021, 13:27:27 »

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Super Mario
« Odpoveď #33 : 09. September 2021, 13:30:20 »
Micro Super Mario svet v kocke  >:D


Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Super Mario
« Odpoveď #34 : 10. September 2021, 12:41:47 »
Mário ? kocka alias 71395 Super Mario 64 Question Mark Block je už vonku aj oficiálne
https://brickset.com/article/63568/71395-super-mario-64-question-mark-block-officially-unveiled!

2064 dielov - 169.99€ - od 1. októbra

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Super Mario
« Odpoveď #35 : 10. September 2021, 22:02:00 »
Tak to je asi najzbytocnejsi set roka...

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Super Mario
« Odpoveď #36 : 08. Júl 2022, 10:30:44 »
71411 The Mighty Bowser
2807 dielov, výška x šírka 29x29cm (bez podstavca)
€269.99 / £229.99 / $269.99 od 1. októbra
https://brickset.com/article/79280/the-mighty-bowser-revealed!

Predloha ma nejak moc nezachytila, takže nie som žiaden super fanúšik Super Maria  8) ale z takto na prvú mi to príde ako veľmi slušná reprezentácia v LEGO forme (povedal by som že medzi roznymi Yoda-mi ale aj Mickey Mouse-ami a pod asi najlepšia)

« Posledná zmena: 08. Júl 2022, 10:39:37 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Super Mario
« Odpoveď #37 : 09. Júl 2022, 09:13:28 »
Spracované je to pekne, ale úprimne, väčšiu blbosť už nemohli vydať. Mal som za to ze super mario je prepadák, resp sa mu nedarí bohvie ako, a oni k tomu spravia drahu exkluzivitu? Toto bude chcieť veľkého fanúšika hry, aby to kupoval, a dosť pochybujem, ze je veľký prienik legacov a nintendakov, aby to vygenerovalo zaujímavé nákupné cisla.
Už prestávam chápať túto megalomaniu od TLG, keď chrlia kvantá setov a kopu drahých exkluzivov, často ako bez rozmyslu - rôzne topánky, pisacie stroje, maxi postavy mickeyho a h.pottera atd. Ale keď vyjde niečo poriadne ako titanic, tak nestíhajú výrobu. Menej je  niekedy viac.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Super Mario
« Odpoveď #38 : 09. Júl 2022, 11:06:02 »
Z topánky sa dá poskladať zebra a West highland white terrier.  ;)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Super Mario
« Odpoveď #39 : 09. Júl 2022, 11:16:16 »
Tipuju, že Nintendo sety jsou propadák možná v bývalém Československu, kde tyhle videohry byly ve své době docela drahou záležitostí, na druhou stranu si však pamatuji, že se prodávaly (aspoň v Praze, určitě i v Blavě) nejen konzole od Nintenda ale i Segy nebo Atari. Pokud by to byl propadák, tak by sotva vydali další a další sety ( s princeznou Peach). Na druhou stranu, i jako gaming pozitivnímu člověku, se mi zrovna Nintendo Sety nelíbí, je to takové jako by pro děti od 3+... radši bych něco ve stylu Sonic setíku atd... Ale Bowser je něco trošku jiného, ta figurka je víc než povedená (řekl bych že to je nejhezčí figura/soška z lega vůbec) a pokud by někde byl ve slevě, tak si ho koupím, bo je fakt úžasný. A v takovém Japonsku to bude s velkou pravděpodobností hit. A jestli mají zaplacenou asi ne zrovna levnou licenci tak to chtějí vytěžit, to dá rozum.

Jsem zvědavý na dostupnost hradu, podle mne bude furt vyprodaný...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Super Mario
« Odpoveď #40 : 09. Júl 2022, 11:34:07 »
iste je na zapade viac nintendistov, ale ten prienik medzi legacmi a nintendistami nebude velmi velky ani tam. dalsi problem je nestastne ponatie tych setov- ano vyzeraju duplovite, plus velky handicap je ze hlavna postava chyba vo vacsine setov, a este aj zavadzaju ludi obrazkom jeho "tiena", takze kopu ludi naleti, kupi drahy set a neni tam hlavna postava, plus su tie sety extremne predrazene na to co ponukaju... v podstate vsetky tieto multimedialne prieniky s nejakym prepojenim s digitalnym svetom neboli velmi v legu vydarene... ano maju licenciu a idu z toho vytrieskat co najviac, aj ked bude otazna uspesnost... tento set bol mozno naplanovany skor ako zistili cisla mario setov... tiez si neviem predstavit kolko ludi si kupi lego nintendo konzolu za cenu skutocnej konzoly...

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Super Mario
« Odpoveď #41 : 09. Júl 2022, 12:14:45 »
Hodnotím to pozitívne, lebo človeka vždy poteší zistenie, že na 100% ušetrí svoje ťažko zarobené peniaze napríklad na energie. Len nech vydávajú tieto superpríšery čo najviac a čo najdlhšie.

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Super Mario
« Odpoveď #42 : 09. Júl 2022, 19:34:21 »
Asi tak  :D
Prisera je to velmi pekna, hodi sa aj k x inym temam, potial super. Ale ked som videl tu cenu, uff  :D Prajem nizke predaje chlapci z TLG!

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Super Mario
« Odpoveď #43 : 11. Júl 2022, 17:02:38 »
iste je na zapade viac nintendistov, ale ten prienik medzi legacmi a nintendistami nebude velmi velky ani tam.

Toto je chybná premisa si myslieť že to musí byť tvrdý prienik fanúšikov Nintenda a "legáčov" teda ak sa tým myslí AFOL, tak sa na AFOLa pozerá ako zvnútra AFOL bubliny. Aj samotné LEGO rozlišuje medzi 'adult consumer" a "adult fan of LEGO" a "we want to continue to grow our business with adult consumers" tj chcú ísť práve po tých dospelých spotrebiteľoch čo nemusí vždy ísť o AFOLov (a v priemere to ani tak nieje).
A taká malá odbočka, po 20+ rokoch odchádza šéf sekcie zodpovedajúcej za prácu s AFOLmi (tj aj LUGmi a spol) a v rámci pár paragrafovej rozlúčky padlo aj "AFOL engagement team will become more integrated in our Consumer Engagement with grown-ups", v rámci korprátneho dekódovania a dávky realistických očakávaní je asi jasné kam to smeruje.
No a studnica týchto "dospelých konzumentov LEGO" je veľká, hodne veľká a bohatá a má prieniky do kopca iných záujmov, ako napr Nintendo či špecificky (náklonosť/zbieranie) Super Mario postáv. Pri tej cene na diel v porovnaní s napr Creator Expert, pričom typológia dielov je cca rovnaká (minimálne percento potlače/špeciálov), je tam hodne veľká rezerva na to aby to mohla byť malosériovka. Tu naozaj nemajú potrebu predávať vyššie statisíce až milióny kusov a tento cieľ je realistický. Súčasťou toho je aj rozdelenie na fázy (tak aby zbytočne nerobili na sklad), podobne ako cena je toto predkalkulované a teda ak sa stane že je to dlhodobo vypredané aj po dorábkach (samozrejme mimo neočakávaných výpadkov ale COVID) tak neodhadli objem. Ale to zároveň znamená, že aj plánovaný profit bol s oveľa menším počtom kusov a teda čím viac tým lepšia marža na celom behu setu a kým nemajú nejaký zádrhel s dodávkami (špeciálne diely, manuály, externé časti) tak to môžu tlačit a tlačiť.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Super Mario
« Odpoveď #44 : 11. Júl 2022, 17:18:45 »
Toto je chybná premisa si myslieť že to musí byť tvrdý prienik fanúšikov Nintenda a "legáčov" teda ak sa tým myslí AFOL, tak sa na AFOLa pozerá ako zvnútra AFOL bubliny. Aj samotné LEGO rozlišuje medzi 'adult consumer" a "adult fan of LEGO" a "we want to continue to grow our business with adult consumers" tj chcú ísť práve po tých dospelých spotrebiteľoch čo nemusí vždy ísť o AFOLov (a v priemere to ani tak nieje).
A taká malá odbočka, po 20+ rokoch odchádza šéf sekcie zodpovedajúcej za prácu s AFOLmi (tj aj LUGmi a spol) a v rámci pár paragrafovej rozlúčky padlo aj "AFOL engagement team will become more integrated in our Consumer Engagement with grown-ups", v rámci korprátneho dekódovania a dávky realistických očakávaní je asi jasné kam to smeruje.
No a studnica týchto "dospelých konzumentov LEGO" je veľká, hodne veľká a bohatá a má prieniky do kopca iných záujmov, ako napr Nintendo či špecificky (náklonosť/zbieranie) Super Mario postáv. Pri tej cene na diel v porovnaní s napr Creator Expert, pričom typológia dielov je cca rovnaká (minimálne percento potlače/špeciálov), je tam hodne veľká rezerva na to aby to mohla byť malosériovka. Tu naozaj nemajú potrebu predávať vyššie statisíce až milióny kusov a tento cieľ je realistický. Súčasťou toho je aj rozdelenie na fázy (tak aby zbytočne nerobili na sklad), podobne ako cena je toto predkalkulované a teda ak sa stane že je to dlhodobo vypredané aj po dorábkach (samozrejme mimo neočakávaných výpadkov ale COVID) tak neodhadli objem. Ale to zároveň znamená, že aj plánovaný profit bol s oveľa menším počtom kusov a teda čím viac tým lepšia marža na celom behu setu a kým nemajú nejaký zádrhel s dodávkami (špeciálne diely, manuály, externé časti) tak to môžu tlačit a tlačiť.

no treba odlisovat bezne sety a tuto exkluzivnu obludu - bezne sety su vsade, a nevidno ze by sa im darilo, nepoznam medzi deckami kto by to chcel, a to su casto nintendisti - proste nastavenie je divne, nejaky panak skace po nejakej lego scheme, je to divne, skarede, a tieto prieniky do digi sveta moc nefunguju (vid hidden side, kde sa dari len hradu, lebo je to hrad), a uplny podvod je absencia maria vo vacsine setov (to je ako keby v HP nedali harry pottera do vacsiny setov), pricom tie sety bez maria su menej ako polovicne a svojim spracovanim nevedia mat vlastnu existenciu (pri HP sa to da predstavit). tymto setom sa podla mna moc nedari, su na to casto zlavy, a uvidime ako dlho to bude zit, ale tipujem ze dlho nie a este sa to bude dlho valat v dracikoch ako nechceny odpad (podobne ako lego movie). a tento exkluzivny set bude primarne svojou cenou a rozsirenim mierit na afolov, u nas ho asi vela neuvidime, ani v beznych sietach. nemyslim ze to chyti vela ludi. hlavne treba mysliet na to, ze kto nad tymto bude rozmyslat, tak ma v merku aj dalsie desiatky zaujimavych afol setov, a logicky musi selektovat - lego si tym navalom afol setov v podstate kanibalizuje ponuku - co je pre nas dobre, ale otazne ci aj pre nich...
tym odhadom poctu setov je to co robi TLG proste neobhajitelne - absolutne to nezvladaju dlhodobo, to je evidentne. to nie je o nejakom rozumnom nastaveni vyroby, to je uplne zly odhad dopytu - neni predsa normalne, ze nechaju napr Titanic pol roka v rukach priekupnikov. nieco tam hapruje, lebo neni mozne ze sa to deje casto. tolerovatelne to bolo v covid obdobi, ale toto sa deje uz 15 rokov, co to sledujem... podobne to je s bonus setmi, to je prakticky neustala pesnicka. pritom by mohli na tom tocit velke obraty cez svoj eshop. ale je to monopol svojim sposobom, tak tieto chyby a vypadky tak nekricia a vedia s tym zit...