Autor Téma: Bucciali TAV 8-32  (Prečítané 8051 krát)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #30 : 02. Máj 2020, 09:30:50 »
aha, jasne som si neuvedomil že šlo hlavne o tie disky. 

Síce teraz za korony je Bricks and pieces obmedzené na len Nemecko, ale ani inokedy to neposielajú k nám (za to AT, CZ, HU, PL, .... áno). Tak ti prikladám obrázok koľko to stojí dodať origo do Nemecka (alebo predtým do Rakúska) suma za 4 kusy z každého plus nejaké 2E poštovné. Nové, priamo z LEGO skladu....
No a keďže ambasádorom povedali že to treba hlásiť na customer support, tak keď to rozdýchaš tak im skús slušne napísať koľko si prerobil za to že kašlú na určité krajiny EÚ...

Čo sa týka návodu myslím že to za pokus stojí. Ako vravím, ako základ postačí nahodiť do jedného z digitálnych programov. Na precvičenie to bude dobré. A aj keby to nebolo úplne top, ak sa to bude dať podľa toho poskladať a správne nacení voči ľuďom čo to robia dlhodobo tak by to mohlo niečo hodiť.... aspoň na tie kolesá.

No keď som sa vďaka sarielovmu videu dozvedel o hentej službe Brick and pieces tak som bol naozaj veľmi sklamaný že na slovensku neposielajú. A dosť ma takýto prístup od LEGA nahneval ale tak čo narobíme asi nie sme dosť veľký trh. Možno to vyskúšam lebo keby tú službu spojazdnia aj pre nás tak by to bola naozaj paráda, a nie len kvôli cenám ale aj kvôli dostupnosti niektorých dielov ktoré sú na bricklinku zúfalo nedostupné, napríklad planétové prevodovky zo setu 42099.

Tak ja si sám pre seba návody robiť nepotrebujem, aj keď sa k nejakej veci vrátim ako napríklad tuto k Bucciali tak keby ho skladám na novo podľa návodu z predošlej verzie tak by ma to obmedzovalo vo vylepšovaní.
Ale tak či tak na toto Bucciali to z tým návodom asi vyskúšam aj keď vzhladom na to že je v ňom minimálne 3000 súčiastok tak pri tom asi aj zošediviem :D. Len mi robí starosť to že na dvoch miestach som použil takzvanú nelegálnu techniku, teda je tam použitá zrezaná súčiastka, hádam to z fotiek bude vidieť. Takže budem musieť asi najprv tento neduh odstrániť.
« Posledná zmena: 02. Máj 2020, 10:08:02 od Tatrovak »

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #31 : 02. Máj 2020, 16:34:11 »
Interiér je už upravený.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #32 : 31. Júl 2020, 15:26:05 »
Našiel som v telefóne video s Bucciali tak som ho hodil na youtube.


Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #33 : 02. August 2020, 11:41:24 »
Pekný model výzorom ale čo sa týka tých difov som v menších obavách. A chcelo by to odpojiteľný náhon 4x4.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #34 : 12. August 2020, 18:49:33 »
Nechápem ako to teraz myslíš s tou obavou o diferenciály, a odpojiteľný náhon je v rámci lega podla mňa z funkčného hľadiska neefektívny keďže v odporoch prevodov okolo zubovej spojky sa stratí viac energie ako v permanentnom náhone obzvlášť v tomto prípade keďže som nepoužil medzinápravový diferák.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #35 : 07. Marec 2021, 16:00:57 »
Trochu som aktualizoval svoje Bucciali, po novom je už z neho (podľa predlohy) len predokolka, vedel som že ďalšie Bucciali chcem spraviť už len z jednou poháňanou nápravou aby malo menšie odpory a tým pádom bolo aj rýchlejšie ako moje predošlé pokusy a dlho som rozmýšľal nad tým či budem verný predlohe alebo zvolím radšej cestu lepšej trakcie a vyššej efektivity zadného náhonu. Inak celkovo ja naozaj neznášam autá z predným náhonom, aj keď bohužiaľ v súčasnosti jedno také mám, vidím v nich proste len snahu vyrábať autá lacno, aj keď to sa trochu bije z mojim obdivom k značke Bucciali keďže bratia Buccialiovci postavili prvé auto z predným náhonom v histórii, ale ja som im to odpustil keďže nevedeli akú sprostosť vymýšľajú a model TAV 8-32 je geniálnym dielom skôr po dizajnovej ako po technickej stránke, a za jeho dizajn vlastne aj tak môže karosár Jacques Saoutchik.
Ale späť k môjmu modelu, Z vonku je významnejšia zmena v podstate len červený pás po boku karosérie a nejaké detaily na blatníkoch. Zapracovať som sa snažil hlavne na interiéry, hádam to bude vidno.

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #36 : 10. Marec 2021, 15:19:22 »
Velmi pekny model  :) ;)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #37 : 10. Marec 2021, 15:59:30 »
Ďakujem za pochvalu :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #38 : 10. Marec 2021, 18:51:28 »
Hovorime Ti to stale - farba bolo to posledne co Tvojim modelom chybalo! ;) (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #39 : 11. Marec 2021, 11:19:38 »
Máš dobrú pamäť, že vieš ako si to robil minule - hlavne teda tie podvozky, ktoré niesu s fotiek vidieť  :)

A sedáky pekné, tento štýl som aj ja použil dávnejšie na mojom osobáku.

ila_rendered

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #40 : 12. Marec 2021, 06:11:01 »
Hovorime Ti to stale - farba bolo to posledne co Tvojim modelom chybalo! ;) (y)
Máš pravdu , tie farby to dokážu naozaj oživiť , na tých fotkách to nie je až tak vidieť ale naživo to teraz vďaka tej červenej linke pôsobí inak, tak skutočnejšie  :D.

Máš dobrú pamäť, že vieš ako si to robil minule - hlavne teda tie podvozky, ktoré niesu s fotiek vidieť  :)

A sedáky pekné, tento štýl som aj ja použil dávnejšie na mojom osobáku.

(Odkaz na prílohu)
Aby som bol k tebe úprimný , používam pri Tom fotky, hlavne aby som dodržal rázvor a umiestnenie priečky medzi kabínou a motorovým priestorom. a ešte predné a zadné blatníky skladám podľa fotiek predošlých verzií. Ale nenechávam sa fotkami príliš obmedzovať, keď dostanem nápad ako niečo urobiť lepšie tak to tak aj urobím, napríklad, neviem či je to z fotiek vidieť, ale geometriu náprav som upravil tak že kolesá majú mierny odklon aby to viac pripomínalo predlohu, aj keď všetko to dosť kazia wheelhuby z tou ich vôľou...

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #41 : 27. December 2022, 15:40:04 »
Ďalšie vylepšenie môjho Bucciali, snáď sa vám fotky v exteriéry budú páčiť viac , aj keď, ako je na tých fotkách vidieť, že ak som mal niekedy v živote na niečo talent, tak fotenie to určite nikdy nebolo :D. Hlavná zmena sú Buwizz motory a Buwizzy.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #42 : 28. December 2022, 10:53:07 »
Vyzerá to super a fotky sú na prezentáciu v pohode a lepšie ako priemer.

Okrem Buwizu tam niečo iné bolo ? Lebo už minule to bolo hodne dobré a nechce sa mi to porovnávať obrázok po obrázku  >:D


Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 246
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #43 : 29. December 2022, 10:45:47 »
Ďakujem, zvonku sa v podstate nič podstatné nezmenilo len detaily, a zvnútra je to samozrejme inak riešené, ale v konečnom dôsledku výsledok je v podstate rovnaký, akurát teda, podarilo sa mi postaviť tuhší rám na ktorom je tá karoséria postavená , predošlé verzie mali totižto slabinu, čo sa tuhosti týka, že sa mi prehýbali v mieste priečky medzi kabínou a motorovým prietorom, a to sa mi podarilo odstrániť. A hlavný dôvod stavby tejto verzie bolo že som chcel vyskúšať ako to bude fungovať z buwizz motormi a buwizzmy, a to ma nesklamalo.

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Bucciali TAV 8-32
« Odpoveď #44 : 18. Február 2023, 09:05:29 »
Super  (y)