Autor Téma: Cenová politika  (Prečítané 14648 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Cenová politika
« Odpoveď #15 : 18. September 2021, 13:23:24 »
Tak nekupuj, čo viac na to povedať...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Cenová politika
« Odpoveď #16 : 18. September 2021, 13:31:12 »
Sak som ani nekupil. Pockam ci neposle TLG v podpore, alebo nadobudnem inym sposobom.
Ale reakcia - nekupuj - mi pride taka, ze uz dosli argumenty. Drzme sa faktov (popisal ich mesje) - TLG nehorazne zdrazuje, kvalita klesa a konkurencia rastie!

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Cenová politika
« Odpoveď #17 : 18. September 2021, 15:52:10 »
Presne, to, ze je nieco licencovane je taky argument...Ked si otvorim katalog, tak mozno polka veci ma licenciu. Za chvilu jedine sety bez licencie budu policajna a hasicska stanica.
A to zdrazovanie ak je pravda, tak to je smutne. Ale vsetko naokolo stupa, tak si asi aj lego povedalo, ze preco nie aj my.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Cenová politika
« Odpoveď #18 : 18. September 2021, 16:18:14 »
Sak som ani nekupil. Pockam ci neposle TLG v podpore, alebo nadobudnem inym sposobom.
Ale reakcia - nekupuj - mi pride taka, ze uz dosli argumenty. Drzme sa faktov (popisal ich mesje) - TLG nehorazne zdrazuje, kvalita klesa a konkurencia rastie!

Argumenty k čomu? Že tu vyplakávate, aké je všetko drahé, a pritom si každý rok nakúpite sety za rádovo štvorciferné sumy? Tak to proste je. Keby si staval dom, to by si inak nadával, hlavne keď niekomu úrady zdržali povolenia o pol, či 3/4 roka a prišlo zdraženie stavených materiálov o 20-30-40%.
Lenže LEGO nikto kupovať nemusí, je to každého voľba a tie ceny jednoducho odrážajú dopyt. Ak to prestrelia, pôjdu do straty. Lenže stále sa tu nájdu takí, čo plačú nad nedostupnosťou a cenami a potom to kúpia od priekupníka za dvojnásobok. To mi jednoducho nedáva logiku.
Ja som tento rok nekúpil jediný set a je dosť možné, že ani nekúpim. Načo tie zbytočné emócie?

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Cenová politika
« Odpoveď #19 : 18. September 2021, 16:30:20 »
Tak na to mas forum, ze si obcas zanadavame  :D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Cenová politika
« Odpoveď #20 : 18. September 2021, 17:22:32 »
Argumenty k čomu? Že tu vyplakávate, aké je všetko drahé, a pritom si každý rok nakúpite sety za rádovo štvorciferné sumy? Tak to proste je. Keby si staval dom, to by si inak nadával, hlavne keď niekomu úrady zdržali povolenia o pol, či 3/4 roka a prišlo zdraženie stavených materiálov o 20-30-40%.
Lenže LEGO nikto kupovať nemusí, je to každého voľba a tie ceny jednoducho odrážajú dopyt. Ak to prestrelia, pôjdu do straty. Lenže stále sa tu nájdu takí, čo plačú nad nedostupnosťou a cenami a potom to kúpia od priekupníka za dvojnásobok. To mi jednoducho nedáva logiku.
Ja som tento rok nekúpil jediný set a je dosť možné, že ani nekúpim. Načo tie zbytočné emócie?

Ano treba nas nazvat nesvojpravnymi, lebo si kupime vec, co nam spravi radost, hoci aj za dvojnasobok od priekupnika. Ano nikto nas nenuti. Ale to zberatelia vacsinou robia.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Cenová politika
« Odpoveď #21 : 18. September 2021, 17:36:22 »
Lenže stále sa tu nájdu takí, čo plačú nad nedostupnosťou a cenami a potom to kúpia od priekupníka za dvojnásobok.

myslis ze to niekoho bavi kupit za 2-nasobok? v pripade toho modreho fiatu je to CISTO CHYBA TLG, nikoho ineho. bezny clovek nema sancu ustriehnut, ze nieco potichu tajne vydaju len v urcitej lokalite a len na urcity cas... chyba zakaznika je ked 3 roky rozmysla nad setom a potom sa zobudi, ked je to vypredane... ale ked TLG svojou neschopnostou vytvori umely dopyt a zvysenie cien, tak za to bezny clovek nemoze. Ano, nemusi si to kupit, ale clovek nemusi X veci, ani auta, ani mobily, len zrat a srat. mozno by to aj ludia akceptovali, keby dostali spickovu kvalitu, bez chyb, a nie ze clovek najde x odtienov a este sa ani neunuvaju to normalne zabalit, len to nahadzu jak psovi volne do skatule... a este sa idu hrat na ekologiu a chystaju papierove sacky... nech to rovno posielaju zabalene v hajzlaku a na nete navod...
a ked nebudeme nadavat, len ticho suchat nohami, tak sa nikdy nic nezlepsi...
tou nenazranostou moze kludne lego za chvilu narazit, staci aby sa niekto sikovny toho chytil a zlepsil distribuciu klonov... pri tom sialenom raste cien sa to za chvilu oplati... ludia su fixovani na znacku lego, ale ked uvidia v predajni nieco velmi podobne za polovicnu cenu, tak ich ta vernost moze prejst... v takej azii tipujem ze lego kupuje len hornych 10000... najma pri tom sucasnom zivotnom style, ked sa vsetko hned zunuje a hodi do kuta, to praje menej kvalitnym, ale lacnym hrackam...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Cenová politika
« Odpoveď #22 : 18. September 2021, 18:01:09 »
Ano treba nas nazvat nesvojpravnymi, lebo si kupime vec, co nam spravi radost, hoci aj za dvojnasobok od priekupnika. Ano nikto nas nenuti. Ale to zberatelia vacsinou robia.

No veď keď ti to spraví radosť, tak je to v poriadku, ja len že z tých komentárov tú radosť veľmi necítiť. Ja si tiež občas pofrflem nad cenami, ale už keď sa rozhodnem kúpiť, tak tú cenu proste akceptujem. Tu to pri tých komentároch niekedy vyzerá, že nemáte možnosť voľby.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Cenová politika
« Odpoveď #23 : 18. September 2021, 18:11:21 »
No veď keď ti to spraví radosť, tak je to v poriadku, ja len že z tých komentárov tú radosť veľmi necítiť. Ja si tiež občas pofrflem nad cenami, ale už keď sa rozhodnem kúpiť, tak tú cenu proste akceptujem. Tu to pri tých komentároch niekedy vyzerá, že nemáte možnosť voľby.

Mesje to napisal uplne presne. Ak roky vaham a set mi vypredaju taj je to moja hlupost, ale ak umelo vyzenu cenu setu kvoli tomu, ze ho daju len pre jeden region a par dni a clovek vlastne nema inu moznost ako kupit od priekupnika, tak to nie je nasa chyba, ale tlg. A cela ta diskusia bola prave o tomto.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Cenová politika
« Odpoveď #24 : 18. September 2021, 21:50:40 »
Ja sa vrátim k tomu setu - mám ho a pri stavaní som zistil, že tam chýbali dieliky... To len, aby boli jasné, že pri tej cene a top výrobcovi nemáš už dnes záruku že to bude ok...  :(
Tie časy sú už dávno preč...  (n)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Cenová politika
« Odpoveď #25 : 18. September 2021, 22:40:27 »
Chybějící dílky Lego pošle zadarmo a obratem  takže cajk.

Pro mě konkurence neexistuje. Já jsem AFOL. Mám rád LEGO od mala.  A AFOL je Adult fan of LEGO. LEGO.  Ne cokoliv jiného.

Ale zas to tak nežeru, takže vyprodanej modrej fiat mě fakt netankuje. Natož abych za něj platil překupníkům.

A třeba velké sety ( jako ten Batmobil '89) se prodávají často za míň. Papírová cena 6499,- reálná 5199Kč.

Technic mne neba, tak nevím.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Cenová politika
« Odpoveď #26 : 18. September 2021, 23:34:06 »
Chybějící dílky Lego pošle zadarmo a obratem  takže cajk.

Tak toto je super argument. Ked si raz kupis Mercedes a daju Ti ho bez kolies, tak Ti poviem aby si si zavolal na zakaznicku linku a oni Ti poslu kolesa.
Prepanakrala - pri Mercedese (LEGU) je NEAKCEPTOVATELNE taketo nieco! ::) Toto mozes pri vasej ceskej Skodovke, ale nie pri Mercedese za 50.000 €! Takto argumetovat moze len clovek bez absolutnej sudnosti.
« Posledná zmena: 18. September 2021, 23:51:44 od KLF »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Cenová politika
« Odpoveď #27 : 18. September 2021, 23:40:21 »
a dalsia vec - uz vidim decko alebo jeho mamicku, ako riesi nieco so zakaznickou linkou lega... na to bezni ludia nemaju cas a ani chut, aby hladali kontakty, a pri urovni webu lega to ani nebude take rychle a jednoduche, a asi ani nevedia, ze nieco take existuje... maximalne zavolaju do alzy /mallu / dracika, ci kde to kupili a budu nadavat, ale tam im nepomozu... clovek necaka, ze kupi babiku bez nohy, a ak sa to nahodou stane, tak to vrati v obchode, kde to kupil... otvorene lego vratit nemoze...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Cenová politika
« Odpoveď #28 : 19. September 2021, 07:49:10 »
Stalo sa mi to prvýkrát a neriešil som ani nebudem...
Len mi to dojde vtipné, že pri takom "licencovanom sete" za licencovanu cenu sa niečo také stane... :oldman:

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Cenová politika
« Odpoveď #29 : 22. September 2021, 13:43:17 »
TLG oficialne ohlasilo zvysenie cien na buduci rok. To vysvetluje ceny Technic modelov na 1. polrok 2022 kde su sety v cenach, ktorym este par rokov dozadu zodpovedali hlavne modely na 2. polrok.