Autor Téma: Úlovky v obchodoch  (Prečítané 39168 krát)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #105 : 07. Október 2021, 19:45:42 »
No Ty vole. Tak to riadny úlovok :)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #106 : 08. Október 2021, 00:55:41 »
Ty jo, jako kde na to chodíš ? 39 let starý set.. v top stavu ? I když komunismus padl v 89, že se může někde objevit set z '90 bych pochopil ale rok 1982 ? Nevybledlá neošoupaná krabička..

Jen pro zajímavost kolik stàl ?

Tyhle sety bývaly co si pamatuju tak za 110Kčs.
« Posledná zmena: 08. Október 2021, 00:58:04 od PC CZ »

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #107 : 08. Október 2021, 08:37:19 »
Hoci som všeobecne zastáncom toho, že LEGO je na stavanie a škrečkovanie nerozbalených setov beriem ako herézu, pri takomto sete by som asi spravil aj ja výnimku. Pripomína mi to časy, keď som ako dieťa chodil obdivovať regál s LEGOm do Tuzexu a ako aj ten najmenší set bol pre mňa ako drahokam.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #108 : 08. Október 2021, 09:13:36 »
Kokšooo, nádherný prírastok do zbierky  :o :o :o

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #109 : 08. Október 2021, 10:22:45 »
Ty jo, jako kde na to chodíš ? 39 let starý set.. v top stavu ? I když komunismus padl v 89, že se může někde objevit set z '90 bych pochopil ale rok 1982 ? Nevybledlá neošoupaná krabička..

Siel som do modelarstva za uplne inym ucelom samozrejme. Majitel nema velky priestor, a tak ma totalne napratane policky a tiez podlahu. No a medzi autickami som zbadal len tka polozenu tuto krabicku. Prvy moment, ci dobre vidim - ci to je vobec LEGO? Druhy pohlad - koxo - LEGOLAND?! Na par sekund som sa uistil, ze je to prazdna roztrhana skatulka a v nej anglicaky. Po chvile mi to ale nedalo a pozrel som sa znova a vzal som ju do ruk. To uz som zacinal tusit kolko bije, ale stale to pre mna znelo neuveritelne! Vraj mu to prislo spolu so starymi Matchboxami a zrejme je to pozostalost. V tej chvili som vedel, ze to MUSIM mat! ;D Ono popravde, aj keby to bola stara, otvorena skatulka, tak bych to vyzobral. >:D

Jen pro zajímavost kolik stàl ?
Tyhle sety bývaly co si pamatuju tak za 110Kčs.

No... nie malo. Dal som za to 100 €. Ale nelutujem.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #110 : 08. Október 2021, 18:32:59 »
Ale jak tu psali kolegové, ty máš asi fakt radar na LEGO. Já samo sním, že někam příjdu a najdu tam třeba starý Castle. Ale zatím se mi nic takového nikdy nepoštěstilo. Ale ne, že by nepotěšila ani takováhle maličkost  z pradávných dob. Možná by fakt stálo za to to otevřít a postavit. Samo, že pak se ztratí ta investiční příležitost ale marně si říkám, zda pokud bych fakt někdy narazil na starý set, po kterém jsem toužil jako dítě... no nevím :)

Teď se můžu těšit na ten hrádek objednaný, jak snad příjde na jaře, ale málo platné, to je už nová reinkarnace, ne ten starý set,  časová kapsle... vlastně z jinýho světa...

Já si pamatuju jak sem měl za totáče katalogy a ty byly psaný česky (a vedle byla finština a já nevím jaký jiný jazyky.)

Super bylo jak udělali pár let zpět ten set se starýma kosmonautama, to sem si koupil rovnou tři škatulky a bylo to hrozně milý... 

Škoda, že v tom nepokračovali.

Tohle je moc hezké a za těch sto euro to stojí jako.


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #111 : 11. Október 2021, 00:01:48 »
Tak o takýchto úlovkoch sa mi občas sníva... no a KLF to má v reáli!!! To je neuveriteľné toto. A kedy dáme stretávku aby si ho priniesol a odmisboval??? Nech sa nadýchame vône, z čias, keď lego ešte voňalo. Za tých 100€ je to taký klenot, aký to bol v čase jeho predaja, tiež sme si tak vážili každý set a tešili sa mu. :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #112 : 11. Október 2021, 19:03:46 »
Tak ano, laka to otvorit, ale toto uz otvarat asi nebudem. ;) Dnes som ho dokonca zabalil do strechfolie. :D Chcem dat ale do pozornosti ako sa kedysi v TLG snazili - na zadnej strane krabicky hned 5 alternativnych modelov! Toto mi velmi v sucasnosti chyba. Donedavna este aspon v Technicu davali alternativne modely, ale aj to uz skoncilo. Za tie ceny co za to pytaju si tu namahu dat mohli. ::)


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #113 : 23. Október 2021, 11:46:59 »
Vy mi to po tej BA vazne nechavate? Dnes s Budom som totok ulovil. 10% zlava na cely nakup este.

Odhlásený Charlie Harper

  • Príspevkov: 12
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #114 : 23. Október 2021, 13:01:16 »
 :o Zrovna to 4548 budem zhánať, keďže mám asi jediný vlak, ktorého súčasťou nebol ten ovládač a rád by som ho konečne videl v pohybe.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #115 : 23. Október 2021, 13:20:24 »
A nebyvas v Dubravke bracho? ;) Bo tam som to kupil, oproti Skleniku. Inak ovladac Ti kludne mozem pozicat rozbaleny.

Odhlásený Charlie Harper

  • Príspevkov: 12
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #116 : 23. Október 2021, 19:36:38 »
Ako rozmýšlal som, že pôjdem pozrieť po záložniach a tak. Ale v Dome služieb ma nenapadá žiadny obchod, kde by sa Lego mohlo vyskytnúť.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #117 : 23. Október 2021, 19:46:15 »
Je to Kvetinarstvo Gladiola, kde je aj papiernictvo a hracky. Je to tam snad od komancov. ;) Nejake veci som tam este nechal... >:D

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #118 : 25. Október 2021, 09:46:11 »
Ach, zase tichá závisť  :o

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Úlovky v obchodoch
« Odpoveď #119 : 25. Október 2021, 13:11:54 »
Ja už tomuto neverím.... to tam dakto ide, dá do predajne a potom ti dá tip, kde treba hľadať... inak si to nyviem vysvetliť!