Autor Téma: Prototypy  (Prečítané 15922 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Prototypy
« : 09. Marec 2016, 12:00:31 »
Kazdy rok sa pred uvedenim noviniek objavuju tzv. "preliminary" obrazky setov. Zvacsa ide o fotografie z katalogov pre obchodnikov, ktore vychadzaju na jesen. A kedze v case fotenia este mnoho modelov nie je dokoncenych, objavuju sa na fotografiach prototypy setov. Od oficialnych setov sa zvacsa lisia tym, ze nemaju samolepky, ale mnohokrat sa lisia aj detailami, ktore vo finalnej verzii su riesene dizajnovo inak, alebo farebne inak. Z poslednych rokov su to hlavne CITY sety, kde napr. prototypy setu 7249 vyzerali uplne inak, ako finalna verzia.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered


Ale zmeny boli napr. aj na setoch zo serie Castle, Harry Potter, Indiana Jones, LEGO Movie, Friends, ci Ferrari.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered


Tie zaujimavsie kusky pridu az teraz. ;) V case ked sa pripravoval set 10187 VW Chrobak, boli v hre spolu 4 modely, z ktorych sa vyberalo. Okrem chrobaka to bol aj Aston Martin DB5 z filmov o Jamesovi Bondovi, DeLorean z filmu Back To The Future a este jedno auto. Tu su obrazky prototypov VW a Astonu.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered


V pripade Mercedesu Unimog boli dokonca zverejnene prototypy aj clanok u vyvoji. Je zaujimave, ako sa postupne zvacsoval az do finalnej podoby. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered


No a to najlepsie na zaver. ;) V 80. a zaciatkom 90. rokov boli planovane mnohe dalsie serie. Nakoniec sa do vyroby nedostali, avsak sety boli uz v podstate hotove. Tak ako napr. seria Sea People, ktora mala obsahovat aj monorail. Hovori sa, ze cervene priesvitne diely z tejto serie boli uz vyrobene a objavili sa dokonca na ebay.

ila_rendered ila_rendered

Podobne na tom boli vesmirne serie. A opat udajne cervene panely z posledneho obrazku boli skutocne uz pripravene a tiez sa objavili na ebay.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Nie menej zaujimave boli navrhy na historicke mesto, ci seria Napoleon! Taktiez sa zial do vyroby nikdy nedostali.

ila_rendered ila_rendered

No a na zaver tu mame prototypy vlakov z 80. a 90. rokov. Do seriovej vyroby sa sice nikdy nedostali, no na ich zaklade vznikli aj vam urcite zname vlakove sety. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered


Tak ako - pacili sa by sa vam tieto prototypy ako oficialne sety, alebo su tie finalne krajsie? ;) Ak mate aj vy nejake zaujimave obrazky prototypov, nevahajte sa s nami o ne podelit! ;)
« Posledná zmena: 09. Marec 2016, 13:05:58 od KLF »

Odhlásený Aki

  • Príspevkov: 127
Re: Prototypy
« Odpoveď #1 : 09. Marec 2016, 14:29:43 »
Taky mohu nabídnout jeden prototyp co se mi líbil víc než pozdější originál.  ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Prototypy
« Odpoveď #2 : 09. Marec 2016, 14:31:45 »
No veru zaujimavé tie niektoré veci.

Hehe, tomu predchodcovi City žeriavu 7249 dopriali tých kolies... Páči sa mi asi aj viac jak ten oficial. Ale zas blbo sa s tým muselo hrať, tak to prerobili aby predna polovica zatáčala. Inak to zatáčanie a s možnosťou odpojenia...v nejakej sci-fi téme ano, ale pri reálnom žeriave ?... ale ako na hranie je dobrý.

Ten Aston Martin je celkom dobre spravený...pre mňa zaújimavejší než ten chrobák.

Ten článok o tých verziách Unimogu som si prezrel vtedy. Som sa smial na tých rozčaptaných kolesách na tom zábere z predu.
Škoda, že neostali typovo na tom druhom zľava-žltom - to bol pre mňa typický Unimog dlhé roky...ale tak išli z dobou, spravili vtedy aktuálny s novšou kabinou.

Tie podvodné základne a plavidlá, to sú také variácie všeliaké, lebo veď lego vydalo nejaké podvodné série...také podobné sa mi zdajú všetky...ale ten podvodný monorail vyzerá dobre.
A tie vesmírne sety podobne...tie pásové vozidlá sa mi tam páčia, ale inak je to všetko podobné z vydanými space setmi len v iných farbách.

To historické mesto a Napoleon ma neoslovujú tématicky, ale nevyzeralo to zle.

No a nakoniec tie vlaky, tak tam neni moc čo vymýšlať, aj tieto prototypy sa mi zdajú ok.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Prototypy
« Odpoveď #3 : 09. Marec 2016, 15:13:59 »
Nuz, musim povedat, za takmer nic z toho sa mi nepaci a som rad, ze nakoniec sa rozhodli pre ine, alebo ziadne verzie.

Vikingska pevnost, Harry Potter graveyard, ten podvodny monorail (hnusne farby), napoleon...

Ten city zeriav sa mi paci asi jediny.
Ale inak zaujimave, ako sa tieto navrhy menia. Mohlo by LEGO vydat komplet knizku/pdf kde by boli porovnavane navrhy s final verziami  :)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Prototypy
« Odpoveď #4 : 09. Marec 2016, 16:19:54 »
Osobne sa mi páči historické mesto, žltý a červený vlak. No a niektoré space sú docela haluz. :) Nemáš niekde tie prototypy na Model Team? To by som rád videl.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Prototypy
« Odpoveď #5 : 09. Marec 2016, 21:01:12 »
Keď už sa sem dávajú preliminary images, tak z poslednej doby by mohol byť ten z 42039 - 24 Hours Race Car kde sa zmenil predok a kabína.

Inak vačšina vrátane monorailu zodpovedá dobe pre ktorú boli robené. Výnimkou je snáď ten dvojobrázok MTron robotov, kde ten pravý vyzerá ako Juniors verzia :D A ten Mtronizovaný Town žeriav :D

A tie vysoké slopes na streche kostola a v pevnosti u Napoleona asi nikdy neboli, čo ?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Prototypy
« Odpoveď #6 : 10. Marec 2016, 09:01:08 »
Tak este doplnim nejake Technicy. Ide zvacsa o kozmeticke zmeny oproti finalnej verzii a jeden (zatial) prototyp.

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Prototypy
« Odpoveď #7 : 11. Marec 2016, 12:32:10 »
zaujimavy clanok, Rene. Osobne lutujem, ze nepreslo historicke mesto alebo Napoleon, takychto historickych veci neni nikdy dost. Tiez banujem za Aston Martinom, ale v lepsom spracovani, ako je na tych obrazkach. Ostatne veci nechybaju, mnohe boli v zvlastnych farbach...

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Prototypy
« Odpoveď #8 : 21. Marec 2016, 11:51:38 »
wow tie sea People sety a tie zraloky!! skdoa ze sa to nepouzilo v inych setoch velka velka skoda.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Prototypy
« Odpoveď #9 : 18. Máj 2016, 08:40:14 »
neviem ci je to prototyp ale rozhodne ma tam tri dieliky zaujali...


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Prototypy
« Odpoveď #10 : 26. Máj 2016, 16:32:15 »
Objavil sa obrazok nikdy nerealizovanej nemocnice z radu LEGOLAND. Niektore dalsie nerealizovane sety mozte najst aj tu.


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Prototypy
« Odpoveď #11 : 27. Máj 2016, 21:40:13 »
Aké malebné domčeky, uličky, autá v tom classictowne.... nádherná éra Lega  (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Prototypy
« Odpoveď #12 : 16. Október 2017, 20:52:14 »
Friends minidoll modelovacie štúdie, z expozície v  LEGO House


https://www.flickr.com/photos/biplex/37357090831/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Prototypy
« Odpoveď #13 : 16. Október 2017, 21:41:29 »
Zaujimave - na dalsej strane su aj prototypy minifigov.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Prototypy
« Odpoveď #14 : 22. Jún 2018, 02:20:31 »
Toto je trocha iný prototyp a to prototyp Classic space knihy Trapped in Space "ilustrovanej" MOC-mi (vignetty, lode, atď) a občas aj nejakými modmi dielov ;)
V roku 1983 boli urobené testovacie výtlačky ale neprešlo to do normálnej produkcie, ževraj z testovania na deťoch to vyšlo lepšie pre komiksy alebo také niečo  >:D Tak potom vznikol komiks Jim Spaceborn a nakoniec v 1987 celé LEGO Publishing zavreli. Taký ten menej šialený a komerčný predchodca súčasných časopisov.

Zaujímavosťou tej knihy je použitie rôznych zmodovaných dielov, či už iné tváre alebo nohy bez viditeľných dier pre study zozadu.
O tom je aj jedno aktuálne info od dizajnéra menom Mark Stafford, ktorý tiež má kópiu knihy a v detaile vidí že sú tie diery zaplnené. Predpokladá, že na to boli použite samostatné study, dokonca tvrdí, že exempláre tohoto prototypového dielu sa v súčasnosti stále nachádzajú v Billunde - ich pôvodnou úlohou bolo použitie ako nalepené study na drevenom podklade pri výrobe prototypov dielov pred dobou 3D tlače.

slabý sken knihy Trapped in Space http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=6036052
niečo ku komiksom Jim Spaceborn http://penumbraphantasm.tumblr.com/post/89239288236/jim-spaceborn-masterpost
linka na nepoužitý model lode https://www.flickr.com/photos/nabii/9152326001/