Autor Téma: 42056 - Porsche 911 GT3 RS  (Prečítané 53255 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #15 : 25. Apríl 2016, 15:56:15 »
No presne som sa obával, že ak dajú inú farbu ako čiernu, tak akurát zvýraznia tie všeliaké diery a medzery...vyzerá to horšie než ta maskovaná čierna verzia.

Hlavne ten predok, ta mega diera pod svetlami - to nevidia že to je total hnusné?

A čakal som hlavne, že to bude farebne skombinovaná oranžová + ešte iná farba (zadný spojler alebo strecha) . takto je to dosť fádne...a očakával som hlavne nejaké závodné nálepky...toto je nuda.


Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #16 : 25. Apríl 2016, 16:05:01 »
No Pali, musim suhlasit - ten dizajn je proste slabucky... a 300 eciek za toto.. navyse RS-ka sa robi iba v oranzovej - ale ovela tmavsej ak je tato - vid moje foto par prispekov vyssie...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #17 : 25. Apríl 2016, 16:09:03 »
http://brickset.com/article/20854/technic-42056-porsche-911-gt3-rs
"... we decided upon using the current 911 GT3 RS as the first vehicle in this LEGO Technic series."
Takže plánujú nejaku Technic Ultimate sériu  >:D >:D >:D >:D

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #18 : 25. Apríl 2016, 16:11:11 »
Tak to bude potom ale masaker na penazenku....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #19 : 25. Apríl 2016, 16:15:40 »
Ja len dúfam, že tá nálepka len s 4 Xkami je len vzor a nie že ich bude len 9999  :o

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #20 : 25. Apríl 2016, 16:47:36 »
Tie diery by mi az tak nevadili, je to predsa Technic, ale tu cenu za to mnozstvo dielikov asi neprekusnem. Iste su tam zaujimave nove panely a kolesa, ale aj tak. Ze je to standard oranzova beriem ako vyhodu, uz tych novych farbiciek s minimom pouzitelnych dielov v poslednom case pribudlo celkom dost, bolo by vhodne ich postupne doplnat a nepridavat dalsie farby. Fialova je pri Technicu zatial iba na motokare, ak by pokracovala USC seria, viem si predstavit take fialove Lambo :D



Tak som si akurat pozrel video, kde chlapik otvoril krabicu, a asi nakoniec predsa len pojdem rozbit prasiatko :P

https://www.facebook.com/officialLEGOshop/videos/1148756951823519/?hc_location=ufi
« Posledná zmena: 25. Apríl 2016, 17:04:11 od muffin »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #21 : 25. Apríl 2016, 18:40:39 »
Ako som uz pisal cierna ok..ale toto ma sklamalo...len to zvyraznilo nedostatky ako tu uz bolo spomenute. Druha vec je fakt brutal cena..preco limited 41999 mohla stat 180e a toto takmer dvojnasobok? Je to fakt prehnane a myslim ze vela oddanych zberatelov si to popri niekolkych velkych setoch ako chrlia posledny rok nebude moct dovolit. Je to skoda. Povedzme si ako je.. aj ostatne tohtorocne sety isli s cenou o dost vyzsie..ak v tomto trende budu pokracovat tak si zrejme uz o par rokov vacsina zberatelov na to mat nebude
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #22 : 25. Apríl 2016, 18:59:51 »
Dizajnerske video:


Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #23 : 25. Apríl 2016, 19:17:55 »
Este doplnim...krabica nadherna navod poriadna kniha..ale...neviem ako ostatnym ale mne ovela viac vyhovovalo ked mal set 3-4knihy..jednak sa to tak nenicilo a jednak to mam kazde v euro obale a zalozene v sanone...je to chranene pred slnkom a hlavne sa to nekrci ..co mam vsak posledne modely s tymito obrovskymi knihami tak to neviem nijako setrne uskladnit...proste sa to neda do nicoho dat a ani zalozit ako knihu..proste absolutne neskladne....
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #24 : 25. Apríl 2016, 20:44:03 »
no súhlasím ako hovoria chalani hore, ta farba to pokazila. Pri tom čiernom ako tak tie diery splynuli, a vyzeralo to exklúzívnejšie, možno tmavo sivá by sa ešte dala, a kontrastný len nejaký pásik. Na tom videu to už vyzerá inak lepšie, takže v reáli to asi bude pekný kúsok, ale za tie peniaze, och aspoň to mohlo jazdiť na diaľkové, vidím to tak že tento set určite skipnem. A všeobene podľa mňa sa tento typ modelov na technic nehodí. Technic má byť proste mega stroj, kde tento charakter technik dielov vôbec nevadí, ale uhladenému športiaku to len uberá na atraktivite, mal to byť pekne velký expert creator so zatáčaním kolies. A ja ešte nemám volvo a ani MB arocs, to je pre mňa cesta, aj class bude... ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #25 : 25. Apríl 2016, 23:17:45 »
no súhlasím ako hovoria chalani hore, ta farba to pokazila. Pri tom čiernom ako tak tie diery splynuli, a vyzeralo to exklúzívnejšie, možno tmavo sivá by sa ešte dala, a kontrastný len nejaký pásik. Na tom videu to už vyzerá inak lepšie, takže v reáli to asi bude pekný kúsok, ale za tie peniaze, och aspoň to mohlo jazdiť na diaľkové, vidím to tak že tento set určite skipnem. A všeobene podľa mňa sa tento typ modelov na technic nehodí. Technic má byť proste mega stroj, kde tento charakter technik dielov vôbec nevadí, ale uhladenému športiaku to len uberá na atraktivite, mal to byť pekne velký expert creator so zatáčaním kolies. A ja ešte nemám volvo a ani MB arocs, to je pre mňa cesta, aj class bude... ;)

suhlasim. Tento model by sa paradne hodil do creator expert, uz pri 2000 dielikoch (stale o 700 menej ako tento model) by to bola super-pecka a ovela detailnejsie ako F40 ci minicooper. Do technicsov sa to nechodi - jednak je to taky vizualny kompromis, kedze medzi dielmi su technicsove diery, ktore pri strojoch nevadia, ale pri takomto modely ano, a jednak tam chyba to, co robi technic technicom - kopu funkcii, prevodov, dialkove ovladanie, atd, aspon sa to malo hybat dopredu a do bokov na dialkove ovladanie (to dokaze aj cinsky smejd za 20 eur, tak pri 300E sete je to minimum co to ma vediet).
Inak je ten model luxusny, ta skatula, kolesa, knizka, to posobi spickovo. Ta cena je poriadna - sice to postupne klesne a bude sa to dat kupit aj za 20-30 % dole (a teda cakam dostupnost za 220-240e), ako je to pri technicsoch zvykom, ale aj tak... dat cez 200 e za technic, co nejazdi, to neni ono. Je to nieco na styl formuly spred 2 rokov ci ferrari, ale tie stali 3x menej... proste taketo velke drahe hebedo malo byt precpate motormi, prevodmi, malo jazdit, otvarat dvere atd. Najma ked je tento rok taky pretlak velkych technicsoch. Ale aspon usetrim, toto mal byt moj prvy velky technic, ale toto panenstvo si odlozim asi pre volvo :-)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #26 : 26. Apríl 2016, 06:41:20 »
Tak prevodmi to plne je - ako je na tom videu vidno tak si dali chlapci dost zalezat na tej prevodovke a aj spojeni volant - prevodovka - motor ale asi to nema ziadnu "funkciu" okrem toho ze pohnes kolieckom

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #27 : 26. Apríl 2016, 09:48:32 »
Nuz... moj nazor je, ze tieto auta by mali byt v CREATOR EXPERT serii, kde sa hladi v prvom rade na dizajn. Serii Technic by mali byt urcene stroje a vobec technika. Lebo po dizajnovej stranke sa velmi za tych 11 rokov od Enza nepohli. A ono sa v Technicu aj tazko co do dizajnu hybat budu. Predne svetla, ktore som hned na zaciatku kritizoval za ich tvar este viac vynikli (caute Dano a Palo) a uz Paliasonom spominane medzery tiez. Ak stoji model 300€, tak ocakavam, ze si daju tu namahu a spravia ovalne svetla, ktore aj medzeru pod nimi lepsie vyplnia. Sekvencna prevodovka je pekna vec, ale naco? Prevodovka ma svoje opodstatnenie pri pohybe vozidla, nie ked stoji. To sa mam hrat na koberci, jednou rukou tlacit auto, druhou si radit rychlosti a jazykom tocit volantom? Tiez nedomyslene.
A teraz pozitiva - je to pravdepodobne zaciatok nejakej serie nejakych aut, co moze byt zaujimave. Technicke detaily vozidla by mali byt realisticky skonstruovane a mali by zodpovedat realu. Jednotlive casti vozidla su v navode vysvetlene a porovnane s realom (aj preto ta kniha). Idu dokonca dohady o akomsi balicku na viac, ktory sluzi na individualizaciu modelu (ale tomu velmi neverim). No a este jedna vec ktora ale neviem ci je pozitivna, alebo negativna. Podla tlacovej spravy by kazdy set mal mat svoje seriove cislo na odkladacej schranke (...a glove compartment containing a unique serial number). Z toho by vyplyval limitovany pocet setov!
Ak ma niekto zaujem o tlacovu spravu v anglictine, nech mi posle sukromnu spravu aj s e-mailom.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #28 : 26. Apríl 2016, 09:52:54 »
Nesuhlasim, ze sa takyto typ modelov do Technicu nehodi, staci si pozriet eurobricks, alebo rebrickable, kolko supercar MOCov tam vznika a ake maju ohlasy. Podla mna TLG iba prisli s niecim, co medzi AFOLmi dlhsiu dobu rezonuje, ale chybal oficialny model. Ta cena je trochu experiment, ale mam pocit, ze sa im oplati, u nas si to vela ludi nekupi, ale my nie sme pre LEGO najdolezitejsi trh.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 42056 - Porsche 911 GT3 RS
« Odpoveď #29 : 26. Apríl 2016, 11:10:51 »
na tom videu ten model vyzerá lepšie musím uznať - tie foto na krabici sú totálne skreslené. Ale stále platia tie kritizované veci - proste v čiernej je krajšie.

To že by to malo byť v Creator Exper moc nesúhlasím. Najlepšie by to bolo kombinované Creator+Technic. V Technicu sa dajú vymodelovať tvary moderných aut ovela lepšie ako čisto v Creatore. Tie panely, pružné osky atd pekne rozbíjajú krabicoidnosť, ktorou trpia všetky Creator modely. V technicu je jediný problém, tie vzniknuté medzery zakryť, lebo tých panelov je zatial málo , hlavne tých malých. Ale robia pokroky, tie nové blatniky tam robia 50% vizuálneho dojmu.

(keby spravia mini panel napr. na ten predný nárazník, ktorý by vyplnil ten prechod medzi stredným a týmy bočnými panelmi, tak hneď to lepšie vyzerá)

Toto Porsche vidieť čisto v Creatore urobené...neviem, neviem, či by ste boli nadšení. Bez Technic panelov by to Bola ostrá krabica. Tie blatníky su nereálne s lega urobiť, takisto prednú kapotu, nárazník...
A dalšia vec, že Creator je ideálny na moderné osobné autá len do určitej velkosti (Mini Cooper, Ferarri F40), kde sa dajú využiť rozne rádiusové tile-diely, oblúky pre blatníky..atd, ktoré pri tej velkosti tam akurát pasujú, kdežto, pri 2-3krát vačsej mierke, už sú malé a musí sa to nejak vyskladať a už to neni jednoliate.

Hrať sa moc dobre s týmto Porsche asi nedá, jak spomínal KLF, to radenie možno ani nebude problém, ked držíš volant, tak zároveň aj tlačíš celé auto a jedným prstom sa bude dať asi preradiť. Problem bude, že je to schované v kabine, cez to okno ruku pchať nič moc no...Hand of God niekde vzadu by to vyriešil.
Ale išli cestou realizmu, takže preto robili aj prevodovku, a ostané realistické veci. Drbnúť tam XL Motor by nebol problém, drbnúť tam IR reciever by nebol problém, drbnúť tam PF Battery BOX by nebol problém...ale posobilo by to rušivo a blbo na licencovaný model, keby tam kdesi medzi sedačkami trčí prijimač, v zadu miesto motoru B-Box ...šak viete čo tým myslím...

Balenie a obsah krabice vyzerá pekne, ale 300 papierov by som za to nedal.