Autor Téma: Objednávanie tovaru zo zahraničia  (Prečítané 12718 krát)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Objednávanie tovaru zo zahraničia
« : 19. Január 2015, 11:19:17 »
Caute, prave som si zadal BL order z USA. Robievate z tadial objednavky? Je nieco special co treba vediet ? Napr je tam nejake clo ? Bude to pomerne mala objednavka tak do 30eur.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #1 : 19. Január 2015, 11:46:46 »
Caute, prave som si zadal BL order z USA. Robievate z tadial objednavky? Je nieco special co treba vediet ? Napr je tam nejake clo ? Bude to pomerne mala objednavka tak do 30eur.

Clo ti hrozi cca od 150 eur, horsie je slovenska DPH, ktoru ti vyrubia myslim ze vzdy (20 %). Ale zavisi od stastia, ci to stopnu na colnici, ja mam slabu uspesnost cca 40 % - viackrat mi stopli zasielku a dorubili dph, dokonca aj na sumu postovneho, este sa kvoli tomu musis drbat na colnicu a riesit to tam. Ale su tu aj stastlivci (KLF), ktorym to vzdy preslo bez dph  >:D. Je to nevyspytatelne, mne stopli aj par dielikov. Co moze pomoct: a) nech predajca uvedie, ze to je "gift", ze predajcovi zaplatis na dvakrat a zadeklarujes len jednu, nizsiu platbu, a pod. Cele je to nezmysel a okradanie ludi, lebo vlastne musis platit 2x dph - predajca v USA uz v cene premietol americku DPH, a ty este musis platit aj tu, dokonca aj z ceny postovneho, co je uplne mimo realitu a ferovost.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #2 : 19. Január 2015, 11:56:53 »
Ale su tu aj stastlivci (KLF), ktorym to vzdy preslo bez dph

To urcite nie! Uz som to tu pisal, nechcelo sa mi to tu znova opakovat, ale ked si ma uz spomenul... Velke MISB LEGO mi zvykla colnica zadrzat, ale platil som vzdy len DPH. Clo nikdy. VSETKO ostatne mi vzdy prislo postou rovno domov. A co sa postovneho z Ameriky tyka - nebyva tam nejaky vacsi rozdiel od Europy. Mozno prave u tych velkych setov je to snad vyraznejsie. U dielikov ja osobne uz vobec neriesim, ci je to Amerika, alebo Europa.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #3 : 19. Január 2015, 12:00:44 »
Mesje: Nechcem sa hadat, ale podla mojich info USA nema DPH, preto su ich ceny ake su. Zato maju vysie dane z prijmu. Aj ked sa mi to uplne nezda a isto maju par % aj na VAT - DPH.

Inac mozem len o suhlasit. Cele toto objednavanie je o stasti ci to prejde cez colnicu ci nie.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #4 : 19. Január 2015, 12:01:44 »
To urcite nie! Uz som to tu pisal, nechcelo sa mi to tu znova opakovat, ale ked si ma uz spomenul... Velke MISB LEGO mi zvykla colnica zadrzat, ale platil som vzdy len DPH. Clo nikdy. VSETKO ostatne mi vzdy prislo postou rovno domov. A co sa postovneho z Ameriky tyka - nebyva tam nejaky vacsi rozdiel od Europy. Mozno prave u tych velkych setov je to snad vyraznejsie. U dielikov ja osobne uz vobec neriesim, ci je to Amerika, alebo Europa.

Ja sety odtial uz neobjednavam vobec - to riziko je velke, a dieliky zvazujem tak, ze do ceny kalkulujem aj riziko dodatocneho DPH - tj musi ta vyhodnost dielikov z ameriky byt vyrazna oproti europe. Pre mna je velke minus nielen hrozba dodanenia, ale aj strata kopu casu na colnici, kde si ta hadzu ako zemiak a hodinu tam clovek kludne stravi...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #5 : 19. Január 2015, 12:04:21 »
Mesje: Nechcem sa hadat, ale podla mojich info USA nema DPH, preto su ich ceny ake su. Zato maju vysie dane z prijmu. Aj ked sa mi to uplne nezda a isto maju par % aj na VAT - DPH.

Ja som niekde cital, ze DPH maju, ale kazdy stat ma inu, takze tie oficialne ceny napr vo web obchodoch su bez DPH. Ale je mozne, ze ta DPH je ovela mensia ako u nas. A domnievam sa, ze ked niekto predava dieliky na BL, tak je to z kupenych setov, ktore ked kupoval, tak DPH musel zaplatit, takze v tom dieliku zakalkuloval aj tuto cenu. Ferove by mozno bolo, ak by sa tu dodanil len rozdiel medzi nasou DPH a americkou DPH...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #6 : 19. Január 2015, 12:51:29 »
Nemaju federalnu VAT, kazdy stat si toto reguluje sam. Ako som sa prave docital, vola sa to sales tax a aplikuje sa pri predaji koncovemu zakaznikovi. Obchody nemaju povinnost udavat ceny s danou a mal som z toho dobry chaos, ked mi niekde naratali pri pokladni este dan naviac, niekde nie (hlavne ked uz som len chcel minut posledne peniaze a nevedel som, ci budem mat dost). Co sa vysky tyka, kazdy stat ma inu a pohybuje sa podla wikipedia od 0 do 11.725, su staty, kde nie je ziadna dan ;) Co som zazil tak sa to pohybovalo medzi 4-5%. Pisem viac zo svojich skusenosti ako z realnych faktov, takze to neberte, ze tak je presne naozaj. Plus mam pocit, ze sa da poziadat o vratenie dane zaplatenej v zahranici (kamarat to raz riesil na CR-SK hranici, ked este boli aby mu dali tlacivo a potvrdenie, ktore potom niekam odoslal). Netusim ci tam nie je nejaky minimalny limit a ci sa to cloveku oplati riesit pre par dolarov. A predpokladam, ze musis mat doklad, kolko si zaplatil na dani co na BL ti asi malokto da ;)
« Posledná zmena: 19. Január 2015, 12:56:21 od MiKeL »

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #7 : 19. Január 2015, 13:25:38 »
v USA sa DPH meni od statu a moze byt aj 0 % alebo 6% ci 12% .. ja si objednavam na adresu do Chicaga kde to kaamratka prebali a posle na SK. K nej je postovne zadara a od nej uz calujem palku ... zatial uspesne bez cla a bez dph vsetky moje doterajsie objednavky. Mylsim , ze ked skatula nevyzera profi ale ide od sukromnej ks uskromnej tak to moc nesleduju. Aj ked MISB velky set som si este neobjednaval ale inak dieliky v bubli mi zatial presli vzdy bez problemov. Inak radsej by som platil len to clo ako dph .. clo je nejakych 2,7% ? cize skoro nic ..
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #8 : 19. Január 2015, 14:52:44 »
Ako bolo napísane, Američania majú "sales tax" a v našich končinách je DPH "Value added tax". Toto sú nekompatibilné metódy a neexistuje forma zápočtu, jedine kompletné odpočítanie jednej a napočítanie druhej.
Sales tax sa v US dá vyhnúť oveľa lahšie ako DPH - cez nákupy v iných štátoch, cez internet, ľubovolnú formu firmy/podnikania - neverím,že niekto kto podniká v bulkových kvantitách s LEGOm na BL nakupujú so sales tax.

Čo mám skúsenosti, tak balíky a preprava kuriérom sa mi ešte nestalo, že by nechytili. Ale napr. posledne mi prešli 3 tričká z TeeFury, aj keď tam bola oficiálne cena len na jedno. Za to keď mi poslali krabičku vizitiek, tak mi to chytili a musel som im poslať, že to naozaj nieje komerčný tovar, jaksi v US dali na to minimálne poistné - 50USD.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #9 : 30. Január 2015, 01:06:12 »
Tak mal som stastie, nic mi na colnici nezastavili. Setko doslo vporiadku - Priority Mail - cca 6 dni

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #10 : 31. Júl 2015, 11:22:28 »
Caute.
Objednal som si figurku (nie lego len pre info) z Japonska cez eBay a doslo mi oznamenie o colnom konani. Figurka stala 50e aj s postou.
Na co sa mam pripravit u colneho konania ?
Nemalo by to byt bez cla ?
Predpokladam ze tomu poplatku za clony servis sa asi nevyhnem (3.6Eur) uz len za to ze mi to zadrzali.

Dik za preradenie do existujucej temy.
stalo to cca 50 takze by som musel doplatit este 13,6 za to ze to dostanem tomuto sku***nemu bananistanu.
Uvidim v Utorok.
« Posledná zmena: 31. Júl 2015, 12:32:31 od STARHAWK »

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #11 : 31. Júl 2015, 13:19:19 »
Dojdes, vypytaju si od teba fakturu, strcia ti do ruky sek a ked ho vyplatis, vratis sa po tovar. minimalne DPH ti vyuctuju a pojdes spokojne nahnevane domov s pocitom, ze tentoraz sa generator nahodnych cisel usmial na teba ;)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #12 : 31. Júl 2015, 16:21:34 »
Caute.
Objednal som si figurku (nie lego len pre info) z Japonska cez eBay a doslo mi oznamenie o colnom konani. Figurka stala 50e aj s postou.
Na co sa mam pripravit u colneho konania ?
Nemalo by to byt bez cla ?
Predpokladam ze tomu poplatku za clony servis sa asi nevyhnem (3.6Eur) uz len za to ze mi to zadrzali.

Dik za preradenie do existujucej temy.
stalo to cca 50 takze by som musel doplatit este 13,6 za to ze to dostanem tomuto sku***nemu bananistanu.
Uvidim v Utorok.

Bohuzial poriadnemu preplateniu sa nevyhnes... clu asi ano (neviem ako je na tom japonsko, USA bolo tusim od 120 dolarov), ale horsie (vyssie) je dph 20 % + poplatok.
Neuniknes tomu, jedine ze by si sachoval so zmenenou fakturou, ale za tie drobne sa ti to neoplati riskovat...

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #13 : 23. November 2019, 09:23:25 »
https://www.mvpetys.com/Má s touto stránkou niekto nejaké skúsenosti ?

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Objednávanie tovaru zo zahraničia
« Odpoveď #14 : 24. November 2019, 21:54:49 »
https://www.mvpetys.com/Má s touto stránkou niekto nejaké skúsenosti ?

Stránke s takýmito cenami by som veľmi neveril... :oldman: