Najnovšie príspevky

Strany: [1] 2 3 ... 10
1
Počujte, ak v alltoys chcú poskytnúť priestor výkladu a v predvianočnom čase tam takéto niečo mať, nedá sa s nimi priamo dohodnúť, že im to tam zrobíte aj s kostolom, a TLG celkom z toho vynechať? Či im to z TLG nejak závratne zaplatia ako svoju reklamu, a oni len hľadajú, kto by im to tam vyskladal v súlade s ich zadaním?

Kapela ak chcela vycestovať na západ, išla aj s patričným úplatkom k previerkam, ktorých výsledkom bolo: Viac sovietskej hudby, súdruhovia !  :P
2
Mesita by mi nevadila, v Bratislave sme jednu (neofiko) mali hned vedla kde byvam a nikdy ziadny problem. Moslimovia zijuci v BA sa tam chodili modlit.

Ved ano - ak si TLG kladie pitome podmienky, my ich predsa nemusime slepo prijat. O tom pisem - ze sa nase cesty na takychto akciach rozidu. Tu ak niekto odprezentuje MOC alegorickeho voza z Pridu so vsetkym co k tomu patri, tiez mu jeho vytvor nebudeme mazat! Preco su nase vytvory "mazane" LEGOm? Co je pre pana krala zle na kostoliku v meste? Je to krajinotvorny objekt, standardny v celej Europe. Este aj najateistickejsia krajina v Europe Ceska Republika si ich zakonom chrani a financne sa o ne stara. Skutocne nerozumiem, preco by nemohol byt sucastou toho kam sa vyslovene hodi - zimnej krajinky?! Si pozrite Ladove obrazy zimnej krajiny - na kazdej je dedinka s kostolikom. Ako sorry, ale taketo choromyselne nezmysly ja odmietam akceptovat!
3
Ono to je tak, ak niečo robíš pod ich záštitou, kladú si podmienky ak pre seba tak ťa nemôžu obmedzovať...
Ale s tou mešitou si to trafil, keďže na Slovensku nemáme žiadnu ako jediná krajina EÚ a tuším je aj zákaz výstavby daný zákonom....
Nechcem vedieť ako nás ako krajinu vnímajú...
Tu sme na opačnej strane...  ;)
4
Príde mi šialene že čo sa tu vôbec rieši. Jedna vec sú divne pravidlá TLG ohladne vydávaných setov, druhá vec je keď sa sami budeme cenzurovat a samoregulovat. Strašne mi to pripomína komunistické časy, keď tieto témy boli tabu a ľudia sa museli zatajovat, ak sa k tomu hlásili. Dnes sa potlaci tato téma, nabudúce bude niečo iné, čo sa dotkne iných. Nebavime sa tu pritom o nejakých krvavých ci nevhodných scénach. Nemyslím ze by s kostolom na mini výstave malo TLG problém a ak náhodou áno, tak by som chcel vidieť čierne na bielom, ako to zdrbu a aspon bude jasné, ako ďaleko už to šialenstvo došlo. Týmto totalitným praktikám treba naopak vzdorovať, a ten kostol si tam mal René postaviť co najvacsi s výrazným krížom, nech bláznov z Tlg porazí.
Mimochodom, v dubajskom legolande je mešita (a veľmi pekna), to problém není?
5
Novinky / Re: STAR WARS
« Posledný príspevok od GentlemanA15 Včera o 22:07:22 »
Neviete kedy lego zverejní obrázky z novych accesories packov čo majú byť? Predaj má byť od 1. januára. Vybuchnem od zvedavosti. :D
6
Prebiehajúce a plánované výstavy / Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Posledný príspevok od janicko 26. November 2021, 22:14:51 »
Ani mne sa nepaci ked si tlg robi z lugu reklamnu agenturu
7
Prebiehajúce a plánované výstavy / Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2021
« Posledný príspevok od Praetor 26. November 2021, 20:07:36 »
Ja napíšem príklad zo života: Bol som na dni otvorených dverí v jednej Lego fabrike, kde bola aktivita stavanie malého modeliku podľa návodu, a výsledok si mohol staviteľ zobrať.
Problém nastal, keď som chcel v rámci kreativity modelik vylepšiť a nepostupoval som presne podľa návodu.
Zamestnanec poverený dozorom mi model okamžite zobral a upozornil na porušenie podmienok a pokynov a dal mi dve možnosti, buď ten modelik postavím opäť presne podľa návodu, alebo mám opustiť stanovisko...
Jednoducho už to nie je ako za Oleho čias...
Buď súhlasíš s ich podmienkami a stratégiou, alebo choď vlastnou cestou a nik ti v tom nebráni a ani ťa do ničoho nenúti...
A zdá sa, že táto stratégia im vychádza, keďže sú zatiaľ globálne úspešnou spoločnosťou orientujucou sa čím ďalej tým viac na rýchlo rastúci čínsky trh...
8
« Posledný príspevok od KLF 26. November 2021, 19:57:47 »
Zbytocne robis veci zlozitymi. ;) Vyjadril som sa jasne - pokial nas bude niekto obmedzovat co mozeme vystavit a co nie (a pojde o NORMALNE stavby), tak take podmienky neprijmeme. Pokial choromyslene vedienie TLG ma potrebu pretlacat pochybne temy do setov a medzi deti a naopak zakazovat vystavovat uplne normalne stavby, zial - asi sa nase cesty s takouto chorou organizaciou rozidu. Jednoduchsie to uz napisat neviem. Teda viem - ale to by sa Ti nepacilo. >:D
9
« Posledný príspevok od papluh 26. November 2021, 18:51:28 »
Že je to nejasné.
Nie konkrétne ani v definovaní vstupov (čo je to obmedzovanie ? koho ? ako ? ) ako aj výstupov (aká spolupráca ? na akej úrovni ? LUGu ? členov ? ... )

Sú tu úplne jasné príklady z minulosti a myslieť si že niekto zo Slovenska, ktoré nemá ani vlastný office, "zacloumá" s globálnymi pravidlami TLG ... no nic.
Takže je tu jeden vysoko konkrétny a pevný bod na ktorý sa stavať precedens.

A následne sa dajú jasne vyjadríť aj výstupy teda čo v tom prípade nastane alebo nenastane.
A teda "ak ABC,  tak XYZ"   
v tomto prípade je ABC dosť neotrasiteľne predpokladateľné, že budú stále rovnaké globálne podmienky čo sa týka obsahu pre akúkoľvek oficiálnu reklamnú kampaň (pre neinformovanú verejnosť, LEGO nezasahovalo do výstav TatraLUGu, kde kostoly bežne boli)
a teda očakávam rovnako jasné XYZ  ( v tomto prípade spolupráca zo strany TatraLUGu ako entitou boli LEN tieto verbovacie vlákna, prevedenie robilo jednotlivých pár ľudí)

Lebo ako angláni hovoria "you can't have your cake and eat it too"
10
« Posledný príspevok od KLF 26. November 2021, 18:08:07 »
Neviem co myslis. Ale ja sa vyjadrujem jasne - ak bude aj v buducnosti snaha obmedzovat nasich clenov v tom, co sa vystavi - tak ziadna spolupraca nebude.
Strany: [1] 2 3 ... 10