Autor Téma: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm  (Prečítané 24869 krát)

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #45 : 16. Január 2016, 01:38:42 »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #46 : 16. Január 2016, 02:10:15 »
Kšeftári z Bazoša už asi nebudú tak kludne spávať. >:D

http://www.uspesne-podnikanie.sk/danovy-urad-ma-od-noveho-roka-nove-moznosti-kontroly-e-shopov

hej, treba naháňať a prinajlepšom pozatvárať všetkých zločincov, ktorí zarobia 20 eur na bazoši, a veľké ryby, ktoré točia miliardy, môžu ďalej pokojne plávať... zrovna nedávno sa na susednom fóre sa niekto sťažoval, ako ho obracali colníci kvôli predaným dielikom. Dobré je že ruka spravodlivosti je nemilosrdná - veď z tých uniknutých daní sa mohlo uliať toľko peňazí oligarchom...
Skôr by sa mali zamerať na to, koľko čóriek sa točí na bazošoch...
« Posledná zmena: 16. Január 2016, 02:12:45 od mesje »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #47 : 16. Január 2016, 05:42:51 »
Už vidím ako vymíšľajú niečo také zdaniť. Radšej keby ony šli príkladom ako neplitvať verejními financiami či už neschopnosťou, alebo klientelizmom... A ako inak mi podstivý na to doplatíme a pri tom sa to tak nezenužíva ako si ony myslia. Väčšina keď aj predáva a chce si privirobiť tak má k dispozícii len niekoľko kusov. Nejde o horibilné zárobky. Bazáre fingujú tak ako majú ľudia tam predávajú napr. lego po deťoch poprípade niekto svoje zbierky rozpredáva. Mne to príde ako sv.....o pretože už to čo sa predáva na bazároch bolo dva krát zdanené (ak predáva súkromná osoba tak jeho plat a ešte aj daň za tovar). O podnikateľov a o firmy nejde pretože vtedy sa jedná len o reklamu (ony už daňe platia). A ešte je tu tak trochu konšpiračný motýv. A to taký že vláda resp. vyšša kasta chce mať všetko pod kontrolou. To čo kupujeme aj predávame medzi sebou. PS: K tomuto. Som  zvedavý ako by poriešili osobné prevzatie/doručenie >:D (aha už mi trklo, na to si predsa zariadia čipy pod kožu alebo inde do tela). Ach kam to smerujeme :-\
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #48 : 16. Január 2016, 09:05:12 »
hej, treba naháňať a prinajlepšom pozatvárať všetkých zločincov, ktorí zarobia 20 eur na bazoši, a veľké ryby, ktoré točia miliardy, môžu ďalej pokojne plávať... zrovna nedávno sa na susednom fóre sa niekto sťažoval, ako ho obracali colníci kvôli predaným dielikom. Dobré je že ruka spravodlivosti je nemilosrdná - veď z tých uniknutých daní sa mohlo uliať toľko peňazí oligarchom...
Skôr by sa mali zamerať na to, koľko čóriek sa točí na bazošoch...
(y)  (y)  (y)  (y)  (y)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #49 : 16. Január 2016, 09:49:35 »
Cize ponuka sa presunie na zahranicne bazarove stranky a doprava sa bude riesit po roznych osobach ;)

Anupew - beznych ludi, co raz za zivot predaju lego po detoch ma financna sprava na haku. Riesit budu ludi, co tam maju xy inzeratov na nove sety, ked hovorine o legu. A potom rozne podnikave mamicky predavajuce popri materskej tovar z ciny.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #50 : 16. Január 2016, 09:54:55 »
Ja som len zvedavy ako chcu dokazovat webshopom ktora dobierka je sukromna a ktora za ucelom podnikania. Cele mi to pride uz ako cista buzeracia a dalsi krok k likvidacii drobnych podnikatelov! (n)

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #51 : 16. Január 2016, 13:55:36 »
Riešia, s prepáčením, sračky. Včera či predvčerom som čítal, kvalitný článok o dialniciach. Že sa ich postavilo v minulom, či predminulom roku AŽ 33km a stálo to vyše miliardy. Toto nikoho nezaujíma...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #52 : 16. Január 2016, 14:13:52 »
zaujimave je aj ako zistia tych predavajucich na bazosi, mam pocit ze tam staci dat email a cislo hocijake... mozno ale budu chodit tajni a volat na inzeraty, a pri osobnom odovzdani dojdu kuklaci...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #53 : 16. Január 2016, 15:05:49 »
Po slovensky - mas viac ako jeden inzerat za existenciu konta = podozrivy. Cele to bude asi take slovenske. My vymyslime co, ale nedomyslime ako. Prinajhorsom sa vzdy najde prajny sused.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #54 : 17. November 2017, 14:46:07 »
Mnoho ľudí tu má BL obchody, pravidelne sleduje obchody a prípadne má rôzne neverejné zdroje.
Ak by v najbližšom čase niekto ponúkal väčšie množstvo minuloročných vianočných setov 24v1 40222 alebo jeho diely tak je možné, že pochádzajú z krádeže z dodávky charitatívnej organizácie určenej pre britské detské nemocnice ...
https://brickset.com/article/31939/fairy-bricks-theft-appeal-for-information


Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #55 : 14. Apríl 2021, 12:47:39 »
Neviem kam to dať tak to dám sem. Neviem čo si mám o tom celom myslieť. https://m.youtube.com/watch?v=uHqEj_Z_qgQ&t=1098s

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #56 : 14. Apríl 2021, 13:07:45 »
Počúval som to na pozadí pár hodín keď to šlo ako stream asi prvé 3-4 hodiny z 8. Nemám chuť pozerať znova ani túto pol hodinu a teda niečo z tohoto ďalej je založené na vystrihnutých veciach.

Ak by som chcel byť korektný tak si prepožičiam tento komentár zpod videa
Citovať
Velka skoda, ze pan neni "srdcar", podle toho, jak mluvi vlastne nema k legu zadny vztah a lego bere jenom jako prostredek ke zbohatnuti. Jeste vetsi skoda pak je, ze ve vysledku pak vlastne timto pristupem skodi opravdovym srdcarum.

Akože nejaké vedomosti o LEGO veciach má, ale akonáhle to malo ísť trocha viac pod povrch tak bieda (BL, IP, výroba,...) . Niežeby som si predstavoval, že každý na BL by to mal vedieť, ale keď už sa nechám publikovať na nete tak očakávam nejaké vedomosti.
Ďalej sa snaží profilovať ako korektný predajca, kľudne môže byť pravda, to nemá súvis s LEGO fanúšikovstvom.
No a na margo toho komentu, chlapec na seba mimochodom prezdradil (či sa pochválil ?) že s triedou z gympla sa radšej už nestretáva lebo na nich skúšal nejaký MLM systém, z predošlej práce ako skladníka ho vydrbali lebo zneužíval benefitový systém na kšeftovanie, ...

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #57 : 14. Apríl 2021, 13:24:50 »
No krásne... Keď počujem MLM  :vomitsmall:

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #58 : 31. Júl 2021, 16:04:45 »
Ja som tiež nevedel, kam toto dať.

Poznáte niekto prosím tohto "predajcu"? Predáva občas na facebooku a bazoši vždy nové sety a dosť pod cenu.
V minulosti aj pod menom: Renée Tačo/Tačino Baranyai.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Triedny nepriatel - kseftovanie s LEGOm
« Odpoveď #59 : 31. Júl 2021, 17:34:27 »
Ja som tiež nevedel, kam toto dať.

Poznáte niekto prosím tohto "predajcu"? Predáva občas na facebooku a bazoši vždy nové sety a dosť pod cenu.
V minulosti aj pod menom: Renée Tačo/Tačino Baranyai.

Mne osobne to meno nič nehovorí. Spravil niečo, či?