Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 186245 krát)

Prihlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #945 : 06. December 2021, 18:27:44 »
Mne sa celkom páči, hneď ako bude za 150 si ho kúpim  :P Len už sa tá ulica zasa zalamuje...

Suhlasim..mne sa tiez paci. Urcite pribudne do zbierky...A 150 nebude problem..myslim, ze za nu to bude bezne na eshopoch....vsetky sety sa daju kupit za menej ako je katalogovka. .teda okrem sam doma, co mali iba na oficialnom lego shope a teda v katalogovej cene :-)..ale to je len vynimka...a modry fiatik co si mozes kupit iba v jednej krajine to tiez nebude..takze pohodicka.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #946 : 06. December 2021, 18:51:54 »
Tak tieto "menšie" 18+/Creator Expert, vrátane modularov, sa zatiaľ objavili všetky v bežných obchodoch. To sa napríklad o štadiónoch nových či antických nedá povedať.
Aj bežné Ideas tuším, Sám Doma je ešte moc nový na to vedieť. U Statocastera ako súťažného Ideas to môže byť riziko čakať.
Ale taká Diagon alley je dosť nebezpečný príklad, už vyše roka mimo Lego sietí nič moc.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #948 : 07. December 2021, 01:21:22 »
podla mna jeden z najlepsich modularov... zaujimavy dizajn a najma netradicny podorys...
cenu asi tazko cakat pod 160, oficialna je 200, pri modularoch sa viac ako 20% zlava neda velmi cakat... ale cena zodpoveda poctu dielikov, nepostihla ju nastastie lego inflacia, takze je to akceptovatelne...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #949 : 09. December 2021, 21:27:37 »
Nevyzerá to zle, akurát na mňa pôsobí, že nie je v minifigovej veľkosti, ale nejakej mikromierke, chcelo by to rozšíriť o 16 studov a vyššie :-) ale to možno zase pri 20. výročí modulárov :-)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #950 : 19. December 2021, 16:19:40 »
Ďalší fajn model z Porsche.
MOC - 10295 Chevrolet Corvette C3
https://rebrickable.com/mocs/MOC-95636/firas_legocars/10295-chevrolet-corvette-c3/#details

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #951 : 20. December 2021, 08:32:26 »
Firas je známy peknými MOCmi, tento je tiež veľmi podarený  (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #952 : 10. Január 2022, 11:31:58 »
Na návšteve sa mi synovec pochválil, že dostal Camper T2. Nedávno mu ale spadol na zem. Priniesol ho trochu rozsypaný, s odpadnutým celým predkom, zadnými dverami a vypadnutým motorom a zopár maličkosťami.

Že mu ho zložím dokopy, lebo jemu sa nedarilo, (aj jeho rodičia to po pár pokusoch nechali tak, že toho sa radšej nechytať)
No a fakt. To je typ modelu, že: "pozreš zamračeným pohľadom, a odpadne tomu nárazník"

- celý predok je velký blok (čelné sklo, predná maska komplet) pripnutý hornou stranou skla o strechu a dole 4 study v jednom bode na strane a druhá strana len opora pre volant 2 study.  Zdá sa mi to nedostatočné.

- predný nárazník mi ostal asi 3 krát v ruke, akosi slabo to drží na tých tile modified.

-  najviac sme sa nasmiali pri zadných dverách. Tie už od pohladu vyzerájú že odpadnú, ked trochu fúkneš. To je labilné celé to uchytenie s pántami. Pripnem spodnú časť, odpojí sa hore od pántu. Pripnem pánt, odpojí sa celý rámik. Pripnem rámik, odpojí sa druhá strana pántu...no bludný kruh. A celkovo sranda je, že tie dvere sa ani nedajú otvoriť/zavrieť bez toho, aby sa nerozpadli. Normálne som už znervóznel pri tom, po 10-tich minútach. Na záver sme skonštatovali všetci, že ten rámik okolo okna celý zalepiť, nič iné nemá zmysel.

- chápem, že sa niektoré veci nedali nijak inak vyriešiť, a preto to drží len na jednom, dvoch studoch. To je OK. Len tu som bol prekvapený, ako tie diely ledva držia zacvaknuté v sebe. Úplne jemnou silou sa mu tam odpájali, som nechápal, vôbec mu to nedržalo, to je na všetkých tých problematických miestach najväčší problém. To je nejaká novinka? Nabehli na nové tolerancie s väčšou vôlou či čo?

- predné sedačky takisto, len jemne zavadíš prstom, a už odpadnú. 5x som ich pripájal. ...pritom sú pripnuté na 2x2, to by malo niečo vydržať.

- alebo tam bola nejaká väčšia plate ako podlaha, jedna strana pripnutá, druhú ked sme pritlačili, tak odskočila sama od seba...znova príliš velká vôla v zájomnom spoji.

Na prvý moment je ten model inak celkom pôsobivý tou velkosťou, detailami a interiérom. Videl som ho tam vtedy prvý krát na živo. Že sa to moc nepodobá na predlohu, to tu už nebudem rozoberať. A obzeral som si chvílu prešpekulovaný mechanizmus posuvných dverí.

(Ukázal mi ešte aj Fiat 500, a z neho boli nadšení vtedy, vraveli. Ten mal ako prvé takéto velké lego Creator auto. Tam nić neodpadáva, aj zahrať sa s tým dá bez problémov.)

Vy, čo Camper T2 máte doma, ste boli rovnako rozladení alebo drbe len mne...?

A foto opraveného. Teda vlastne som si myslel, že je hotovo...dával som už len strechu a zas sa mi pri tom rozpadli tie zadné dvere  ;D  ::) )
ila_rendered

ila_rendered
« Posledná zmena: 10. Január 2022, 15:06:26 od Paliason »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #953 : 14. Február 2022, 22:42:43 »
Tak v augustu by se mèl objevit nový 18+ set - Transformers Optimus Prime. Když před lety vydali Voltrona řikal jsem si no pěkné, ale já bych radši  Transformers...obrázky zatim nikde, tak doufám, že půjde složit v pořádný americký truck :P

Hehe, konečně roboti podle mého gusta...
 A kéž by nezůstalo u jednoho setu a byli i Decepticoni... nejlíp nějaká UCS stíhačka nebo tank :)

Prihlásený Inst

  • Príspevkov: 358
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #954 : 15. Február 2022, 00:06:27 »
Hej no, znie to dobre. Len ja sa tu bojím diskutovať o rumors :D

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #955 : 15. Február 2022, 16:13:43 »
Rumor to neni, set má i čislo, jen obrázky neunikly.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #956 : 16. Február 2022, 09:47:06 »
Rumor, leak - hlavne sem nedávať priamo obrázky kým to nebude oficiálne alebo z nejakého oficiálneho zdroja (bežný (e)obchod, známe médium,...)

Napríklad sem teraz určite nepridávať obrázky novej Vespy  >:D >:D

Inak neni jasné či to bude zatial nejaká téma alebo len samostatný set tak to presúvam pod 18+ novinky aby sme tu nemali kopec tém.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #957 : 16. Február 2022, 12:35:52 »
Však to o Transformers bylo na promobricks.de



Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #958 : 16. Február 2022, 14:24:18 »
Však to o Transformers bylo na promobricks.de
Ako, že to bude je asi tak na 99% isté to zas promobricks ma celkom vychytané so svojimi zdrojmi

Ale už dávno nieje RLFM, jednoducho si spočítali že zaoberať sa leakmi sa im vyplatí viac byť Recognized Medium pre LEGO kde je práve jedna z podmienok nezverejňovanie leakov. To platí aj tu že by sa nemali objaviť priamo obrázky a pod.  to dávam len upozornenie  C:-) 
Diskutovať sa samozrejme môže, aj náznaky by mali prejsť (však kto by to prekladal  >:D )  ale napr priamy  link napr na promobrick už je ľahko dohladateľný strojovo aj bez porozumenia  ;) C:-)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #959 : 17. Február 2022, 22:13:59 »
Dalsi stadion vyjde, tentoraz real:
10299 Santiago Bernabéu: Real Madrid Stadium
dieliky: 5876
vydanie: 01. 03 2022
cena: 349,99 Euro

https://www.promobricks.de/lego-10299-santiago-bernabeu/139080/

dosli s tym dost necakane, nezachytil som ziadne aviza... zaujimave jak zacali novu seriu stadionov - neviem aku to ma predajnost, ale prekvapilo by ma ak to ma vysoke cisla - predsalen je to vyslovene pre futbalovych fanusikov, plus fanusik realu si asi nekupi barcelonu a naopak, co tiez obmedzuje predajnost... a tiez ked uz mam 1 stadion, tak nemam potrebu kupovat dalsie a dalsie, kedze ide stylovo o podobne stavby...