Autor Téma: LEGO a investovanie  (Prečítané 5281 krát)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: LEGO a investovanie
« Odpoveď #30 : 16. August 2022, 08:03:12 »
A svojim sposobom aj stare MISBy mozeme povazovat za starozitnosti - urcite by som radsej kupil a drzal tie, lebo do toho sa aspon rozumiem :D

Poslednych par rokov to nebol normalny stav. Kupovali vsetci vsetko a preto tak sialene vyleteli ceny aj uplnych blbin. Ja by som bol so starymi setmi opatrny. Staci si pozriet ceny naozaj starych setov z 60. / 70. rokov v nemeckych bazaroch a tie su v podstate darovacie vzhladom k veku a castokrat aj dobremu stavu. Sety z 80.+ rokov na bazaroch uz tak sialene nerastu a niektore dokonca spadli na ceny z par rokov dozadu a aj tak sa este nepredali. Netvrdim ze to bude trend, ale momentalne vyzera ze sa to konecne trochu normalizuje.
MISBy su specialny pripad. Tie asi s cenou dole nepojdu, ale ani vyrazny rast by som necakal, kedze tie ceny su uz riadne vyspickovane. Cize ak dake mas, dobre pre teba. Ale asi by som sa do skupovania MISBov s vidinou zisku teraz nepustal.

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: LEGO a investovanie
« Odpoveď #31 : 16. August 2022, 08:25:21 »
Staré MISBy 80-90 roky pôjdu práveže ešte vyššie je ich nedostatok. Za posledné 4 roky išli niektoré dosť vyššie myslím hlavne Castle a Pirates sety niektoré majú hodnotu od tisíc € a predávajú sa. Pôjdu vďaka priekupníkom vyššie, druhá vec je aká finančná situácia za rok za dva bude vo svete ale o tom je investovanie buď zarobis alebo prerobis.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: LEGO a investovanie
« Odpoveď #32 : 16. August 2022, 08:46:10 »
Za posledne 4 roky islo hore vsetko vratane uplnych nezmyslov. Ja som mal moznost niekolko MISBov kupit vratane viacerych 6285, 6067, 6990, 4558  ... a realita bola taka ze ked tam niekto nastavil cenu +-podla bricklinku tak sa set valal tyzdne/mesiace na nemeckom bazare az kym neznizili cenu aspon o 30%. Potom sa tam niektore prekupene objavili znova a takto dookola.
« Posledná zmena: 16. August 2022, 08:56:37 od swalko »

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: LEGO a investovanie
« Odpoveď #33 : 16. August 2022, 12:04:53 »
Pripominam:

Urcite tu nebudem davat rady spekulantom a nepresvedcite ma ze mat niekde niekolko rokov +-100 krabic lega je vyhodne. Pokial si niekto kupi par krabiciek, tak to zase nie je investicia, ale hranie sa.

Si tu novy, s investovanim do Lega nemas skusenosti ale si chytry jak radio ... a poucujes ostatnich ..
Polka fora si tuka na celo a druha sa smeje. Keby si vedel kde je sever tak by si bol velmi prekvapeny...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: LEGO a investovanie
« Odpoveď #34 : 16. August 2022, 13:04:33 »
Tipuju, že Titanic nebo lví hrad budou zajímavá investice.
U starých setů bych si rád koupil ty co jsem měl jako dítě. Díval jsem se i po MISB úplně prvního setu co jsem měl, ale není, škoda.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 119
Re: LEGO a investovanie
« Odpoveď #35 : 16. August 2022, 21:48:33 »
Pripominam:

Si tu novy, s investovanim do Lega nemas skusenosti ale si chytry jak radio ... a poucujes ostatnich ..
Polka fora si tuka na celo a druha sa smeje. Keby si vedel kde je sever tak by si bol velmi prekvapeny...

Nikto nikoho nepoucuje, kazdy sa vyjadruje sam za seba. Ked mas iny nazor, kludne ho napis, ja si ho rad precitam. Ale zatial si ako spravne orientovany severny veteran prispel velkym ... NICIM.