Autor Téma: sWalko-va zbierka  (Prečítané 6922 krát)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #45 : 07. Január 2022, 22:56:54 »
Dnes som si bol zobrat dalsiu varku setov, takze som aj aktualizoval post s Panoramou.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #46 : 07. Január 2022, 23:34:14 »
356 - Buildings - Swiss Villa
Ani neviem preco, ale akosi som mal tuzbu po starom sete. Tak som hladal, az som nasiel.
Set je sidce hrany, ale nie je ohlodany, nema krabicu, ani manual, je vsak v peknom povodnom stave vratane vsetkych povodnych dielov. Vsetky biele diely su biele a nic nie je vyzltnute - takze niekedy to islo robit aj bez toho aby zltli este predtym nez ich vobec zabalia do krabice.
Je to sranda prezerat si stare diely a vidiet tie rozdiely vo vyrobe oproti novym. Stare kocky nedrzia spolu tak pevne ako nove a ani nie su uplne symetricky zhodne aj ked by mali byt. Takze ak diel nedrzi uplne pevne alebo pretrca oproti ostatnym, vacsinou ho staci otocit a drzi/licuje lepsie.
Mne to rozum teda neberie, ale nechapem ako je mozne kupit takyto set (a to plati pre vsetky takto stare, pripadne aj starsie sety) v principe v cene posty z Nemecka na Slovensko, ked niektori experti si pytaju za set ktory akurat kupili, pripadne im este ani neprisiel (n) +50% az +100% ceny ktoru zaplatili ani nie pred tyzdnom.
« Posledná zmena: 09. Január 2022, 19:30:37 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #47 : 09. Január 2022, 18:16:51 »
6090 - Hrady - Royal Knight's Castle
Tak toto je najduch cislo 2. Dalsie lego ktore spolu s 6289 nasla moja mama pri kosi. Uz som si aj zacal robit srandu ze si ku kosom polozim krabicu kde mozu na sidlisku vyhadzovat lega :-) ... 6289 bola skoro kompletna, takze za menej nez 40,- euro (za diely) ma moj brat piratsku lod v peknom stave. So 6090 to bolo horsie. Vacsina dielov tam bola v hranom ale peknom stave, najkritickejsie diely ako figurka krala, kon krala vratane prevesu, rytieri, atd tam boli. Kedze je to posledny pekny hrad ktory lego vydalo a zaroven je to najvyspelejsi hrad, rozhodol som sa ho skompletizovat. Chybala zakladna doska, to bola celkom palka a cca 100+ dalsich dielov. Vo finale to nebola lacna sranda a pre mna celkom priucka ze kazdy chybajuci diel na konci set strasne predrazi.
Nakoniec sa vsak vsetko podarilo, dcere sa strasne paci a ja si zvykam ... Pre mna je stale favorit 6081 ktory som chodieval obdivovat do Prioru, ale 6090 je podstatne vyspelejsi. Padaci most, brana, mreze, vazenie, dve pasce, duch, atd ... je tam proste vsetko z hradnych setov a zaroven je to este stale klasicky set.
« Posledná zmena: 09. Január 2022, 19:31:20 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #48 : 09. Január 2022, 18:45:30 »
6056 - Hrady - Draci voz
Vzdy sa mi pacila figurka tohoto draka a ked som uz mal hrad, rozhodol som sa ze by to chcelo aj draka.
Pre mna je to tento voz krasny a unikatny set ktory mam fakt rad :-) .
« Posledná zmena: 09. Január 2022, 19:31:48 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #49 : 09. Január 2022, 18:47:00 »
4539 - vlaky - Manual Level Crossing
Ked uz som mal kompletny Metroliner vratane panoramy a dalsich pridavnych kolajnic, chcel som este nieco k trati a tento set sa mi celkom pacil. Tak som ho kupil spolu aj s krabicou a manualom. Predavajuca ho vsak "genialne" zabalila len do baliaceho papiera (n) , takze krabica dostala krasne na bandasku :-( . V sete chyba este aj par dielov ... ale to sa doriesi.
Plus pridavam video s Metrolinerom, panoramou a prejazdom.

« Posledná zmena: 09. Január 2022, 19:32:10 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #50 : 09. Január 2022, 19:12:42 »
6395 - Town - Victory Lap Raceway
Toto je pre mna cisto klasicky 90kovy top set spolu s 6285 a 6081. Kamarat ho mal, nikdy sme sa vsak s nim u neho nemohli hrat. Po sete som uz dlhsie pozeral a nakoniec ked som sa na to vykaslal, tak to prislo ;) . Set spolu s manualom a vsetkymi minifigmi. Diely vsak boli v trochu zvlastnom stave ... vacsina dielov skoro ako nove a cast dielov cisty srot ;D . Predpokladam teda ze majitel cast dielov pouzil na ine stavby a ked sa rozhodol ze 6395 preda tak ich vratil spat v takomto stave. Par dielov teda vymenim, chybajuce dokupim a pre mna to je jeden z top nakupov kedy mam set za 1/3 ceny oproti bricklinku a este aj pod RRP.
Z dizajnoveho hladiska pre mna ako velkeho fanusika F1 je tento set uplna bomba a mam ho velmi rad.
« Posledná zmena: 09. Január 2022, 19:32:41 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #51 : 09. Január 2022, 20:04:52 »
6399 - Mesto - Airport Shuttle Monorail
Pre mna osobne kralovna mojich setov aj ked to tak zo zaciatku nevyzeralo :) .
Prvym vyraznym posunom v cene kupovanych setov bola 6991. Neskor som nenapadne "zo srandy" zacal pozerat 6399. V principe som ju ani neplanoval kupit, ale ked jeden predavajuci rapidne znizil inzerovanu cenu, zo srandy som mu navrhol este podstatne nizsiu. Na moje prekvapenie po dalsich par spravach sme sa dohodli na tom co som navrhol ja a dokonca to bol jeden z troch predavajucich co mi poslali set rovno na Slovensko a tiez trval na ochrane kupujuceho, takze ziadne friends/family platby.
Set je kompletny v skoro perfektnom malo hranom stave. Niekolko dielov vybielim cez leto a bude tip-top.
Ked som set prvykrat postavil, tak som si nebol isty tym ci to za to stalo. Nakoniec ma o tom po tyzdni hrania sa s nim :) presvedcil a je to jeden zo setov ktory by som si urcite chcel nechat aj keby som musel zbierku rozpredat.
Dokonca sa mi tak moc zapacil ze som skanibalizoval kolaje z 6991 a vyrazne som rozsiril jednokolajku.




Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #52 : 09. Január 2022, 22:28:39 »
Ten metroliner, je krásny, ten by som bral. Monorail je tiež klenot a tá pretekárska dráha... no kedysi tie sety aj napriek menšej farebnosti dielov a typov dielov boli také milšie, skutočnejšie, hratelnejšie a útulnejšie.
Tie hrady, to už je myslím z tej novšej éry, nie?

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #53 : 09. Január 2022, 22:52:54 »
Ten metroliner, je krásny, ten by som bral. Monorail je tiež klenot a tá pretekárska dráha... no kedysi tie sety aj napriek menšej farebnosti dielov a typov dielov boli také milšie, skutočnejšie, hratelnejšie a útulnejšie.
Tie hrady, to už je myslím z tej novšej éry, nie?
To je uplne presne to co mam na tychto starych setoch rad. Plus primerany pocet dielov, takze som este kludne schopny B, C, D model poskladat z obrazku na krabici. Ked som bol dieta, tak mi velmi vadilo ked zacali robit rozne tvare. Ja napriklad milujem tie povodne mile jednotvarne rovnake hlavy ;) .
Hrad je z roku 1995, ale pamatam si ze ked som bol dieta, tak to urcite nebol moj favorit. Uz to bolo niekde medzi klasikou a cimsi modernym. To som ale este nevedel ake hrozy zacnu produkovat neskor. Ak neratam re-releasy, tak to co zacali robit s hradmi po roku 1996 je cista demencia. Ale to sa netyka len hradov.
Ked som sa po dlhej dobe vratil k legu a zacal som sa zaujimat co sa dialo v dobe ked som na lego zanevrel, tak som sa cudoval, ze preco skoro niekolkokrat krachli. A potom som si pozrel par videi z archivu a poprechadzal sety ktore produkovali v tej dobe a vobec sa necudujem ... skor sa cudujem ze to vobec prezili.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #54 : 11. Január 2022, 21:29:02 »
Ja som v podstate prestal kupovať lego, keď začínali tie Junior sety a pdobne a súčasne som bol vo veku, kedy som prestal stavať z lega. No a vrátil som k nemu po rokoch a tiež skúmal, "dieru" a zistil som, že som o nič neprišiel, teraz si kupujem moduláry a sem tam niečo zaujímavé. Ale stále viac ma lákajú staré sety :-)

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #55 : 20. Február 2022, 09:00:29 »
Ja som v podstate prestal kupovať lego, keď začínali tie Junior sety a pdobne a súčasne som bol vo veku, kedy som prestal stavať z lega. No a vrátil som k nemu po rokoch a tiež skúmal, "dieru" a zistil som, že som o nič neprišiel, teraz si kupujem moduláry a sem tam niečo zaujímavé. Ale stále viac ma lákajú staré sety :-)
Tak som vcera prvykrat videl Junior Octane Truck ...  ??? ??? ??? . Cela ta seria je absolutne mimo mna, ja som mal posledny katalog z roku 1996 a uz tie sety mi prisli blbe.

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #56 : 06. Marec 2022, 10:09:33 »
70807 - Lego Movie - Oceliakov suboj
S dcerou sme cez prazdniny pozeravali Lego Movie a oceliak sa mi strasne zapacil. Tak som si ho zohnal, v peknom stave s krabicou a manualom.
« Posledná zmena: 06. Marec 2022, 13:02:08 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #57 : 06. Marec 2022, 10:15:31 »
6346 - Mesto - Sprievod raketoplanu
Tento set sa mi vzdy strasne pacil. Velmi dlho som ho zhanal a nakoniec to stalo za to. Set je v stave uplne noveho, raz poskladany, nehrany s manualom.
« Posledná zmena: 06. Marec 2022, 18:20:36 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #58 : 06. Marec 2022, 10:21:45 »
6645 - Mesto - Upratovanie ulic
6693 - Mesto - Smetiarske auto
Sety technickych sluzieb ma vzdy brali. Smetiarske auto dostal brat ako jeden z jeho prvych setov a vzdy som mu ho trochu zavidel. Sety som kupil od toho isteho pana ako sprievod raketoplanu a su v rovnako vybornom stave vratane manualov.
« Posledná zmena: 06. Marec 2022, 18:20:57 od swalko »

Odhlásený swalko

  • Príspevkov: 118
Re: sWalko-va zbierka
« Odpoveď #59 : 06. Marec 2022, 10:26:09 »
6530 - Mesto - Sportove auto
Za mna uplne perfektny maly set s velmi futuristickym nadychom. Set je vo vybornom nehranom stave s manualom.