Autor Téma: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad  (Prečítané 3497 krát)

Odhlásený Samolot

  • Príspevkov: 21
[MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« : 26. Júl 2021, 08:56:39 »



Na tomto modeli som začal pracovať už v roku 2018. Spočiatku to malo byť čisté Technic, ale celkom rýchlo sa ukázalo, že v takej peknej forme nebude. Tak som sa rozhodol pracovať na systémovom bývaní. V tejto veci som nemal žiadne skúsenosti, ale kolegovia trochu pomohli a uspeli. (Vďaka Eric). Pokiaľ ide o mechanický systém, toto skutočné vozidlo malo veľmi zaujímavý riadiaci systém.Počas jazdy na spevnenom povrchu motor rovnomerne poháňal obe koľaje a vodič otočil predné koleso motocykla.

Takže som opustil prácu na modeli mnohokrát za pár mesiacov a z času na čas sa k tomu vrátil. A nakoniec som sa jedného dňa rozhodol pokúsiť sa vymeniť brzdy za odčítanie spojené s závitovkovou prevodovkou. Umiestnením spojky pred prevodovku som dokázal plynulo nastaviť volant a odčítanie mierne spomalilo koľaje.

Od tej veci, a bolo to asi pred dvoma rokmi, som vedel, že to bude fungovať. Ale stále to nebolo ľahké. Kryt zo systémových blokov spôsobil, že model prekročil hmotnosť 1 kg a vyskytli sa problémy s tuhosťou podvozku. Nechcel som sa vzdať zavesenia kolies na torzných tyčiach, a preto malé kolesá neboli schopné udržať koľaje v osi na rohoch a tie neustále padali. Okrem toho 1 PF L už nestačil na pohon a model sa pohyboval strašne pomaly.

Nakoniec ma začalo obťažovať, že som nemohol dokončiť svoju Kettenkradu a dal som si čas do konca júla 2021, aby som ju zverejnil.
No, to je, neviem, aký zázrak, ale podarilo sa mi zmestiť druhý PF L (v podstate tretí) riadiť pod ľavou nohou vodiča, ale pomohol urýchliť model trochu. A vystuženie poslednej osi dalo požadovaný účinok, húsenice prestali padať.

Model je vyrobený na stupnici 1:8 a celkom dobre spočíva v plánoch, je to len jeden žrebec príliš úzky. Na obrázkoch môžete vidieť, že na tratiach si môžete dať čiernu 1x3 pleiejty a potom to vyzerá lepšie, ale ak chcete jazdiť, musíte ich dať dole.  Volant môže byť stuhnutý volantom, ale pretože som si chcel udržať vodiča, musíte ho včas riadiť, musíte ho uvoľniť tak na filmové letá voľne.
To je všetko, pozývam vás, aby ste to komentovali.


















https://bricksafe.com/pages/samolot/kettenkrat




Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #1 : 26. Júl 2021, 12:10:41 »
Veľmi pekné  (y) (y) (y)
Skús možno namiesto plates 1x3 na pásoch použiť tiles 1x3, ak by to šlo.
Ale ináč veľmi pekné, verné spracovanie  O0 (y)

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #2 : 26. Júl 2021, 12:37:13 »
Ja by som to navrhol do IDEAS, co myslite mohlo by to prejst?????

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #3 : 26. Júl 2021, 16:48:14 »
Nice work  (y) (y) (y)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #4 : 27. Júl 2021, 09:30:50 »
pekný a zaujímavý model  (y) a ešte aj funkčný  (y)
aj prezentácia - video i foto super spravené  (y)
Úspech by to malo, ale myslím že by to neprešlo  :(

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #5 : 27. Júl 2021, 11:09:34 »
Zaujímavý model.

Plus je tam štýlové a nie samoúčelné použitie techník ktoré sú známe.
Napríklad Technic implementácia pohonu cez subtractor - lenže tu je to spárované s otáčaním predného kola čo som ešte nevidel. A ešte vtesnané do takého priestoru.
Alebo tie SW figúry posadil na moto kde kto, lenže táto tu tou čiapkou a farebnosťou sadne úplne optimálne  (hmm ktovie kde sa autori SW inšpirovali uniformou vo filme >:D )



ad. provokácie s Ideas - je to čisto proti pravidlám služby, takže ak raz niekto počúvne tieto internetové provokácie bez zodpovednosti tak môže mať rýchly koniec ...  C:-)

Odhlásený Samolot

  • Príspevkov: 21
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #6 : 28. Júl 2021, 17:48:16 »
veľmi pekne ďakujem

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #7 : 29. Júl 2021, 10:24:06 »
Finally good use of Buildable figures! (y)  Perfect MOC. (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: [MOC] Sd.Kfz.2 Kettenkrad
« Odpoveď #8 : 30. August 2021, 11:26:29 »
Samolot:

Realistické, totálne verné predlohe, plne funkčné a spolu s tou figurkou = dokonalosť.