Autor Téma: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •  (Prečítané 8929 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Na moje vlastné výtvory v programe Bricklink STUDIO už jednu samostatnú tému mám. Ten program sa mi dosť zapáčil (k amatérskemu LDD sa už nikdy nevrátim) a skúšam tam všeličo podla nálady.

Táto vetva tu bude len o malých filmových scénkach, ktoré chcem mať od tej hlavnej témy samostatne oddelené.
Scénky len z hororov (film, kniha). Také tu myslím nikto zatiaľ netvorí. Tak hádam vás to pobaví, možno nie moc ale aspoň trochu.  :D

A bude to ako kvíz. Ku každej novej scénke vám na začiatok nič nepoviem, budete si musieť sami uhádnuť o čo ide (presný názov filmu alebo knihy alebo poviedky).

• 01 •

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #1 : 18. Október 2019, 13:01:22 »
Bude to iba strela od boku, ale prvé, čo ma napadlo, boli Deti kukurice :D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #2 : 19. Október 2019, 19:44:04 »
To asi vsetkych ;) ale nejak mi to nesedi a kukuricne pole je vdacna lokacia na horor. Kazdopadne moze byt, nepamatam si to uz.
« Posledná zmena: 19. Október 2019, 19:45:53 od MiKeL »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #3 : 19. Október 2019, 22:02:32 »
Dobre si trafil muffin! Ja som tušil, že to bude jednoduché, ked tam dám tu kukuricu... :)
Len teraz ešte treba trafiť aký diel. ? ? ? K povodnému filmu natočili dosť dalších častí - táto konkrétna scéna bola v jednom z nich.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #4 : 20. Október 2019, 08:27:14 »
Tak ja som len kedysi davno cital poviedku, film som ani povodny nevidel cely, ja zas nie som nejaky expert na tento zaner  ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #5 : 21. Október 2019, 21:04:32 »
Paliason , film ani knihu som nevidel/nečítal . Ten výjav mám chápať že kukurica prerástla cez telo toho úbožiaka alebo ho niekto nastokol na kukuricu , ako ražniči ?

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #6 : 22. Október 2019, 09:09:50 »
Buďo: ani neprerástla, ani ho nikto nenastokol. Kukurica obživla a tomu neštastníkovi trochu prerovnala chrbticu.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #7 : 24. Október 2019, 09:15:59 »
• 02 •

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #8 : 25. Október 2019, 12:08:41 »
V prvom momente mi to pripomenulo jednu poviedku z poviedkoveho hororoveho filmu Creepshow - Debna. Len potom som si uvedomil, ze toto nie je debna, ale blok ladu - nieco mi to pripomina, ale uz neviem co. Mam ale pocit, ze pointa bude podobna - ked sa lad roztopi, preberie sa davno zamrznuta bestia a s objavitelmi to nedopadne dobre :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #9 : 25. Október 2019, 12:45:03 »
The Thing ? ale neviem či starý alebo nový...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #10 : 25. Október 2019, 13:33:20 »
V prvom momente mi to pripomenulo jednu poviedku z poviedkoveho hororoveho filmu Creepshow - Debna. Len potom som si uvedomil, ze toto nie je debna, ale blok ladu - nieco mi to pripomina, ale uz neviem co. Mam ale pocit, ze pointa bude podobna - ked sa lad roztopi, preberie sa davno zamrznuta bestia a s objavitelmi to nedopadne dobre :)

Správne si vydedukoval, že to má byť ľadový kváder. Skoro si to mal, keby ešte chvíľu pátraš...

(z Creepshow som mal v pláne scénku! ;D Fakt! Sakra, to mi hned uhádneš ...zatial to odkladám)

The Thing ? ale neviem či starý alebo nový...

Je to tam! Z toho záberu je vidieť, že blok je ešte nepoškodený a zmrznutá kreatúra v ňom. Čiže ten nový - prequel "The Thing (2011)"

- V tomto modely som chcel otestovať priehľadnosť trans-dielikov, aký efekt to hodí po renderovaní. Moja predstava bola, aby tá vec-kreatúra v ľade, čiastočne presvitala - proste jej obrysy aby trochu bolo vidieť. Dosť to tam zaniklo, vôbec to tam nieje vidieť...vpredu som jej dal také 4 chápadlá.

- A dalšia vec, ktorú som nastavoval, je efekt škrabancov. Neviem, či to majú aj iné programy také niečo. Tu sa dá dať rozsah od-do, nejaka hodnota. Štandardne bolo 0 - 0,3, a to urobí sem tam. Dal som 0,3 - 0,9. Sa mi to páči, drevo vyzerá lepšie, a aj ten ľad je akože dopraskaný.


*a čo tie Kukuričné deti? Už ste pozreli všetky časti? Že z ktorej to je?  ;D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #11 : 30. Október 2019, 16:34:25 »
• 03 •

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #12 : 06. Apríl 2022, 07:40:58 »
• 04 •

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #13 : 15. Apríl 2022, 21:14:44 »
04 = Creepshow 2   druhý príbeh "THE RAFT"   videl som dáávno   , názov filmu som musel dohľadať  ;)
Dal si dosť indícií   (y)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: • ZATUCHLÁ KRYPTA - Desivé zákutie pre ostrielaných •
« Odpoveď #14 : 16. Apríl 2022, 16:21:26 »
Je to tak Buďo, uhádol si.  8)

Stará záležitosť, film má 35 rokov (1987), a poviedka ešte viac (1982)
Poviedku napísal Stephen King. V podstate všetky námety na príbehy v Creepshow 1 & 2 sú od neho. V Creepshow1 je 5 príbehov, v Creepshow2 sú 3.
Filmová adaptácia ide presne podľa predlohy, akurát v samotnom závere je malá odchylka, ako Randy stihne doplávať na breh...
Ja som najskôr samozrejme videl film, tiež velmi dávno, poviedku som čítal až po dlhej dobe potom.



Scénku s Lega som mal v hlave už od založenia tejto témy. Vtedy som si ale na to ešte netrúfol a začal radšej od iných menších scénok, postupne. Keď prišiel na rad "The Raft" ,ako prvé vzniklo žlté Camaro. To som tu prezentoval už samostatne v tomto príspevku. Zmenil som akurát disky kolies na celé chromované a predok som nafarbil na čierno, aby to odpovedalo tomu poťahu, čo mal na predku v tom filme.

ila_rendered

Následne som pokračoval tvorbou scenérie v tomto poradí: pontón - hladina jazera - breh s autom a kríkmi v popredí - breh s kopcom v pozadí - štyria protagonisti.

Celý ten kopec v pozadí je len tak na rýchlo odfláknutá stena pod uhlom, zložená s "rock panel" a hádam 1000-rázi rozmnožená cez pattern. A na nej nahádzané stromy a kríky len tak od oka. Strašná nuda, jak ma to nebavilo. V tom by sa dala zabiť hromada času to prepracovať, ale to mi nestálo proste za to. A znova sa mi dialo, že tieto nakopírované patterny po dosiahnutí nejakého počtu začnú mať negativny dopad na odozvu programu Studio. Nonstop mi to zamŕzalo, a komp mám celkom rozumne silný.  Skúšal som aj všetky ostatné diely okrem kopca skryť - to aj chvilu pomoho, no onedlho znova zásek, program neodpovedá...a natvrdo ukončenie. Takže to ma ešte viac odradilo to vylepšovať.

Vodná hladina vyšla pekne v renderi, ako som si predstavoval. Odraz kopca a aj postavičiek na hladine. (a Buďovi som chcel spraviť radosť, že aj voda je z lega). Tu pri jazere sa takáto ustálená zrkadlová hladina hodí. Pri druhom zábere z blízka a z výšky sa ale ukáže štruktúra dielov, a to už nevyzerá dobre.

Výstražnú tabulu v kríkoch so zákazom kúpania som si vytvoril cez nadstavbu Studio Part Designer. To je šikovná pomôcka k hlavnému programu.