Najnovšie príspevky

Strany: [1] 2 3 ... 10
1
Off topic / Re: Iné zberateľstvo
« Posledný príspevok od GentlemanA15 Dnes o 18:04:47 »
Asi sem pofotim môj Warhammer od Games workshop, hotwheels autíčka a Hasbro figúrky  8).
2
Off topic / Re: Iné zberateľstvo
« Posledný príspevok od legoholik Dnes o 15:34:17 »
oprašujem túto tému ako vidím po dlhej dobe...mince som zistil, že mám aj ja dajaké i napr. s máriou teréziou vyrazenou......pokukám a možno aj nafotímm keď bude čas..i nejaké tie rôzne raritnejsie dvoj eurovky by sa našli,  čakajú ešte na inventarizáciu....ale inventarizáciou u mňa prešlo trochu iné "zberatelstvo"...neviem či to možno považovat za zbieročku, či nie a či to sem vôbec zapadá do témy , ale každopádne je to pár kúskov niečoho ..v mojom prípade nejaké tie "angličáky"...

Neviem, či majú alebo nemajú nejakú hodnotu, ale je to po legu druhá zbieročka, ktorej som sa nedokázal vzdať.
Sú to najmä autíčka „matchbox“ z 80 - tych rokov a teda už made in Macao. Jedno autíčko to oranžové z foto je zo sedemdesiatych rokov a je to ešte poctivý „angličák“ a teda je made in England.
Zaujímavosťou možno ešte je, že všetky „matchbox“ boli zakúpené za bony v Tuzexe na dnešnej Gorkého ulici.

Druhou skupinou sú konkurenčné „angličáky“ značky Majorette a sú made in France.

Treťou už len také oprsky značky Burago, Tonka (Polistil) a od Matela Hot Wheels ako ináč u mňa pomerne detailný model Ecto 1 GB.

3
Všeobecná diskusia / Re: LEGO a investovanie
« Posledný príspevok od PC CZ Dnes o 10:27:05 »
Sám jsem prdlajz investor. Bricklink forestmanny jsem otevřel a hezky pomaličku si je stavím. A mám z nich radost.

Já zkusil investici jednou. Koupil sem ještě jeden Saturn a LEGO ho vydalo znovu...

Od té doby nespekuluju a kupuju jento co chci postavit.
4
« Posledný príspevok od swalko Včera o 21:25:02 »
Trocha som vám to oddelil lebo toto už nemalo s klonmi/alterntívami moc spoločné.

- ad % zisku, ono aj na menších veciach z Tesca sa dá percentuálne dostať viac ako na modularoch, napríklad Speed Champions, len je s tým oveľa viac otrava predávať (pokiaľ to človek len neposunie ďalšiemu resellerovi ako bulk)
- celkovo predávať Lego priamo ľuďom je dost otrava  >:D  záleží aj od toho kde a za koľko. Ono je pekné ak niečo vystúpi na +200%, ale pokiaľ je za tie ceny objem 10ks za pol roka na Bricklinku a ďalších 20 po ebayoch, tak to neni žiadna sláva. A na lokálnom trhu to bude ešte menej.
- na (internetovom) trhu je aj kopec skúsených kupujúcich podvod...čov a zredukovaním shippingu a platieb čo im nahrávajú sa predávajúci pripravuje aj tých čo sú slušní
- tak ako pri inom investovaní platí minulé výnosy nie sú garanciou budúcich

Na druhú stranu pokiaľ sa už niekto orientuje v Legu ako vo svojom koníčku tak má väčšie šance skončiť lepšie / menej rizikovo ako keď napr začne investovať podľa TV reklám do crypta, či pristúpi na ľubovoľný fond čo mu ponúknu v banke...

Za mna amen a bodka. Ostatne okrem tvojho prispevku nekomentujem, nech je klud. Pokial sa vsak orientuje niekto aj v inych problematikach, vie si zarobit rychlejsie a lepsie ... to je vsetko co som chcel povedat.
5
Všeobecná diskusia / Re: Napodobeniny
« Posledný príspevok od papluh Včera o 21:17:43 »
1. LEGO nepresunulo výrobu do Číny - otvorili tam len ďalšiu fabriku, ktorá primárne slúži pre daný trh, tak ako Mexická slúži pre americké trhy. Určité špecifické veci sa tam vyrábajú pre celý svet, či prípadne ako subdodávky do kompletizácií v iných regiónoch, ale bulk setov sa im neoplatí odtiaľ voziť a pri zdvíhajúcich sa cenách za kontajnery ešte viac  (boli to špecificky potlačené diely, rôzne dual/triple moldy atď, ale aj celé CMF len tie od zmeny sáčkov už majú kód Kladna)

2. A nová fabrika nemá byť v Čine ale vo Vietname, už to tu bolo
Na prvý pohľad má byť veľká, lenže narozdiel od toho obrázka  v správe je o tých 4000 ľudoch písane ako o pláne na najbližších 15 rokov. Ale aj tak nejde o najväčšiu, v súčastnosti je Kladno v ČR väčšie ako plán pre Vietnam a to tam ešte (zatiaľ?) nemajú lisovanie dielov, to je Dánsku (700) a Maďarsku (3500 ľudí). Tá veľkosť samozrejme bude závisieť od progresu na ázijských trhoch, uvidíme čo bude v správe za 2021 ale za posledné roky boli jediné čo naozaj poriadne rástli. Jo a zasielanie odtiaľ do Európy má rovnaké neduhy ako z Číny.

3. Číňan - aspoň ten o ktorom sa vraví, tj ten ktorého si sám človek vyhľadá na Aliexprese a nie ten čo spamuje večierky a lokálne obchody low-end produkciou, tak ten robí čo sa mu predá a čo ľudia hľadajú. A to sú veci čo su v LEGu dráhe, nepriechodné,....  a to sa prekrýva práve s tou produkciou čo smeruje na poličky. A cena sa odvíja od veľkosti. Práve čím vyššia cena tým väčšia motivácia človeka si to objednať niekde odtiaľ. Jednoducho rodič hľadajúci menšie kusy na sviatok má oveľa menšiu motiváciu riskovať kedy a čo mu príde ako nejaký AFOB  >:D ktorý to kupuje pre seba ktorý to riskne, počká, prípadne vyreklamuje,... a za ušetrené kúpi ďalší a ďalši objekt na poličku
6
« Posledný príspevok od papluh Včera o 20:48:14 »
Trocha som vám to oddelil lebo toto už nemalo s klonmi/alterntívami moc spoločné.

- ad % zisku, ono aj na menších veciach z Tesca sa dá percentuálne dostať viac ako na modularoch, napríklad Speed Champions, len je s tým oveľa viac otrava predávať (pokiaľ to človek len neposunie ďalšiemu resellerovi ako bulk)
- celkovo predávať Lego priamo ľuďom je dost otrava  >:D  záleží aj od toho kde a za koľko. Ono je pekné ak niečo vystúpi na +200%, ale pokiaľ je za tie ceny objem 10ks za pol roka na Bricklinku a ďalších 20 po ebayoch, tak to neni žiadna sláva. A na lokálnom trhu to bude ešte menej.
- na (internetovom) trhu je aj kopec skúsených kupujúcich podvod...bávačov a zredukovaním shippingu a platieb čo im nahrávajú sa predávajúci pripravuje aj tých čo sú slušní
- tak ako pri inom investovaní platí minulé výnosy nie sú garanciou budúcich

Na druhú stranu pokiaľ sa už niekto orientuje v Legu ako vo svojom koníčku tak má väčšie šance skončiť lepšie / menej rizikovo ako keď napr začne investovať podľa TV reklám do crypta, či pristúpi na ľubovoľný fond čo mu ponúknu v banke...
7
« Posledný príspevok od Neymar Včera o 20:22:47 »
Tak ak si taky vsehoguru ako mas odhad na ludi, vela veci to vysvetluje. Ale aj taketo chudacke reci o niecom svedcia.
No to uz je padny argument, toho sa drz.
Diskutuj prosím ťa slušne, tupé, primitívne reči si nechaj, "chudácke reči" a podobne. Ja som so smajlíkom napísal, o tvojich názoroch na investície, nenapísal, som, že to je debilné a primitívne, písal som stručne. ....o čom to svedčí....
Veď keď píšeš, že rozumieš investíciám, čo je na tom pochváliť sa úspechom? Ja som bol presvedčený, že podľa tvojich názorov tam úspech nie je. Neurážal som ťa, aspoň som to nemal v úmysle,  čo je na tom urážka, že bývaš u mami a pod....? Svojho času bol u mňa investičný poradca, ktorého mi nanútil spolužiak, prišiel do môjho penthousu na Fabii. Pýtal som sa ho, či má pocit, že investoval lepšie, ako ja....
8
« Posledný príspevok od swalko Včera o 19:47:40 »
tak to ti potom neradim ist na bazos lebo tam je to sami spekulant 😂😃😂
Na bazosi som bol zo srandy iba raz ... nastastie mam ine moznosti nakupu starych setov, inak by som realne mal nula nic, kedze 100% mojich setov v zbierke je z nemecka.
9
« Posledný príspevok od smirec1 Včera o 19:39:37 »

Nemam vsak rad spekulantov ktory skupuju sety cisto za ucelom zarobku a zarabaju na fanusikoch. Dovody pisat nemusim, tie poznaju vsetci ne-spekulanti.

tak to ti potom neradim ist na bazos lebo tam je to sami spekulant 😂😃😂
10
« Posledný príspevok od swalko Včera o 19:00:38 »
Pisem o specialnych motorsport dieloch, nie o autach. Ale so spravnymi autami mozes spravit to iste, len to nebude za 10k. Lega musis susit doma/niekde niekolko rokov, diely predam hned a zarobim na tom ako ked niekto o x rokov preda niekolko setov. Co je z toho vyhodnejsie? Ja to nemyslim vobec zle, porovnavam. Ale nemoze mi tu niekto tvrdit ze to je mega hyper investicia a to uz (skoro) vobec nekomentujem ked daky vsehoguru na zaklade svojej zadubenosti ktory o mne vie este menej ako o investovani vypisuje ze byvam s rodicmi v dvojizbaku.
To o com pises ty je pre mna stale na urovni hobby, mas to rad a nieco si pri tom zarobis, okej. Z dlhodobeho hladiska to vsak nie su ziadne extremne zarobky, ale robi ti to radost a predpokladam ze aj tomu co to kupi (vo finale) .
Ja nepisem o setoch ktore sa daju kupit niekolko rokov, to je samozrejme kazdeho vec ze si ich nekupil za 2 az 3 roky predaja z akehokolvek dovodu. Nemam vsak rad ked sa trebars bricklink sety ktore este ani nerozosielali objavuju na bazaroch na predaj za cenu o 100% az 200% viacej. To je ciste spekulantstvo.
Strany: [1] 2 3 ... 10