Autor Téma: MicroCITY  (Prečítané 50544 krát)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #90 : 27. December 2017, 15:15:39 »
Zopár nápadov na vozidlá .

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #91 : 05. Máj 2018, 15:15:36 »
Ahojte .
Po temer roku od založenia témy mnoho neudialo  ;)
Polyfunkčná budova sa viacerým viac než páčila. I mne a zrealizoval som ju ako štart tohto spoločného projektu. Podla návrhu od muffin .

ila_rendered

Najvišší čas napísat štandardy  ;)

Základný modul :     32x32 
Hrúbka modulu:       baseplate+ brick+ plate+ tile
Širky cesty:             dark bluish grey 2 study
Širka chodníku:        light bluish grey 1 stud   
Šírka auta :             2 study
Širka vlaku:             3 study
Výška poschodia:     6 až 7 plejtov
Figúrky :                 minifig untestil 90398

ila_rendered

Navrhované zloženie základu (baseplate + brick + plate + tile) je pevný prvok a rozsypanie modelu je nulové .Taktiež sa budete pýtať prečo je rozmiestnenie technic brickov aké je  ;) Plán do buducnosti je ten aby sme mohli i menšie množstvo modulov viac kombinovať a to i v prípade keď pribudnú polovičné moduly .
Aby nám v budúcnosti z ciest mesta nevznikla mreža  ;) Taktiež aby každý modul mohol byť pripnutý i dvomi pinmi a v prípade nerovneho podkadu nevznikali "zlomy " uprostred ciest .


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #92 : 05. Máj 2018, 18:02:11 »
3 veci by som upravil:

1) Vysku terenu by som znizil o 1 plate.
2) Sirka cesty 2 study je malo - vid Tvoja Polyfunkcia, kde Ti auta jazdia po chodniku. Navrhujem 3 study.
3) Spajanie navrhujem len cez Technic brick 1x2. Brick 1x4 je zbytocny. A podla mna by stacilo mat v strede ten spajaci diel, nemusime riesit posunutie modulov.

Body 1 a 3 by mali prispiet k zjednoduseniu, nech to niekomu nepride zbytocne narocne.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #93 : 05. Máj 2018, 19:02:19 »
3 veci by som upravil:

1) Vysku terenu by som znizil o 1 plate.
2) Sirka cesty 2 study je malo - vid Tvoja Polyfunkcia, kde Ti auta jazdia po chodniku. Navrhujem 3 study.
3) Spajanie navrhujem len cez Technic brick 1x2. Brick 1x4 je zbytocny. A podla mna by stacilo mat v strede ten spajaci diel, nemusime riesit posunutie modulov.

Body 1 a 3 by mali prispiet k zjednoduseniu, nech to niekomu nepride zbytocne narocne.

Nedbám .

Štandardy:

Základný modul -     32x32 
Hrúbka modulu-       baseplate+ brick+ tile
Širky cesty-             dark bluish grey 3 study
Širka chodníku-        light bluish grey 1 stud   
Šírka auta -             2 study
Širka vlaku-             3 study
Výška poschodia-     6 až 7 plejtov
Figúrky -                 minifig untestil 90398

Základný modul , by ale nemal obsahovať cesty na všetkých hranách aby ostalo miesto i na stavbu samotnú  ;)  Tu sú jeho tri varianty .




Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #94 : 05. Máj 2018, 19:52:01 »
Ja by som nechal pôvodnú hrúbku baseplate + brick + plate + tile
rôznym tiles a plates tvoriacim vzory na zemi/ceste/vode... tj malým dielom pomôže ak budú mať pod sebo 2 previazané vrstvy tj brick + plate. Tak isto to umožnuje robiť vrstvu brickov miestami dutú tj len na krajoch a tam kde sú preklady plates.

čo sa týka spojovania, tak používal by som technic bricky ako je ukázané, ale ešte by som dal, že rohová cesta má mať 2x2 tile, tie by sa na mieste môhli nahradiť erárnym 2x4. Potom by sa kombinovalo v jednej osi spájanie zhoda a v druhej pinmi alebo ako rôzne to bude vychádzať. Ono spájať veľké bloky pinmi je peklo  >:D

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #95 : 06. Máj 2018, 05:39:01 »
Taktiež som za ponechanie pôvodného zloženia do výšky... ono ved ten vrchný plate nemusí byť po celej ploche, len tam kde nie je zastavba... Myslím ze to umožní aj lepšie spraviť rieku do hĺbky, vykopy a pod. Ja skôr rozmýšľam nad tym ci by ten chodník nemal byť o jeden plate vyssie aby uskocil od cesty... Bolo by to také viac plasticke... Šírka cesty by sa mohla možno ponechať na každom, lebo hlavná by mohla byt aj sirsia a vedlajsia užšia ako je, kto chce by spravil aj parkovanie okolo cesty a kto chce jednosmerku...  >:D
U nas v Poprade su v móde kruhace, ktorych tu uz mame cca sedem....  ;)
« Posledná zmena: 06. Máj 2018, 05:41:16 od Praetor »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #96 : 06. Máj 2018, 10:02:44 »
S tymi cestami to nie je take easy. Ak si bude kazdy robit cesty ako chce (sirku, aj pocet stran na module) moze byt z toho bordel pri skladani dokopy. Nechce sa mi to tu vykreslovat, ale sak viete si to asi predstavit.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 769
Re: MicroCITY
« Odpoveď #97 : 06. Máj 2018, 11:31:18 »
Mna este napadlo, ci by sa nemohli spravit pridavne moduly 32x16 cisto len na sirsie ulice k vacsim budovam, lebo ked dame dokopy taketo dve bytovky oproti sebe, tak to nebude dobre vyzerat...v tej sirke 16 studov by vedela byt elektrickova trat, stvorprudovka z kazdej strany, pripadne zastavky a pas zelene, ak by vysiel. Aj ked by to uz potom bolo dost fixne z hladiska vyskladavania celeho mesta, ale posobilo by to prirodzenejsie.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 396
Re: MicroCITY
« Odpoveď #98 : 06. Máj 2018, 12:40:30 »
Hm... velmi sa mi páči taký projekt! Chcelo by to štipku územného plánovania, alebo aspoň zastavovaciu štúdiu nejakú. Vzala by som si možno tak park 32x32 s nejakými preliezkami, kolotočom, fontánkou, prípadne kúsok parkovisko, zopár autíčiek, na to by hádam vyšiel materiál. Cesty by boli po takých okrajoch, ako architekt dopredu povie. Pravda, z tamtých panáčikov mám len troch, a tí sú ešte navlečení v skafandroch...
Také krásne budovy pohltia hromady dielikov, hlavne aj tých šikovných so štuplíkmi naboku, nemám toho dosť  v zásobách :(

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #99 : 06. Máj 2018, 15:59:11 »
Ok, keďže chcem Buďov základ doplniť čím skôr, skúsil som spraviť základný modul na ktorom budem realizovať svoju stavbu...  ;)
Skladá sa z 240 dielov, prikladám aj z akých a ako a tie čo sú červené môžu byť akejkoľvek farby...
V strede je jama do ktorej osadím to čo vymyslím, chcem teda požiadať zrejme hlavne Buďa či je to takto priechodné a kompatibilné...
Cestu som dal na Reného podnet na 3 study...  8)
Tak a skúsil som ešte aj akoby som si predstavoval aby tiekla rieka...  ::)
« Posledná zmena: 06. Máj 2018, 16:27:43 od Praetor »

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: MicroCITY
« Odpoveď #100 : 06. Máj 2018, 17:45:15 »
S tymi cestami to nie je take easy. Ak si bude kazdy robit cesty ako chce (sirku, aj pocet stran na module) moze byt z toho bordel pri skladani dokopy. Nechce sa mi to tu vykreslovat, ale sak viete si to asi predstavit.
Stáľe môžeš postaviť "zanetónovanu ploch a cestu doložiť pomocou nej

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: MicroCITY
« Odpoveď #101 : 06. Máj 2018, 17:53:33 »
Stáľe môžeš postaviť "zanetónovanu ploch a cestu doložiť pomocou nej

Ako Seb?

Praetor: Koxo ta podstava co tam mas uz zere strasne vela dielov a este k tomu Plates! :( Na to sa kazdy vykasle, ked uz len na podstavu minie polku dielov. Ja si to predstavujem tak, ze na samotnu podstavu, cesty a chodnik pojde minimum dielov. Stavbu samotnu uz nech si kazdy vymaka ako chce, ale ten zaklad by mal byt minimalisticky.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: MicroCITY
« Odpoveď #102 : 06. Máj 2018, 18:39:55 »
No ideálne by bolo ak by znova spustili malý Lugbulk alias Projektovú podporu

a áno tieto mikrocity žerú veľa dielov na cesty a podstavu, to je taká tá fixná zložka nákladov spotrebuje sa to či tam bude výškovka ale nízka farma. Na druhú stranu, je tam podmienka rozumných farieb len na okraji, uz 1 wide odtiaľ to môžu byť kľudne aj ružové plates keďže nebudú vidieť (ak sa niekto nezakope). 

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: MicroCITY
« Odpoveď #103 : 06. Máj 2018, 21:30:35 »
To ze to zoberie vela dielov by mohol asi Budo len potvrdiť, stale je ale možnosť pri väčšej skladbe modulov spraviť lemovanie len okolo spojenych ako to ma Budo cim sa šetria diely na cesty a chodníky medzi modulmi... Aspon ja tak uvažujem... Isto nechcem spraviť len jeden modul, ale aspoň 5 ako Budo...  :P

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: MicroCITY
« Odpoveď #104 : 06. Máj 2018, 22:28:59 »
Praetor

1.- Príliš mnoho dielov používaš na základnú podstavu . To skôr niekoho odradí ako by sa do toho pusil .
2.- Chodníky široké 1 stud a zarovno ,pri tejto mierke je zbytočné robiť vystúpené chodníky od cesty .
     Nech to mame rovnaké a zároveň  nech i ostane miesto na samotnú stavbu .
3.- Spoj cez technic brick nech je len jeden v strede .
4.- Polyfunkcná budova obsahuje 5800 dielov  ;)

Papluh

1.- Malý LB by som vôbec neriešil . Minulý rok som na toto upozornil že je sa dobré zamyslieť čo budeme brať v bežnom LB . Príležitosť na to bola.
     Minimálne si objednať diely ktoré sa na tento projekt hodia. A také i prešli ako napríklad tiles 2x2 dbg ktoré su velmi univerzálne i na inšé projekty.
     Trochu pochybujem ,že či nás bude na bežný LB dosť .
2.- Spomínaný  spoj  cez cestu dielom 2x4 tile dbg môže byť ako alternatíva a nieje vylúčená v budúcnosti

muffin

1.- Máme len pár budov .Na začiatok bych ich zatiaľ dal stranou nech sa to nekomplikuje .
2.- Samozrejme ma napadli možnosti ako spraviť  nejakú štvorprúdovú cestu pripadne i z električkovou dráhou v strede .
     Je to hudba budúcnosti keď bude treba MHD vo veľkom meste . Zatiaľ to nevyzerá ani na dedinku .

KLF

1.- Plne chápem aby základná investícia na podklad bola čím menšia , teda čím menej dielov aby to ľudí neodrádzalo od zapojenia sa do projektu .
2.- Treba sa už rozhodnúť na hrúbke základného modulu . Preferuješ baseplate +brick + tile . Budiš teda tak nech to je menej náročné na diely .
     Stretáva sa tu viac názorov  a tým keď nebudeme za jedno  nikam, sa nedostaneme ,sám vidíš koľko sa toho udialo / neudialo  ;)
     (ceta 3 study , chodník 1 stud je už daná , a v rovnakej úrovni)
3.- Polyfunkčnú budovu prerobím , v tom nevidím prekážku (šírka  ciest 3 a hrubka modulu baseplate +brick + tile  a spoj technic bricku cez pin do stredu ) 
     Prekážku tu vidím hlavne v tom ,akonáhle tu je nejaký názor ,hneď je tu opačný  a nehneme sa z miesta.
« Posledná zmena: 16. September 2018, 14:55:19 od Administrator »