Autor Téma: Trenčiansky hrad  (Prečítané 26624 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #75 : 14. November 2016, 12:38:21 »
Gratulujem k dokončeniu, Majster z Pezinka!!!  8)

Ten spodok vykladaný zelenými podložkami mi tiež nešmakuje, splýva to strašne. Lepšie by to ukázalo, keby je na tom stole prehodená čierna/biela  plachta, a z nej by ako vystupoval hrad ohraničený len tou spodnou hranou toho obrysového okraja skál a kopcov.

ila_rendered

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #76 : 14. November 2016, 12:56:19 »
Diki ,Pali s tou plachtou to nieje zly napad ! Zvazujem ze bych to i tak prekryl .
S tymi volnymi plochami to fakt nevynika. Preto i som zvazoval na tu vajvecsiu plochu spravit/dorobyt erb Trencina .

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #77 : 14. November 2016, 17:27:59 »
Tak a mám o dôvod viac sa o5 trepať do Trenčína. Tie zelené plochy asi fakt radšej prekry a na to potom položiť erb Trenčína a bude to asi OK.  >:D >:D Tak Buďo a teraz šup šup do triedenia Lugbulku . >:D >:D

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #78 : 14. November 2016, 19:29:01 »
Great  (y) ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #79 : 15. November 2016, 16:36:28 »
Budo, to podhradie by si mohol nejak takto dorobit. O0

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #80 : 16. November 2016, 20:53:14 »
 (y) (y) :o :o nemam slov, velmi ma tesi ze aj na Slovensku mame takych skvelych a profesionalnych stavitelov. Neviem co stale ostatni tu riesia :-X :-X mislim si ze by tam stacil este teren urobit a nejake CMF dat tam scenku a moze byt, do buducna urcite Buďo dorobi erb. ;)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #81 : 16. November 2016, 23:02:39 »
No... boli časy, keď tade tiekli vody Váhu. Skúste, čo píše Palacký, bol tam vtedy... to by bola dioráma  :P

Té samé noci se totiž tak náhle rozvodnil Váh, že nejen dolejší město, ale i celé oudolí trenčínské potopil, mosty, domy, ba i vesnice celé proudem svým zbořil a zachvátil, až na mnoha místech ani znamení jejich někdejšího bytu nezůstalo. Strašný nářek lidu a temné hučení řeky, rozléhající se o půlnoci po celém městě, probudil mne ze sna k hroznému divadlu. Řeka po ulicích dolejšího města vysokým a mocným proudem tekla. Dům po domě bořily se, pádem svým záhubou hrozíce sousedům, neboť podryty jsouce neodolatelnou vodou, vypáčeny a zaneseny jsou po řece daleko a na jejich místo naplavení domové a mlýnové jiní po ulicích se valily... Já jsem zatím, i s mladým Bakošem, vystoupil na trenčínský hrad: a tu nové ještě strašnější divadlo představilo se očím mým. Od hory do hory všecko stálo pod vodou, a z té hrozné potopy jen tu i tam někteří stromové nebo střechy o samotě ještě vynikaly. Mezitím celé vesnice, jako ta na ostrově mezi oběma mosty, docela zmizely; ani oné hospody Pod Sihotěmi nebylo více viděti, kterouž jsem já v prvním plánu cesty své byl právě v tu osudnou noc sobě za nocleh ustanovil. Uprostřed ohromného proudu plavily se domové a mlýnové dolů, a na střeše jich často celé familie obkročmo sedíce, tiše a smutně očekávaly, kam je řeka zanese; okolo nich hemžila se voda lidmi a dobytčaty, ježto buď na deskách, buď i jiných nářadích po vodě pluli, ochraplé hlasy své k hučení proudu pojíce. V té všeobecné záhubě pojímala mne zvláště hrůza jakási tajemná, když jsem popatřil na plavící se dolů mlýny, které opuštěny od lidí ještě v živé ochotnosti naprázdno mlely. A k dovršení veškeré rozmanitosti této hrůzy stalo se, že jeden z nich ustavičným třením posléze zapáliv se, v plném plameni uprostřed té povodně z povlovna dolů táhnul[/i]."

Odhlásený herb66

  • Príspevkov: 96
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #82 : 11. December 2016, 22:48:43 »
just beautiful

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #83 : 07. Február 2017, 09:16:38 »
Ruský útok na TN-hrad...

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #84 : 07. Február 2017, 09:18:51 »
 (y) presne toto tam chybalo  ;D

Odhlásený danny01

  • Príspevkov: 120
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #85 : 07. Február 2017, 09:28:47 »
Utok? Zeby ho isiel tym ramenom rozobrat?  ;D

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #86 : 02. Máj 2018, 20:50:18 »
Najlepšia inštalácia hradu i fotka . Lepšie by to bolo už len s originál podhradím . Polyfunkčný objekt pekne zapĺňa veľkú plochu pod hradom  :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #87 : 02. Máj 2018, 22:05:35 »
Bytovka sa tam hodi - rozbija tu velku prazdnu plochu. A hrad na jednofarebnom (nerusivom) pozadi ovela lepsie vynikne! Myslim, ze takto umiestneny este nebol. (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #88 : 03. Máj 2018, 05:33:44 »
Ja za seba musím povedať, že ten polyfunkčný dom mi hneď evokoval myšlienku postaviť v tejto mierke také malé mestečko... Pokiaľ by každý prispel hoc aj len jedným modulom 32x32 a pospájalo by sa to k sebe, myslím, že by to bola veľmi zaujímavá krajinka... ;)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Trenčiansky hrad
« Odpoveď #89 : 04. Máj 2018, 08:43:51 »
budo pripajam sa ku gratulantom.....si tu bezkonkurencny  kral hradov (castle king  8) )
 (y) :o (y)

ako original  (y)