Autor Téma: Kvalita pošty  (Prečítané 49405 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #105 : 05. Február 2018, 08:53:59 »
Medzi 10:00 - 11:00 na Radio Regina Zapad o kvalite dorucovania balikov, atd. !!!

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #106 : 28. Apríl 2018, 06:18:44 »
Včera mi došla obáločka z Holandska s dielikmi a nebolo by možno na tom nič čudné, keby mi ju chlapík neposielal 6.3.2018 ako je aj na nej uvedené... Boli tam diely na MOC do súťaže tu na fóre, takže som musel dosť improvizovať... A teraz nech mi niekto vysvetlí ako môže pošta doručovať zásielku, ktorú vždy doteraz doručila do max. 5 pracovných dní po novom 44 pracovných dní a poštárka sa tvárila akoby bolo všetko tip top... Pravdupovediac som ju už ani nečakal takže aspoň, že došla...  :oldman:
Inak v poslednom čase mi skoro každá zásielka z Holandska chodí otvorená a nanovo zalepená s páskou česká colná kontrola...  ???
Vyzerám snáď ako hulič trávy, alebo lego diely s tým nejako súvisia?  ::)
« Posledná zmena: 28. Apríl 2018, 06:20:19 od Praetor »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #107 : 02. Máj 2018, 01:04:04 »
Včera mi došla obáločka z Holandska s dielikmi a nebolo by možno na tom nič čudné, keby mi ju chlapík neposielal 6.3.2018 ako je aj na nej uvedené... Boli tam diely na MOC do súťaže tu na fóre, takže som musel dosť improvizovať... A teraz nech mi niekto vysvetlí ako môže pošta doručovať zásielku, ktorú vždy doteraz doručila do max. 5 pracovných dní po novom 44 pracovných dní a poštárka sa tvárila akoby bolo všetko tip top... Pravdupovediac som ju už ani nečakal takže aspoň, že došla...  :oldman:
Inak v poslednom čase mi skoro každá zásielka z Holandska chodí otvorená a nanovo zalepená s páskou česká colná kontrola...  ???
Vyzerám snáď ako hulič trávy, alebo lego diely s tým nejako súvisia?  ::)

No inak mne si sa už od začiatku nepozdával a to nie som colník....  >:D O0
Nám občas príde zásielka prelepená našou preclievacou poštou. Podla mňa náhodne kontrolujú.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #108 : 17. Máj 2018, 11:49:44 »

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #109 : 17. Máj 2018, 13:59:20 »
No žltý lístok je super vynález, ale hasiči by mohli nechávať modrý napríklad...  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #110 : 31. Máj 2018, 08:25:28 »
To su totalni dementi na tej nasej poste. Ked maju nieco dorucit, tak im to trva ako lacnemu sranie, ale ked zistia, ze je zla adresa, tak su velmi propmtni to odoslat naspat. Jeden by cakal, ze to podrzia par dni, ci sa adresat neozve, ale nie. Okamzite na druhy den to ide prec a neda sa to vratit. Zakazat tuto akoze firmu. :vomitsmall:

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #111 : 31. Máj 2018, 08:36:26 »
Mne sa ešte strašne "páči", keď prídem na našu pobočku, kde je jedna pracovníčka a pošta sa hrá na banku, operátora, stávkovú spoločnosť....vyzdvihnutie balíka po 20 min. nič výnimočné. Čakám, kedy začnú ponúkať elektrinu, plyn...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #112 : 31. Máj 2018, 10:46:11 »
Len to prečo existujú tj. doručovanie zásielok už akosi nezvládajú - už asi na to neni čas keď musia riešiť prášky na pranie, knihy, telefóny a neviem čo všetko...  ;)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #113 : 28. September 2018, 14:22:18 »
Neviem či ste si všimli, ale Slovenská pošta koncom augusta opäť upravila ceny za doporučené zásielky do zahraničia. Momentálne je posielanie cez poštu už absolútne nevýhodné, keďže napr. za 50 gramovú sa platí 4,40€.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #114 : 28. September 2018, 16:07:04 »
Všimli sme si a stojí to za prd  >:(

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #115 : 28. September 2018, 16:48:06 »
To vies, monopol je monopol...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #116 : 28. September 2018, 21:04:57 »
To bude tým, že umelo položia poštu aby to robili súkromníci - to zvyšovanie cien a zhoršenie služieb je cielená práca a vedenie pošty to má zrejme dobre zaplatené

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #117 : 25. Október 2018, 12:35:37 »
vyletik... vylepšená verzia, DHL tvrdí že na dodávke stále majú moje meno a kuriér ktorý to odovzdal má ID z Cypru, kde to najskôr naozaj skončilo

« Posledná zmena: 27. Október 2018, 13:00:47 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #118 : 07. December 2018, 16:54:29 »
Kua, mate niekto skusenosti s touto holandskou postovou sluzbou?? Je to nejaka holandska pofiderna sluzba, to nemoze byt statna posta! Neda sa na nich nijak kontaktovat, tracking number maju divne, ziadny medzinarodny format to nepozna! V ich trackingu mi to pise, ze dnes mi mala byt zasielka dorucovana. Samozrejme nikde nic! Verim,. ze nas kurier s IQ 0 sa ani neunuval sem prist! :( Chcem zistit kto je u nas ich partnerom, ale bez sance! Praetor, vsimol som si, ze Tebe sla posta cez tu istu firmu asi (aspon sa mi to logo zda rovnake). Odosielatel ma poslal do riti, ze on prave cestuje do Pariza, ze nemoze nic spravit. Nejaka rada, co mam robit?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #119 : 07. December 2018, 17:47:18 »
Mne cez nich išli tie veci z Blizzardu (Omnic Bastion a iné nie LEGO).
Prvýkrát to ani nedošlo po 3 týždňoch, zostalo to niekde medzi NL a DE. Druhý pokus zostal tam isto visieť asi 1,5 týždňa. Celkovo to trvalo z NL asi 2,5 týždňa, za tú dobu mi prešiel balíček cez našu poštu do USA (žiaden EMS alebo kuriér)

Problémom je ich medzinárodný partner - EuroDIS, stačí si pozrieť 1 hviezdičkové hodnotenia online.

Zistíš to tak.
Pozri si tracking PostNL, ak tam máš dlhý kód "Barcode network partner" tak ten skús zadať ako Collo/Colli číslo tu https://eurodis.com/track-trace
Ak to prejde objaví sa ti tam kratšie číslo začínajúce 7...
Ich Slovenský partner je intime.sk s tým 7kovým číslom si to overíš na ich helpline, rovno tam zvoľ zásielky "do" zahraničia, tuším 3ka v automate.
Oni ti povedia či to ide cez nich