Autor Téma: Kvalita pošty  (Prečítané 49412 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #45 : 27. September 2016, 09:18:40 »
Podobné skúsenosti mám aj ja. Napríklad anglická pošta nedoručuje na Slovensku našou poštou, ale ich dcérskou spoločnosťou - kuriérskou službou. No a keďže nemali číslo tak to to nechodilo, ja som pátral po pošte, po všetkých kuriérskych spoločnostiach až som ich našiel na poslednú chvíľu, lebo to už malo ísť naspäť. Jednoducho kuriér sa nedovolá, alebo nemá číslo tak to šupnú naspäť. A niekedy to preberá u nás iná firma a sa mení aj sledovacie číslo. Ideálna je z môjho pohľadu slov. pošta, že mi príde oznámenie že je balík na pošte a keď mám čas tak sa tam stavím preto. Kuriéri doručujú len cez pracovnú dobu kedy je človek v práci a kto nemá pevné pracovisko, tak je to nepraktický nepoužiteľný spôsob doručenia. tiež všade žiadam napísať tel. a mail na balík

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #46 : 27. September 2016, 12:33:52 »
ja mam zatial s nasou postou len dobre skusenosti. Predvcerom mi prisla aj kladne vyhdonotena reklamacia na postu v australii uznali stratu balika a poslali penaize. balik nebol poisteny iba doporucene aj tak ho zaplatili :)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #47 : 27. September 2016, 12:54:46 »
Mne sa tiez stalo, ked mi isiel balik z holandska, ze to tu prepravovali nie cez Sl.postu, ale cez DPD ci niecim takym, a kedze tam nebolo cislo, poslali to naspat -bolo to dost bolestive, kedze postovne bolo cca 60 eur.
Je dobre tam davat tel. cislo, nikto nevie, kto ma aku partnersku dorucovaciu sluzbu. A dementni kurieri si radi ulahcia situaciu a proste to poslu naspat, ked to nevedia dorucit...

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #48 : 27. September 2016, 16:48:22 »
Mne uz 2x prisiel balik z Nemecka cez DPD a kurier si dal tu namahu a cez net nejako si nasiel kontakt - aj ked na mojho otca, ktory ma rovnake aj krstne meno a aj titul, ale namahu si dal - takze dotycneho kuriera pozdravujem (y) (y) (y) , zasielka napokon cez mojho otca skoncila u mna... Inak ten kurier mi tvrdil, ze napr. v Nemecku sucastou zasielky NESMIE byt tel. cislo, aj ked si ho adresat zasielky doslovne vyziada, vraj kvoli ochrane osobnych udajov, tam ale je vraj system dorucovania odlisny, tam sa na adresu chodi aj 3x denne a dorucovatelia robia do 22:00, takze sanca, ze adresata zastihnu je ovela vyssia... u nas robia sotva do 15:00 (ja napr. do 15:30) a finito - mas smolu, balik leti naspat... a to si niektori kurieri velku namahu s najdenim adresata nerobia...
« Posledná zmena: 27. September 2016, 16:50:19 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #49 : 27. September 2016, 17:56:30 »
Tak áno sú aj dobrí kuriéri, mňa jeden našiel na fb a mi písal, že sa mu mám ozvať, že má balík, lebo tam odosielateľ nedal na mňa číslo. Alebo tiež volali otcovi lebo niekde v systéme našli jeho číslo. S tými telefónnimi číslami v nemecku je to zvláštne, pretože mňa by nijako nezohnali na adrese bez telefónu, ulicu máme uzatvorenú tak sa sem nedostanú.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #50 : 27. September 2016, 20:32:59 »
Asi tam maju zakazane aj privatne ulice ;)

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #51 : 28. September 2016, 12:28:45 »
Dnes som odisiel z DPD nervozny jak pes v infarktovom stave. Bol som si pre preposlanu zasielku, spravila si okruzny vylet po europe... Pozeram, oni nedokazu ani spravne opisat moje telefonne cislo.
Ceresnicka nakoniec:  medzitym poslali nazad aj druhu zasielku z dovodu odmietnutia prevzania adresatom!!!
wtf to bude staznost malovana
bye

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #52 : 28. September 2016, 17:47:16 »
kurierska sluzba toto nema dotiahnute .. maju nechat v schranke odkaz ze adresata nezastihli s cislom na ktore volat aby sa dal balik dorucit napr nasledovny den ... cele zle pride mi to ucelove lebo toto je tak jednoduche rieseie ze jediny dovod preco to nerobia je vacsi zisk alebo lenivost
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #53 : 08. November 2016, 11:30:31 »
Tak sa mi stala zaujimava vec ... posial som balicek do USA tam si ho adresan neprevzal nakoniec namna dal claim na eBay ktory samozrejme chladnokrvne prehral ale balicke putuje spat ale nameisto SLovenska prisiel do Slovinska :D :D

http://www.17track.net/en/track?nums=RP439376990SK&fc=0

inak vyborna sluzba dokaze vytrekovat uplne vsetko ;) www.17track.net
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Pali Z

  • Príspevkov: 81
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #54 : 10. November 2016, 20:16:11 »
Ja mám otrasnú skúsenosť s MALL.sk Objednával som si set 42042 s tým, že ho dovezie kuriér. S kuriérom všetko v pohode atď. no keď mi podal balík, tak som ostal trošku zarazený, ale nič som nepovedal. Podal mi totižto krabicu veľkú cca 80x60x80cm a šok prišiel až keď som to otvoril doma. V krabici bola natrieskaná rôzna baliaca fólia (biela, priesvitná, čierna) a niekde v tom "odpade" bol zahrabaný set čo som si objednal. Ako neviem kto to balil , ale keby toko skladníka stretnem, tak ho nakopem do riti asi. Nonsens, že spolu s balíkom mi pošlú aj odpad... >:(
Škoda, že už nemám foto. :D

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #55 : 10. November 2016, 20:19:08 »
Ja mám otrasnú skúsenosť s MALL.sk Objednával som si set 42042 s tým, že ho dovezie kuriér. S kuriérom všetko v pohode atď. no keď mi podal balík, tak som ostal trošku zarazený, ale nič som nepovedal. Podal mi totižto krabicu veľkú cca 80x60x80cm a šok prišiel až keď som to otvoril doma. V krabici bola natrieskaná rôzna baliaca fólia (biela, priesvitná, čierna) a niekde v tom "odpade" bol zahrabaný set čo som si objednal. Ako neviem kto to balil , ale keby toko skladníka stretnem, tak ho nakopem do riti asi. Nonsens, že spolu s balíkom mi pošlú aj odpad... >:(
Škoda, že už nemám foto. :D

Mno - toto znie, že to len dobre zabalili proti poškodeniu originálnej LEGO krabice. Stále lepšie, ako keď raz prišiel set mne: Origoš krabica LEGO (teda MISB set, ktorý som objednal) a na nej nálepka s adresou ;)

Odhlásený Pali Z

  • Príspevkov: 81
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #56 : 10. November 2016, 20:30:04 »
Mno - toto znie, že to len dobre zabalili proti poškodeniu originálnej LEGO krabice. Stále lepšie, ako keď raz prišiel set mne: Origoš krabica LEGO (teda MISB set, ktorý som objednal) a na nej nálepka s adresou ;)

Tak v tvojom prípade neviem či môžeme hovoriť o nejakom balení :D Katastrofa  :'( Ako to máš pravdu, že proti poškodeniu to bolo zabalené parádne :D ale dá sa to zabaliť aj normálne, nie mi doviesť domov veľkú krabicu plnú starej baliacej fólie, ja nemám doma žiadnu recykláreň. :D

Takže takto to vyzeralo :D
« Posledná zmena: 10. November 2016, 23:01:56 od Administrator »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #57 : 10. November 2016, 20:36:02 »
Oni to balenie použili len druhotne to sa cení že dávajú veciam druhú šancu. Pôvodne im v tom prišla na sklad zásielka granátov z číny. Popozeraj či tam ešte niečo neostalo.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #58 : 11. November 2016, 01:49:50 »
Tak v tvojom prípade neviem či môžeme hovoriť o nejakom balení :D Katastrofa  :'( Ako to máš pravdu, že proti poškodeniu to bolo zabalené parádne :D ale dá sa to zabaliť aj normálne, nie mi doviesť domov veľkú krabicu plnú starej baliacej fólie, ja nemám doma žiadnu recykláreň. :D

Takže takto to vyzeralo :D
Netusim preco sa stazujes, dostal si dobre zabaleny MISB.
Oni totizto maju 3 moznosti:
1. zabalit to pekne a poriadne - nato nemaju cas a bolo by to drahe....
2. hodit to len do nejakej krabice - riziko poskodenia pri doprave.
3. tvoj pripad - rychlo a bezpecne zabalene .

PS: uz sa mi viackrat stalo  ze som ako ochranu medzi MISB setom a  tenkym   kartonom krabice pouzil obaly z mrazenej pizze ktore som si odlozil a nevyhodil...
Treba pouzit vsetko co sa doma najde ...

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #59 : 11. November 2016, 09:59:12 »
Hentaky bordel pekne reciklujeme dalej. Zena ked nieco posiela tak mame stoh krabic a takehoto matrosu na vystelku - je to najefektivnejsia reciklacia - bez dodatocnej energie a znecistenia sa da veciam dalsie vyuzitie.