Autor Téma: Projekt Oléé  (Prečítané 5022 krát)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Projekt Oléé
« : 08. Február 2015, 18:58:35 »
Tak som zacal zrealizovat svoj LDD vytvor ktory som nazval "projekt Oléé "  ;)

Ako prva faza bol nakup 5tich ks baseplatov 48x48 z toho jeden sa rozrezal na 2 mensie o rozmeroch 16x48 studov.
Celkovy rozmer je teda 112 x 96studov (89 x 77 cm)
Baseplate som potiahol vrstvou platov, ktore sluzia ako spojovacie ale aj ako samotna vystuha.
Ako uz je vidno z fotky cely obraz bude lahko rozoberatelny na  mensie bloky.
Na vrchu su umiestnene 2ks technic Plate s dierami cez ktore som prevliekol hrubu rybarsku snuru za ktore bude obraz vysiet na stene. Musim poklepat, ze bez problemov to drzi pokope aj to vysi, zatial.  >:D Problem mi skor robi ohybanie baseplatov. Na rovnej zemi su konce dvihnute asi o pol cm.
Ospravedlnujem sa za kvalitu fotiek, staviam vacsinou v noci a fotky su tesne predtym nez som s unavou padol do postele  ::)

Cas stavania: 25 hodin(zatial)
Pocet dielov: 1900 ks (zatial)


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #1 : 08. Február 2015, 19:48:41 »
K dokončeniu ti veľa nechýba ! V skutočnosti to musí lepšie vyzerať ako v rendri.Na akej výstave to budeme môct vidieť naživo ?

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #2 : 08. Február 2015, 20:20:34 »
 (y)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #3 : 08. Február 2015, 20:56:34 »
Budo, pevne dufam ze to stihnem urobit do maja do Novej Bane. Momentalne som pouzil vacsinou svojich dielov, takze uz viac stavat neviem...musim nakupit... :(

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #4 : 08. Február 2015, 21:02:08 »
Dobré. Snáď to uvidím aj naživo na výstave.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #5 : 08. Február 2015, 22:08:59 »
Sledujem toto dielo dlhsie a je to super! Len jedna vyhrada - to zavesenie sa riesi inak - hacik, alebo lanko nejak odzadu tak, aby nebolo na stene vidiet lanka. Aspon co sa vystav tyka. Osobne by som navrhoval spravit k tomu pevny LEGO ram.
« Posledná zmena: 08. Február 2015, 22:11:17 od KLF »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #6 : 08. Február 2015, 22:35:30 »
Sledujem toto dielo dlhsie a je to super! Len jedna vyhrada - to zavesenie sa riesi inak - hacik, alebo lanko nejak odzadu tak, aby nebolo na stene vidiet lanka. Aspon co sa vystav tyka. Osobne by som navrhoval spravit k tomu pevny LEGO ram.

Lanka su len na testovanie, ci to drzi a a pomahuju pri prenose. Cez ten technic plate je mozne  prestrcit hacik ale v mojom  pripade to znamena dva haciky na mieru vymerane.
Rozmyslam som nad jednym technic platom umiestnenym v strede (akurat je tam ale spoj baseplatov) ale obavam sa ze kvoli neprevidelnemu rozlozeniu malych a velkych dielov by sa obraz naklanal na bok.

Vyrobit stabilny ram sa mi pride ako tazka vyzva, s radostou ju prenecham tebe  >:D
Ked pozeram vystavu Art of Brick  mozno by uplne stacili kovove Z-ka ako vidno na niektorych obrazoch
Alebo si urobit dreveny ram ako u Andy Warhola len u mna by som zmensil obraz a utal z brady

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #7 : 09. Február 2015, 10:12:14 »
jouu, už sa teším, až to uvidím naživo. Rendre ani zďaleka neukazovali taký obraz, ako to vyzerá z fotiek ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #8 : 16. Február 2015, 19:44:02 »
Dnes dorazila nova zasoba dielov a tu je vysledok.
Cim viac sa blizim ku koncu tym viac som nespokojnejsi a vidim same nedostatky hlavne v tienovani pravej polovici.
Obraz som zavesil na dvere, uvidim ci sa dozije rana v celku  ;)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #9 : 16. Február 2015, 20:07:59 »
Matt251 ako mozes byt nespokojny? Vsak to mas pekne (y), mozno ze by som to musel vidiet nazivo, ale podla mna nedostatky hned opravis >:D.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #10 : 16. Február 2015, 20:19:00 »
Na dielo musíš pozerať s odstupom ,vyzerá to dobre .

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #11 : 17. Február 2015, 11:11:19 »
Paráda, napokon to vyzerá veľmi dobre ;)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #12 : 17. Február 2015, 11:37:02 »
podla mna velmi dobre dielo, odtiene ze nie su uplne kao predloha mi vôbec nevadi. normalne uvazujem ze raz tiez nejaky takyto obraz urobim. inac zatial jedno z naj výtvorov za rok 2015  (y)

Dalo by sa to vytienovat za pomoci farieb ako Light gray, Dark Gray a pripadne  Very Light gray.
No vsetky tieto odtiene sa moc podobaju s BLUISH farbami a rozdiel by bol minimalny.
Potom zohnat stare farby v JEDNOM odtieni je docela umenie...uz teraz vidim ze mam pouzite 3 odtiene bielej a 3 odtiene LBG.
Chudak Ole by so starymi farbami vyzeral, akoby dostal vyrazku  >:D
A za tretie: Pouzitie starych farieb by zdvihlo naklady asi na styri cifry  >:(

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #13 : 17. Február 2015, 21:15:43 »
Podla mna to mas skvele!
Aj tie mozaiky co boli na vystave vyzerali nazivo zblizka ovela horsie ako zdialky alebo na fotkach.
To ze mas jednu farbu vo viac odtienoch by si mal vyuzit ako plus aj ked s tym bude viac piplania s triedenim
bye

Odhlásený MMX

  • Príspevkov: 108
    • Moje sety.
Re: Projekt Oléé
« Odpoveď #14 : 18. Február 2015, 19:02:21 »
matt podla mna je to vyborne palec  (y)