Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184795 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #255 : 01. Júl 2017, 19:00:31 »
No zrovna po US trucku ja osobne netuzim. To je uz otrepana tema v LEGU.
Inak na prilozenych fotkach originalnej predlohy je krasne vidno, ako tie rimsy kazia dojem z toho modelu. :-\

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #256 : 01. Júl 2017, 19:25:22 »
US Truck nebyl už opravdu čtvrt století, když nepočítám Technicy. Tak proč by nemohli udělat nějaký nový ? "Nosáči" jsou klasika a je to taková ikonická kategorie vozidel. Pěkný by byl i Cadillac (třeba klidně růžový :D) nebo Harley-Davidson Electra Glide Police v nějakém velkém měřítku... (ne že bych ji neměl jako model 1/8 ale to není LEGO).  Možná ještě nějaké policejní auto, hasiči nebo ten žlutý taxík... Jinou americkou předlohu z vozidel si těžko vybavím...
« Posledná zmena: 01. Júl 2017, 19:26:43 od Administrator »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #257 : 01. Júl 2017, 19:44:27 »
No boli aj relatívne nedávno 7347: Highway Pickup a 4955: Big Rig aj keď nie licencované, ale to nebol ani Model Team.
Síce veľkostne nemajú na 5571: Giant Truck ale sú porovnateľné so zvyškom truckov v Model Teame.

Ak by budúci rok dali niečo zaujímavé pod 1000 kusov na vydýchnutie, nebolo by to úplne od veci  >:D

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #258 : 01. Júl 2017, 20:25:54 »
Já třeba miluju letadla, ale ty zrovna jdou z LEGO postavit HODNĚ BLBĚ.  Inu, éroplány jsou jako pěkna žena - samá oblina.... 
Big rig byl už taky deset let zpátky. Já bych chtěl něco takového:
« Posledná zmena: 01. Júl 2017, 20:30:52 od PC CZ »

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #259 : 01. Júl 2017, 21:17:22 »
No zrovna po US trucku ja osobne netuzim. To je uz otrepana tema v LEGU.
Inak na prilozenych fotkach originalnej predlohy je krasne vidno, ako tie rimsy kazia dojem z toho modelu. :-\

mne tie rimsy v zasade nevadia, su to celkom ciste ucelene linie, a na tu cervenu plochu hadzu fajn tiene. Okrem toho ze primarne riesia to krytie okien, si myslim ze rozhodnutie pre toto riesenie im potvrdilo to, ze aj v realite su tie plechy delene, i kde odskoky su zanedbatelne, no takto ich prehnali a povedali si, ze to aspon nie je pusta cervena plocha, ale nieco sa tam deje, takto si to aspon obhajujem pre seba  :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #260 : 02. Júl 2017, 00:58:38 »
V tomto videu tvrdil dizajnér, že jedna z prototypových verzií mala okná naležato a bola krajšia, ale nie dostatočne pevná cca 7:40


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #261 : 02. Júl 2017, 11:03:42 »
Ono zacinam byt nachylny verit takej absurdite, ze ich nenapadlo ze staci vystreknut Panel 1x4x2 v Trans Clear a bolo by po problemoch.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #262 : 02. Júl 2017, 11:35:47 »
Tomu snáď sm neveríš, že dizajnéra ktorý evidentne vedel o tomto probléme a pokúšal sa to obísť aj cez spomenuté otočené uloženie by to nenapadlo, že stačí nový dielik ?

Oveľa pravdepodobnejšie je, že korporát odkázal, že budget na nové formy bol vyčerpaný na marketingovo preltáčanými témami, ste Creator tak používajte to čo už máme...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #263 : 02. Júl 2017, 11:47:13 »
Tomu snáď sm neveríš, že dizajnéra ktorý evidentne vedel o tomto probléme a pokúšal sa to obísť aj cez spomenuté otočené uloženie by to nenapadlo, že stačí nový dielik ?

No tomu prave zacinam mat tendenciu verit.

Oveľa pravdepodobnejšie je, že korporát odkázal, že budget na nové formy bol vyčerpaný na marketingovo preltáčanými témami, ste Creator tak používajte to čo už máme...

Ake nove formy? Forma praveze je! Stacilo len iny material do nej vstreknut. Ked vedeli dat vyrobit novu formu na pneumatiku dodavatelskej firme na gumy, ked vedeli spravit nove farby dielov, tak toto by ich budget na tento set velmi nenavysilo. HLAVNE, ked tento diel by v priesvitnej bol pouzitelny v X dalsich (hlavne CITY) setoch! A ten diel v tej farbe skor, ci neskor podla mna pride.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #264 : 02. Júl 2017, 12:19:36 »
Pozerám, že ten diel naozaj existuje, dokonca mi prešiel pod rukami v (až) jednom sete. Zaujímavé je, že je z podobných dielov najmladší a nemá žiadnu transparentnú verziu, ani jedinú čo je divné. Že raz príde transparentný sa asi dá očakávať, prečo nie už teraz ťažko povedať. Mimochodom Transparent  nie je iná farba, je to iný typ plastu a tým pádom iný proces, takže to nieje úplne tak, že cvakne páčkoua hotovo. 

Ak máš pocit, že celý Creator dizajnérsky team to nenapadlo vrátane ľudí čo ten diel v netransparentnej forme použili zatiaľ čo nejakého AFOLa hej ... no tak ťa v tom nechám.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #265 : 02. Júl 2017, 14:04:57 »
No to mi je novinka, ze Tr. Clear je iny matros ako bezne farby papluh! :D Ale nemas podla mna pravdu v tom, ze je to nejaky uplne iny proces vyroby. Dolezita je forma! A tu maju. Tak do nej vstreknu priesvitny matros a vybavene. Robia to tak s X inymi dielmi, neverim ze by to bol problem pri tomto diely. Proste tu LEGO z nejakeho dovodu zlyhalo. Ospravedlnuje ich len to, ze to nie je licencovany set, cize mohli si tam pridavat co chceli. A mozno PRAVE preto to nie je licencovany set. >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #266 : 02. Júl 2017, 15:27:52 »
Samozrejme že oboje sa vstrekuje pod tlakom do formy, skor ide o to, že ABS farby si mixujú vo fabrike. PC pre transparent nie. Tak isto to nejde rovnakou distribúciou ku strojom ako základný ABS granulát, tj cez tie trubky priamo k mixéru na lise. Ak sa primieša nejaký zvyškový granulát inej farby tak sa to pomele a vzniknú tak naše oľúbené farebné variácie. Pri transparent to môže pokaziť celu várku. Len toľko k tomu, že to je nejaké ťuknutie do klávesnice na zmenu farby. Samozrejme stále to nevysvetľuje, prečo ani po 4 rokoch tento diel nemá jedinú variáciu v transparent nezávisle od autobusu...

Z pohľadu AFOLa možno LEGO zlyhalo, ale určite nie tak, že by bol dizajnér nedbalý a nenapadlo ho to použiť. Skôr narazili na nejaké interné bloky.

Inak ktovie ako to je s licenciou keď výrobca už neexistuje...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #267 : 02. Júl 2017, 16:40:14 »
hah tak to vyzerá, že prvá séria čo šla dnes do Londýnskych LEGO Stores má ako darček ... kartičku "vodičáku" a je číslovaná, takže už sú aj na ebayi :D





Takze karticka bude iba v tejto prvej serii pre Londyn?
My co si ho kupime az bude bezne dostupny tu sme bez vodicaku?
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #268 : 02. Júl 2017, 22:50:58 »
No... tak dizajner potvrdil moje slova. Fakt by som sa ho rad spytal, ci rozmyslali nad tym mensim panelom.

Q: The proportions of the Routemaster bus are quite unusual so did you encounter any particular difficulties in designing the set?
Morten: The windows are interesting as they are quite long but are not too tall. I therefore spent quite some time working on those and ended up using tiles to cover the lower part of the windows in some areas.


Cely rozhovor.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #269 : 22. August 2017, 10:55:52 »