Autor Téma: Všeobecná diskusia o výstavách  (Prečítané 75223 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #225 : 14. Február 2017, 12:16:25 »
Tak preco stal;e pytate od tych ludi tie iste sety dookola ?

Add NA ROVINU - preco bol moj prispevok hned pod Budovim navrhom zmazany ? Pytal som sa ako chce potom s tymi pridelenimi bodmi narabat a vyjadril somn nazor nad rozbalovanim setov z podpory - t.j. je niekde pisane ze ten set dostava Lug zadarmo na to aby ho vystavoval ? Clovek co ho dostane si musi 56% ceny zaplatit tak preco by mal byt NUTENY ho vystavit ? Ak che ho rozbalit a moze ho vystavit tak fajn, ale ak nechce preco ho nutit ? Ja som modulary nerozbaloval - nemam na ne miesto a v krabici maju vecsiu hodnotu (je to moja zivotna poistka) ale Tie F, Slave 1, Sandcrawler som rozbalil a aj vystavoval lebo som si ich chcel poskladat a obcas vystavit doma, tak som ich mohol na vystavu aj zapozicat.

Dovolim si ta upozornit (vsetkych), ze cokolvek od TLG (podpory, lugbulk) sa NESMIE!!! predavat. Je to urcene LEN a LEN vam a je teda jedno, ci si to rozbalis teraz a pripadne doplnis na vystavy alebo o 10 rokov a vylozis na policku.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #226 : 14. Február 2017, 13:30:20 »
Dovolim si ta upozornit (vsetkych), ze cokolvek od TLG (podpory, lugbulk) sa NESMIE!!! predavat. Je to urcene LEN a LEN vam a je teda jedno, ci si to rozbalis teraz a pripadne doplnis na vystavy alebo o 10 rokov a vylozis na policku.

A ja zase doplnim, ze sam Jan Beyer potvrdil po kauze predaja LB konciacim clovekom s Legom, ze ak clovek konci s celim konickom tak ho nebudu vesat za to, ze to nakoniec cele preda.
Takze ak sa mi stane nedajboze nieco zle tak predam 80% veci a ani samotne TLG mi to nebude mat zazle ako bolo priamo zastupcom TLG potvrdene.
To opatrenie je nato aby zamedzili spekulantom zobrat sety za akoze vystavu a obratom to predat so ziskom.

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #227 : 14. Február 2017, 14:11:27 »
Tak tak, treba napisat dedicom co mozu a co nemozu predat. Ak dovtedy ten plast vydrzi.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #228 : 14. Február 2017, 14:15:45 »
A ja zase doplnim, ze sam Jan Beyer potvrdil po kauze predaja LB konciacim clovekom s Legom, ze ak clovek konci s celim konickom tak ho nebudu vesat za to, ze to nakoniec cele preda.
Takze ak sa mi stane nedajboze nieco zle tak predam 80% veci a ani samotne TLG mi to nebude mat zazle ako bolo priamo zastupcom TLG potvrdene.
To opatrenie je nato aby zamedzili spekulantom zobrat sety za akoze vystavu a obratom to predat so ziskom.

Myslis toto? Good luck ;)

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #229 : 14. Február 2017, 14:25:40 »
Urcite nie, par ludi koncilo minuly rok.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #230 : 14. Február 2017, 14:30:07 »
Myslis toto? Good luck ;)
nie, myslim toto

"Požádal jsem Jana o odpověď.  Znovu zopakoval :iit is definitely not allowed to buy LEGO elements through LEGO LUGBULK with the purpose of selling those bricks again f - like in this case you describe somebody was in the hobby for a long time and bought bricks and now is leaving the hobby and the LUG I cannot see that there is an issue. But of course in general LUGBULK elements are not for resale."

Anglicky tu vie kde kdo tak hadam nemusim prekladat.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #231 : 14. Február 2017, 15:40:29 »
no problem je, ze ked niekto konci s legom, tak je mu jedno, ake pravidla porusi - drzi ho na uzde len lojalita k (byvalym) partakom...
a vo svete na tie pravidla dost kaslu, BL shopy su plne podivnych dielikov, ktore evidentne su z LB, najma rozne casti figov alebo podlozky, ktore nemaju sancu nahrabat zo stien s dielikmi v lego-storoch...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #232 : 14. Február 2017, 15:59:49 »
Súhlas, ked niekto chce skončiť, tak jednoducho už neprída na LUG fórum. Maximálne sa to zistí tak, že to skúsi predať na tom fóre, ale pravdepodobnejšie je že sa to objaví ako jedna kopa na eBay, aukro,...
Tie pravidlá majú primárne slúžiť na to aby to nešlo hneď z LB do BL  >:D a aby nevznikali mŕtve duše čo náhodou "skončia po 1. LB"
Ako zdroj ešte netreba zabudnúť na Bricks&Pieces tam sa zaujímavé diely tiež vykupujú vo veľkom aj za LEGO ceny...

K veci "podpora". Je niekde oficiálne napísané od TLG čo je to tá podpora - pravidlá a/alebo dopurečenia? Alebo je to vecou čisto LUGu ?
Možno by stálo za to vytiahnuť všetky podmienky TLG do samostaného threadu v LUG sekcii.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #233 : 14. Február 2017, 18:23:47 »
K veci "podpora". Je niekde oficiálne napísané od TLG čo je to tá podpora - pravidlá a/alebo dopurečenia? Alebo je to vecou čisto LUGu ?
Možno by stálo za to vytiahnuť všetky podmienky TLG do samostaného threadu v LUG sekcii.

Tak zakladne pravidlo je to co pisal MiKeL - sety sa nesmu darovat, ani predavat. Mnozstvo podpory sa stanovuje podla velkosti LUGu/podujatia. Kluc podla ktoreho sa mnozstvo stanovuje nie je znamy.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #234 : 14. Február 2017, 19:17:19 »
Myslel som to tak, že ako je vo Všeobecnej sekcii príspevok pravidlá pre fórum, v LB sekcii pre LB, tak do LUG sekcie pridať samostané spravované vlákno pre takéto pravidlá - čo sa týka podpory, dielov, iných setov a pod. S tým, že by bol prvý príspevok upravovaný podľa aktuálnosti. Lebo v tomto vlákne to prečíta tak 5 ľudí čo to sleduju a 1 deň je to zabudnuté.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #235 : 15. Február 2017, 08:04:25 »
No kedze vystavujem tiez, povazujem za povinnost sa vyjadrit aspon jednou vetou - som na tom podobne ako mesje - v podstate len posielam oficialne sety a nezucastnujem sa velmi na priprave vystav osobne - teda na rozdiel od inych si to fyzicky neodmakam. Suhlasim, ze moj podiel v porovnani s chalanmi, ktori tam zabiju cele vikendy a fakt to fyzicky odmakaju, si zasluzia vacsiu "odmenu" ako napr. ja, ale mne sa dako zaludok stale dviha z jednej veci - vzdy tieto debaty koncia pri prachoch, ziskoch a pri nahrabani si co najviac pre seba. Nechcem do toho nijak silno zaparat, som vdacny, ze sa mi podpora usla, ale dnesnym dnom sa zriekam akejkolvek dalsej podpory. Pre mna je LEGO hobby a robim to, lebo ma to bavi a nie ako zarobkovu cinnost. Ak to bude v mojich casovych moznostiach, na vystavach sa budem nadalej zucastnovat ako doteraz, aj ked som na chvilu zvazoval, ze skoncim s vystavami uplne.... Podporu prenechavam tym, ktori si ju podla komunity zasluzia najviac, ja si na svoje LEGO zarobim sam... Howgh
« Posledná zmena: 15. Február 2017, 08:12:01 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #236 : 15. Február 2017, 10:28:20 »
vzdy tieto debaty koncia pri prachoch, ziskoch a pri nahrabani si co najviac pre seba.

Tak financie do toho vstupili tym, ze si muzeum uctuje vstupne za nasu vystavu a nase sety. Ak by sme to robili pre nejaky detsky domov, pripadne vytazok isiel na charitu, tak sme niekde inde a nikto nebude riesit co za co. Tak ako dam na dobrocinne ucely a necakam za to protihodnotu. Mne osobne vadi ten nepomer, ze sa vzdavam vlastnych veci v hodnote pomaly niekolko tisic eur, kupenych za vlastne peniaze, v prospech niekoho, kto na tom ryzuje (a este je aj drzy, ako v pripade trencianskeho muzea). Je to ako ked niekto pozicia auto kamosovi, neriesi co z toho bude mat. Ale asi by zvazil pozicat auto firme, co bude napr rozvazat tovar.
Tiez ma mrzi, ked sa to zvrhne proti ludom, co len dali sety - pricom problem je inde - vymena X setov v hodnote Y na urcitu dobu je +- kompenzovana zlavou 47 % na 1 sete, ale takato rovnovaha neni u tych, co to vlacia, stavaju, a stravia tym desiatky hodin - o tom by mala byt debata, ako by mali oni dostat viac (a nie aby ini mali menej). Kedze podpora je limitovana, tak treba najst inu formu kompenzacie. Nejaky fond, do ktoreho prispeju ti najmenej aktivni nejakou formou za to, ze maju podporu, ale bez "bonusovych" zasluh v podobe makacky na vystave ci MOCu, a z neho sa moze kupit extra podpora pre aktivnych. Alebo nastavenia modelu, kde menej ludi deli rovnaku podporu - napr nech daju ludia viac setov, a nie viac ludi po jednom sete. Potom ostane viac z kolaca pre zasluhovost a niekomu sa ujdu aj 3 sety z podpory. Idealne ked by ti, co davaju ofiko sety, aj dali nejaky MOC, nech to je nejako vyvazene, takze by nebol ziadny vystavovatel len cisty dodavatel ofiko setov, co najviac bije do oci.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #237 : 15. Február 2017, 15:25:07 »
Uplne tejto debate chapem, tiez som sa na vyske naorganizoval x podujati - napriklad jednu beaniu pre par sto ludi. Tiez bolo okolo toho milion drobnosti potrebne doladit, robilo nas to par ludi a bohuzial nikdy sa to neda na 100% "spravodlivo" rozdelit zasluhy.

Priklad, ak by ste zrusili podporu pre tych, co davaju len oficialne sety, tak povedzme, ze tito ludi by "po novom" postavili nejaky MOC.
A co keby ten MOC tiez len zabalili do krabice a poslali po niekom nech mu ho odveze, vystavi, a potom zabali a odveze spat? Stale by to bolo podobne a pomer praca/odmena by nesedeli ;)

Skratka vzdy asi bohuzial budu ludia , co makaju na organizacii viac a ti, ktori makaju menej - z roznych dovodov (nechce sa im, az tak ich to nebere, maju vtedy uz ine plany..atd atd milion dovodov).

A len pre poriadok dodavam, ja som sa este LEGO vystavy nezucastnil nijako, len ako navstevnik  :D

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #238 : 15. Február 2017, 18:15:36 »
Formou odmeny (a kvôli tom sa aj dal na vystavovanie) by mohla byť aj väčšia váha hlasu pri nominácii dielov na Lugbulk. 

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #239 : 15. Február 2017, 18:21:09 »
Priklad, ak by ste zrusili podporu pre tych, co davaju len oficialne sety, tak povedzme, ze tito ludi by "po novom" postavili nejaky MOC.
A co keby ten MOC tiez len zabalili do krabice a poslali po niekom nech mu ho odveze, vystavi, a potom zabali a odveze spat? Stale by to bolo podobne a pomer praca/odmena by nesedeli ;)


ten, po kom by to poslali, by dostal poriadnu bitku! ...že čo to akú haraburdu trapnú doniesol!!! mal radšej zobrať origo sety!!!

Celá táto téma je otvorená ,padajú tu rozne návrhy z voleja, a každý si može napísať niečo k tomu, s čím súhlasí-nesúhlasí, alebo navrhnúť nejaký dalši "super kvalitný" nápad. Treba mať nadhlad a nebrať všetko tak, že to je mierené osobne a hneď platné a spečatené krvou novorodenca.  :D

Ja konkrétne som tú podporu pekne dlho nevyužil, čiže mne to je dosť jedno ako toto celé skončí, ale dobrý návrh sa mi zdá: že tí najvačší roboši majú právo si prednostne vybrať 2 (3?) sety, a zvyšok obecenstva, aj takí, čo len požičajú, budú mať právo len na jeden. Budú všetci spokojní.