Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 190384 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #915 : 29. September 2021, 23:28:13 »
Tak ten Titanic je teda MEGAFAIL. Za 16 000 v českých dostanete  JENOM 1.23m dlouhý model.... Tohle mělo stát tak pět tisíc max a ne přes 600Euro. Asi jsem naivní, fakt jsem čekal něco co bude mít okolo dva a půl metru. A třeba jeřáb na přídi je maximálně hnusnej, mimo měřítko. Loď vypadá hezky ale cena je prostě mimoňská, chybí tam ten WOW efekt, proč zrovna tohle chtít.  Fakt by mne zajímalo, kam těch 9000 dílů na takovou malou blechu schovali.

« Posledná zmena: 30. September 2021, 09:44:44 od Administrator »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #916 : 30. September 2021, 08:40:07 »
tak nedalo sa cakat od oficialneho modelu, ze bude mat cez 2 metre, to uz je kategoria MOCov... 1,2 m je slusna dlzka, bude to asi najdlhsi model a bude patrit medzi tie, ktore najviac uputa laika pri navsteve... jedine je skoda ze to poctom dielikov neurobilo rekord, lebo je trochu nedostojne, ze najvacsie lego je trapna mapa...
cena - ta je na hrane znesitelnosti, 7 c na dielik je ok, ale tu bude asi vela malych dielikov, a neni to licencovany set, tak neviem neviem... najlepsie je to asi porovnat s Coloseom, tiet vela malych dielikov a podobny pocet dielikov, a cena je tam 500e... takze 630 je prehnane... ale lego je zmietane v inflacii, zial uz to lepsie nebude, hoci sa topia v rekordnych ziskoch...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #917 : 30. September 2021, 10:07:41 »
Toz, co povedat. Nie je to zle, ludom sa to bude pacit. Verim, ze z druhej strany je aj "drevenny" stitok na podstavci s popisom. Chvalim ze ma aj okna na trupe, ale AKE? Vyzera to ako strielne z obrnenych oblud z WW1 a WW2. Tie okna mali licovat s trupom lode a nie takto vycnievat. Detail, ktory dost spati model. Tan (zlatu) linku na trupe si mohli odpustit - skutocny Titanic ziadnu nemal. Ale nevyhol som sa jej pred rokmi ani ja - pomohol mi vytvorit palubu lode. ;) Ci podobne sluzi aj tu, neviem. Ciara ponoru je tiez vyssie ako ma byt, ale OK. Celkovy dojem - moze byt.


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #918 : 30. September 2021, 10:33:21 »
Detail, ktory dost spati model. Tan (zlatu) linku na trupe si mohli odpustit - skutocny Titanic ziadnu nemal.

To si mi nemohol povedať pred cca 25 rokmi !?!  >:D
Toto mám doteraz v pamäti ako najväčšiu prplačku z celého modelu ...

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #919 : 30. September 2021, 10:37:03 »
Za 600€/16000CZK bych si představoval OBŘÍ model. On ten trup je vůbec blbě, tedy povrch,reálná loď a je to krásně vidět i na modelech, měla výrazné přeplátování. Které jsem jaksi u moderního modelu čekal (z plates). Možná to přeplátování má být, že to leze ven, ale to je nehezké a divné...ono by to bylo logičtější kdyby tam byly ty pásy z plates pak by to vypadalo reálně.

Prostě stát to 250€, tak jo sláva, Titanic, kupuju. Ale takhle to za 600€ fakt nestojí... moc malé.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #920 : 30. September 2021, 10:59:32 »
Model dobre vyzerá. Velkosť 1,23 metra mi príde OK. Ale cenovo prestrelené, 400eur max.

To si mi nemohol povedať pred cca 25 rokmi !?!  >:D
Toto mám doteraz v pamäti ako najväčšiu prplačku z celého modelu ...


Ten Revell presne som mal aj ja ako malý. S farbením som ale nemal skúsenosti. Po poskladaní som len spodok dopatlal štetcom na červeno, bolo to hrozné. Tatino to potom opravil trochu , už si moc nepamätám  ;D

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #921 : 30. September 2021, 11:05:08 »
Aktualne ten zlaty pas uz ani Revell nedava.


Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #922 : 30. September 2021, 12:30:51 »
No ja sa priznam ze som necakal nic viac ani nic menej.... su tam chyby, su tam mile prekvapenia.... Necakal som ze tam bude v saloniku vyhravat ziva kapela ani ze sa bude dat pomocou dialkoveho ovladania nasimulovat zrazka s ladovcom a nasledne potopenie, tiez som na prove necakal Jacka a Rose v tej notoricky znamej poze.... mne sa to paci tak akurat aby som si to nekupil, no trosicku slintal... cena je podla mna "a little too much", ale v dnesnej dobe sa uz asi musime nastavit na takyto cenovy level....

Verim, ze z druhej strany je aj "drevenny" stitok na podstavci s popisom.....

Hahaha.... mat tak tvoju vieru Rene....  >:D >:D >:D
« Posledná zmena: 30. September 2021, 12:32:39 od drdano »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #923 : 30. September 2021, 14:09:11 »
Za ty prachy a počtu dílů sem čekal něco jako model na obrázku a ne pidilodičku menší než ponorka Gato 1/72.

https://www.promobricks.de/floating-bricks-nach-105-jahren-laeuft-die-titanic-in-hamburg-ein/28715/

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #924 : 30. September 2021, 14:33:58 »
za 630 eur si čakal 7-metrovú lod? To si robíš teraz ale prdel, fakt... ;D

Aj 2,5 metrová by bola zbytočne moc, ved by sa ti to zlomilo na tri kusy, jak by si to prenášal na poličku  ;D

A nad 9-tisíc dielov sa netreba moc vzrušovať, polovica z toho sú šušne 1x1, 1x2 a podobne...

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 327
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #925 : 30. September 2021, 20:08:33 »
To nemohol samozrejme nikto cakat taky megamodel.
Tento oficialny od lega vyzera pekne, ale prilis vysoka cena. Pockam si na detailnejsie fotky  ???

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #926 : 05. Október 2021, 22:13:12 »
Zaraďujem do kategórií kuriozita, zásobáreň bielych (potom žltých) dielikov, non-lego, reselling item. Čosi ako keď pošta vydá známku v hodnote 100€ - ako známka je to nepoužiteľné, ale ako zberateľ to prosto musíš mať. Pass.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #927 : 06. Október 2021, 19:52:19 »
ževraj rozmer je 135x44cm, cca 1:200, bez nálepiek, zástavy sú potlačená fólia, názov z písmenkových tiles z písacieho stroja, dá sa rozdeliť na časti a je vidieť prierez lode.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #928 : 07. Október 2021, 16:49:15 »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo